Skoči na vsebino

Ogrevane rokavice, ročke?


klimbra

Priporočene objave

Nekje sem prebral,da obstajajo poleg ogrevanih ročk tudi ogrevane rokavice.

A KDO KAJ VEČ VE O TEM.....???????????????????????????????????????????????????

Klimbra....DAZED AND CONFUSED

Uredil - klimbra on 12/12/2001 21:03:57

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smo nekaj debatirali o tem na sukbog-listi in niso bili tipi prevec zagreti za te rokavice.predrage,neudobne,slab servis itd.vecina ima ali debele rokavice,enduro-scitnike na balanci ali oboje.

je pa konsens,da so ogrevane rokavice boljse,kot stulpe za cez armature.

-------

Injection is nice but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ mat: sam se nimam ogrevanih rocic.po pogovorih sodec se ti pa izplaca vgraditi dvostopenske.prva,visoka,za ogreti in druga,nizka,za drzati temperaturo.enostopenske so po izjavah prevroce in "neudobne" pri uporabi.

-------

Injection is nice but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker smo ravno pri temi ogrevanja - smatram, če je motorist ustrezno oblečen je potrebna moč za ogrevanje (pri nižjih temperaturah med -5 in +10 st.C) reda velikosti 50 - 150 W.

Kar se mi zdi, da je glede na proizvedeno moč motorja zanemarljivo malo še posebej, če upoštevamo da gre v odpad cca. 60-70 % energije v obiki toplote.

Se mi zdi, da bi proizvajalci oblek tukaj lahko še marsikaj izumili brez da bi motociklu bistveno pokvarili karakteristike.

možnost odvzema :

1.) preko proizvedene el. energije in je obleka dodaten el. uporabnik kar tako ali drugače že delajo

2.) odpadno toploto motorja - kar mi pa ni znano.

Mal čuden bi motorist izgledal, če bi mu cevke iz bloka motorja na obleko visele, pa bi po obleki imel omrežje kot talno ogrevanje.

Kaj pa veš, bo nekdo izumil kapilare trpežne fi 1mm pa centralni priljuček fi 5 mm z bajonetnim priključkom lahko razstavljivim pa je to to.

Mal sem naložil, saj zato pa je forum.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ice, menda je v Graz-u ena štacuna, kjer se te reči da dobit (Polo mi je mal predaleč). A mogoče veš kaj o tem?

gericke in se kaksne druge imajo to na zalogi.cena kaksnih ATS 400.- do 800.-.

-------

Injection is nice but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej...ker skušam tole skup potegnt...pa pokapirat kaj je bolje zame ...... PARDON ZA VSE NAS......

Evo mene u HAJDERLAND...PA DA POTROŠIM 800ATS

rokavice SUCK!!!!!!!!!

Klimbra....DAZED AND CONFUSED

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preden zacenet kupovati,izmerite zunanji premer balance (1 3/4" ali 2" ?).

-------

Injection is nice but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ICE

Še dobr da si to omenil.....jaz se nebi spomnil....kaj niso vse enake.....kaj sem BUKSL!!!!!!!!!

Klimbra....DAZED AND CONFUSED

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

....kaj niso vse enake.....kaj sem BUKSL!!!!!!!!!

nope.....sam sem tudi kozla vstrelu....NISO 2" in 1 3/4" ampak malenkost manjse..... hey,it happens,ok?!

kolk so ze prave dimenzije? 3/4" in 1"?! tam nekje...sorry za narobe info.zmerte premer,pa bo.

-------

Injection is nice but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogrevane rocke so fina zadeva, pa se pocen so. Dobro je imeti vsaj dvostopenjske, da ce je premalo ali prevec, da preklopis. Sicer pa se desna in leva rocka razlikujeta v premeru.

No men so rocke iz Polota pasale na Duca, pa nisem vedel, da obstajajo razlicno debele balance. No kolegu so tudi stimale.

Za malo denarja veliko udobja. Pri naslednjem motorju si bom kot prvo stvar omislil ogrevane rocke. Prav pridejo tudi poleti, ko gres npr. v Dolomite ali pa kadar te ujame dez....

------------------------

Ducati je zakon pa pika.

Twin grmi in drvi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Ice, menda je v Graz-u ena štacuna, kjer se te reči da dobit (Polo mi je mal predaleč). A mogoče veš kaj o tem?

gericke in se kaksne druge imajo to na zalogi.cena kaksnih ATS 400.- do 800.-.

-------

Injection is nice but I´d rather be blown.

A ima morda gdo naslov te štacune?

sanda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Strom, sej ni problem mraz potelesu ampak v roke. Jaz osebno imam dovolj dobro opremo tudi za nižje temperature (sem se vozila tudi že pri 5°C mogoče še nižje) edini problem pa so bile roke. Zato pa sem rekla, da si čim prej omislim ogrevane ročke (še zdaj se vozim ).

...

Muki, moja malenkost ima najcenejšo opremo, sploh ni bohve kaj, pa sem se celo lansko zimo vozil, če le ni bilo snega po cesti. No ja, pa če ni preveč deževalo.

Če je pa bilo 5°C je bil pa že luksus.

Letos mi je pa mašina zatajila, sicer bi bil na cesti, ne pa pisal tole solato v forum. Še dežnega kombinezona nisem mogel sprobat.

Bom pa počakal do naslednjega mopeda, če bo treba po čem takem poseč. Kaj nej rečem, GPZ ne zebe v roke! Sploh pa z neoriginalnimi špegli.

Pa lepo da se še vozite... samo pazite.. ceste mrzle, listje, drsi...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Belance so fi-22 mm (velika večina) in fi-25 mm (nekateri čoperji).

Kaj pa clip-oni?

clip-ons vedno 22 mm (3/4"),HD vedno 25 mm (1"),japonski cruiserji razlicno.vecina sportnikov in tourerjev 22 mm.

-------

Injection is nice but I´d rather be blown.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

V katalogu TC motoshop 2000 je ponudba ogrevanih rokavic po ceni 18.000sit pa ogrevanih ročk ene so 15.000sit verjetno so enostopenske druge pa so 18,000sit pol je pa še tuki en kup ogrevanih stvari od ledvičnih pasov do podhlač in majc pa štunfov skratka kar ti srce poželi.Zanimivo bi bilo če je to kdo nabavil in sprobal kako stvar funkcjonira.Zanima me pri ogrevanih ročkah kakšen je postopek montaže a je treba stare stran pa te gor kakšen je videz in tako naprej.

sanda

Ja, stare moraš odstraniti. Najprej odvij uteži(če jih imaš), nato z tankim(dovolj dolgim) odvijačem podrezaš(porineš) med gumo in krmilom tako da odstraniš lepilo, povlečeš(malce na silo) in stare ročke imaš dol.

Za montiranje boš verjetno potrebovala(če ne dobiš poleg) dovolj dolgo žico( debelo najmanj toliko kot je na ročkah), ki jo boš potegnila z akomulatorja(plus), vmes mora biti obvezno varovalka. Spojiš jo na rele. Na rele še nato napelješ, še en plus, ki ga vzami obvezno iz nekega porabnika , ki se vključi takrat, ko daš kontakt in je kostanten.Maso lahko vzameš kjer koli ti je najbolj primerna.

Če ne veš o čemu ti govorim, pelji raje motor k električarju, bo bolj varno.

Če imaš uteži, boš morala ročke po vsej verjentosti na koncu preluknjati. Krmilo razmasti, ročke od znotraj namaži z neustikom, počakaj par minut, in jih porini na krmilo, pri desni pazi, da ti žice ne bodo bile v napoto, ko boš dodajala plin.

Uspešno montažo ti želi nuklearka Krško.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš prav lepo pogledala fante na TC motoshop....ti bojo mogoče celo oni to zadevo opedenal....vsaj men so velik stvari sami namontiral....pa še prav prijetno smo se zabavali med tem....še posebi,k men ni bilo nič jasno ,kaj počnejo

Klimbra....vlaženje zagotovljeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

ogrevanih ročk ene so 15.000sit verjetno so enostopenske druge pa so 18,000sit

BMW hoče za ogrevane ročke 350 DEM.

Brrrm

Honda, ima isto ceno.

Dokler so pri Luis, Polo, Hg, od 60 dem do 100dem, se ne bom preveč sekiral zaradi tega.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mat zelo strokovno si napisal. Pohvalno. Montaža nebi smela bit problem, ker verjetno zraven dobiš tudi navodila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Če boš prav lepo pogledala fante na TC motoshop....ti bojo mogoče celo oni to zadevo opedenal....vsaj men so velik stvari sami namontiral....pa še prav prijetno smo se zabavali med tem....še posebi,k men ni bilo nič jasno ,kaj počnejo

Klimbra....vlaženje zagotovljeno

Ne vem, če se še grejo servis pri TCju...

Pa namesto neostika baje dela tudi WD40 (samo slišal da dela... probal ne)

Na lahko gre gor zadeva pa ko se posuši naj bi zagrabla.

Prejšnje ročke pa težko da spraviš dol, ne da bi jih uničil. Vsaj če so gumijaste.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ne vem, če se še grejo servis pri TCju...

Pa namesto neostika baje dela tudi WD40 (samo slišal da dela... probal ne)

Na lahko gre gor zadeva pa ko se posuši naj bi zagrabla.

Prejšnje ročke pa težko da spraviš dol, ne da bi jih uničil. Vsaj če so gumijaste.

LP

V TC-ju uradnega servisa nimajo, samo fantje v trgovini znajo marsikaj poštimat (vem iz prve roke), se spoznajo na marsikaj.

Če sem pa jst Rolija prav razumela, se ogrevane ročke namontirajo na originalne in ni treba ničesar dol jemat in s tem uničevat.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

?e sem pa jst Rolija prav razumela, se ogrevane ro?ke namontirajo na originalne in ni treba ni?esar dol jemat in s tem uni?evat.

seveda si ga narobe razumela.....stare rocke morajo dol,preden nove gor das.

-------

500 and counting

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

?e sem pa jst Rolija prav razumela, se ogrevane ro?ke namontirajo na originalne in ni treba ni?esar dol jemat in s tem uni?evat.

seveda si ga narobe razumela.....stare rocke morajo dol,preden nove gor das.

-------

500 and counting

Ja ti smola no. Sam roli je reku, da je pol vse skupi debelejš, pa sm mislila, da je to pač zato, ker ogrevane daš gor na originalne.

Sicer pa ni važno. Te ročke, ki jih mam trenutna na Hondi so absolutno pretenke in bi jih slej ko prej itaq zamenjala za debelejše, pa če bi ble ogrevane al pa ne.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!