Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

 

Kako majhnega pa si imel?

Če pogledaš dimenzije je "pasja uta" 70cm notranje višine. Jaz po mojih izkušnjah ne kupujem (več) šotora nižjega od 100-105cm, v glavnem, da lahko normalno sedim.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

higlander so še ena od genericnih firm, ki jih je na tone. Kvaliteta sotora je primerna ceni, za nekajkratno uporabo je ok, kaj vec pa ne pricakuj. Notranji material (dno) precej hitro razpade, nekaksna plastificirana zakljevina :) mal ko mas na kamnu pa se predrgne in zacne zamakat. Po ene dveh letih v kleti bojo zaceli šivi razpadat.

Lahko gres tudi v decathlon v BTC-ju in vzames kaj od njih. Za na motor moras gledati klasične šotore in ne tistih za hitro postavljanje (zaradi zlaganja)

http://www.decathlon.si/3461-sotori

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se tale zdi primeren. Če je vroče, postaviš brez zunanjega, izdelava in materiali so zelo dobri, notranja velikost je primerna za 2 osebe, dolžina odgovarja, pa še zložen mi gre komot v vrečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali je kakšno zanimanje za rabljena šotora?

Imam dva ferinota (rdeč in moder) za 3 osebe z malim predprostorom. Vse je delujoče in rabljeno. Cena "sitnica" ali menjava za ... hmmmm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

 

pred 13 urami, Cartman pravi:

Hladilnik. 10dni brez hladilnika si ne predstavljam. Na morje hodim z motorjem ze ene 20 let. Ko smo hodili s frendi je opremo kdo pelal z avtom, z zeno pa hodva v apartmaje pac. in letOs sm bil v silni skusnjavi, nabavt vso kemp opremo in it na morje z avtom. Sm zdrzal, in greva z motorjem! Razmislal sem tud o najemu sotora v planiku, ampak, ne. Drugo leto bom pa res picil u kamp, s karavanom. In biciklom. Po jadranki. Do peljesca. 

 

Tema je malo zamrla in je dejanska debata tekla v napačni temi "jadranka", zato bom(o) nadaljevali tukaj .... 

Omenjaš hladilnik .... no v kampih kjer sem bil jaz, so vse povsod imeli hladilnik za najem. V nekaterih kampih imajo zunaj brezplačno zmrzovalno skrinjo za zmrovanje pingvinov. Tako, da imam tudi za takšne primere rešitev .... imam namreč hladilno torbo, ki se zloži na 10x10cm v njo pa gre enih 8 plastenk po 1.5l (ampak ne v zloženo, da ne bo kdo pikolovski)  . Tudi plastenko lahko zmrzneš in stvar drži hladna ziher 12ur, kar je več kot dovolj.

Kot sem omenil, nikoli še nisem kampiral z motorjem, tako, da me to resnično vleče, da bi sprobal, ampak ne takrat, ko se vozim od destinacije A do B do C .... itd, temveč sem razmišljal, da bi šel takrat, ko bi bila prioriteta poležavanje in totalen odklop.
Prednost kampa je tudi to, da ko imaš vsega dovolj, spakiraš in greš, če ti pa je vrhunsko, pa brez problema podaljšaš, kar pri rezervaciji primer preko bookinga ni tako ....

Hrana se kupuje sproti in se ne kupuje na zalogo ali pa lepo greš ven jest. Ko si mlad, pa hrane itak ne pogrešaš, važn je pir, fešta in khmm ....

Ko se spomnim slik, ki jih je prilimal @DAMI34, se da videt, da sta z ženo izredno uživala, prav prijetno "gnezdece" sta si naredila.

Če potegnem črto, se mi zdi, da smo vsi že malo preveč razvajeni. Vsekakor sem za komot, moja pa sploh. Lani je nisem uspel prepričat, letos počasi pripravljam teren, ampak ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, NumLock pravi:

 

Ko se spomnim slik, ki jih je prilimal @DAMI34, se da videt, da sta z ženo izredno uživala, prav prijetno "gnezdece" sta si naredila.

 

Tako je, popolnoma vse sem imel s seboj, kar sem rabil.

Zjutraj sva štartala, zvečer sva bila v Jelsi na Hvaru, seveda preko Drvenika in vse po starih cestah, vmes pa 2x fajn oprana. Kljub vsemu je bil šotor v 10 minutah postavljen.

281863_177490495653844_1554398_n.jpg.9481ff167ad6e0d3439f99b8ef28ade2.jpg

Bom napisal moj sistem kampiranja in do sedaj še ni bilo problema:

1. vedno imam s seboj 3x3 neko zeleno pregrinjalo, ki ga z elastikami napnem med drevje in deluje kot zaščita šotoru, ter ostali šari pod njim, tako da niti 1x nisem bil moker v šotoru, pa niti oprema.

 

2. mam lojzov roll bag, ki ga zapnem kar na centralni kovček, v njega gre lahka roba:

-2x povšterček

-2x odejica

-1x rjuhica

-1x prevleka za moped (ja tudi to)

-špage

-majmunski krevet

-sam roll bag, je nepremočljiv in v predprostoru potem skrbi za mesto za shrambo

3. V centralnem kufru je ponavadi šotor in ostala krama za šotorit , 2x ležalka 

4. Stranske torbe, so cunje, superge, natikači, brisače

5. na stranskih torbah so samonapihljive 3 ali 5cm blazine, meni ustrezajo in so mi veliko boljše za spanje kot pa turbo max. Vanje zavijem še 2 trinožna stolčka.

6. tank torba pa vsebuje, ogroomno osebne higiene (šampončki itd, težke zadeve) dežjaki, nekaj opreme za moped (flikanje gume) in še kaj, kar sem predhodno pozabil dati v kovček ali kam drugam.

To je to v glavnem, mize nočem, ker je v bistvu ne rabim, foun filam pri kakem sosedu, lahko pa bi kak solar polnilec nabavil...

226154_177491678987059_5370683_n.jpg.7cdbbebcf581eb2fc207ff4dcf94ec2f.jpg

v glavnem, prehitevat je potrebno po filingu, v nasprotnem delaš preveč wheelijev :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

v glavnem, prehitevat je potrebno po filingu, v nasprotnem delaš preveč wheelijev :D

 

No, saj načeloma je takrat človek na dopustu in se mu nikamor ne mudi.
Tako kot si rekel, prehitevanje, če je že potrebno mora bit premišljeno, ne pa z glavo skozi zid.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, NumLock pravi:

No, saj načeloma je takrat človek na dopustu in se mu nikamor ne mudi.
Tako kot si rekel, prehitevanje, če je že potrebno mora bit premišljeno, ne pa z glavo skozi zid.
 

ne, saj ni take panike :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

ne, saj ni take panike :D

Ja, normalno. Motor še ima vedno toliko moči, da stegne mimo šleparja, avta pa itak ...

Pri meni je to tolk boljše, ker z prostorom nimam problema:
- jaz 3 kufre + rollbag
- žena na svojem centralni kufer + RollBag

Tak, da placa imava ooogromno . :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, NumLock pravi:

Ja, normalno. Motor še ima vedno toliko moči, da stegne mimo šleparja, avta pa itak ...

Pri meni je to tolk boljše, ker z prostorom nimam problema:
- jaz 3 kufre + rollbag
- žena na svojem centralni kufer + RollBag

Tak, da placa imava ooogromno . :cool:

no tu ni nobenega problema z dvigi na zadnjo gumo, pa še mizo, podaljšek in hladilnik lahko tovoriš. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps. sicer pa če človek hoče res kampirat, si lahko pa tut prikolico zapreže :D

images.jpg.250789f92a4bcf6ee9a972dcf580b199.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

V trgovini jysk imajo znižano ceno (10 eur ) za samonapihljivo ležalno podlogo, višina 5 cm (dejansko 45 mm).

Sam povem če se kdo zanima za poceni nakup take zadeve... :).   sem nabavil, zgleda vredu, udobje se mi zdi zadovoljivo, čas bo pokazal kako se obnese... zraven je priložena še flika ter lepilo.

https://jysk.si/vrt/napihljiva-lezisca/lezalne-podloge/lezalna-podloga-damsbo-v5-cm-zelena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Someone12 pravi:

V trgovini jysk imajo znižano ceno (10 eur ) za samonapihljivo ležalno podlogo, višina 5 cm (dejansko 45 mm).

Sam povem če se kdo zanima za poceni nakup take zadeve... :).   sem nabavil, zgleda vredu, udobje se mi zdi zadovoljivo, čas bo pokazal kako se obnese... zraven je priložena še flika ter lepilo.

https://jysk.si/vrt/napihljiva-lezisca/lezalne-podloge/lezalna-podloga-damsbo-v5-cm-zelena

mi2 z mojo sva jih uporabljala in so bile super za spanje poleti, sploh če imaš raje tršo podlogo, pa stisnjene niso problem za prevoz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
Zelo dobra cena za kvaliteten šotorček:
Za nas 50+ je že pomembna stojna višina...  ;)
 
Več info: 
 
Razpakiran, skupaj z mizico iz Decathlon-a, zavzame pol  zadnjega "kufra"...   
 
 
 

1.jpg

2.jpg

Popravljeno . Popravil scenic16
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Info:

Tudi spodnji "pametni stolček" je več kot primeren za motoristično kampiranje.

Zloži se na "eno štruco od 80" in prav toliko približno tudi tehta.  100kg prenese brez pritoževanja!

Menim, da je 21€  zelo poštena cena! 

https://www.iglusport.si/smart-chair

 

Podobna reč: http://cloud.video.taobao.com/play/u/2675628091/p/1/e/6/t/1/211795891783.mp4

Popravljeno . Popravil scenic16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

Plinska pec za gret šotor? 

Jap, če loviš v mrzlih dneh je skoraj nujna. Najbolj mrzlo kar sem lovil je bilo ponoči -9°C. :D Zjutraj ko sem se zbudil se je kadilo iz mene. Sem si hotu kavo skuhat, pa sem bumbar pozabil čez noč pospraviti kanister z vodo v šotor. Sem ga moral najprej odtaliti, da sem do vode prišel. 

 

483409_10151511927402454_1960314310_n.jp

Tu sem bil na dnevnem.... :D Ko sva s kolegom zaključila nama je avtomobila tak zametalo da sva komaj ven prišla. :D 

Takšna pečka: https://www.trofeja.si/artikel/plinska-pecka-seven-oaks-gasheadbox-16kw70181

Popravljeno . Popravil J.a.m.e.s
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, J.a.m.e.s said:

Jap, če loviš v mrzlih dneh je skoraj nujna. Najbolj mrzlo kar sem lovil je bilo ponoči -9°C. :D Zjutraj ko sem se zbudil se je kadilo iz mene. Sem si hotu kavo skuhat, pa sem bumbar pozabil čez noč pospraviti kanister z vodo v šotor. Sem ga moral najprej odtaliti, da sem do vode prišel. 

 

483409_10151511927402454_1960314310_n.jp

Tu sem bil na dnevnem.... :D Ko sva s kolegom zaključila nama je avtomobila tak zametalo da sva komaj ven prišla. :D 

Takšna pečka: https://www.trofeja.si/artikel/plinska-pecka-seven-oaks-gasheadbox-16kw70181

Odlicna stvar.  Nism poznal. In ni straha de bi kej zazgal? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ima vsa potrebna varovala. Pred pomanjkanjem kisika, če bi se prevrnila se ugasne, termostat, itd. Zato je tudi takšna cena. Ni heca s temi stvarmi. Lahko imaš ono poceni, vendar vedno preden zaspiš si v dvomih če se boš še zbudil. 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
Ob 8. 8. 2019 ob 15:59, scenic16 pravi:

Info:

Tudi spodnji "pametni stolček" je več kot primeren za motoristično kampiranje.

Zloži se na "eno štruco od 80" in prav toliko približno tudi tehta.  100kg prenese brez pritoževanja!

Menim, da je 21€  zelo poštena cena! 

https://www.iglusport.si/smart-chair

 

Podobna reč: http://cloud.video.taobao.com/play/u/2675628091/p/1/e/6/t/1/211795891783.mp4

Scenic, se še kje dobi ta stolček? Cena 21 EUR, si pravilno zapisal? 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!