Skoči na vsebino

Katero avtošolo izbrati?


mihagrabner

Priporočene objave

Ja no..

Jest nisem imel takrat opreme nobene, razen čelade, pa še te nisem mogel sabo nosit (iz šole-nerodno) tko da sm tam dobil preveliko, pa ene rokavice neki za silo. Blo je mraz...Ampak za po tistih križiščih vozit, 50km/h, mesto itd..so tud kavbojke čist dovolj, dosti ljudi pa tud nima denarja za vse naenkrat kupovat. Izpit je velikokrat prvi korak, ko se človek spravi v moto, zastonj pa tudi ni, sploh če hodiš v šolo. Morda bi avtošole morale poskrbeti za varno opremljenost kandidatov.

Dobra oprema je kar draga in tudi jaz ne razumem tega, kako nekateri pri 10.000eur motorju kupijo cheap kolekcijo.

Razumem pa bolj tiste, ki najprej dajo za izpit in potem postopno kupijo motor in opremo, tak vrstni red je bil vsaj pri meni. Da pa povem, nisem proti dobri zaščiti, mene je oprema stala (vse novo) rahlo več kot sam motor :whistle:

se strinjam, jaz sem v avtošoli dobila vso opremo... corduro, rokavice, čelado, pas.... vse komplet, zato mi pač ne gre v glavo da tega avtošole kandidatom ne omogočijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa podal svojo izkušnjo z avtošolo GO-GO v MB.

Teorija je šla B.P., čeprav mladi dečko, ki nam je podajal teorijo v marsikaj ni bil čisto prepričan in sem ga moral dobesedno popravljati (npr. ni vedel, kaj pomeni oranžni dopolnilni semafor diagonalno v križišču, pa še par drugih 'biserov' je nasul ...).

Opravil sem teorijo v AŠ in začel s praktičnimi vožnjami. Dodelili so mi enga mladega inštruktorja, ki je bil z vsem, kar sem naredil ZELO zadovoljen in me je po (mislim da 12 urah) želel prijaviti na izpitno vožnjo. Vmes sem teorijo položil še na občini.

Ker sem bil še malo nesiguren sam v sebe (predvsem na poligonu), sem na svojo željo doplačal še tri ure praktične vožnje in jih tudi opravil.

Potem pa izpitna ura: naredil sem tri grozne napake (npr. pri zavijanju v desno nisem pogledal desno nazaj, če me morda po pločniku prehiteva kak kolesar, pa na pospeševalnem pasu sem preveč pospešil s ciljem, da se z isto hitrostjo vključim na hitro cesto ..).

Kakorkoli že, na izpitni vožnji sem orng pogrnil !

Po krajšem razgovoru z vodjem avtošole, mi je le ta dodelil drugega, bolj zrelega in izkušenega inštruktorja, naredila sva dva kroga po mestu in naštel mi je eno kopico malenkosti, katerih mi prejšnji inštruktor niti slučajno ni niti omenil !

Po tej uri sem zopet polagal praktični izpit na občini in je šlo B.P.

Torej, avtošolo GO-GO iz MB enostavno odsvetujem iz razloga, ker imajo (oz. so tedaj imeli), nekvaliteten kader.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

E vidiš, te logike pa ne bom nikoli razumel. Zakaj pa bi delal izpit za motor, če nimaš denarja niti za opremo. Kompletna oprema z izpitom vred je še vedno precej cenejša od motorja.

lp

Franc

Zakaj? Odgovor je preprost.. nekateri še pač nismo stari 30 in še študiramo, tako da si ne moremo privoščiti vsega naenkrat. Zatorej se gre lepo stopnička po stopnički: najprej izpit, šele nato oprema in motor. :book:

Pa lep pozdravček! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj? Odgovor je preprost.. nekateri še pač nismo stari 30 in še študiramo, tako da si ne moremo privoščiti vsega naenkrat. Zatorej se gre lepo stopnička po stopnički: najprej izpit, šele nato oprema in motor. :book:

Pa lep pozdravček! :)

Daj razmisli še malo.

Izpit boš delal pa v čem? S preveliko izposojeno čelado? (to je tisto kar ponudi avtošola).

Še vedno mislim, da je moja logika bistveno boljša. Najprej oprema, potem izpit... Tudi če ti že rata, da ti kdo posodi motor (ko enkrat imaš izpit), potrebuješ opremo.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ubistvu se strinjam s francem. sam sem mel dolgoletno željo po motorju in pred nekaj leti je že kazalo, da bo šlo; najprej sem kupil čelado, škornje, jakno, želvo in rokavice. potem so se finance podrle, in je blo treba počakat do letos....zdej sm pa kupil še motor in čaka me zgolj še izpit. začnem ta teden :)

mam pa eno rahlo offtopic vprašanje: Ali je možno in se vam zdi pametno opravljati izpit z lastnim motorjem? sam namreč nimam nobenih izkušenj z vožnjo motorja, naredil pa cem cc 15k km s skotrji skozi leta. Izpit za a pa želim polagati z mojo Hondo, sam se mi zdi da mi bolj malo pomaga polagat poligon z enim lepim okretnim endurom, če imam sam starega chopperja? pros and cons, please.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ubistvu se strinjam s francem. sam sem mel dolgoletno željo po motorju in pred nekaj leti je že kazalo, da bo šlo; najprej sem kupil čelado, škornje, jakno, želvo in rokavice. potem so se finance podrle, in je blo treba počakat do letos....zdej sm pa kupil še motor in čaka me zgolj še izpit. začnem ta teden :)

mam pa eno rahlo offtopic vprašanje: Ali je možno in se vam zdi pametno opravljati izpit z lastnim motorjem? sam namreč nimam nobenih izkušenj z vožnjo motorja, naredil pa cem cc 15k km s skotrji skozi leta. Izpit za a pa želim polagati z mojo Hondo, sam se mi zdi da mi bolj malo pomaga polagat poligon z enim lepim okretnim endurom, če imam sam starega chopperja? pros and cons, please.

LP

Osmico boš težko naredil s čoperjem,drugače pa je boljše "prevrnit"šolski motor,kot svojega.Jaz bi se odločil za šolski motor,lani sem delal izpit na kawasaki ER6N in moram priznati,da je zadeva kar všečna,se jo hitro navadiš(lahek,okreten,poskočen) :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ubistvu se strinjam s francem. sam sem mel dolgoletno željo po motorju in pred nekaj leti je že kazalo, da bo šlo; najprej sem kupil čelado, škornje, jakno, želvo in rokavice. potem so se finance podrle, in je blo treba počakat do letos....zdej sm pa kupil še motor in čaka me zgolj še izpit. začnem ta teden :)

mam pa eno rahlo offtopic vprašanje: Ali je možno in se vam zdi pametno opravljati izpit z lastnim motorjem? sam namreč nimam nobenih izkušenj z vožnjo motorja, naredil pa cem cc 15k km s skotrji skozi leta. Izpit za a pa želim polagati z mojo Hondo, sam se mi zdi da mi bolj malo pomaga polagat poligon z enim lepim okretnim endurom, če imam sam starega chopperja? pros and cons, please.

LP

Ti kar s šolskim delaj! Zakaj bi metal svojega po tleh,njihov je za to namenjen,zavarovan.....:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne rečem, da je logika napačna, je čisto pravilna :yes:

Glede avtošole pa ne znam povedati, kako je, sam sem sicer dobil čelado pravilne velikosti, tako ali tako pa ne morem posploševat, da so potem vse avtošole enake..

Glede izposoje pa pravim: Ženske in motorja se ne izposoja :grrr

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdrava pamet ti da vedeti, da si opremo sam kupiš in jo po opravljenem izpitu tudi uporabljaš, zato prenehajte natolcevati, katera AŠ posoja opremo in katera ne, pa kakšno opremo posojajo in vse te vaše kaprice.če že na začetku komplicirate le kaj se še bo izcimilo kasneje :?

pogovor naj se vrti o sami kvaliteti AŠ. AŠ je dolžna organizirati kvaliteten tretma poučevanja za kategorije vozil in zagotoviti za posamezne kategorije ustrezna vozila.ostalo je na kandidatih.

(pa zakaj mi ni AŠ zrihtala ena sončna očala za tale sonce, halo, mislim kakšna AŠ pa je to):fight2:

Popravljeno . Popravil bobiboss
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Avtošole so postale precej drag šport. Pomaga če nardiš nekaj kilometrov prej magari po najbližjem travniku, mlajša sestrična trenutno vozi pri avtošola ljubljana in moram rečt da so kar ugodni za ljubljano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem naredil izpit za A2 pri avtošoli Korelat. Glavna vožnja je bila 21. ali 22. ura, pač po zakonu, naredil brez težav. Poligon si delijo z Aš Brulc, če sem iskren je poligon nekako edina slaba stran, saj je precej zanemarjen(nepometen, precej slab asfalt).

Cenovno me je izpit prišel slabih 900€.

V glavem, avtošolo priporočam, inštruktor ki me je učil je faca, vedno direktno pove kaj je vredu, kaj ni, in se mi zdi da se tako kandidat najlažje in najboljše nauči. Precej boljša izkušnja kot sem jo imel, ko sem delal izpit za B, kjer sem vseskozi "super" vozil, na koncu pa naštepal 44ur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem naredil izpit za A2 pri avtošoli Korelat. Glavna vožnja je bila 21. ali 22. ura, pač po zakonu, naredil brez težav. Poligon si delijo z Aš Brulc, če sem iskren je poligon nekako edina slaba stran, saj je precej zanemarjen(nepometen, precej slab asfalt).

Cenovno me je izpit prišel slabih 900€.

V glavem, avtošolo priporočam, inštruktor ki me je učil je faca, vedno direktno pove kaj je vredu, kaj ni, in se mi zdi da se tako kandidat najlažje in najboljše nauči. Precej boljša izkušnja kot sem jo imel, ko sem delal izpit za B, kjer sem vseskozi "super" vozil, na koncu pa naštepal 44ur.

površina na kateri je poligon ni(verjetno)last avto šole in zato je površina v stanju kakršnem pač je, drugače bi jo sigurno bolje vzdrževali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem naredil izpit brez svoje opreme in motorja, ne razumem pa te logike a vi ste si tut prvo kupil gume za avto potem pa avto?

Tudi jaz nisem imel prej opreme, samo svojo čelado.

Ostalo sem si sposodil od kolegov, nekaj pa dobil v avtošoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pri kateri avtošoli v Lj oz. okolici se najbolj splača delat izpit? Sem videl, da AMZS nudi popust na paket ur in sicer ura pride 29 eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B,A2 in A sem delala pri Šmarci. Imajo korekten odnos,občasno kakšne akcije z urami. Za a so imeli,mogoče še imajo akcijo,da če se gresta dva,trije vpisati skupaj inplačati paket ur je kar velik popust. Mi smo šli trije in se je redna cena 40€ znižala na 24€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

zanima me če je važno s kakšnim motorjem delaš izpit za neomejeno? oz. če sem star 24 in delam z 125 motorjem..pol mam sam za tolk narjen?

pa še zanima me če se da že januarja delat izpit...a sploh avtošole pustijo ker je mraz pa pesek po cest?

se opravičujem če so mal čudna vprašanja sam js pač ne vem in zato vprašam... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, je važn. Minimalna moč motorja je predpisana - nekje v predpisih sem to enkrat zasledil. In ne, za neomejeno ne morš delat na 125ccm motorju, no razen če ma legalno homologiranih 65+ konjev al neki tazga. :-) Pozimi boš pa težko v LJ vozil. Te bodo vsi preložili na marec.

Popravljeno . Popravil gaso65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, je važn. Minimalna moč motorja je predpisana - nekje v predpisih sem to enkrat zasledil. In ne, za neomejeno ne morš delat na 125ccm motorju, no razen če ma legalno homologiranih 65+ konjev al neki tazga. :-) Pozimi boš pa težko v LJ vozil. Te bodo vsi preložili na marec.

Sem šel poiskat - obstaja "Pravilnik o Vozniškem izpitu", ta kopija, ki jo imam jaz lokalno (UL 109/2010) pravi tole v 15.členu (citiram, izsek):

2. za kategorijo A1:

– motorno kolo, ki spada v to kategorijo, brez stranske prikolice, z delovno prostornino motorja najmanj 120 ccm, ki lahko doseže hitrost najmanj 90 km/h;

3. za kategorijo A2:

– motorno kolo, ki spada v to kategorijo, brez stranske prikolice, z delovno prostornino motorja najmanj 400 ccm in mocjo motorja najmanj 25 kW;

4. za kategorijo A:

– motorno kolo, ki spada v to kategorijo, brez stranske prikolice, z delovno prostornino motorja najmanj 600 ccm in mocjo motorja najmanj 40 kW;

Torej, res ne ne moreš delati s svojim 125ccm. Met morš vsaj 600ccm in 54 konjev. Žal.

Popravljeno . Popravil gaso65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

 

to leto nameravam narediti izpit za motor in sicer za kategorijo A (neomejeno). Mi lahko priporočate kakšno dobro avto šolo? Zanima me tudi koliko približno stane vse skupaj, da se opravi izpit. Izpit za avto imam že par let in koliko sem razumel ne rabimo narediti tečaj varne vožnje, ko delam izpit za motor?

 

Najlepša hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čisto odvisno od ur. Ena ura je tam okoli 35€ misli pa da jih moraš imeti okoli 20. 15€ je glavna vožnja 18€ pa novo vozniško dovoljenje. Se pravi cca. 700€ do 750€. Glede tečaja varne vožnje nevem, boš pa imel na izpitu poligon in če ne opraviš poligona greš domov in ne na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čisto odvisno od ur. Ena ura je tam okoli 35€ misli pa da jih moraš imeti okoli 20. 15€ je glavna vožnja 18€ pa novo vozniško dovoljenje. Se pravi cca. 700€ do 750€. Glede tečaja varne vožnje nevem, boš pa imel na izpitu poligon in če ne opraviš poligona greš domov in ne na cesto.

Katero šolo pa priporočate v Mariboru? Še mogoče kakšen nasvet?

Popravljeno . Popravil ACDC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!