Skoči na vsebino

Potovanja z Zvonetom Šerugo


MOTOVILC

Priporočene objave

pred 33 minutami, Luka66 pravi:

Pa saj zato tip nima pogodb, da ga noben ne more tožt, lah bi se ukvarjali z DURS-om glede računov, smo razmišljal o tem.....pa  kdo  ima čas in voljo se ukvarjat z njim....vsak ima družino, službo in ša kaj lepšega za počet....... 

 

Popolnoma te razumem...dejstvo pa je da na to igra tudi zvonček...zato mu gredo zadeve lepo skozi. Znova in znova in znova....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej se vsi po vrsti že malo ponavljate , člouk je pač poseben, nemorš mu pomagat. Bogi Zvone se tud vozit ne more k se mu tolk kolca te dni :D 

Popravljeno . Popravil sebar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delo na črno ali nudenje in opravljane storitve brez izdajanja računa vedno zahteva dve udeleženi strani. Torej se s tem strinjata izvajalec in plačnik. Če se ena ali druga stran s tem ne strinja, nekdo izda račun ali nekdo zahteva račun oziroma ne plača brez izdanega računa. 

Po domače; za vsak gospodinjski aparat v vrednosti par deset € se shrani račun in garancijo, pri vplačilu ali plačilu štiri mestne cifre pa se kar nekaj po domače plačuje in to direkt v žep nekomu, ki se poleg tega ne drži nekega dogovora in vse to seveda brez črne črke na belem papirju. 

Še bolj po domače; nekateri imajo še vedno preveč denarja, da ga tako na lahko podarjajo. 

Pa še nekaj; dokler bodo ovce, bodo tudi škarje za striženje. 

 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snecer pravi:

Narobe razumeš, zanima me pač, če se je npr. sklical "krizni sestanek", podale pripombe nad organizacijo itd.

Nenormalno je edino, da bi se mu plačalo tisto, kar ni izpolnil.

In če so bile stvari res tako slabe (ti verjamem, da je bilo tako), ma res ne razumem, vsake tolko v medijih beremo o turističnih agencijah, ki ne izpolnijo vsega. Zahtevat račun, prijavit itd. To vzame 5 minut in bo modelu preprečilo, da bi tako "posloval" še naprej, iz vseh vidikov. Ne pa da ima ded še večje povpraševanje.

A tu berem ravno nasprotno, da je model osiral po udeležencih :) 

 

 

 

 

pa kaj ni jasno? Obljubil je vse, sam normalnega ne. Kar pomeni, da se v takem primeru lahko učiš tudi preživetja v puščavi in to za dodatnih 100% preplačila prve cene.

Jaz zadeve ne gledam s pravnega vidika, ampak vidika zadovoljstva stranke.

Bom dal enostaven primer, tudi Prostitutke ki se bavijo s sadizmom morajo poskrbeti da so stranke na koncu srečne, saj v nasprotnem ne bodo več prišle na "seanso" :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 44 minutami, Borutt pravi:

Delo na črno ali nudenje in opravljane storitve brez izdajanja računa vedno zahteva dve udeleženi strani. Torej se s tem strinjata izvajalec in plačnik. Če se ena ali druga stran s tem ne strinja, nekdo izda račun ali nekdo zahteva račun oziroma ne plača brez izdanega računa. 

Po domače; za vsak gospodinjski aparat v vrednosti par deset € se shrani račun in garancijo, pri vplačilu ali plačilu štiri mestne cifre pa se kar nekaj po domače plačuje in to direkt v žep nekomu, ki se poleg tega ne drži nekega dogovora in vse to seveda brez črne črke na belem papirju. 

Še bolj po domače; nekateri imajo še vedno preveč denarja, da ga tako na lahko podarjajo. 

Pa še nekaj; dokler bodo ovce, bodo tudi škarje za striženje. 

 

globoka.

Ekola, js sm Zvonko, ki ti obljubim nekaj zanimivega in izven ustaljenega konteksta. Za plačilo dobiš predračun in nakažeš denarce.

Potem te pa še skoz cel izlet lupim s skupno kaso in dobesedno raznoraznimi nepredvidljivimi dogodki. Na koncu dobiš račun po pošti za točno tisti avans ki si ga nakazal.

Zdej pa ti mene iztoži še za vse drugo, kar sem te vmes nategnil. Ne moreš ne. Folk ni ovca, le nateguni so pravi koštruni, za kar imajo tudi dobro podporo pri našem sodstvu, saj je večina zadev pomankljivih in izven dokazljivosti in vsak odvetnik ga hitro reši vseh takih malverzacij.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, DAMI34 pravi:

globoka.

Ekola, js sm Zvonko, ki ti obljubim nekaj zanimivega in izven ustaljenega konteksta. Za plačilo dobiš predračun in nakažeš denarce.

Potem te pa še skoz cel izlet lupim s skupno kaso in dobesedno raznoraznimi nepredvidljivimi dogodki. Na koncu dobiš račun po pošti za točno tisti avans ki si ga nakazal.

Zdej pa ti mene iztoži še za vse drugo, kar sem te vmes nategnil. Ne moreš ne. Folk ni ovca, le nateguni so pravi koštruni, za kar imajo tudi dobro podporo pri našem sodstvu, saj je večina zadev pomankljivih in izven dokazljivosti in vsak odvetnik ga hitro reši vseh takih malverzacij.

 

Ovca se takoj najde. Samo ne razume sistema. 

Če nisi razumel prejšnega odstavka, nisi razumel tudi prejšnjega zapisa, kar vem že iz tvojega zapisa. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Ovca se takoj najde. Samo ne razume sistema. 

Če nisi razumel prejšnega odstavka, nisi razumel tudi prejšnjega zapisa, kar vem že iz tvojega zapisa. 

 

bla bla bla....zmerjal si ljudi, ki jih je nategnil za ovce, nisi pa pojasnil, kako bi rešil zadevo če bi te jaz na tak način kot sem opisal nategnil. Bo šlo ti večvrednež ti?

 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DAMI34 pravi:

bla bla bla....zmerjal si ljudi, ki jih je nategnil za ovce, nisi pa pojasnil, kako bi rešil zadevo če bi te jaz na tak način kot sem opisal nategnil. Bo šlo ti večvrednež ti?

 

Ovce si ti našel. 

Res ne vem, kaj ne razumeš v mojem prvem zapisu. Je zelo enostavno in logično napisano. 

Zmerljivke obdrži zase. Ali se pa zbriši. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Ovce si ti našel. 

Res ne vem, kaj ne razumeš v mojem prvem zapisu. Je zelo enostavno in logično napisano. 

Zmerljivke obdrži zase. Ali se pa zbriši. 

ovce sem našel tule, če si drugače mislil, kot si napisal potem pojasni

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

ovce sem našel tule, če si drugače mislil, kot si napisal potem pojasni

 

In vse to tvoje nabijanje je samo posledica tvojega nerazumevanja dela na črno? O tem sem pisal v prvem zapisu. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

In vse to tvoje nabijanje je samo posledica tvojega nerazumevanja dela na črno? O tem sem pisal v prvem zapisu. 

ne, ampak je posledica branja tvojega zapisa. Mogoče nisi tako mislil, maš šanso popravit, sicer pa boš videl odziv po komentarjih. Mogoče pa nisem sam jest čuden :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, sebar pravi:

.... Bogi Zvone se tud vozit ne more k se mu tolk kolca te dni :D 

Bolš da se mu kolca, ko da mu zazvonijo cerkveni zvonovi..:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

ne, ampak je posledica branja tvojega zapisa. Mogoče nisi tako mislil, maš šanso popravit, sicer pa boš videl odziv po komentarjih. Mogoče pa nisem sam jest čuden :D

 

Nisem tako mislil glede dela na črno? Ker o tem ves čas pišem. 

Mogoče bo pa sedaj kdo zahteval pogodbo in račun od zvončice. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Delo na črno ali nudenje in opravljane storitve brez izdajanja računa vedno zahteva dve udeleženi strani. Torej se s tem strinjata izvajalec in plačnik. Če se ena ali druga stran s tem ne strinja, nekdo izda račun ali nekdo zahteva račun oziroma ne plača brez izdanega računa. 

Po domače; za vsak gospodinjski aparat v vrednosti par deset € se shrani račun in garancijo, pri vplačilu ali plačilu štiri mestne cifre pa se kar nekaj po domače plačuje in to direkt v žep nekomu, ki se poleg tega ne drži nekega dogovora in vse to seveda brez črne črke na belem papirju. 

Še bolj po domače; nekateri imajo še vedno preveč denarja, da ga tako na lahko podarjajo. 

Pa še nekaj; dokler bodo ovce, bodo tudi škarje za striženje. 

 

Prvo on ne prodaja aparate, prodaja storitve in to v tujini....... tukaj se da delati v senci.  Storitve so lahko take ali drugačne in po enem mnenju še vse super.

Drugo na predstavitvi ni bilo govora o tem, da ne bo računa in ni bilo nobenega dogovora, da je to cena z ali brez DDV, ali pa na "roko" brez računa, pa posledično nižja. Torej se mi nismo strinjali s tem, da ne bo računa, ker to sploh nismo vedeli.

Tretje, bila sta dva odvetnika v skupini, ko je enega in njegovo odvetniško pisarno javno kritiziral po FB, ga je ta kontaktiral in vprašal po zdravju, tako, da je umaknil zadevo iz FB........vsi ostali se nismo želeli več ukvarjat z njim, torej smo se pustili ostrižt.  In od naše skupine ni nikjer pisal in se hvalil, ni objavil nobenih slik ali posnetkov kot od ostalih skupin :naughty:

Četrto ceni niti ni bila tako visoka na prvi pogled, problem je bil, da za to ni skoraj nič, dal.....posledično pa je potem cena visoka.

Bilo ja kakor je bilo, smo preživeli in postali dobra moto družba  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Luka66 pravi:

Prvo on ne prodaja aparate, prodaja storitve in to v tujini....... tukaj se da delati v senci.  Storitve so lahko take ali drugačne in po enem mnenju še vse super.

Drugo na predstavitvi ni bilo govora o tem, da ne bo računa in ni bilo nobenega dogovora, da je to cena z ali brez DDV, ali pa na "roko" brez računa, pa posledično nižja. Torej se mi nismo strinjali s tem, da ne bo računa, ker to sploh nismo vedeli.

Tretje, bila sta dva odvetnika v skupini, ko je enega in njegovo odvetniško pisarno javno kritiziral po FB, ga je ta kontaktiral in vprašal po zdravju, tako, da je umaknil zadevo iz FB........vsi ostali se nismo želeli več ukvarjat z njim, torej smo se pustili ostrižt.  In od naše skupine ni nikjer pisal in se hvalil, ni objavil nobenih slik ali posnetkov kot od ostalih skupin :naughty:

Četrto ceni niti ni bila tako visoka na prvi pogled, problem je bil, da za to ni skoraj nič, dal.....posledično pa je potem cena visoka.

Bilo ja kakor je bilo, smo preživeli in postali dobra moto družba  :OK:

Saj pravim, brez papirjev je vse bolj tako. 

Kot razumem, je reklama zanj samo tukaj na MS, kar pa pomeni bolj majhen krog ljudi. Bi ga bilo treba pohvaliti tudi na fb. Da tudi ostali zvedo za dogodivščine in se tako lažje odločijo. Mogoče bo pa potem potreboval pomočnika oziroma pomočnike. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot jaz razumem so rajši popustili kljub vsemu in šli svojo pot, da ne bi doživeli javnega blatenja povsod s strani .... Nekatere kaj takega lahko privede v resne težave in si tega ne morejo dovoliti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Quest pravi:

Kot jaz razumem so rajši popustili kljub vsemu in šli svojo pot, da ne bi doživeli javnega blatenja povsod s strani .... Nekatere kaj takega lahko privede v resne težave in si tega ne morejo dovoliti.

Točno tako, bilo nekaj oseb, ki so precej javno izpozstavljene, direktor neke relativno velike in znane Slo firme, odvetnik -lastnik odvetniške pisarne, okrožna tožilka, relativno znan fotograf in lastnik firme, producent, ki ima pod pogodbo znane Slo filmske igralce, lastnik ene privat firme, preiskovalec-forenzik  prometnih nesreč.....vsi fejst in preprosti ljudje, ki so že marsikaj prepotovali in videli nekaj sveta, ter imajo visoka moralna načela,.......s pljuvanjem po FB bi jim lahko bolj škodil, kot bi bil dobrobit, ki bi se izkazal čez par let preko sodnih mlinov, tip ima kup zaljubljenih fenov na FB, ki mu "slepo" verjamejo in komu bodo verjeli.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj njega se tudi lahko blati po internetu....oz. pove se resnico, pa ne zgleda vec tak car, kokr se bere :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DinDiin pravi:

Pa saj njega se tudi lahko blati po internetu....oz. pove se resnico, pa ne zgleda vec tak car, kokr se bere :) 

Veš kak gre ona... če se valjaš s svinjami si pač usran. Trolat se z enim takim trolom na fejstbruku live nima veliko smisla ali efekta. Ker iz vsega skup rata nogometna tekma, ko se vključijo navijači pa še vsesplošen izgred.

Tip je pač gofla. In eni radi verjamejo goflam. Na takih se da pol kaj zaslužit... enkrat bo pač goflal kak je BMW najboljši, pol je KTM najboljši pa je spet BMW najboljši, pa Hjuveji al kaj je že itak dela najlepšejše slike najlepšejših blond... in tako dalje ad infinitum. Meni je tip prav komična pojava, eni ga pa resno jemljejo. Njemu se očitno jebe za vse skup, našel je neko nišo ki mu omogoča preganjanje po svetu vsaj delno na stroške drugih... in to je to. Očitno ga karma še ni dohitela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj je pa nastal problem, ker bi zvončica lahko nekoga blatil po fb? Ma kakšne gluposti so to? Ste se drogirali, kradli, ubijali, ... ? Ker drugače res ne morem razumeti, kaj lahko nekdo nekoga blati, če se z njim vozi.

Ta štorija bo na koncu postala neka monada, kjer bo v resnici zvončica najlepši, najbolj pošten in najbolj moralen. Zaenkrat se tako kaže. Ker drugače bi vsi tisti poštenjakarji zvončico dali skozi roke in mu ne bi na roke plačevali več, kot je bilo potrebno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Luka66 pravi:

Točno tako, bilo nekaj oseb, ki so precej javno izpozstavljene, direktor neke relativno velike in znane Slo firme, odvetnik -lastnik odvetniške pisarne, okrožna tožilka, relativno znan fotograf in lastnik firme, producent, ki ima pod pogodbo znane Slo filmske igralce, lastnik ene privat firme, preiskovalec-forenzik  prometnih nesreč.....vsi fejst in preprosti ljudje, ki so že marsikaj prepotovali in videli nekaj sveta, ter imajo visoka moralna načela,.......s pljuvanjem po FB bi jim lahko bolj škodil, kot bi bil dobrobit, ki bi se izkazal čez par let preko sodnih mlinov, tip ima kup zaljubljenih fenov na FB, ki mu "slepo" verjamejo in komu bodo verjeli.......

Ravno iz vsega navedenega bi ga morali po pički , od tožilke do odvetnikov vi se pa skrivate ker? Blatenje bi se hitro opraavićilo in to javno . 

Res smo hlapci . 

Pa ne zameri , ne leti osebno na tebe , temveč na te znane  osebnosti .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In bomo spet prišli na tisti moj prvi zapis in na delo na črno. Vsak sam si je kriv, če podpira delo na črno in ga potem nategnejo na črno. Ker brez papirja si še riti ne moreš obrisati. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročim keramičarja, da mi položi ploščice v kopalnici. 

Plačam avans, dobim pogodbo, potrdilo o plačanem avansu.

Mojster pride, položi 40-60% ploščic in jaz mu nakažem ostanek zneska.

Mojster pobere “ojre” in ostalo dokončam sam. Iz ljubega miru, da bom imel mir. Slabo položene ploščice bom 20 let gledal, ko si bom umival rit in se spominjal na “mojstra” , ker nisem prepirljiv tip ????

WTF!  Tipično za Slovenijo.  

(Res je, da, ko si tako daleč od doma, da so stvari malo drugačne!  Prvi, če ne drugi dan bi udaril po mizi in zahteval dogovorjeno in predstavljeno na uvodnih predstavitvah. Definitivno pa ne bi izvlekel denarnice in izplačal preostanka!!!)

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!