Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

ja jes sm ga u mengsu kupu tam k skuterje prodajajo ;)

sam to verjetn tle nobenmu prou ne pride ker je sam 4 A, bil je 3700.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sem prebral vseh 9 strani :rolleyes: .. pa je večina napisano o prezimovanju akumulatorjev ! <_< !

Omenjen je edino Avto Triglav, pa Delko BTC pa še ena štarcuna v lj..a je to vse???? :o

100% piše, ker sem sam napisal ... Akumulatorstvo Gajzar zraven TC Motoshop-a ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

jaz bi samo vbrašo, če kiri ve, ki bi lahko dobo čimprej akumulator za motor.... čimprej - pomeni, kje ih majo na zalogi?....

a ja.. pa kaka je približna cena....

hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi samo vbrašo, če kiri ve, ki bi lahko dobo čimprej akumulator za motor.... čimprej - pomeni, kje ih majo na zalogi?....

a ja.. pa kaka je približna cena....

hvala

LP

- v trgovini z akumulatorji

- na servisu za tvoj motor

konkretneje...

Akumulatorsvo Gajzar ... poleg TC motoshopa v LJ

... če ga rabiš nujno, ne sprašuj za ceno ...

... včasih pa še sam malo poglej naokoli, recimo v temo o akumulatorjih, ki na forumu ŽE OBSTAJA ... da ti ne bo treba vsega na krožniku nosit ... a ne !!!

KLONK

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- v trgovini z akumulatorji

- na servisu za tvoj motor

bil, bil

nimajo, nimajo....

men bi blo bolše v mb in okolici... - če slučajno je kajče bi teo o akumolatorih ki vido, pol bi ziher tam kaj napiso, drugač pa.. če bo kdo hteu in vedo pomagat, po pomago... ni pa treba to nikomur :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V fabriki Vesna, majo tudi za motorje..najbolj ziher je, če odmontiraš ven in neseš s seboj (zaradi dimenzij).

Pa še poceni je.

02/ 2341 775

LP, El b.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem zastopnika/prodajalca za Yuasa akumulatorje. Pri nas ga zgleda ni, na Hrvaškem je v Splitu, Avstrija, Italija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gama center ima samo avtomobilski program. Bom poklical Velog jutri ampak kolikor vidim na njihovi strani imajo za motocikle samo Fulmen, Yuaso pa le za UPS sisteme.

Vseeno hvala. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ali lahko priključim akumulator od delujočega avta na akumulator od motorja? Gre se zato, ker mi motor že dlje časa stoji in ga bom moral nekajkrat po par sekund "zaverglat", da bo vžgal, a nočem šokirati akumultorja v motorju.

Skrbi me zato, ker je avtomobilski aku. 5 x močnejši...

Verjetno butasto vprašanje, ker je napetost ista (vzporedna vezava), edino kapaciteta je različna, ampak raje vprašam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm to naredu s Twingotom pa Aprilio, sam da je Twingo mel prazen akku, k je nekdo pustu kontakt cez noc. :)

mislim, da neb smel bit nobenga problema. .)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi si pa rad kupil polnilec za akumulator, pa me zanima če je kaka razlika med polnilcem za avto in za motor. In če je, če lahko kupim polnilec za avto in ga uporabljam (brez predelav)za polnjenje aku. na motorju?? Če pa ne pa bi prosil za kako informacijo kje se polnilec za aku.motorja dobi (ugodno) gledal v conradu a tam je bila cena 16.000 kar je veliko preveč....več kot sam akumulator.....

Hvala vsem za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko priključim akumulator od delujočega avta na akumulator od motorja? Gre se zato, ker mi motor že dlje časa stoji in ga bom moral nekajkrat po par sekund "zaverglat", da bo vžgal, a nočem šokirati akumultorja v motorju.

Skrbi me zato, ker je avtomobilski aku. 5 x močnejši...

Verjetno butasto vprašanje, ker je napetost ista (vzporedna vezava), edino kapaciteta je različna, ampak raje vprašam...

spomladi "pomagam" bateriji od motorja z avtomobilsko baterijo - 12V 75 Ah (cit dizel). avta ne vzigam. baje bi naj bilo bolje, tudi ce ne vem tocno zakaj. dosedaj se je obneslo na 4 motorjih (600 - 1200 ccm).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi si pa rad kupil polnilec za akumulator, pa me zanima če je kaka razlika med polnilcem za avto in za motor. In če je, če lahko kupim polnilec za avto in ga uporabljam (brez predelav)za polnjenje aku. na motorju?? Če pa ne pa bi prosil za kako informacijo kje se polnilec za aku.motorja dobi (ugodno) gledal v conradu a tam je bila cena 16.000 kar je veliko preveč....več kot sam akumulator.....

Hvala vsem za pomoč

Zdravo!

Jaz sem kupil v Louisu-GRAZ ACCU-REFRESHER H-TRONIC AR 600.To je polnilec za akumulatur,čim pa ga napolni(z 600mA) ga začne prazniti(60mA).Nekaj časa ga prazni in ponovno polni.V bistvu simulira normalno delovanje akumulatorja med vožnjo zato mu podaljšuje dobo.Jaz ga vključim za čez vikend.Cena je trnutno 20,95 namesto 35,95 EUR.Morda pa se ga dobi tudi pri nas.

Zoran

P.s.Bestellnr. 10003665

post-22-1069715172.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri serviserju za Kawe sem slisal, da ce se akomulator popovnoma izprazni se lahko zgodi da se na motorju par stvari pokvari. Vem pa ne, kaj. Je to mogoce res? Menda so potem stroski vlik vecji kot bi bli, ce bi nabavil nov akomulator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jaz bi si pa rad kupil polnilec za akumulator, pa me zanima če je kaka razlika med polnilcem za avto in za motor.

Ja strašne razlike ni. Če je dober polnilc, omogoča ene 2- 3 različne tokovne nastavitve al pa celo zvezno nastavljanje toka polnenja. Poleg tega pa bi mogel met še napetostno omejitev, tako da ga sigurno ne prenafila.

Tako da bi tak lahko ustrezal za avto in za motor. Problem pa rata če ga s prevelikim tokom predolgo filaš - navaden avtomobilsk polnilc.

Drug problem je lohka, če maš suhi akumulator (hermetičen) k ma mal drgačno napetostno karakteristiko....

Tak polnilc k sm ga u drugmu odstavku omenu, sm si sam naredu- načrt sm z ene revije dobu pa super dela.... ga lohk filam cel tedn pa nism zasledu, da bi škodoval... Če se kdo na elektronko zastop lohka pošljem načrt:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri serviserju za Kawe sem slisal, da ce se akomulator popovnoma izprazni se lahko zgodi da se na motorju par stvari pokvari. Vem pa ne, kaj. Je to mogoce res? Menda so potem stroski vlik vecji kot bi bli, ce bi nabavil nov akomulator.

Močno dvomim.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri serviserju za Kawe sem slisal, da ce se akomulator popovnoma izprazni se lahko zgodi da se na motorju par stvari pokvari. Vem pa ne, kaj. Je to mogoce res? Menda so potem stroski vlik vecji kot bi bli, ce bi nabavil nov akomulator.

To pomeni če priklopim 1.5v baterijo bom uničil motor......

a pri avtu tud uničiš motor in ostale stveri, če imaš prazen aku. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomeni če priklopim 1.5v baterijo bom uničil motor......

a pri avtu tud uničiš motor in ostale stveri, če imaš prazen aku.  :lol1:

no ... je mogoče ... če je akumulator tako slab (kratek stik v celicah ipd .. ), da se mukljub dolgotrajnem polnenju napetost ne dvigne lahko skuriš alternator, ki se zaradi tega en more "spočiti" in stalno dela na ful ... torej slab aku lahko uničuje elektrilčne komponente vozila ...

za hec pa daj 1,5 baterijo ali pa celo 6V akumulator in spremljaj kaj se dogaja z napetostmi in tokovi na alternatorju ... huda ura za elektriko ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, neki zihr lahko crkne. Oni so mi nasteli par stvari, ki so ogrozene zaradi akumulatorja. Pa se neki: ce imam tolk slab akumulator, da tezko zazene starter, se mi zravn akumulatorja (v eni ekstra skatlci :? ) pojavljajo cudni zvoki kot: ttrrrrrrrr trr trtrrr! To verjetno ni dobro, A? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, neki zihr lahko crkne. Oni so mi nasteli par stvari, ki so ogrozene zaradi akumulatorja. Pa se neki: ce imam tolk slab akumulator, da tezko zazene starter, se mi zravn akumulatorja (v eni ekstra skatlci :? ) pojavljajo cudni zvoki kot: ttrrrrrrrr trr trtrrr! To verjetno ni dobro, A? :unsure:

trrrr trrrrrr trrrrr - škatlica :hmm: verjetno je notr kak rele, ki zaradi premajhne napetosti, posledično tudi tokom ne odkloni in ostane v pričakovanem položaju ampak nonstop preresce preskakuje.

Z nižanjem napetosti se spreminja delovna točka polprevodniških materialov in s tem tudi njihovo delovanje. Sami veste, da elektronika že kontrolira kompleten motor zato bi se verjetno dejansko lahko poznalo pri delovanju samega motorja

Zaradi nizke napetosti lahko tudi računalnik, ki ima vse več in več funkcij po domače Zabluzi in ga je potrebno zresetirati (nič kaj novega)! Kar ti po vsej verjetnosti naredijo na servisu.

Skratka če nočete meti teh problemov vršte dol računalnike in na motorje nazaj gor namestite pick-upe, platine, cinšpule in izognili se boste vsem problemom z elektronko (motorji z frgazarji). O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups šele sedajle vidu - Škatlica - ob akumolatorju- Jep Glavni rele za zagon motorja. Ko date kontakt se ta rele sklene, saj starter za zagon porabi velike tokove, ki jih navadna stikala ne zdržijo!(sploh pa ne klučavnica)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!