Skoči na vsebino

Šotori... & kamp oprema ter kampiranje...


Noise

Priporočene objave

Za družinska potepanja, mi tak šotor na strehi najbolj odgovarja.

Prvega sem imel leta 88 v Ameriki, drugega  v začetku devetdesetih pri nas in lani nabavil tretjega.

Edina slabost, ki jo ima je, da ni motor. Gremo pa notri dva odrasla, dva otroka in dva psa.

Ima kljuko in motor gre lahko z nami na prikolici.

copy-1-of-dsc_0044.jpg?w=620

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še jaz neki prašam, a ma kdo kaj izkušenj z Coleman šotori?

Glede na to, da hočem šotor ki je:

Komot za dva,

Majhen in lahek spakiran, da gre v Givi maxia,

Dvojna stena, čim večji stolpec,

Zunanje ogrodje, možnost da se ga postavi naenkrat skupaj z notranjim

Streho spredaj da ne lezeš not na spalke ves moker in da si skuhaš juho al pa kofe pod strehco

Mal čukaš zuni spet pod streho če je še prezgodaj za spat...

 

Sem si najdu tole: http://www.coleman.eu/UK/p-26290-caucasus-3.aspx

Samo ne vem še čisto al bi vzel za dva ali za tri. Kakšne hude razlike v spakiranih dimenzijah in teži ni, cenovno sta pa tudi zlo skupaj.

A kdo ve za kaj podobnega sam za manj denarja? Cena je okol 170-180€ skup s poštnino.

Uporabljam Coleman Phad X3 že cca 3 leta in sem zelo zadovoljen ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistole ni sotor. Tud ne vem a je tak VW samo za izlete al ma se +7.

moj potovalni izdelk je LC4x4, razlika v ceni stresnega in talnega precejsnja pa se plac v nabasani garazi zasede. Zanima me predvsem filing nekoga, kako glede vetra, dezja, vlage zjutraj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistole ni sotor. Tud ne vem a je tak VW samo za izlete al ma se +7.

moj potovalni izdelk je LC4x4, razlika v ceni stresnega in talnega precejsnja pa se plac v nabasani garazi zasede. Zanima me predvsem filing nekoga, kako glede vetra, dezja, vlage zjutraj....

Je za 4 osebe. Lahko ga uporabljaš kot normalen avto. 

Kadar greš kam sam ali če bi šel v dvoje, spiš spodaj in sploh ni treba dvigati strehe.

Glede dvignjene strehe in vremenskih neprilik je pa tako: Če je zelo vetrovno, ga parkiraš tako, da je obrnjen z zadkom v smeri od koder piha. Za dež in sneg ni problema, ima urejene odtoke, notri se nič ne zmoči. Da se pa nabaviti dodatne zaščite/izolacije za platno, potem lahko spiš zgoraj tudi v hudih zimskih razmerah.

Ima močan Webasto. 

Moram tudi sam nabaviti en šotor za na motor, zato spremljam to temo, prejšnjega sem kupil v Igluju in so mi ga ukradli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za družinska potepanja, mi tak šotor na strehi najbolj odgovarja.

Prvega sem imel leta 88 v Ameriki, drugega  v začetku devetdesetih pri nas in lani nabavil tretjega.

Edina slabost, ki jo ima je, da ni motor. Gremo pa notri dva odrasla, dva otroka in dva psa.

Ima kljuko in motor gre lahko z nami na prikolici.

copy-1-of-dsc_0044.jpg?w=620

 

Uuu jebemtiš. Ta ima pa še rampo za izstrelitev! :O:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah no, pr vas ste 4 in še nekako upravičiš takle voz, na splošno mislim. Mi smo 3 pa samo jest na motorju, kar mi čist odgovarja. Za daljša potovanja pa bi blo to mal preveč sebično...

 

Faza kjer bi ona+tamala z avtom pa prikolco, jes pa z mopedom sm pa ke, je pa mal pretirana - nism se še prepričal da je zdravo za odnose čeprav je bl vse po moje... :smoke:

Taka karavana na IOM bi blo res pushing it.

 

Da omenim da še zmer nimam sopotnika do otoka. Bradati Kržišnik G. gre tud na neko varianto z avionom do londona pa pol si neki sposod..... to je spet bl za sisije. :K

 

 

Za na moped mam pa en star Ferino za 3 z izključno uporabo za 2. Smatram da vse kar je več kot 1/2 leta zveze zahteva tud dobr spanec in ne neko pretirano dotikanje v smislu toplo/mrzlo/vlažno/suho/...!!

 

Uglavnem, a kupm za na streho 2,5k ali za 4 na tleh za 0,5k?? Morm it na pir z enim trawelerjem.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Morem povedati da mi je uspelo najti dobro in kvalitetno spalko. Kupil sem jo v Škofji Loki v trgovini Nazraku.si  :OK:

Sedaj sem jo testiral 3x in me ni nič zeblo pri +3 ,bil sem malo skeptičen ker je na oko videti kot da bi bila dobra samo za poletje.

 

https://www.mimovrste.com/spalne-vrece-za-kampiranje/bertoni-spalna-vreca-bertoni-eclipse-150?v=602783

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morem povedati da mi je uspelo najti dobro in kvalitetno spalko. Kupil sem jo v Škofji Loki v trgovini Nazraku.si  :OK:

Sedaj sem jo testiral 3x in me ni nič zeblo pri +3 ,bil sem malo skeptičen ker je na oko videti kot da bi bila dobra samo za poletje.

 

https://www.mimovrste.com/spalne-vrece-za-kampiranje/bertoni-spalna-vreca-bertoni-eclipse-150?v=602783

 

Te spalne vreče ne poznam. Na splošno pa imam izkušnje, da tiste vreče, nakaterih piše, npr. do - 3 stopinj C, te v njih še pri + 8 zebe. (Da se razume - a ni pravilo.)

V firmi "NaZraku" sem lani kupil šotor Nordkapp in kot sem na hitro ugotovil, je zelo v redu roba. Predvsem mi je všeč pakinga, katero na komot spraviš v Top Case, pa še veliko prostora ostane za ostalo robo, česar pri prejšnjih šotorih ni bilo.

 

Je pa trgnovina dobro "založena" tako, da se splača pobrskati po njej!!  :worship:  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te spalne vreče ne poznam. Na splošno pa imam izkušnje, da tiste vreče, nakaterih piše, npr. do - 3 stopinj C, te v njih še pri + 8 zebe. (Da se razume - a ni pravilo.)

V firmi "NaZraku" sem lani kupil šotor Nordkapp in kot sem na hitro ugotovil, je zelo v redu roba. Predvsem mi je všeč pakinga, katero na komot spraviš v Top Case, pa še veliko prostora ostane za ostalo robo, česar pri prejšnjih šotorih ni bilo.

 

Je pa trgnovina dobro "založena" tako, da se splača pobrskati po njej!!  :worship:  :grim

Do sedaj me ni zeblo v tej spalki je pa res da sem šel obakrat mal trd spat  :alko:  če me slučajno zebe pa vržem jakno čez hrbet. Šotor imam tudi Nordkapp 3 res bomba od šotora.

Kar se tiče trgovine je pa res dobro založena ,trenutno nekaj prenavlja hišo in ga je potrebno prej poklicati če je doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne se prevec zanašat na temperaturni rating, ki je napisan na spalnih vrečah:

ponavadi sta dva, npr: -10/+3 kjer v tem primeru pomeni:

-10 je extrem, kar pomeni da se bomo pri tej temperaturi zavlekli v spalno vreco in predrgetali noc. Spalna vreca nas bo samo obvarovala pred podhladitvijo.

+3 je comfort temperature, se pravi minimalna temperatura, pri kateri naj bi spali.

Vendar te velja bolj za osebe, ki so navajene spati pri nižjih temperaturah, odprtem oknu ali le lahko pokriti. Ce si se ponoči navajen zavijat v odejo, potem raje kupi toplejšo spalno vreco.

Naslednje, kar moramo upoštevati je podloga in zavetrje. Ce podloga ne bo dovolj izolirala, nas bo zeblo v smeri tal. Prav tako, ce bomo spali na odprtem, brez šotora, izgubljamo veliko energije s sevanjem, sploh ce je nebo jasno.

Zelo pomembna je podloga in zunanji ovoj, lahko se zgodi da se bomo potili tudi v spalni vreci, v kateri nas zebe. Zaradi materialov, ki ne dihajo, se bomo po parih urah zaceli zbujati. Tu so problematične predvsem ultra light in cenene spalne vrece. Ceprav poceni bombazna spalna vreca je cisto ok za poleti, treba pa je biti pazljiv pri umetnih materialih. Se zgodi da bo proizvajalec uporabil zunanji material tudi za podlogo.

Racunaj na to, da se npr. v dolomitih tudi poleti nocne temperature spuscajo pod 5 stopinj.

 

V glavnem:

- extreme temperature rajting je nepomemben, ker v  tistem temepraturnem obmocju ne bomo mogli spat

- ce si bolj mrzle sorte, vsekakor pristej kakih 5-10 stopinj k tistemu kar proizvajalec navaja kot comfort temp

- izogibaj se ekstremno poceni spalnih vrec, sploh ce nimajo navedenih materialov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za -8 al več imam druge spalke ,samo brez panike je reku Švejk  :OK:  stole spalko imam namen spat nekje od +5 naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Lep pozdrav vsem skupaj sem nov tukaj in kot lahko razberem iz vašega pisanja ste kar izkušeni pa bi poteboval nasvet pri nakupu šotora in sicer razmišljam o teh dveh ali mogoče če ima kdo kakšen drug predlog:

http://www.bertonitende.it/tende-igloo/233-mistral-2-alu-8032919960245.html

http://www.ferrino.it/en/catalog/tents/91183-tent-atom-2

Hvala in lp Dean

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Dean50 pravi:
pred 9 urami, BRANE pravi:

 

pred 9 urami, BRANE pravi:

http://ilove2camp.si/#!/Hitropostavljiv-%C5%A1otor-Quechua-2-seconds-XL-AIR-III/p/21437723/category=991062

take šotore najdeš v dekatlon-u pred trstom. glej tudi tip šotora glede na letni čas uporabe.

lp.

http://ilove2camp.si/#!/Hitropostavljiv-%C5%A1otor-Quechua-2-seconds-XL-AIR-III/p/21437723/category=991062

take šotore najdeš v dekatlon-u pred trstom. glej tudi tip šotora glede na letni čas uporabe.

lp.

Bom pogledal, hvala

Lep pozdrav vsem skupaj sem nov tukaj in kot lahko razberem iz vašega pisanja ste kar izkušeni pa bi poteboval nasvet pri nakupu šotora in sicer razmišljam o teh dveh ali mogoče če ima kdo kakšen drug predlog:

http://www.bertonitende.it/tende-igloo/233-mistral-2-alu-8032919960245.html

http://www.ferrino.it/en/catalog/tents/91183-tent-atom-2

Hvala in lp Dean

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi prej vzel prvega.

Lahko pa probaš nazraku.si (Škofja Loka) model Nordkap. Jaz ga imam in zame je dober.

 

Hoj

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno Nordkap 3 sem si ogledpval, vendar, če pravi "ZEKKO da mu ni dolgo zdržal sem sedaj spet v dvomih. Sem pa opazil, da Nordkap3 alu nima nihče na zalogi ali pa so ga umaknili iz prodaje tako da bom še malo premislil mi pa ta tvoj "ZEKKO" izgleda kar zanimiv. Koliko časa ga imaš ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ferrino so upam da še vedno zelo dobri šotori, so pa dražji in če rabiš bolj za ob morju je verjetno kaka cenejša varianta tudi ok. najboljse da nrdis izlet do http://www.decathlon.it/ v Miljah pri Trstu. Sicer pa ti ta mali, ki jih gledas so majhni in hitro se postavijo, si pa v dveh zelo na tesnem. Je pa ok za enega plus oprema. Ponavadi zdrzijo vec časa tisti, ki imajo bolj močno zunanje "platno" in prenesejo tudi večjo količino dežja.

maš pa tudi igloo sport v solkanu po moje če jim poveš kaj in za kaj rabiš bi ti znali svetovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 1. 2016 at 17:25, Dean50 pravi:

Ravno Nordkap 3 sem si ogledpval, vendar, če pravi "ZEKKO da mu ni dolgo zdržal sem sedaj spet v dvomih. Sem pa opazil, da Nordkap3 alu nima nihče na zalogi ali pa so ga umaknili iz prodaje tako da bom še malo premislil mi pa ta tvoj "ZEKKO" izgleda kar zanimiv. Koliko časa ga imaš ?   

 

Tole sem poslikal ko sem imel ta šotor. Sej sem ga hotel reklamirat pa mi je reku prodajalec da bi morav poslat plahto v Italijo k proizvajalcu da sam preveri če je res zanič ampak ni bilo časa ker smo se ravno odpravljali na dopust. Je pa ta šotor made in China tko da ti to vse pove. Ta šotor ko imam sedaj pa še nisem prav veliko sprobaval ampak je tudi po materjalu videti precej bolši.

 

Slika v vrstici 1Slika v vrstici 4Slika v vrstici 2Slika v vrstici 3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker tudi sami radi včasih kot družina malo pokampiramo je bil čas, da nabavimo nekaj modernejšega in večjega. Govorim o velikem družinskem šotoru. Cikadina je dala idejo z povezavo do trgovine, ampak ker nam je do Milj predaleč, smo se zapeljali do Zagreba.

Po telefonskem pogovoru sem ugotovil, da imajo šotor, katerega iščemo, prav tako pa je 130€ cenejši kot pri nas, smo se odločili lepo odpeljat na en izlet do Zagreba in združit prijetno z koristnim. Ena fotka na hitro.


img20160131112218resize.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!