Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...
pred 22 minutami, spasku pravi:

.Pazi pri poljenju ker ni vsak polnilec dober če boš kaj polnil.

Vem.

Ne smeš dati na Desuf funkcijo...pa za dvig napetosti za zbudit svinčev akumulator...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zivnorc pravi:

Vem.

Ne smeš dati na Desuf funkcijo...pa za dvig napetosti za zbudit svinčev akumulator...

Oxforda kupiš, takega kot ga imava z @maus pa je mir :)

Kolko si pa dal za ta aku, ker vidim, da so poceni, okoli 66 eur je tak in je tudi za mojega. Ista cena kot za AGM, to me sicer malo skrbi, da je tak poceni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, Snecer said:

Oxforda kupiš, takega kot ga imava z @maus pa je mir :)

Kolko si pa dal za ta aku, ker vidim, da so poceni, okoli 66 eur je tak in je tudi za mojega. Ista cena kot za AGM, to me sicer malo skrbi, da je tak poceni...

 Bi dodal : Polnilnik, nikoli in v katerem koli načinu ne sme presega 15 voltov drugače se bodo okvarle celice. Jaz mam Shido 2 leti star ima  3leta garancije za sedaj je Ok plačal 88 Eu.
 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Snecer pravi:

 

Kolko si pa dal za ta aku, ker vidim, da so poceni, okoli 66 eur je tak in je tudi za mojega. Ista cena kot za AGM, to me sicer malo skrbi, da je tak poceni...

..precej več sem dal zanj...tko da bo pomoje v redu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Zivnorc pravi:

..precej več sem dal zanj...tko da bo pomoje v redu...

kje si ga pa preplačal? :)

sicer pa še enkrat

http://www.oxfordproducts.com/motorcycle/brands/oxford/battery_care_and_power_accessories/oximiser_3x_advanced_battery_management_system/

Suitable for all 12V automotive batteries including LITHIUM LiFePO4 motorcycle batteries

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Snecer pravi:

kje si ga pa preplačal? :)

 

...jest...ko imam ...si lahko privoščim...in dam tudi komu zaslužit...:P

pred 2 urami, Snecer pravi:

stehtaj še "navadnega" in tega, da vidimo kolko je razlike...

masa LiIon 840g

Pb  3595g

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Snecer said:

kje si ga pa preplačal? :)

sicer pa še enkrat

http://www.oxfordproducts.com/motorcycle/brands/oxford/battery_care_and_power_accessories/oximiser_3x_advanced_battery_management_system/

Suitable for all 12V automotive batteries including LITHIUM LiFePO4 motorcycle batteries

Jaz mam pa tale polnilc bolj ekonomičem

IMG_20190207_185817.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tvojem koncu MotoMirči.

...mogoče še kje....pa ne vem...:P

pred 28 minutami, BIF pravi:

Meni se pa najbolj dopade ta kvadratni monitor. :OK:

...za MS gledat je dober...ker itak ni kaj širok po pameti....:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/7/2019 at 4:40 PM, Zivnorc said:

masa LiIon 840g

Pb  3595g

Li-Ion vidim, da ima kapaciteto 4 Ah. Kaj pa primerljivi Pb?

 

pi es: sej vem, da ne bos vebasta pa avtoradia pa inverterja za kamp hladilnik pa lucko laufal ure in ure skupaj, me pa vseeno zanima kaj primerjamo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Zok pravi:

Li-Ion vidim, da ima kapaciteto 4 Ah. Kaj pa primerljivi Pb?

 

pi es: sej vem, da ne bos vebasta pa avtoradia pa inverterja za kamp hladilnik pa lucko laufal ure in ure skupaj, me pa vseeno zanima kaj primerjamo. :D

LiFePo4 imajo s primerljivi manjšo kapaciteto, ta s 4Ah se primerja z 10, 14 Ah na svinec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zok pravi:

Li-Ion vidim, da ima kapaciteto 4 Ah. Kaj pa primerljivi Pb?

 

pi es: sej vem, da ne bos vebasta pa avtoradia pa inverterja za kamp hladilnik pa lucko laufal ure in ure skupaj, me pa vseeno zanima kaj primerjamo. :D

Pb ima 10 Ah....

...vendar vem da veš kake so karakteristike enega in drugega akuja.  ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/8/2019 at 8:43 PM, Zivnorc said:

...vendar vem da veš kake so karakteristike enega in drugega akuja.  ;)

Odvisno katere karakteristike imas v mislih. Sedaj lahko potegnem vzporednice (priblizno primerljiv zagonski tok oz. morda celo v prid litija). :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..vem, da ti to veš...

....ampak pri Pb akuju je "uporabna" cca 1/3 kapacitete akumulatorja...nato mu pade napetost toliko, da postane "nevarno" tako za akumulator, kot na račun zagonskega toka, kjer trpi štarter ob zagonu motorja.

Li aku ima že v osnovi veliko večji zagonski tok...poleg tega mu je ta tok skoraj konstanten do skoraj popolne izpraznitve akuja...

..tako, da se 4Ah LiIon aku po kapaciteti kosa z 10 Ah Pb akujem...s tem da ga Li prekaša po zagonskem toku....da ne omenim primerjavo mase enega in drugega akuja..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Zivnorc pravi:

..vem, da ti to veš...

....ampak pri Pb akuju je "uporabna" cca 1/3 kapacitete akumulatorja...nato mu pade napetost toliko, da postane "nevarno" tako za akumulator, kot na račun zagonskega toka, kjer trpi štarter ob zagonu motorja.

Li aku ima že v osnovi veliko večji zagonski tok...poleg tega mu je ta tok skoraj konstanten do skoraj popolne izpraznitve akuja...

..tako, da se 4Ah LiIon aku po kapaciteti kosa z 10 Ah Pb akujem...s tem da ga Li prekaša po zagonskem toku....da ne omenim primerjavo mase enega in drugega akuja..

edino zagori raje :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!