Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

17 minutes ago, Ursus666 said:

Ve kdo za kakšen akumulator ki v višino meri pod 7cm za domač 1300ccm projekt, pa da ni draga racing zadeva? Hvala! 

 

 

točno višine 70mm, težko, najdi kaj podobnega tem spodaj, in večina AGM ali podobnih dovoljuje recimo tudi montažo leže

https://www.akumulator.si/izdelek/A3 21 21/moto-akumulator-yuasa-yt12b-bs-12v-10ah

https://www.akumulator.si/izdelek/B1 07 0080/startni-akumulator-za-motor-bmw-20ah

kakšen pa je ta 1300cc? ker če je slučajno na samo 2 cilindra boš rabil precej zagonskega toka, tako ali tako bi ocenil da tudi ta najšvohnejši 1300cc motor zahteva 200A+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo google najde vse :D https://www.batteriesplus.com/productdetails/battery/motorcycle/suzuki/gsx1300r-hayabusa/1300cc/2010/cyl10053

 pa očitno je 180A, dovolj, tako da ni druge kot ta greš gledat akumulatorje AGM ali litjeve da imajo eno dimenzijo po tvoji želji pa jih potem zvrneš. Če si taš 8cm placa bo izbira že precej večja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, smasher said:

evo google najde vse :D https://www.batteriesplus.com/productdetails/battery/motorcycle/suzuki/gsx1300r-hayabusa/1300cc/2010/cyl10053

 pa očitno je 180A, dovolj, tako da ni druge kot ta greš gledat akumulatorje AGM ali litjeve da imajo eno dimenzijo po tvoji želji pa jih potem zvrneš. Če si taš 8cm placa bo izbira že precej večja.

Baterijo bodo Takoj pripeljali z avijonom iz USA v SLO :) :) :) 

559344331_ScreenShot2020-04-29at10_31_09.thumb.png.fce681c6ae8bc58d1b3a92758cd01d86.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Kaj mi pove kdo kakšna je fora kalcijevi akumulatorjev, kaj niso večinoma vsi na taki osnovi?

Kakšna je razlika med tema dvema, jaz ne vidim neke razlike oz razlage.

https://www.bartog.si/akumulator-aku-line-60ah-d-520a-242x175x190-p-486387.aspx

https://www.bartog.si/akumulator-topla-55ah-d-550aen-242x175x175-p-271014.aspx

Se opravičujem ker je za avto ampak me predvsem zanima če je kakšna razlika v tehnologiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Pred dvema letoma sem po sili razmer menjal akumulator za slabšega, original 10Ah in 130A zagona, za 9.5Ah in 115A zagonskega toka. Je možno, da ga je res v dveh letih ''neslo''..? Prej normalno užigal, letos pa kar veselica, če stoji par dni...če v prvih parih sekundah ne kresne, je pri drugem poskusu že k-k-k, čez nekaj časa pa že začne vrteti, ampak vžge pa ne. Prepočasi vrti, ni moči. Že gledam po netu za zamenjavo. Moram še prej dimenzije zmeriti, da dam malo več Amperov. Kislinsko:gel..? Je gel res boljši, kolikor je dražji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledal sem Intact gel 10Ah ima 210A zagona... je to možno pri istih merah akumulatorja, kot 10Ah130A kislinski...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, motofrik said:

Pred dvema letoma sem po sili razmer menjal akumulator za slabšega, original 10Ah in 130A zagona, za 9.5Ah in 115A zagonskega toka. Je možno, da ga je res v dveh letih ''neslo''..? Prej normalno užigal, letos pa kar veselica, če stoji par dni...če v prvih parih sekundah ne kresne, je pri drugem poskusu že k-k-k, čez nekaj časa pa že začne vrteti, ampak vžge pa ne. Prepočasi vrti, ni moči. Že gledam po netu za zamenjavo. Moram še prej dimenzije zmeriti, da dam malo več Amperov. Kislinsko:gel..? Je gel res boljši, kolikor je dražji?

Predem zavržeš acu, ga nesi v akumulatrstvi Grajzer (Ljubljana BTC) kjer acu brezplačno testira če je ša vredu. Se splača, da ga predčasno ne vržeš stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja... sem zmeril akumulator po celonočnem polnjenju -11,2V (tekočine dovolj, je oni na odzračevalno cevko)... bentiš nazaj. Novi pa ima 13,28V. Ko vžgem pokaže 14,61V. Kresne, kot je treba. 140A zagonskega, proti 115A staremu. Samo mi še kar ne da miru, da je stari imel le toliko napetosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fiat vžge do do 10.5Vna akuju ?. Torej če ima akumulator dovolj veliko kapaciteto motor vžge tudi pri 11V na akimulatorju. Lajko kaže 12.5V, pa se napetost sesede ko poskusiš vžgat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdravo.imam Bmw gs 1200 letnik 2012.pa je slab akumolator .kaj bi blo najbolj pametno kupit.gledal sem tudi tega

14ah_moto_serie2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, pepo44 pravi:

Zdravo.imam Bmw gs 1200 letnik 2012.pa je slab akumolator .kaj bi blo najbolj pametno kupit.gledal sem tudi tega

14ah_moto_serie2.jpg

Bomba , samo če je + na pravi strani in dimenzije. Kje se da dobit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, solorider pravi:

Bomba , samo če je + na pravi strani in dimenzije. Kje se da dobit?

točno tukaj kot je maus napisal,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, pepo44 pravi:

točno tukaj kot je maus napisal,

Si že nabavil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne nisem,zdaj sem sam gledal pa se mi zdi še ta najboljš ,pa da so mere taprave,150x87x146

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 5. 2021 ob 13:49, pepo44 pravi:

ne nisem,zdaj sem sam gledal pa se mi zdi še ta najboljš ,pa da so mere taprave,150x87x146

drgač pa tole, preverjeno dela

slika.thumb.png.9e2ecd72024707d105a65e23fe4b6edc.png

slika.thumb.png.9564cf7c28ada444eb6ee05051440d4e.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Varte ne vzamem več. Imel 2 in obe že drugo leto komaj zagnale motor. :nono:

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ftp pravi:

Varte ne vzamem več. Imel 2 in obe že drugo leto komaj zagnale motor. :nono:

za boksera moraš močnejši aku vzet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snečer said:

za boksera moraš močnejši aku vzet

aha, nisem vedel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 5. 2021 ob 10:03, ftp pravi:

Varte ne vzamem več. Imel 2 in obe že drugo leto komaj zagnale motor. :nono:

jst menjam na 4 leta....varto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

19 hours ago, Wakasaki said:

jst menjam na 4 leta....varto

Jaz imam Yuaso v Italjanki že šesto leto pa še kr vžiga BP. 

(210 A zagonskega toka pa je)

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ta teden je dokončno oslabel akumulator, ki je prišel skupaj s skuterjem :) dobrih

trinajst in pol let mi je vestno služil:worship::worship::worship:

no zamenjal ga je kolega iz slike za katerega pa močno dvomim ,da bo vsaj pol toliko uspešen pri delu bomo videli:)

stari

20210711_221951.jpg

datum izdelave

20210711_221938.jpg

novi

20210706_102512.jpg

Popravljeno . Popravil Mavti
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!