Skoči na vsebino

Akumulator, akumulatorji


Gregs

Priporočene objave

Zdravo akumulatoričari! mater ste se eni napemotovali in razburili okrog te teme,ker pa je tu toliko vedežev vas sprašujem;kje pa človek lahko kupi nov akumulator za varadera.Po sedmih letih si je namreč zaslužil pokoj.

Pa da vas čujem...

Uživajte v belini zime!

V Ljubljani Na ona dva klikni in po številki najdi tvoj akumolator. :yes: Lp

Ps: pivo si mi dolžan. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravc sem že v katalogu gledal pa so dve opciji.Vartin je približno ista cena kot pri nas-okrog 100 eurov,je pa tam še eden.Delo,nisem še slišal za to firmo mislim da je to neka Luisova blagovna znamka,je pa točno pol cenejši.Zanima me a je res tisti toliko slabši?Pa saj ne,da škrtarim ampak me pa zanima kje je razlika 50 eurov.

Motoristek,midva bi pa res lahko spet spila kak pir,za motor še glih ni,če si pa kaj v Rogaški pa kar pokliči,pa še vedno žejnega zdravca lahko zraven pripelješ. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravc sem že v katalogu gledal pa so dve opciji.Vartin je približno ista cena kot pri nas-okrog 100 eurov,je pa tam še eden.Delo,nisem še slišal za to firmo mislim da je to neka Luisova blagovna znamka,je pa točno pol cenejši.Zanima me a je res tisti toliko slabši?Pa saj ne,da škrtarim ampak me pa zanima kje je razlika 50 eurov.

Motoristek,midva bi pa res lahko spet spila kak pir,za motor še glih ni,če si pa kaj v Rogaški pa kar pokliči,pa še vedno žejnega zdravca lahko zraven pripelješ. :beer2:

Velja... :beer2:

Vartin za GS me je prišel cca 40eur :OK: in mislim, da je za Varo tu nekje :yes: Evo sem jaz našel za tvojega... :yea1:

post-2154-1169839503_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo, sicer nism bral vsega ker mi zarad štroma učasih kr slabo rata, ker mi je to čist mim pa usen.

Pozabu sm odklopt akumulator konc sezone lanske in itak se je spraznu, tok da mi tut lučke na števcih ne posvetjo in me zanima a se da tok prazn akumulator še kako napolnt al ga morm zamenjat. Aja pa če kej pomaga, star je pa 1 leto.

hvala in lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se ga napolniti ,z polnilcem. Lahko pa na poriv vžgeš motor in se potem pelješ kakih 100 km ... da ga nafilaš.

razen, če je crknil .Meni je, moram ta tedn po novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je po 8 letih crknil akumolator na varaderi, dobr da je bil tam klanec da sem ga vžgal :(

Novega YUASA sem že našel pri firmi DELKO za okoli 50 eur :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni so poznavalci odsvetovali nakup v trgovini z akumulatorji v BTC-ju v kleti tiste hale, kjer je tudi Emporium.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni so poznavalci odsvetovali nakup v trgovini z akumulatorji v BTC-ju v kleti tiste hale, kjer je tudi Emporium.

Men je važn da je akumolator Yuasa kot je bil orginalen ki je držal 8 let in da ima garancijo pa tut če ga kupim pri mesarju mi je čisto vseeno .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se ga napolniti ,z polnilcem. Lahko pa na poriv vžgeš motor in se potem pelješ kakih 100 km ... da ga nafilaš.

razen, če je crknil .Meni je, moram ta tedn po novega.

kako pa veš a je crknil al je prazen :? jest sm ga sicer filou z enim prastarim polnilcem čez noč sam ni blo efekta...

mah ta štrom ni zame :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je po 8 letih crknil akumolator na varaderi, dobr da je bil tam klanec da sem ga vžgal :(

Novega YUASA sem že našel pri firmi DELKO za okoli 50 eur :OK:

Moj na Vari je tudi letos dopolnil osem let pa nič ne kaže kakšnih znamenj odpovedi, še zmeraj pali kot nov.

Je pa Akumulator na KLE-ju (originalen) tudi dopolnil 10 let in po celi zimi brez kakršnegakoli vzdrževanja kresne kot treba.

Res ne vem kaj tile Japončki vgrajujeo za ene akumulatorje da držijo tako dolgo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker...? Zakaj, slaba roba, ali prodajalci?

Dve osebi, ki jima zaupam, sta mi odsvetovali, skupaj je šlo za cirka 4 slabe akumulatorje, kupljene tam.

Amak, to je baba čula babarekla. Ako su lagali mene ... Ampak mislim, da me niso.

Grem kupit v Šiško.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YuAsa zaprt akumulator je očitno še originalen na ZRX-u. Ker sem se letos kar nekaj igral s ključem v kontaktni ključavnici, sem ga seveda spraznil. Polnjenje čez noč, pa je kot nov.

Prijatelj ima leto staro Varto na GS-u, tako z zamaški, kakršen je bil originalen. Težave z njim, hlapi tekočina, plastični zamaški se lomijo ipd.

Če bo moja YuAsa čez nekaj dni normalno kresnila, ostaja favorizirani proizvajalec za moj motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vas je v DELKU privabila samo cena je to problem. Tisti akumulatorji niso namenjeni za startne akumulatorje motociklov ali pa celo avtov. Namenjeni so za razne naprave UPS v telefoniji in še kje kjer je potreben stalen vir napajanja. Za moto ga raje poiščite pri prodajalcih ki prodajajo za ta namen.

Pri mesarju :hmm: :? no mogoče pa tudi?

http://www.delko.si/baterije/svinec/index_svinec.htm

Tule si preberite namen uporabe pa vam bo malo bolj jasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vas je v DELKU privabila samo cena je to problem. Tisti akumulatorji niso namenjeni za startne akumulatorje motociklov ali pa celo avtov. Namenjeni so za razne naprave UPS v telefoniji in še kje kjer je potreben stalen vir napajanja. Za moto ga raje poiščite pri prodajalcih ki prodajajo za ta namen.

Pri mesarju :hmm: :? no mogoče pa tudi?

http://www.delko.si/baterije/svinec/index_svinec.htm

Tule si preberite namen uporabe pa vam bo malo bolj jasno.

Če pogledaš na internetno stran od DELKA imaš prav rubriko akumolatorji za mot. kolesa, tam sem ga jaz našel za mojo varo z čisto isto oznako kot je zdajšnji YUASA, po moje da to ni akumolator za telefon ali alarm .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vas je v DELKU privabila samo cena je to problem. Tisti akumulatorji niso namenjeni za startne akumulatorje motociklov ali pa celo avtov. Namenjeni so za razne naprave UPS v telefoniji in še kje kjer je potreben stalen vir napajanja. Za moto ga raje poiščite pri prodajalcih ki prodajajo za ta namen.

Pri mesarju :hmm: :? no mogoče pa tudi?

http://www.delko.si/baterije/svinec/index_svinec.htm

Tule si preberite namen uporabe pa vam bo malo bolj jasno.

A ni tam tudi povezava tudi do akumulatorjev za motorje ???

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje drugje bi pri nas če dobil akumulator za motor. Jaz rabim YT12A-BS.

lp,

Peter

Majo v ilirski Bistrici, kje pa ne povem. Drugače sem pa dal zanj 60€

za GSX-R SRAD 600

A si ti mogoče NEMSIPEN :?

:slap: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YuAsa zaprt akumulator je očitno še originalen na ZRX-u. Ker sem se letos kar nekaj igral s ključem v kontaktni ključavnici, sem ga seveda spraznil. Polnjenje čez noč, pa je kot nov.

...

Bemtiš, sam da sem ga pohvalil, pa je fuč. Tudi nafilat se ga ne da več. A je še originalen od prve vgradnje in ima pravico do penzije. Bo treba novega kupit. Kje se še dobi YUASA, razen v BTC-ju? Tisti Symrujev post mi vzbuja pomisleke za nakup tam. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Mislim, da mi aku na BMW R 1150 RT počasi crkuje, pa sem se odločil, da pogledam malo kako in kaj pametujejo MS-jevci okoli tega.

Teorije da je kaj, da bi pa kdo nevednežu svetoval kaj naj kupi pa ne.

Trenutno je notri BMW-jev original gel akumulator. Cena novega pri BMW je cca 140 € - (najverjetneje odpade)

Akumulator je po tehničnih podatkih 12 V 19 Ah 100 A 186 x 82 x 171 desni plus

Najprej me zanima klasičen kislinski akumulator VS gel akumulator. cene so cca 20 - 25 % višje za podobne gel akumulatorje.

Potem me zanima firma VARTA VS FIAMM VS YUASA ... in podobno

Gledam recimo DELKO FIAMM ali YUASA (19 Ah 200 A) ista cena cca 82 € (cena na netu na velja) za baje gel aku . Približno Enakovreden aku VARTA

kislinski 19 Ah 170 A 62 € - gel cca 100 €

V LOUISU so najcenejši kislinski DELO cca 50 € SAITO celo 23 € ???

Kaj hudiča naj človek nardi (torej kupi). :?

Pa ne spet kao mal dnarja mal muske, ker v to ne verjamem čisto. Če recimo tisti pri LOUIS-u zdrži 4 leta, VARTA GEL pa 6 , se mi res ne splača VARTE kupovat .

Če ima kdo res kaj iskušenj s tem pa le z besedo na dan.

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. koliko časa še načrtuješ imet motor ?

2. pozanimaj se koliko garancije dajo na baterijo.

3. seštej vse skupaj + malce reskiraj in odgovor boš imel na dlani

lp

P.S. Jaz bi raje vzel gel.

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!