Skoči na vsebino

Ogrevane rokavice, ročke?


klimbra

Priporočene objave

Lahko kdo pove kako izkušnjo oz. primerjavo ogrevanih ročk Oxford Adventure (oz. touring) in Daytona (imajo jih v Louisu) ? 

Razlika v ceni je cca. 30€ 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, blindek pravi:

Lahko kdo pove kako izkušnjo oz. primerjavo ogrevanih ročk Oxford Adventure (oz. touring) in Daytona (imajo jih v Louisu) ? 

Razlika v ceni je cca. 30€ 

Jaz sem pred kratkim montiral Oxford (55€ v trgovini v Trstu). Zadeva zelo močno greje...prvih par minut imam na 100% potem morem zmanjšat na 50%, ker postane prevroče :) Je pa tako, da ti dlan močno segreje, prsti na zgornji strani pa so še vedno mrzli čeprav imam zimske rokavice in ščitnike za roke. Vsekakor so ogrevane ročke dobra zadeva, niso pa nekaj kar bi ti držalo cele roke tople.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Rey pravi:

Jaz sem pred kratkim montiral Oxford (55€ v trgovini v Trstu). Zadeva zelo močno greje...prvih par minut imam na 100% potem morem zmanjšat na 50%, ker postane prevroče :) Je pa tako, da ti dlan močno segreje, prsti na zgornji strani pa so še vedno mrzli čeprav imam zimske rokavice in ščitnike za roke. Vsekakor so ogrevane ročke dobra zadeva, niso pa nekaj kar bi ti držalo cele roke tople.

PRobaj z letnimi rokavicami se bo boljše segrelo tudi zgornji del prstov :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, jany pravi:

PRobaj z letnimi rokavicami se bo boljše segrelo tudi zgornji del prstov :OK:

V bistvu sem ze probal in je bilo boljse. Ampak je bila tudi zunanja temperatura 5'C visja. Zdaj pa ne vem ali je bilo topleje zaradi rokavic ali zunanje temperature :-P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Rey pravi:

V bistvu sem ze probal in je bilo boljse. Ampak je bila tudi zunanja temperatura 5'C visja. Zdaj pa ne vem ali je bilo topleje zaradi rokavic ali zunanje temperature :-P

Nevem meni je veliko izkušenih motoristov reklo da za ogrevane ročke ne smeš imeti zimskih rokavic ker ne prepustijo toplote notri. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej svetujete kaj? Raje debele rokavice namesto ogrevanih ročk? 

 

O Oxford berem veliko dobrega, so pa najdražja 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, blindek pravi:

Torej svetujete kaj? Raje debele rokavice namesto ogrevanih ročk? 

 

O Oxford berem veliko dobrega, so pa najdražja 

Jaz imam ščitnike in ogrevane ročke(saito iz Lojza) pa uporabljam samo letne rokavice, bolš greje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 2. 2016 at 17:30, blindek pravi:

Torej svetujete kaj? Raje debele rokavice namesto ogrevanih ročk? 

 

O Oxford berem veliko dobrega, so pa najdražja 

Če imaš zaščito za roke potem definitivno ogrevane ročke + letne rokavice. V nasprotnem primeru bi raje investiral dobre zimske rokavice.

Aja sem preveril in žal tam kjer sem nabavil jaz moje Oxford ročke nimajo več akcije. Zdaj je cena spet 69,95€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglejte tudi v firmi MA KU, tam imajo neko super duper nemško ogrevanje ročk. Sem ga imel testno namontiranega na Futuri in vam povem, ... D BEST!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 02/02/2016 at 6:52 PM, Dr_Jakob said:

Poglejte tudi v firmi MA KU, tam imajo neko super duper nemško ogrevanje ročk. Sem ga imel testno namontiranega na Futuri in vam povem, ... D BEST!

Kje je to?

Še vedno ne vem katere vzet :) V petek grem v Linz na moto sejem, pa mogoče tam kaj najdem oz. opazim

Popravljeno . Popravil blindek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.bscenter.si/ogrevane_rocke_sports

take mam js... in jih loh pohvalim... ubistvu fajn je tist 'ekranček' kjer nastaviš temperaturo, lepo narjen in kakovosten... in če slučajno pozabiš sklopit ne rabiš pol skrbet da bi se ti spraznil akumulator,  ker se samodejno izklopi če motor  ne laufa....

drgač pa kot so ostali že povedali... realno te greje v center roke, prsti so pa mrzli... zdej imam še zaščito za roke in je bolje.

Najbolš mi je pa pr tem da sm zamenju originalne ročke  to, da je sedaj  bolj debela ročka za držat... mi je velik bolš občutek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O teh berem tudi najboljše, vendar mi nekaj ni jasno. Na nekaterih piše "Oxford Sport/Touring/Adventure", na drugih pa Oxford Premium Sport/Touring/Adventure". V čem je razlika ČE so premium oz. ali so dejansko enako? Ve kdo? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam tole pozimi gor http://m.ebay.co.uk/itm/Motorcycle-Heated-Grip-Throttle-Pads-Handlebars-ATV-Scooter-Grips-Heater-12V-/121563201185?nav=SEARCH

Plus moose ščitnike iz pene, ki grejo čez obstoječe ščitnike ročk in nimam nobenih težav v mrazu; v bistvu moram kar pogosto izklopit gretje, ker je enostavno prevroče v roke. En uporček bi moral vezat pa bi blo glih prov gretja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, blindek pravi:

O teh berem tudi najboljše, vendar mi nekaj ni jasno. Na nekaterih piše "Oxford Sport/Touring/Adventure", na drugih pa Oxford Premium Sport/Touring/Adventure". V čem je razlika ČE so premium oz. ali so dejansko enako? Ve kdo? :) 

Premium so zadnja verzija ročk. Osnova je ista, malo so spremenili gumo ter kontroler. Zdaj je 5stopenjski (prej 4).

http://www.beps.it/product/0001241006/manopole-riscaldate-hotgrips-premium-touring

So še vedno precej cenejše kot v BSu. Pred enim mesecem so bile 55€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele rokavice za krmilo sem danes zasledil v Lidlu, pa me zanima če jih kdo že uporablja in kako se obnesejo. Ubistvi jih potrebujem samo za 3 tedensko potovanje, potem jih nebom več uporabljal. 

Lp

image.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 2. 2016 at 11:06, hajoktejn pravi:

Jst mam tole pozimi gor http://m.ebay.co.uk/itm/Motorcycle-Heated-Grip-Throttle-Pads-Handlebars-ATV-Scooter-Grips-Heater-12V-/121563201185?nav=SEARCH

Plus moose ščitnike iz pene, ki grejo čez obstoječe ščitnike ročk in nimam nobenih težav v mrazu; v bistvu moram kar pogosto izklopit gretje, ker je enostavno prevroče v roke. En uporček bi moral vezat pa bi blo glih prov gretja. 

Uporabiš stikalo s tremi položaji in izbiraš, serijsko ali paralelno vezana grelca. Za 1/2 moči serjsko vezana,  paralelno vezana pa za normalno moč.

http://www.instructables.com/id/SIMPLE-ParallelSeries-Select-Switch/step2/Wiring-the-switch/

Mogoče bi za več stopenj (ali zvezno regulacijo) lahko uporabil tudi kak PWM regulator za 7-10$ iz eBaya

 

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam na mojem Oxford Premium Sports. Prav pridejo pozimi, ko je ledeno mrzlo in veter piha na polno... Je pa tako, kot so že napisali, greje ti le spodnji del roke, ki je direktno na ročki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Yoghurt said:

Jaz imam na mojem Oxford Premium Sports. Prav pridejo pozimi, ko je ledeno mrzlo in veter piha na polno... Je pa tako, kot so že napisali, greje ti le spodnji del roke, ki je direktno na ročki.

Dodaj še mufke pa imaš tropsko podnebje za roke sredi zime. Resnično toplo a grdo ku smert. Mene ne gane, sej mam čelado pa temen senčik. :P

Photo-0061.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem si zmontiral Oxfordove in sem fuuuuuul zadovoljen. Uporabljam pa poletne rokavice. Ker me je po "zunanji" strani še vedno malo zeblo, sem enostavno dodal še tanke pohodniške rokavice spodaj. Dejansko se tudi pri ničli peljem popolnoma udobno z gretjem na 40-50%.

Popravljeno . Popravil Ferrarist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hiter test poceni variante grelcev.

DSC09703.thumb.JPG.49eb5d7b3b229451acfd8

Približno 20W (23)DSC09702.thumb.JPG.49fff99895a2247c90429. Poročam po montaži kako se obnese.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!