Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

Drgač nism lih prov zmrznjen. Ta puhaste spalke so drage ko hudič mislim da jo ne dobiš pod 100 €

Bom mogu še mal pobrskat po netu. Pravjo da so na češkem dokaj normalne cene za spalke. Ima kdo kakšne izkušnje na tem področju :)

poglej tu če ti je kaj všeč http://www.kibuba.com/?cID=139 oz. še najboljše da greš v eno izmed teh trgovin z kamp opremo in gotovo se bo kaj našlo. tudi bolj ti bojo znali svetovat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem to že napisal: malo pazi kako si velik, ker če iščeš "majhno" spalno vrečo je lahko hitro premajhna. Ne maram puhastih zaradi vzdrževanja, ampak vse ostale so občutno večje. Vreče do -10 so ravno pravšnje za kakšno malo bolj neugodno vreme ( če se ne motim je moja do -10 pa sem komaj "prišel skozi" pri +10) . V glavnem ne zaupaj oznakam in pazi da lahko zlezeš vanjo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tako dobra spalna vreča ne opravlja svoje funkcije, če vanjo zlezeš nepravilno oblečen.  Tudi zaradi tega v spalkah za -10 ljudi zebe pri +5!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, res Tedybear!

V kvalitetno spalno puhovko moraš zlesti "nag", jo zagreti z lastno temperaturo, da zadeva funkcionira. Pa nikoli je ne smeš zmočiti. Potem pride pa do izraza tisto; Ali do -1; -10; -15 itd. Pa vsako moraš kljub temu malo jemati z rezervo. Sicer se pa motoristi v glavnem ne vozimo v takem mrazu - razen: kak Boštjan Škrlj www.aroundtheworld.si, ki se vozi pri minus 40 stopinjC in več (pod nulo)

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ta vasa teorija o tem kako mores it nic oblecen v spalko se pr meni ne obnese. vse kar je rezultat je samo da me zebe. je pa res da eni so energetsko zlo potratni in res oddajajo ful toplote, eni pa se sami sebe komi segrejemo :P

je pa tisti ekstrem bolj misljen da živ ostanes ne pa da bos pr tisti temeperaturi spal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...lej, cika... lepo je bilo razloženo, kako se pravilno uporablja spalka!

...vidim, da si približno predstavljaš kako to zgleda... sprobala pa še nisi.

.. teoretično načeloma razumeš vse termodinamične procese o prehodu in prestopu toplote, samo praktično ti je treba pokazat za popolno dojemanje le tega:

 

Torej:

Dvojna spalka s puhom.... ne sme biti mokra, zato s seboj neseš brisačko za pod rit.... in ker si ti zgleda energetski šparovček..in tvoj telešček špara s potrošnjo energije za proizvajanje lastne toplote.... potrebuješ za v spalko še enega energetsko potratnega deca.

Garantirano, da te ne bo zeblo...  :P

 

...aja... pa naga moraš it noter... tut to so napisali fantje.... :P

 

 

... malo offtopic... ampak upam, da ne zamerite... novo leto se bliža...  :P

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...lej, cika... lepo je bilo razloženo, kako se pravilno uporablja spalka!

...vidim, da si približno predstavljaš kako to zgleda... sprobala pa še nisi.

.. teoretično načeloma razumeš vse termodinamične procese o prehodu in prestopu toplote, samo praktično ti je treba pokazat za popolno dojemanje le tega:

 

Torej:

Dvojna spalka s puhom.... ne sme biti mokra, zato s seboj neseš brisačko za pod rit.... in ker si ti zgleda energetski šparovček..in tvoj telešček špara s potrošnjo energije za proizvajanje lastne toplote.... potrebuješ za v spalko še enega energetsko potratnega deca.

Garantirano, da te ne bo zeblo...  :P

 

...aja... pa naga moraš it noter... tut to so napisali fantje.... :P

 

 

... malo offtopic... ampak upam, da ne zamerite... novo leto se bliža...  :P

se popolnoma strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se popolnoma strinjam.

No, da ostanemo na približbo resnem nivoju:

Pred spanjem v mrzlem podnebju moraš pred spanjem na obe potrebi, No.#1 in No.#2, s tem u bistvu zmanjšaš potrebo po ogrevanju dodatnega materjala, pa še sredi noči ti ni treba spet lezt ven, tacat po mrzlem in spet nazaj segrevat vreče.

 

 

In pa, CIKA, resno, pred spanjem v čimmanj cot. Najboljš nič oz samo spodnje gatke. Če te še vedno zebe, pa to veš, vzemi s seboj še eno spalko in daš eno v drugo. Pa naga not. Mogoče le kaka kapa za na glavo, da imaš lahko glavo tudi približno zunaj in lažje dihaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da ostanemo na približbo resnem nivoju:

Pred spanjem v mrzlem podnebju moraš pred spanjem na obe potrebi, No.#1 in No.#2, s tem u bistvu zmanjšaš potrebo po ogrevanju dodatnega materjala, pa še sredi noči ti ni treba spet lezt ven, tacat po mrzlem in spet nazaj segrevat vreče.

 

 

In pa, CIKA, resno, pred spanjem v čimmanj cot. Najboljš nič oz samo spodnje gatke. Če te še vedno zebe, pa to veš, vzemi s seboj še eno spalko in daš eno v drugo. Pa naga not. Mogoče le kaka kapa za na glavo, da imaš lahko glavo tudi približno zunaj in lažje dihaš.

 

jaka ti si itak en medo, tebe zihr ne zebe :P

 

ne resno dostikrat niti ni problem nizka temperatura ampak ogromna vlaga. recimo poleti v alpskih dolinah in to ti dejansko gre tolk v kosti, da se res skor ne moreš več segret. tudi spalka takrat ful slabši opravlja svoje delo. pa če maš puhasto spalko jo je treba fajn pretrest, k jo daš iz tiste vrečke pa po možnosti počakat da pride zrak med puh, ker če ne spet ne opravlja svojega dela.  

 

a pa tudi proizvajalci spalk (mislim da ferrino) so ugotovili, da smo ženske veliko bolj zmrzlene in imajo posebi označene temperature za moške in ženske. 

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste se kar razpisali ,v  Kibubi sem že kupoval ne dolgo nazaj in so res đeki na tem področju. Gotovo bom morav it spet malo do njih.

Nazadnje sem kupil tole spalko http://www.kibuba.com/?cID=227&pID=8461  Spalka je full v redu ampak je malo prevelika za v kufre.

Ponavadi se vozim v dvoje in kaj hitro zmanjka prostora za vso kramo ,zato bi potreboval čim manjšo spalko. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam McKinley Diamond (+8 comfort za ženske, +3 comf. moški, -11extreme.). Kupil sem 2 kos v BTCju, tam nasproti mr.Peta in vem da sem dobil dve skoraj za ceno ene, cca 75eur...smo spali na Kolpi, je bilo že kar proti koncu septembra, noči kar hladne. Šotor tak, da sva bila noter (tudi na račun zelo močne vlage) bolj mokra kot zunej :D...skratka, vreče mokre na otip, mi pa spali kot kralji. Priporočam glede na ceno/kvaliteto. Je pa sicer pakunga dokaj majhna, ni pa prav med tistimi miniaturnimi za 100€+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No, po dolgem cincanju kateri šotor bom vzel na svoje potovanje sem se končno odločil. Nemo Losi 2P, ogledanega sem ga imel že kar nekaj časa, a me je vedno odvračala cena.. Po izredno dobrih reviewih in po osebnem nasvetu popotnika okoli sveta, ki v njej preživi približno 20 noči na mesec pa je le padla odločitev. Upam, da se bo 250EUR (kar se mi sedaj niti ne zdi več tako zelo visoka cena za 'hišo na potovanju') izkazalo za dobro naložbo. :)

http://www.amazon.com/Nemo-2760-Equipment-Losi-Tent/dp/B0035ENPFK

51JULzGxwEL._SL1200_.jpg61ff3h9zHZL._SL1200_.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pozabi, moja 'domača' valuta je funt in zdele je super priložnost za kupovanje v evru :D

Kupujem sicer ta šotor iz Nemčije, link je samo za predogled šotora..

Popravljeno . Popravil bregar07
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno kaj potrebuješ, offroaderji imajo najraj Maggioline:

 

http://www.autohome-official.com/en/products/hard-shell-roof-top-tent/maggiolina-range

 

tole je res top of the top, izdelava, kvaliteta, celo karbonske se dobi...je pa temu žal primerna tudi cena. Velika večina "tazaresnih" offroaderjev, ki se podijo po celi afriki, bližnjem vzhodu, celo do mongolije in indije, jih uporablja. Poglej malo po bolhi itd, drugače pa lahko daš oglas na nivaoffroadteam.com/forum .

 

Lahko pa vprašam ene dva znanca če ga mata še, pa če ga prodata.

Popravljeno . Popravil Ferrarist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, v tej smeri. za zacetek bi do gibraltarja letos. ce bo volja pa malo bolj prijazni mudzahedini pa tud cez. moram najdet kaksnga k je familjarno testiral. niti ne vem kako u kampih to obracunajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam moža, ki je z ženo in tremi otroki predelal vse do Mongolije in nazaj v takemle šotoru  :kva2: , v landcruiserci 80  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo tko bi tud jest. glih LC95 sm kupu pa mal doopremu. moram priznat da o mongoliji se ne razmislam ampak ta info bi bil top!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa s šotori kaj dosti ne kompliciram.

Lani sem nabavil drugega igluja za 3 persone (eno računam za prtljago)

 

Prvi mi je zdržal dobrih 25 let (ko mi je zamenjal "alpsko streh'co"). Če me bo še ta, dvomim, da bomo še kakšnega kupili? (Mogoče - če bodo imeli v nebesih tud' motorje, pa kje kaj placa za divje kampiranje... Gor so baje še levi bolj prijazni kakor tu? :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še jaz neki prašam, a ma kdo kaj izkušenj z Coleman šotori?

Glede na to, da hočem šotor ki je:

Komot za dva,

Majhen in lahek spakiran, da gre v Givi maxia,

Dvojna stena, čim večji stolpec,

Zunanje ogrodje, možnost da se ga postavi naenkrat skupaj z notranjim

Streho spredaj da ne lezeš not na spalke ves moker in da si skuhaš juho al pa kofe pod strehco

Mal čukaš zuni spet pod streho če je še prezgodaj za spat...

 

Sem si najdu tole: http://www.coleman.eu/UK/p-26290-caucasus-3.aspx

Samo ne vem še čisto al bi vzel za dva ali za tri. Kakšne hude razlike v spakiranih dimenzijah in teži ni, cenovno sta pa tudi zlo skupaj.

A kdo ve za kaj podobnega sam za manj denarja? Cena je okol 170-180€ skup s poštnino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!