Skoči na vsebino

Potovanja z Zvonetom Šerugo


MOTOVILC

Priporočene objave

Hola!

Z. Šeruga je izjemno izkušen popotnik, a o nasvetih v zvezi z motorji ga vseeno raje ne sprašujte... IMHO, seveda.

(da ne bi zapadli v kakšne debate: na predavanjih se niti sam ne deklarira za motorista ampak za popotnika, pa tudi po branju njegovih knjig, časopisnih podlistkov... mislim da se je prav odločil :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šeruga je car kar se popotovanj tiče. Bral njegovo knjigo (taprvo) in bil na njegovem predavanju. Rinil povsod kjer bi normalen človek šel daleč naokoli zato je bil tudi iz ene države izgnan.

Najbolj me je pa fasciniral kako se je zadeve lotil, kupil karto za letalo, šel v ZDA tam kupil motor tako da mu je ostalo recimo še 100 tisočakov (tolarjev da ne bo pomote) potem pa se je odpravil na pot po celi Ameriki in sproti razmišljal kako bo. Splača pa se it na kakšno njegovo predavanje ker full zanimivo razlaga

Lp

Letzeči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Veliko zanimivega želim tistim, ki so odšli danes z Zvonetom v Etijopijo in Kenijo :OK:

Me pa zanima, če ima kdo na MSu katero od spodnjih Zvonetovih knjig? :?

(kolegu bi jih kupil za brzdej jih je že sam iskal pa jih nikjer ne najde)

Drugačne zvezde

knj_drugacne.jpg

nevarne poti

knj_nevarne.jpg

Potovanje k ljudem

knj_potovanje.jpg

novih namreč ni več naprodaj .) , bi pa kupil rabljene vsaj solidno ohranjene (za temu primerno ceno) :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: :worship:

V 80. in začetku 90. let je bil res car. Sedaj pa . . . . . . :SS

Ne poslušam ga več, saj obstaja možnost, da dobim "sladkorno" . . ..

p.s.

Vsem začetnikom popotovanj, ki potujejo z Zvonetom pa želim obilo dobrega na njegovih potovanjih. :yea1:

lp

Iz socializma v kapitalizem! :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vseeno mu vsa čast :worship:

toliko Sveta, kot ga je on videl (dobesedno), ga je videl malokdo :doze:

no, ja itak ni nikoli dovolj €ajta :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no, ja itak ni nikoli dovolj €ajta :angry2:

Pa sj se najde, sam je marsikaj druzga treba lepo na klin obesit pa it naokoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vseeno mu vsa čast :worship:

toliko Sveta, kot ga je on videl (dobesedno), ga je videl malokdo :doze:

P.S.

Vsaka čast! :worship:

Z nafehtanim g'narjam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.

Vsaka čast! :worship:

Z nafehtanim g'narjam!

Fičo, kaj te žulji? Poglej, no offence, ampak Zvone Šeruga je plazil po svetu in snemal odlične fotografije in pisal odlične potopise, ko še ni bilo digitalih fotoaparatov in interneta, ko je bilo treba za organiziranje potovanja in potem pripravo/objavo potopisov tudi nekaj znat ... Nekam it in šlepat zraven objektive, fotoaparat, filme, pošiljat sproti članke domov (po navadni pošti!), vložit ves prihodek nazaj v potovanja...

Tako da ti predlagam, da tisto 'nafehtani g'nar' malo preformuliraš v kaj bolj spoštljivega...

No offense, ampak žaliti res ni treba.

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nafehtan ali ne,za Zvonetove avanture je potrebno imeti tudi jajca.Opletati z jezikom in v nič dajati nekaj,kar sami še nismo probali ni na mestu še manj pa fer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fičo, kaj te žulji? Poglej, no offence, ampak Zvone Šeruga je plazil po svetu in snemal odlične fotografije in pisal odlične potopise, ko še ni bilo digitalih fotoaparatov in interneta, ko je bilo treba za organiziranje potovanja in potem pripravo/objavo potopisov tudi nekaj znat ... Nekam it in šlepat zraven objektive, fotoaparat, filme, pošiljat sproti članke domov (po navadni pošti!), vložit ves prihodek nazaj v potovanja...

Tako da ti predlagam, da tisto 'nafehtani g'nar' malo preformuliraš v kaj bolj spoštljivega...

No offense, ampak žaliti res ni treba.

No, SymRu, pa sva spet po dolgem času skupaj, :grim neglede na to, da sem se zaobljubil, da ne bom več odgovajal na tvoje provokacije, kot ne na PM grozilna pisma, ki si mi jih pošiljal. (Vem pa tudi, da nisem bil edini. To je baje tvoje stalno pomagalo, ki je samo enemu v škodo. In to si ti! Osebno. Tukaj Ti žal, ne morem pomagati).

* Bistvo; Kako ti vedno rata, svoj nos utakniti v tuje govno??!

Jaz sem samo izrazil svoje demokratično mnenje. In to sem tudi storil! Gospod Šeruga, pardon, takrat je bil Tovariš, ni šel na pot, brez da ni prosjačil sponzorje in kdo vem koga še. In to prvico je imel! Zakaj pa ne?! To ni greh! Celo nasprotno! Mnogo laže se potuje! To so počeli skoraj vsi. Morda Ti in jaz ne? Mnogi pa! Zakaj pa nebi on?

* Drugo; O kakšnih žalitvah govoriš, lepo Te prosim?! Žalitev je, če nekdo napiše v forum dobronameren prispevek o varnosti motorista v prometu, da bi "VSI skupno" preprečili "klavnico" na cesti, pa ti "NEKDO" v posmeh napiše zraven takšno sranje, da se še mrtveci, ki so umrli v prometu, obračajo v grobu. - Je potrebno pojasnilo?!

* Gospoda Šerugo spoštujem, kot le malokdo! Zakaj? Tega ti ne bom razlagal.

Vem pa, da je odličen potopisec, izjemen fotograf, kamerman in organizator. In to sem vedel daaaaavno prej kot Ti. To je dokazal vsem! Podrobnosti ne bom razlagal. Opravičujem se, pozabil sem, ker je "predaleč" od takrat ko...

Kot o človeku, imam o njem svoje mnenje, ki pa ga nočem nikomur vsiljevati. Moje je! Morda je celo zelo pozitivno?! Kdo bi vedel? Imam pravico. A to je moja stvar. Morda sva celo prijatelja? kdo ve? Zakaj pa ne?! A dejstvo je, da je mnogo potoval. In še potuje. Več, kot mi vsi skupaj. Če sploh smo? To pa je denar! Mar ne?

In kaj boš rekel zdaj?

Imam vse njegove knjige, (Od Blažka tudi), ki so neposredno poleg Svetega pisma. (Na dosegu roke).

Praviš, da takrat še ni bilo digitalne fotografije, interneta... Kakšen ima to pomen?? Ja sinko, kje živiš hudiča? In to mi Ti poveš! A veš, da nisem vedel!!! Digitalca jaz še sedaj nimam. Čemu bi ga imel? Misliš, da se brez njega ne da živeti? Imam star Canon iz leta, Bog ve kdaj in motor za 300 jurjev. Pa si vseeno drznem, biti motorist! Če smem?

Obenem ti čestitam, ker si vsaj enkrat na forum napisal več kot dve vrstici.

Torej, "SPOŠTOVANJE" sva obdelala! :grim

* Pa še TVOJE "žuljenje"! (Prva vrsta tvojega odziva). Veš, s tem je pa tako;

Če mene žulji čevelj, ga zamenjam. Če me žulji "tema" v forumu, se ji izognem. Ljudi v njej enako. A jih ni bilo! :grrr Čestitke Vsem! :worship: Na žalost boš Ti prvi, prepričan sem, da zadnji!

No, reciva temu, moj problem.

Tvoj tvoj pa je, da te utesnjuje lastna koža, iz katere ne moreš ubežati. Bi, - pa ti karakter tega ne dopušča. In ne mi reči, da je to žalitev!

Poglej sinko, nikoli me ni nihče izzval. Ne na forumu, ne na cesti. To si storil samo Ti. Zakaj? Ker sem med drugim sit tvojih umotvorov, ki si jih sposoben pošiljati po PM-u. A se mi vseeno švedsko jebe.

Z moje strani sva zaključila, ti pa piši, kar te je volja. Človek mora pač nekje sprostiti svojo energijo. To je odbro.

Kaj pa vem, morda si pa celo v redu dečko, toda mene v to do danes, na žalost, nisi uspel prepričati. Ali pa se preslabo poznava? :hmm:

Oprosti! Živjenje je prasica! :D

Pa ne se zdej naprej za tole kregat :grrr :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fičo, ne štekaš: eno je prosjačenje, drugo je pač iskanje sponzorjev. Prosjačijo berači na ulici, sponzorje pa iščejo ljudje za kak posel ali tudi za sponzoriranje kakršnihkoli že projektov.

No, ti kar natolcuj dalje.

@Zdrawc - če še rabiš knjigo: Nevarne poti je pri meni, za 3000 sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, SymRu, pa sva spet po dolgem času skupaj, :grim neglede na to, da sem se zaobljubil, da ne bom več ...

Oprosti! Živjenje je prasica! :D

Pa ne se zdej naprej za tole kregat :grrr :D :D

Dalj casa ze nisem bral tako jasno izrazenih argumentov. Zanimivo, fico.

PS: in potem seveda takoj sledi izliv nabijatorskih postov. WTF should I care koliko in kaksne otroke ima Zvone Seruga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fičo, ne štekaš: eno je prosjačenje, drugo je pač iskanje sponzorjev. Prosjačijo berači na ulici, sponzorje pa iščejo ljudje za kak posel ali tudi za sponzoriranje kakršnihkoli že projektov.

No, ti kar natolcuj dalje.

@Zdrawc - če še rabiš knjigo: Nevarne poti je pri meni, za 3000 sit.

Jao tristo gromova. Človek, ki je s svojim motorjem prepotoval kar nekaj sveta, ki ve kako določene stvari potekajo, za kaj se sploh gre, ki je cenjnen kot človek in motorist (pride tudi na vse moto dogodke, okrogle mize, pomaga kjer lahko,...) TI LEPO POVE, DA MA ŽE POLN KURAC TEBE IN TVOJEGA NABIJANJA IN PAMETOVANJA. EXTRA SI JE VZEL ČAS IN TI JE TUDI NAPISAL ZAKAJ, AMPAK TI SE NE DAŠ, ŠE KAR NABIJAŠ IN NABIJAŠ IN NABIJEŠ IN TUPIŠ SVOJO BEDO OD BEDE. STARI PA TI SPLOH VE VEM KAJ.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba!

S SymRu-jem sva vzpostavila "najin dialog" in si povedala, kar nama je ležalo na srcu.

Nisem pa pričakoval takšnega "plazu"! To ni bil moj namen in ne želim, da zaradi mene, koga "pribijajo na križ".

Zato prosim, da se vnaprej, raje posvetimo "naslovu teme"; Šerugove poti!

S spoštovanjem do vseh!

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fičo prjatu motoristični ne sekiri se tud internet nabijači morjo žvet saj verjetn druzga ne poznajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo nism si pa mislu da hodjo taki popotniki potem s turistično agencijo v egipt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je potem Tomo Kriznar??

biciklist :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo nism si pa mislu da hodjo taki popotniki potem s turistično agencijo v egipt...

Ne vem točno, koga misliš . . . . . (niti ni važno).

Ampak, ali misliš, da kuharji vedno jedo samo tisto kar si sami skuhajo ?

Zvone Seruga "car", kaj je potem Tomo Kriznar??

Zvone Šeruga = "car"

Tomo Križnar = Car

p.s.

Tako jaz mislim. In pustim drugim misliti drugače !

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem točno, koga misliš . . . . . (niti ni važno).

to sm mislu Zvoneta Šerugo...

ne sej itak je car...kje si je šou sam pogledat kako stvari drugje strežeje pomoje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

biciklist :OK:

Tomo je res le "biciklist" ampak z duso. Lahko pa recem, da Zvonetu manjka se kar nekaj, da bo car z veliko zacetnico.

Ps: Ima kdo Serugo za motorista??? Ce si je za pot v Avstralijo izbral motor, se ne pomeni, da je motorist! Tudi jaz grem z avionom v Ameriko, pa nisem pilot. To je moje mnenje.

Popravljeno . Popravil ToneR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to si je izbral pot v Avstralijo kot voznik ali kot potnik na motorju z voznikom?

Da nisi nekaj pomešal? Zame je tisti ki vozi motor motorist, tisti ki vozi letalo pilot, tisti ki vozi vlak strojevodja, ..., vsi ostali pa, ki samo sedijo v/na vozilu pa potniki. Tudi to je samo moje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!