Skoči na vsebino

Potovanja z Zvonetom Šerugo


MOTOVILC

Priporočene objave

pred eno uro, DAMI34 pravi:

takoj po vplačanem avansu :D

 

Vi bi res lohk šli...pa Sneci poleg pa pol akcija z tozbo in skupinska tozba boste imeli poleg gratis dozivetja se pol uzitke,snecer pa delo...in državno jamo boste polnili...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, sesir said:

Vi bi res lohk šli...pa Sneci poleg pa pol akcija z tozbo in skupinska tozba boste imeli poleg gratis dozivetja se pol uzitke,snecer pa delo...in državno jamo boste polnili...

Krivi obe stranki, tista, ki ni zahtevala računa in tista, ki ga ni izdala. Ko se strinjaš, da za popust ne želiš računa, si soudeležen. 

 

1 minute ago, Luka66 said:

Nisem jaz odprl te teme, je že dolgooo odprta......

sem kasneje to videl. Oprosti za napako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, sesir pravi:

Vi bi res lohk šli...pa Sneci poleg pa pol akcija z tozbo in skupinska tozba boste imeli poleg gratis dozivetja se pol uzitke,snecer pa delo...in državno jamo boste polnili...

A ni škoda tožit tako posebnega človeka...lahko se z njim strinjaš ali se ne, jaz npr., se ne, ampak tako je njegovo življenje, verjetno se ne bo spremenil. Mu pa privoščim, da uživa, mu nisem nevoščljiv...:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, motolover pravi:

Krivi obe stranki, tista, ki ni zahtevala računa in tista, ki ga ni izdala. Ko se strinjaš, da za popust ne želiš računa, si soudeležen. 

 

sem kasneje to videl. Oprosti za napako.

če ti ga ne da, ne moreš bit kriv, poleg tega, da je davke pozabil, kar je zgodba zase

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, Snecer said:

če ti ga ne da, ne moreš bit kriv, poleg tega, da je davke pozabil, kar je zgodba zase

Sam moraš poskrbeti, da ga dobiš. Če ne pa prijaviti, ampak takoj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, motolover pravi:

Sam moraš poskrbeti, da ga dobiš. Če ne pa prijaviti, ampak takoj. 

Koliko mi je znano, obstaja obveznost zadržanja računa s strani kupca pri gotovinskem poslovanju.

To je vsa umetnost oziroma mi drugo ni poznano.

Citiraj

(2) Kupec blaga oziroma prejemnik storitve mora prevzeti račun in ga zadržati neposredno po odhodu iz poslovnega prostora in ga na zahtevo predložiti pooblaščeni osebi davčnega organa ali Tržnega inšpektorata Republike Slovenije.

Citiraj

17. člen

(prekršek kupca)

Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek kupec blaga oziroma prejemnik storitve, če ne prevzame in zadrži računa neposredno po odhodu iz poslovnega prostora oziroma ga na zahtevo ne predloži pooblaščeni osebi (drugi odstavek 12. člena).

sicer pa si preberi, kaj piše na tisti nalepki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 12. 2018 ob 13:09, DAMI34 pravi:

nope, teme ni odprl, je že bila iz leta 2004. In da, jaz mu verjamem, da so bili nategnjeni ali zavedeni, je tega še veliko po FBju.

Zakaj se pa po potovanju niso mogli dogovoriti o "odškodnini" in zakaj se med furo niso mogli dogovoriti, da vse jim vsaj malo približa ali popusti, pa bo najbrž ostalo skrivnost. Očitno so vse titule v nazivih klape, ki jo je vlekel s sabo samo posledica dobrih vez in šol, ki so jih opravili. 

Večino "nas" normalnih ne bi tako peljal scat, ker preštejemo svoje denarce in s 4 € nardimo celo pot, oziroma bi gladko šli po svoje, saj nima samo on garmina.

In zapomnite si vsi, potovanja so samo stvar časa in denarja in nič drugega. Vsi pridejo tako ali drugače domov, nihče še ni nekje ostal, razn če so ga dobili s kako drogo in strpali v zapor, ali pa če se je tam poročil.

Ker pa še nisem zadel miljončka na loto, moram žal brati potopise drugih, ki gredo na pot.

Ima pa Zvone, kot sem omenil, čisto druge kvalitete, od tega da je dober fotorgraf in literat itd...o motorizmu pa ne bi z njim debatiral, ker sem videl, kako skrbi za svoj KTM :P

 

predračun najbrž obstaja, al ne? @Luka66?

Nobenega predračuna in računa nimam, ne obstaja, od ponudbe je bil je samo to kar je takrat pisalo na netu, oz. njegovi spletni strani.....  "vse vključeno v ceno, razen bencin in dve večerji po lastnem izboru, spominki".......in na predstavitvi  "fantje beseda velja",  vse je bila stvar dogovora in zaupanja.......... in čisto brez potrebe se ukvarjate s tem kaj bi mi lahko in kaj mi nismo in kaj bi kdo naredil in kako nismo imeli jajc in smo pravi slovenčki........v bistvu sem zelo začuden, kako to, da tisti, ki niso slovenčki in jih je tako ogromno med nogami niso sedaj v rumenih jopičih in ne protestirajo po LJ, ker nam vlada prav tako kot Francozom nenoranlno s trošarinami draži gorivo z izgovorom-lažjo o dvigu cen na svetovnih borzah, pa vsi lepo doma v foteljih.....nekaj je zadevo doživet, nekaj pa komentirat in pametovat doma iz fotelja.....še enkrat, odločili smo se, tako, kot smo se, da se ni več vredno ukvarjat s tem, da je veliko bolj pomembnih zadev v življenju za katere si je vredno vzeti čas in denar, pa tudi, če smo zato za koga "nenormalni" ....... in zaprli smo zadnjo stran v tej knjigi Maroka. Sam sem napisal našo izkušnjo le za to, ker so bili v tem naslovu izključno komentarji foteljašev, nobenega, ki je bil z njim in ima izkušnje......verjamem, da je bila tudi kaka skupina, ki jim je bil ta način izvedbe moto ture všeč.........da ne bo pomote in narobe razumljeno od nekaterih, nisem želel obračunavat z njim, navedel sem le dogajanje na naši turi, nikogar nisem in nimamo pravice ocenjevat kakšen človek je....in nobeden od nas ni prišel na turo s kakim priporočilom, titule smo si pa pridelali z šolanjem in delom v življenju, toliko, da bo jasno.......in strinjam se, da je odlične fotograf in pisec, na žalost je preveč zašel v komercialo in bi s sabo na turo skupaj peljal tudi huča in boga, samo, da bi dobro zaslužil, tako, da tiste omejitve, ki jih navaja na spletni strani, o moto izkušnjah,  so samo okvirne in predvsem odvisne od njegovih potreb.........vseeno pa, vsemu navkljub, se kot družba nismo imeli slabo in je bil poleg preživetega, še en ogromen plus, naključno se je našla super družba .......in vsem, kot tudi svetovnem popotniku želim vse dobro :)

Prišel je že čas za  pripravo in nadgradnjo naših jeklenih konjičkov za naslednjo sezono ...... Miklavž prinesel SC Project  :)    bo treba zmontirat :OK:

in od nekoga dobit potrdilo o "strokovni montaži" , da bom lahko dal vpisat v homologacijo .......  še ena genialna ideja "naših" slovenčkov :doze:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Luka66 pravi:

Nobenega predračuna in računa nimam, ne obstaja, od ponudbe je bil je samo to kar je takrat pisalo na netu, oz. njegovi spletni strani.....  "vse vključeno v ceno, razen bencin in dve večerji po lastnem izboru, spominki".......in na predstavitvi  "fantje beseda velja",  vse je bila stvar dogovora in zaupanja.......... in čisto brez potrebe se ukvarjate s tem kaj bi mi lahko in kaj mi nismo in kaj bi kdo naredil in kako nismo imeli jajc in smo pravi slovenčki........v bistvu sem zelo začuden, kako to, da tisti, ki niso slovenčki in jih je tako ogromno med nogami niso sedaj v rumenih jopičih in ne protestirajo po LJ, ker nam vlada prav tako kot Francozom nenoranlno s trošarinami draži gorivo z izgovorom-lažjo o dvigu cen na svetovnih borzah, pa vsi lepo doma v foteljih.....nekaj je zadevo doživet, nekaj pa komentirat in pametovat doma iz fotelja.....še enkrat, odločili smo se, tako, kot smo se, da se ni več vredno ukvarjat s tem, da je veliko bolj pomembnih zadev v življenju za katere si je vredno vzeti čas in denar, pa tudi, če smo zato za koga "nenormalni" ....... in zaprli smo zadnjo stran v tej knjigi Maroka. Sam sem napisal našo izkušnjo le za to, ker so bili v tem naslovu izključno komentarji foteljašev, nobenega, ki je bil z njim in ima izkušnje......verjamem, da je bila tudi kaka skupina, ki jim je bil ta način izvedbe moto ture všeč.........da ne bo pomote in narobe razumljeno od nekaterih, nisem želel obračunavat z njim, navedel sem le dogajanje na naši turi, nikogar nisem in nimamo pravice ocenjevat kakšen človek je....in nobeden od nas ni prišel na turo s kakim priporočilom, titule smo si pa pridelali z šolanjem in delom v življenju, toliko, da bo jasno.......in strinjam se, da je odlične fotograf in pisec, na žalost je preveč zašel v komercialo in bi s sabo na turo skupaj peljal tudi huča in boga, samo, da bi dobro zaslužil, tako, da tiste omejitve, ki jih navaja na spletni strani, o moto izkušnjah,  so samo okvirne in predvsem odvisne od njegovih potreb.........vseeno pa, vsemu navkljub, se kot družba nismo imeli slabo in je bil poleg preživetega, še en ogromen plus, naključno se je našla super družba .......in vsem, kot tudi svetovnem popotniku želim vse dobro :)

Prišel je že čas za  pripravo in nadgradnjo naših jeklenih konjičkov za naslednjo sezono ...... Miklavž prinesel SC Project  :)    bo treba zmontirat :OK:

in od nekoga dobit potrdilo o "strokovni montaži" , da bom lahko dal vpisat v homologacijo .......  še ena genialna ideja "naših" slovenčkov :doze:

 

torej, sedaj ko smo že začeli komplicirati. Do sedaj nisem sitnaril a bom začel, ker jaz navaden kmet ne dam denarja vnaprej brez vsaj enega pisnega potrdila.

Namreč , še sedaj mi ni jasno, bila vas je klapa "izobraženih strokovnjakov" in ste vsi dali, kar tak na roke vnaprej?

Kdaj pred odhodom?

 

Meni je čudna praksa tudi s strani vodnika, namreč on ima nekaj stroškov vnaprej, če organizira izlet in zato mora biti avans vplačan. Le ta je tudi garancija za udeležbo.

Pač mal sem ti zatežil, ker si zelo površno prebral moj zapis.

Nadalje stranka lahko vedno zahteva račun, tudi po končanem izletu, al pa pol leta kasneje. Tudi mene vprašajo za kopije računov, ki jih stranke založijo ali izgubijo. Če je pa bil dogovor, dejmo vse na "črno" bo cena nižja, potem pa gre res vse skupaj samo na lepe oči in zaupanje.

Pa ne gre se za to, da te učim ali težim, ampak mi je samo čudno, kako lahko taka grupa ljudi na tak način posluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem tvoja razmišljanja, tudi ti si površno prebral moje pisanje  :)     tip ima "posebe način" dela, denar smo mu dajali po obrokih, prvo akontacija za resnost pri Micki, nato pa še ostalo, če me spomin ne vara v štirih delih, kot je zahteval in verjeli smo mu na besedo, on je vendar poznan svetovni popotnik in beseda velja, kdo bi si upal dvomit......in, da ne bo pomote,  ni bilo nobene nižje cene zaradi tega, cena je bila, kot je bila takrat na spletu,  še nekoliko višja, zaradi tega, ker je kao "poskrbel za višji standard zavarovanja", kot sem že napisal,......in še enkrat, prvi teden smo se čudili načinu izvedba, ne moreš bit takoj nestrpen........drugi teden smo že težili, ker ni izvajal ture tako kot je bilo dogovorjeno in jo je predstavljal, ter je pisalo tudi na njegovi spletni strani, spuščal oglede mest, muzejev itd........ker ni bil možen dogovor z njim smo tretji teden šli........in še enkrat TAKO SMO SE ODLOČILI z vsemi posledicami......ne gre za tiste €, ki smo jih popušili, kot za problematičen odnos in neizvedbe dogovorjenega.......itak, pa, da bi se za ta denar lahko imeli bolje, tudi z njim, če bi imel on voljo za to. In še enkrat nisem pisal zato, da bi kakorkoli problematiziral zadevo in iskal pomoč za rešitev, ampak, da prikažem njegov način izvedbe v našem primeru, zaradi drugih, ki so morda zainteresirani. 

Lej mimo je, zaprli smo to knjigo in gremo nasproti naslednji moto sezoni, se že veselim, kot verjetno vsi  :)

SREČNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Luka66 pravi:

 

SREČNO

enako, sedaj razumem, je poseben tip, upam da ga kdo nategne vnaprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po pisanju sodeč, sem dobil občutek, da se je Luka66 malce potegnil nazaj in želi zadevo nekako omiliti, saj je tema precej ljudi razburila.

Luka66 nimaš kaj cvikati in prav je, da si napisal, da je tip smrad. Osebno ga ne poznam, vendar mi je bil vedno antipatičen drekač.

Tam v Maroku, nekje v kakšni vukojebini, bi ga nekdo od vas moral nabutati kot mačka. Potem naj se pa žali v Casablanci ali Marrakeshu. 

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Fadil pravi:

Po pisanju sodeč, sem dobil občutek, da se je Luka66 malce potegnil nazaj in želi zadevo nekako omiliti, saj je tema precej ljudi razburila.

Luka66 nimaš kaj cvikati in prav je, da si napisal, da je tip smrad. Osebno ga ne poznam, vendar mi je bil vedno antipatičen drekač.

Tam v Maroku, nekje v kakšni vukojebini, bi ga nekdo od vas moral nabutati kot mačka. Potem naj se pa žali v Casablanci ali Marrakeshu. 

Mah lej ne želim nikomur nič slabega, niti njemu, niti ocenjevat kogarkoli kakšen je kot oseba, saj bi bilo to subjektivno in krivično .......opisal sem samo nekaj od dogajanja, ker ga do sedaj nobeden ni.......pa naj ga vsak presodi kot želi........ je pa zelo poseben tip, pol samega sebe, svetovni popotnik pač, vsi ostali smo nule.......kompromisi so bili praktično nemogoči,  zelo hitro je bil užaljen......... ko je imel eden od nas (profi fotograf, ki ima svojo agencijo) boljši foto aparat, je na vsak način želel dokazat, da ni res,  govorim o aparatih z optiko preko 15 jurjev, čisto brezvezna zadeva, on niti ni veliko slikal, ker ma tega čez glavo v poslu.........verjemi, pa, da če bi se dogovorili, da bi ga odvetnika z..... pa se za to nismo odločili,  naj izgleda to tako ali drugače. Zaprli knjigo in letos odpeljali turo Gruzije n Armenije 23 dni brez ene slabe besede, pa si utrujen in včasih ustaneš na levo nogo, pa še dodatna okoliščina je bila zraven, več žensk  :)  več možnosti za........super družba, zanimiva tura in nepozabni spomini, to šteje in kot sem napisal, Zvonko je "pukim slučajem" zbral skupino neznancev, ki so postali dobri prijatelji  :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

torej, sedaj ko smo že začeli komplicirati. Do sedaj nisem sitnaril a bom začel, ker jaz navaden kmet ne dam denarja vnaprej brez vsaj enega pisnega potrdila.

Namreč , še sedaj mi ni jasno, bila vas je klapa "izobraženih strokovnjakov" in ste vsi dali, kar tak na roke vnaprej?

Kdaj pred odhodom?

 

Meni je čudna praksa tudi s strani vodnika, namreč on ima nekaj stroškov vnaprej, če organizira izlet in zato mora biti avans vplačan. Le ta je tudi garancija za udeležbo.

Pač mal sem ti zatežil, ker si zelo površno prebral moj zapis.

Nadalje stranka lahko vedno zahteva račun, tudi po končanem izletu, al pa pol leta kasneje. Tudi mene vprašajo za kopije računov, ki jih stranke založijo ali izgubijo. Če je pa bil dogovor, dejmo vse na "črno" bo cena nižja, potem pa gre res vse skupaj samo na lepe oči in zaupanje.

Pa ne gre se za to, da te učim ali težim, ampak mi je samo čudno, kako lahko taka grupa ljudi na tak način posluje.

Se strinjam, ker je bil moj prvi zapis v stilu, da morata biti oba za seks. In tukaj so bili za grupnega. Zakaj bi sedaj nekoga iz tega vlakca označili za čudnega? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Luka 66 v bistvo te popolnoma razumem ,vendar boš željo , da se ta tema ne nadaljuje kot sam poudarjaš , da ni vredna komentiranja , izogneš komentarjev. Saj poznaš stari rek , da kdor molči devetim odgovori.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Luka66 said:

 

in od nekoga dobit potrdilo o "strokovni montaži" , da bom lahko dal vpisat v homologacijo .......  še ena genialna ideja "naših" slovenčkov :doze:

 

To potrebuješ samo v primeru, če se hoćeš izogniti peljati motor tja. Drugače montiraj sam in se zapelji na pregled. Pogledali bodo številke, naredili par slik in si na istem. Opravil sem že na oba načina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 12. 2018 ob 20:50, BIF pravi:

Oni najdejo njega....predvsem one...

Ima avdicije, tako da lahko izbira. Je pred leti ena prijateljica hotla z njim, ko pa sem ji rekel, da mu bo najbrž morala poleg denarja še kaj drugega dati, pa je odstopila. 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Se strinjam, ker je bil moj prvi zapis v stilu, da morata biti oba za seks. In tukaj so bili za grupnega. Zakaj bi sedaj nekoga iz tega vlakca označili za čudnega? 

pa ovce si tut omenil. in striženje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

Ovca je vedno za striženje. Ji paše. 

kako pa to veš ? a si pastir? Ali se samo mešaš v tuje poklice o katerih nimaš blage veze ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

kako pa to veš ? a si pastir? Ali se samo mešaš v tuje poklice o katerih nimaš blage veze ?

Kaj pa tebi dogaja? Nisi pozorno prebral? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!