Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

pred 13 urami, B192 pravi:

meni je začel akumulator pešat, se da kje online naročit kaj pametnega? 

 

p.s. http://www.moto-akumulator.si/akumulator-ytz10-s/2 tole sm našel, baje da so kar kvalitetne

Pomembno pri akumulatorju je kolikšen je zagonski tok (CCA) glej sliko spodaj...

Aku.JPG.4ec7477d3c985c48e7eb68603ce7c064.JPG

140A proti 200A, res da je CCA podan za temperaturo 0 stopinj (bolj poredko se vozimo ob takih temperaturah).

pred 46 minutami, J.a.m.e.s pravi:

Edino ne vem, če s tem boosterjem uničuješ akumulator?

Zakaj bi ga uničeval? Nizka temperatura ni problematična, če je akumulator napolnjen, škoduje napol izpraznjenemu.

Za tvoj motor je še posebej pomemben tale CCA, dva velika bata, Za 600ccm štiricilinderski "mlinček" ni tako pomembno ali pač.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, MiNa pravi:

Pomembno pri akumulatorju je kolikšen je zagonski tok (CCA) glej sliko spodaj...

Aku.JPG.4ec7477d3c985c48e7eb68603ce7c064.JPG

140A proti 200A, res da je CCA podan za temperaturo 0 stopinj (bolj poredko se vozimo ob takih temperaturah).

Zakaj bi ga uničeval?

Trenutno imam v motorju akumulator z zagonsko močjo 200A. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, J.a.m.e.s pravi:

Problem vidim le v tem, da imam motor čez sezono zunaj, zdaj so temperature ponoči še vedno okoli nule. Med tednom mi pa tudi ne znese, da bi se vsak dan kam zapeljal. Zato, če vem da bom npr. tri dni brez motorja, raje vzamem akumulator ven. 

Tvoj problem reši dober accu z dobrim zagonskim tokom. Tudi sam imam motor zunaj na bolj hladnem področju kot je toti tvoj. Res pa je, da noben accu nisem imel več kot 3 sezone, morda bi lahko še imel eno več. 

Tudi, če je motor stal dalj časa je kresnil, saj accu se ne sprazni po 14 dneh. Res je, da imajo običajno dvovaljne mašine več težav s hladnim zagonom kot 4 valjne. 

Največ škode na accu se naredi, če je dalj časa na pol prazen.

Torej dober accu. Jaz imam vseskozi Yuaso. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, J.a.m.e.s pravi:

Problem vidim le v tem, da imam motor čez sezono zunaj, zdaj so temperature ponoči še vedno okoli nule. Med tednom mi pa tudi ne znese, da bi se vsak dan kam zapeljal. Zato, če vem da bom npr. tri dni brez motorja, raje vzamem akumulator ven. 

Če imaš opcijo do motorja pripelat kak podaljšek raje investiraj v polnilec, ki ima poleg konektor za stalni priklop na aku. In ga raje enkrat na teden priklopi na polnilec za par ur.

Btw jaz mam avto zunaj. Resda je turbo dizel z ogromnim akujem, sam zadeva kdaj stoji po dva tedna... In vedno kresne brez problem. Mraz je problem za litijeve akuje, standardni svinčevi nimajo nekih težav z mrazom. Sam spraznit se ne sme preveč in je dober za precej časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga hotel danes kupiti v Lidlu, sicer se ne spomnim kakšna je bila cena, žal ga nimajo v nobenem več. Sem jih poklical na info številko pa pravijo, da je od akcije tri tedne mimo. V Hoferju imajo booster + polnilec v enem za 50eur, vendar je prevelika škatla, tisto ne moreš poleg furat. Rabim čim manjšega, polnilca ne rabim že imam. Če je močnejši pa nič zato, imamo doma dva avta, sicer sem na obema pred kratkim menjal akumulatorje, vendar vseeno ne škodi, če veš da imaš doma še to opcijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, J.a.m.e.s pravi:

Sem ga hotel danes kupiti v Lidlu, sicer se ne spomnim kakšna je bila cena, žal ga nimajo v nobenem več. Sem jih poklical na info številko pa pravijo, da je od akcije tri tedne mimo. V Hoferju imajo booster + polnilec v enem za 50eur, vendar je prevelika škatla, tisto ne moreš poleg furat. Rabim čim manjšega, polnilca ne rabim že imam. Če je močnejši pa nič zato, imamo doma dva avta, sicer sem na obema pred kratkim menjal akumulatorje, vendar vseeno ne škodi, če veš da imaš doma še to opcijo.

...pa kaj maš to zaen motor?

...a je elektro, al na bencin...da moraš polnilnik s sabo vozit.

Če imaš dober aku, ti mora vžgati tudi pri -20!

 

...najlažja in najmanjša je kaka modelarska varianta (glede na maso in dimenzijo).

LiFe 4S lahko direkt priklopiš na Pb aku...imata skoraj identično napetost. Doma napolniš baterije z modelarskim polnilnikom, ki so tisti taosnovni smešno poceni...te baterije pa lahko spraviš v žep...

..ekola...tole sem poiskal in slikal zdele in po parih letih priklopil na polnilnik....vsaka celica je še vedno v nulo zbalansirana 3,33V.

15505023579783100072810268159711.thumb.jpg.210cad4bc5ef304c41443c4706dff43b.jpg

..te celice prenesejo tok 50A ...kratkotrajno celo 120A!

https://enerprof.de/shop/lifepo4-en2/lifepo4-battery-cell-3-3v-2500mah-2/

 

 

.nekaj časa nazaj sem dajal tu gor linke od startnih kondenzatorjev....boosterjev...ki imajo ogromen kratkotrajen zagonski tok...masa pa je zanemarljiva...

 

...ampak ne vem zakaj vsa ta navlaka za vžgati motor...

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo kdo reku da se zmišlujem, torej ta poceni varjanta za odklop akuja, za jomaho, tisti jeziček je tako zvit in toliko dolg da pride vn iz aku prostora pod eno plastiko ki se jo enostavno dol spuli in je kabel prijvijačen z M6 vijakom. 

Pol buster iz eurospina, toebico z vsemi priključki sem nekam založil polna cena je bila mislim da 45ojrov

In odklop na vijak na akuju od stare dizl kante, se že vidi da po par mescih kitajska kvaliteta oksidira torej je spodaj navadn pleh malo prevlečen da zgleda kao mesing. 

DSC_0373.JPG

DSC_0374.JPG

DSC_0377.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, MiNa pravi:

Pomembno pri akumulatorju je kolikšen je zagonski tok (CCA) glej sliko spodaj...

Aku.JPG.4ec7477d3c985c48e7eb68603ce7c064.JPG

140A proti 200A, res da je CCA podan za temperaturo 0 stopinj (bolj poredko se vozimo ob takih temperaturah).

Zakaj bi ga uničeval? Nizka temperatura ni problematična, če je akumulator napolnjen, škoduje napol izpraznjenemu.

Za tvoj motor je še posebej pomemben tale CCA, dva velika bata, Za 600ccm štiricilinderski "mlinček" ni tako pomembno ali pač.

Gledal sem sicer yuaso ampak sem na koncu narobno linkal.. Tole https://www.yogi.si/akumulator-yuasa-ytz10s-12v-86ah-gel

Če ne drugega je po ceni top of the line, jaz vem samo da je OK za moj (600ccm 4 valjnik), in da yuaso vsi nekaj hvalite. Sicer je kar malo drag 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, smasher pravi:

 

DSC_0373.JPG

 

 

:D drgac js mam original pomoje in je zlo ok narjen....tak majhen kotnik z navojem pride .. se lepo odrsraufa od strani, bp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, B192 said:

še to, nekaj ste omenjal temprature.. jaz sem se letos celo zimo vozil in verjetno se bom tudi v prihodnje

Bolj izpraznjen kot je akumulator, nizje koncentrirana je kislina v njem. Teoreticno je v popolnoma izpraznjenem celo cista destilirana voda. Voda pa zmrzne pri 0 stopinjah celzija, in lahko notranjosti naredi kar precej skode. Popolnoma poln akumulator lahko ima med 32% in do 38% koncentrat H2SO4, ki ima ledisce pod nulo, v glavi se mi prikazuje stevilka -15°C, lahko, da se motim... ...v glavnem precej, precej nizje od nule. To je pa ze precej bolj varno kot 0°C.

Torej pustiti prazen akumulator na hladnem ni najboljsa ideja. Ce ze, naj bo vsaj do konca napolnjen, najbolje na vzdrzevalnem polnjenju, kjer se odvecna energija pri stalnem polnjenju (dva ali tri vate, pri avomobilskem vec) izloca v obliki toplote - ravno dovolj, da je kislina najmocnejsa mozna tisti trenutek, in da je sam akku stopinjo ali dve nad temperaturo okolice.

Popravljeno . Popravil Zok
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

42 minutes ago, Rogerg said:

:D drgac js mam original pomoje in je zlo ok narjen....tak majhen kotnik z navojem pride .. se lepo odrsraufa od strani, bp

ja OK nism hotu priznat da nism vedu da to mora bit, ko sem menjal aku so šli tisti medeninasti kotniki s starim akujem :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 2. 2019 ob 22:00, Scarabeo 500 pravi:

Težave imaš, ker imaš vse suho. Štamfer fetna reši vse težave.:) Z mastjo namaži vse kontakte, bolj izdatno je daš na matico in jo praktično zalepiš tja, kjer mora biti.

Kontaktne povrsine se ne maze ker imas potem slabo prevodnost. Praviloma se navojna zveza zavaruje s posebnim lakom, ki preprecuje odvitje. Vcasih, ko so bili se stari odprti oz odzracevani akumulatorji se je klema od zunaj namazala, da ni korodirala zaradi hlapov zveplene kisline. To ni vec potrebno pri MF in AGM akumulatorjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, IZTOK pravi:

Kontaktne povrsine se ne maze ker imas potem slabo prevodnost. Praviloma se navojna zveza zavaruje s posebnim lakom, ki preprecuje odvitje. Vcasih, ko so bili se stari odprti oz odzracevani akumulatorji se je klema od zunaj namazala, da ni korodirala zaradi hlapov zveplene kisline. To ni vec potrebno pri MF in AGM akumulatorjih.

Mazali v vojski davnega leta, mazal celo življenje, pa ni bilo nič narobe. Zmeraj je bil dober stik in nikoli korodirano. Tako je bilo nekoč in z mano preživelo in deluje. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je normalno da ko se en cajt vozim... in potem ko ugasnem motor slišim neko šumenje v akumulatorju ? kot bi nekaj vrelo notri.... kar dobro se sliši če si zraven motorja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne. ni dobro.

Preveri, če je aku vroč.

Preveri napetost na akuju med delovanjem motorja...pri prostem teku...pol pa še malo povečaj obrate.

Nisem štromar...ampak lahko je napaka na diodni plošči alternatorja....in nepravilno polni akumulator.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Rogerg pravi:

je normalno da ko se en cajt vozim... in potem ko ugasnem motor slišim neko šumenje v akumulatorju ? kot bi nekaj vrelo notri.... kar dobro se sliši če si zraven motorja...

ni nujno da je akumulator .. lahko je elektronika ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

ni nujno da je akumulator .. lahko je elektronika ;)

 

Lahko da preveč fila... Na tak način boš uničil akumulator. Verjetno je zanič regler. Pomeri koliko polni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kawl pravi:

Lahko da preveč fila... Na tak način boš uničil akumulator. Verjetno je zanič regler. Pomeri koliko polni.

ne ne .. jaz ko ugasnem se slišijo zvoki zraven akumulatorja .. ampak ni akumulator bz bz bz delu, ampak elektronika ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

ne ne .. jaz ko ugasnem se slišijo zvoki zraven akumulatorja .. ampak ni akumulator bz bz bz delu, ampak elektronika ;)

 

ne se sekirat v tvojih letih skoz neki šumi :P

ps. po mojem je tudi regler crknil. -v glavnem baterija ne sme nič vreti šumeti itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!