Skoči na vsebino

Ogrevane rokavice, ročke?


klimbra

Priporočene objave

Raza, kako si pa to pritrdil na armaturo? lepilo? Če imaš še kakšne večje fotke, mi jih prosim pošlji.

Samo stikalo je pritrjeno z matico, dekoracija pa je lepljena z dvokomponentnim silikonom za avtomobilska stekla.

Slike dobiš na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me napačno razumeti, ampak meni se zdijo povsem nepotrebne take ročke. Vsaj meni. Na Celjsko furo sem imel one Lidlove rokavice, pa me ni zeblo. Pa je bilo -6. No, če bi pa cele dneve vozil pri takih temperaturah, potem pa ja. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me napačno razumeti, ampak meni se zdijo povsem nepotrebne take ročke. Vsaj meni. Na Celjsko furo sem imel one Lidlove rokavice, pa me ni zeblo. Pa je bilo -6. No, če bi pa cele dneve vozil pri takih temperaturah, potem pa ja. :whistle:

Za samo zimsko vožnjo so sigurno potrebne debele zimske rokavice.

Ogrevane ročke bolj pridejo v poštev poleti, ko na furi čez visoke prelaze presenetijo niske temperature. Če je pa še kakšna rosa zraven je pa prav fajn, če lahko malo zakuriš pod prste.

Ko so ročke enkrat montirane opravljajo isto funkcijo kot navadne in nič niso napoti. Ko te pošteno zazebe, se hitro spomniš, da jih imaš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne me napačno razumeti, ampak meni se zdijo povsem nepotrebne take ročke. Vsaj meni. Na Celjsko furo sem imel one Lidlove rokavice, pa me ni zeblo. Pa je bilo -6. No, če bi pa cele dneve vozil pri takih temperaturah, potem pa ja. :whistle:

Jaz sem jih imel lani oktobra ko sem šel za Dubrovnik, je bilo zjutraj -3 pa sem že stal na Tepanju in razmišljal če se obrnem al grem naprej, na srečo sem imel še rezervne rokavice zraven pa sem zamenjal... pa da se razumemo preko sem imel še dežne... do Postojne je bla jeba pol pa tapravo Rijeka že 13 stopinj... Motofrik zgleda da imaš visok prag bolečin jaz sem pa bolj mehkužen :whistle: je pa res da sem bolj med zmrznjenci.

Sedaj sem nabavil ogrevane ročke pa bomo videli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, saj me rado zazebe, tedaj me pač ni. Mislim, da za uro-dve, ni panike peljati na mrazu. Kasneje pa verjeto res pridejo prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, saj me rado zazebe, tedaj me pač ni. Mislim, da za uro-dve, ni panike peljati na mrazu. Kasneje pa verjeto res pridejo prav.

Mislim,da pravilno ugotavljam,da še nikoli nisi imel ogrevalnih ročk, zato tako pišeš,ko jih boš enkrat imel NIKOI več neboš brez njih !! :hmm: :hmm:

Ps:jaz se načeloma po mrazu nevozim, me pa včasih preseneti kje po gozdu spomladi ali v dežju,ko vozim samo z gumijastimi rokavicami pridejo ogrevane ročke ZELO prav! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@bremzer: res je, nikoli še nisem imel ogrevanih ročk. Drži pa tudi to, da če bi jih enkrat poskusil, ne bi šlo več brez njih. In... nikoli ne veš, morda jih celo namontiram. Sploh, če bodo te zimske vožnje postala stalnica. Kot že enkrat omenjeno, ko se nekateri šele začnejo voziti, jaz preidem z rahlo podloženih rokavic k letnim, brez podloge. Ne zazebe me hitro, ampak ko te enkrat zazebe, je hudič... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Montaža ročk, sam sem nabavil symtecove grelce, ki gredo pod originalne ročke.

Zdaj me pa zanima, ali je potrebno lepiti ročke in če je, katero lepilo je potrebno - razen tistega, ki se res rabi za to.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Jaz sem danes zmontiral Oxford ogrevane ročke na svojo zverino pa moram reči, da je vse ornk narejeno in pripravljeno, le presenečen sem bil, ker dobiš sekundno lepilo zraven za ročke zalepit na belanco ?!?

Sen raje temperaturno PUR lepilo vzel, če bo treba kdaj kaj odlimat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilno montirano bi bilo takole: iz akumulartorja + kleme potegneš preko varovalke (20A) na reley št.30 iz Št.87 vzameš + tok za stikalo gretja ročk,na rele št85 daš maso kot tudi maso za gretje ročk(ni nujno, da vlečeš kable) lahko daš pač na maso kjerkoli tako do releya kot tudi od gretja ročk,priklopiš še na Št.86 krmiljenje releja z kontaktom (tok št 15) in tako bo reley vklopil tok za gretje ročk šele ko boš dal kontakt in izklopil takoj ko boš kontakt odvzel neglede na položaj stikala za gretje ročk.Relej mora biti vmes sicer pri direktnem priklopu na akumulator + ti lahko izprazni akumulator v primeru, da pozabiš izklopit na stikalu.Če pa vzameš tok za gretje ročk direktno iz ključavnice (to je tok št 15) pa zna biti ključavnica(izhod 15) preobremenjen saj skozi ključavnico tok(15) gre veliko porabnikov kot npr:vžigalna tuljava,benzinska črpalka, vse luči(park,kratka-dolga)štop luči,žmigavci,razna krmiljenja releji,računalnik-i,ABS,GPS,prisilni ventilator itd.

Še enkrat bolj podrobno:

- iz akumulatorja + z varovalko na reley 30

- + iz ročk na 87

- 85 dam kaj ( - od ročk )

- 86 dam kaj ( - od akumulatorja )

Kaj pa je tok 15

Kam peljem tok ključavnice?

Hvala!!

Lp, Peter

-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo,

Zanima me katere grelne ročke so najbolj primerne v razmerju cena vs. kvaliteta v sedajnem času. V louisu so ene 30€ sam ne vem ali so vredne svojega denarja ali ne?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujna oprema za motoristKE. Jst jih priklopim na 1, ko je pod 20 in na 2, ko je pod 15. Četudi je temperatura zraka še znosna, so ročke odlična preventiva pred predčasno podhladitvijo. Gretje nog imam pa itak skos na ON. :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Zanima me katere grelne ročke so najbolj primerne v razmerju cena vs. kvaliteta v sedajnem času. V louisu so ene 30€ sam ne vem ali so vredne svojega denarja ali ne?

LP

so, definitivno; mel 5 let, delale BP; pustiš na "START" 20 minut, pol pa potrebi preklaplaš;

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

so, definitivno; mel 5 let, delale BP; pustiš na "START" 20 minut, pol pa potrebi preklaplaš;

tudi mene zanima kvaliteta, ker sem slišal , da se hitro znuca guma ročke. Vem da vsak svoje hvali predvsem, če jih je kupil za 100€ zdej pa šinfajo od Lousi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi mene zanima kvaliteta, ker sem slišal , da se hitro znuca guma ročke. Vem da vsak svoje hvali predvsem, če jih je kupil za 100€ zdej pa šinfajo od Lousi.

Men se je guma ročk znucala ( vendar ne toliko, da bi grelna žica pogledala ven ) po dobrih 100 000 km. Sedaj pa sam presodi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je guma ročk znucala ( vendar ne toliko, da bi grelna žica pogledala ven ) po dobrih 100 000 km. Sedaj pa sam presodi.

Hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil v TRG v Lj. ki je zastopnik za Luis, imajo saito ročke za 30€

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat bolj podrobno:

- iz akumulatorja + z varovalko na reley 30

- + iz ročk na 87

- 85 dam kaj ( - od ročk )

- 86 dam kaj ( - od akumulatorja )

Kaj pa je tok 15

Kam peljem tok ključavnice?

Hvala!!

Lp, Peter

-

85 je - (masa) -Šasija-gištel ! !

Minus (-) od ročk daš na - maso - gištel-šasijo-balanco ! !

86 je krmilni tok za reley to je +15 iz kontakta potegneš iz ene od varovalk.

+30 je izhod iz releya na 2-stopensko stikalo + za 2x vklop getja ročk (prava in druga stopnja) !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to ugradi v balanco? Kako pa to segreje ročko pri gasu ker mora toplota prodreti tudi čez debelo plastiko gasa, saj moraš celo elektrarno sabo vozit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!