Skoči na vsebino

Tablet PC


Špilferderber

Priporočene objave

Zanimive zadevce... Verjetno se v štartu zaradi viskoih cen zadeva še ne bo povsem prijela, je pa dolgoročno po moje zelo zanimiva zadevca.. :doze:

a je že kdo od vas računalniških bogov imel to zadevo v testu (ne v pivskem) :hmm: ? Izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimive zadevce... Verjetno se v štartu zaradi viskoih cen zadeva še ne bo povsem prijela, je pa dolgoročno po moje zelo zanimiva zadevca.. :doze:

a je že kdo od vas računalniških bogov imel to zadevo v testu (ne v pivskem) :hmm: ? Izkušnje?

da, ampak ne prav tega modela (ki mi je še vedno neznan).

Načeloma so tablični PCji trenutno predvsem lahki in dost zmogljivi prenosniki z zaslonom, ki se ga da zavrteti in z njim prekriti tipkovnico, da dobimo tablico. ZAenkrat so še sorazmerno pretežki za trajno uporabo "stoje", sicer so pa zadeve v perspektivi uporabne za skladiščnike, v medicini, kakršnokoli terensko delo.

Morda nekoč celo kot ultra-portable ultra-zmogljiv medijski predvajalnik (filmov, ...).

Drugače pa - ne vem, koliko si domač s prenosnimi računalniki ... Meni osebno so se z nabavo prenosnika sčasoma razblinile vse iluzije o tem, kako je fajn posedat na fotelju in nekaj delat ali srft ... zato ker zadeve enostavno niso ergonomsko dovolj primerne. Računalnik te sili v neko držo, p možnosti se močno greje na spodnj istarni,da te poleti kar peče v bedra, itd. Je pa fajn, ko ga lahk na hitr spokaš in se premakneš v drugo sobo ali greš delat na vrt ... čeprav, na vrtu so spet druge distrakcije (djevojke u ljetnim haljinama :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale mrcina zgoraj bi naj bila HP COMPAQ TC1100 Pentium-M 1GHz..

Pri Diss-u ga cenijo na 809.640 SIT (z DDV, brez dacarije pa 674.700 SIT) :blink:

zmogljivosti:

- Procesor Intel Pentium-M 1GHz ULV

- LCD zaslon 10.4" barvni TFT XGA 1024 x 768

- Pomnilnik 512Mb (333MHz) SDRAM razširljiv do 2GB

- Trdi disk 40Gb SMART int

- Grafična kartica nVidia GeForce4 GO 420 32MB (4xAGP)

- Zvočna kartica 16-BIT PRO STEREO - 2 x integriran zvočnik

- Modem MINI PCI 56k, WLAN 802.11B 10/100 NIC

- Tipkovnica, Tablet PC Pen - Baterija LIon 40W/HR

- Možnost priklopa zunanjih USB naprav(FDD,CD/DVD)

- 1xPCMCIA TYPEII,1xSD SLOT, VGA, 2xAUDIO ,MIC ,1xRJ11, 1xRJ451 , IR

- 1xUSB2.0, 1xUSB 2.0 ZA EXT multibay

- OS Microsoft Windows XP TABLET PC EDITION po naročilu

:? A tole se potemtakem uporablja kot navaden prenosnik (v smislu, da ne rabiš čakat softverašev, da napišejo neke posebne pocketPC programe za to zadevo in da lahko nalagaš katerekoli stvari gor brez omejitev) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? A tole se potemtakem uporablja kot navaden prenosnik (v smislu, da ne rabiš čakat softverašev, da napišejo neke posebne pocketPC programe za to zadevo in da lahko nalagaš katerekoli stvari gor brez omejitev) :?

Saj to ni Pocket PC ...

TabletPC je čisto navaden PC, ki ima zmanjšano težo in mere, čimbolj zmogljiv akumulator, za dotik občutljiv zaslon.

Skratka - gor laufaš Windows XP z dodatki za TabletPC... uporabljaš Office, Outlook, Internet Explorer, karkoli že hočeš .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še to sem opazil, da je že kar nekaj tega hudiča na trgu ...

http://www.microsoft.com/windowsxp/tabletp...rs/default.asp# , rubrika New Tablet PC Hardware Demo

Popravljeno . Popravil spilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še to sem opazil, da je že kar nekaj tega hudiča na trgu ...

http://www.microsoft.com/windowsxp/tabletp...rs/default.asp# , rubrika New Tablet PC Hardware Demo

Jap.

samo ne jih zamenjat z "Smart Display" ali kaj so že ... tam gre pa za brezžične monitorje. .. Funkcionalnost se zdi enaka, a ni .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

Nisem ravno v trendu, pa me zanima, katera tablica, ki se dobi na slovenskem ali EU tržišču, se zdaj 'splača' z vidika 'price/performance'? Glede na namen uporabe (sprotno branje dokumentacije v delavnici), kjer je večja možnost poškodb, ne bi ravno najdražjih (iPad ipd.)...

Sicer pa od tablice pričakujem:

  • spodobno odpiranje razmeroma velikih PDF dokumentov (500-700 strani) - pod spodobno razumem to, da je listanje hitro, da iskanje ne traja 'pol ure', ...
  • brskalnik z multimedia podporo (Youtube)
  • možnost priklopa USB / Bluetooth naprav (OBD scanner ipd.)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ravno v trendu, pa me zanima, katera tablica, ki se dobi na slovenskem ali EU tržišču, se zdaj 'splača' z vidika 'price/performance'? Glede na namen uporabe (sprotno branje dokumentacije v delavnici), kjer je večja možnost poškodb, ne bi ravno najdražjih (iPad ipd.)...

Sicer pa od tablice pričakujem:

  • spodobno odpiranje razmeroma velikih PDF dokumentov (500-700 strani) - pod spodobno razumem to, da je listanje hitro, da iskanje ne traja 'pol ure', ...
  • brskalnik z multimedia podporo (Youtube)
  • možnost priklopa USB / Bluetooth naprav (OBD scanner ipd.)

D.

jz imam samsung tab in sem kr zadovoljeno.Recimo manual od mojga mopija odpira super.youtube hi kvaliteto.Polnilec je na usb tako,da se direkt priklopi na pc.Najprej sem ga kupil za prodajo.Zdaj ga ne dam vec.Ce bos kje blizu ga lahko preizkusis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v eni od reklam po pošti (mislim da big bang) sem videl računalnik ki je v principu samo touch screen monitor z vsem vgrajenim za nekih 400-500€. če bo bolj stacionaren potem bi to verjetno bila boljša in zmoglivejša opcija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz imam samsung tab in sem kr zadovoljeno.Recimo manual od mojga mopija odpira super.youtube hi kvaliteto.Polnilec je na usb tako,da se direkt priklopi na pc.Najprej sem ga kupil za prodajo.Zdaj ga ne dam vec.Ce bos kje blizu ga lahko preizkusis...

Sem danes dobil Galaxy Tab GT-P1000 za potestirat. Prvi vtis ni najboljši, Firefox je hudo počasen, pa še 'backspace' tipka ne zbriše znaka., ampak je to 'back'. :) No, pa še Enter ne gre v novo vrstico. j ,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem danes dobil Galaxy Tab GT-P1000 za potestirat. Prvi vtis ni najboljši, Firefox je hudo počasen, pa še 'backspace' tipka ne zbriše znaka., ampak je to 'back'. :) No, pa še Enter ne gre v novo vrstico. j ,

samo to te resi

post-16508-0-32949400-1309793965_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ravno v trendu, pa me zanima, katera tablica, ki se dobi na slovenskem ali EU tržišču, se zdaj 'splača' z vidika 'price/performance'? Glede na namen uporabe (sprotno branje dokumentacije v delavnici), kjer je večja možnost poškodb, ne bi ravno najdražjih (iPad ipd.)...

Sicer pa od tablice pričakujem:

  • spodobno odpiranje razmeroma velikih PDF dokumentov (500-700 strani) - pod spodobno razumem to, da je listanje hitro, da iskanje ne traja 'pol ure', ...
  • brskalnik z multimedia podporo (Youtube)
  • možnost priklopa USB / Bluetooth naprav (OBD scanner ipd.)

Morda najboljše kak starejši TabletPC ?

Jaz , prodajam recimo enega HP2710p, star cirka 3 leta ... v bistvu je PC z vrtljivim zaslonom in 80 GB diskom, 2 GB RAM, procesor cirka 1,4 GHz ... zaslon ni občutljiv na dotik s prsti, pač pa z unim "svinčnikom" (imam 2, ker sem ga enkrat zgubil in potem novega kupil, pol pa starega našel hehe). Zadeva sicer ni tako udobna za uporabo, kot tablice. Je pa dejstvo, da če bereš dokumentacijo med šraufanjem, verjetno tudi šraufaš in s šmirastimi prsti ziher ne bi tapkal po fancy šmansy zaslonu :-)

Jaz mojo tablico dajem opremljeno z docking stationom, dodatno ultra slim slice baterijo (zdrži kakih 5 ur intenzivne rabe), ima 2 X USB 2 + firewire, VGA, bluetooth, wi-fi in 2 oriđiđi napajalnika.

Cena je ziher nižja od iPad. In tudi linux si daš čist komot gor (uporabljal nekaj časa Ubundija :-)).

Je pa reč malce rabljena, glih taka za v delavnico. Ne vem pa, kdaj bo škripnila - meni ni delala težav.

Aja, ziher dela hitreje od ipadov (ta ne kaže youtuba itd) ter galaxyev :-).

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem danes dobil Galaxy Tab GT-P1000 za potestirat. Prvi vtis ni najboljši, Firefox je hudo počasen, pa še 'backspace' tipka ne zbriše znaka., ampak je to 'back'. :) No, pa še Enter ne gre v novo vrstico. j ,

veliko hitreje dela z opero mini.enter gre men normalno v drugo vrstico.kak ti pa back space ne brise?ko kaj pises?jz s zadnji mesec vedno na motosvetu preko njega-men vse normalno dela.edino tecno je vedno znova zbrisat ram,da dela kot se rece!

aja pa na operi si nastavi polni pogled in ne mobilni!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci v ex sluzbi so meli neke hp zadeve, z zaslonom na dotik ali palicico, opcija je bila se tipkovnica.. zadeva je delovala fenomenalno, vem pa da je bila draga ko zafran :headbang:

ti ju3 sporoscim model

drugace pa

post-16508-0-30463300-1309798915_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo to te resi

Kakršnakoli japka odpade, v glavnem zaradi cene, čisto malo pa tudi iz inata.

Cena je ziher nižja od iPad. In tudi linux si daš čist komot gor (uporabljal nekaj časa Ubundija :-)).

Je pa reč malce rabljena, glih taka za v delavnico. Ne vem pa, kdaj bo škripnila - meni ni delala težav.

Cena na PM?

veliko hitreje dela z opero mini.enter gre men normalno v drugo vrstico.kak ti pa back space ne brise?ko kaj pises?jz s zadnji mesec vedno na motosvetu preko njega-men vse normalno dela.edino tecno je vedno znova zbrisat ram,da dela kot se rece!

aja pa na operi si nastavi polni pogled in ne mobilni!

Sem ugotovil, da je del težave bil v tem, da sem bil na GPRS-u in ne na WiFi-ju.

Ko sem bil v tem urejanju objave in sem hotel kaj popravit, je namesto da bi zbrisal znak šel na prejšnjo stran ('back'). Ko pa sem 'pošlatal' ENTER, da bi pisal v novi vrstici, pa se ni zgodilo nič.

Saj počasi ga bom že pogruntal. ;)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Danči,

kaj pa tole, bi ti blo OK?? ima tudi večjega bratca, če ti je ta premajhen...

PS cena je sitnica, v primerjavi s sadjem ;)

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa Viewsonic se mi zdi ima nek tablet, na kterega lahko montiraš ali Androida, ali pa Windows7, morda je tisto še najbolj univerzalna zadeva!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Da malo obudim temo.

Razmišljam o nakupu tablice.

Vzel bi galaxy tab 10.1, včeraj pa sem videl v hoferjevem katalogu tablico medion-ovo tablico.

Ima kdo izkušnje s njo, kako se obnese v praksi?

Primerjava med obema.

G

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam TOLE zadevo, praktično novo.

7 inch multitouch kapacitivni zaslon, Android 2.2, dvojedrni 1GHz procesor, WiFi in vgrajeni 3G (po pravici povedano, 3G ni bogve kaj, ampaq kjer je omrežje solidno, funkcionira) + ostale običajne zadeve. V glavnem, dokaj uporabna reč za pluženje po netu, emajliranje, najbrž tudi igrice (nisem probal, ker me pač ne zanimajo), celo telefoniranje (čeprav izpadeš bukov s telefonom teh dimenzij), itditd.

Sem se pa pripravljen od igrače tudi ločiti, če je kdo zainteresiran (ker si skrivaj ogledujem eno drugo :blush: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma kdo Kindle Fire?

Ga nimam, sem pa nekje prebral, da ima neke čudne omejitve če nimaš us acounta...

Pobrskaj malo po netu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj bi bil android, in te zadeve se kar lepo predelajo,. Zato me zanima, a se da stvar totalno odpret in dat gor tist OS k ti paše, al ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!