Skoči na vsebino

Honda VFR 750/800 (+VTEC)


Noise

Priporočene objave

vem da je mal off topic tuki govort o Prvi pomoči...

...zatorej...

Ali je že kdo stlaču PP kam drugam kot v kufer??

kakršnikoli namigi so okej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da je mal off topic tuki govort o Prvi pomoči...

...zatorej...

Ali je že kdo stlaču PP kam drugam kot v kufer??

kakršnikoli namigi so okej...

Pri VFR bo pa težko drugam stlač't, sem upal pod sedežem in ob prvem poizkusu obupal in vrgel v kufer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri VFR bo pa težko drugam stlač't, sem upal pod sedežem in ob prvem poizkusu obupal in vrgel v kufer.

jah mal je bedno če maš kufer poln... sm pa razmišlu da bi sešil eno torbico (waterpruf) pa ene par magnetkov napoku notr pa hop na tank... ni tok slaba, sam pol tist po mestu prenašat

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompromisna rešitev: ko nimam kufra imam pod zicem prvo pomoč iz Louisa (nekako se jo je dalo stisnit), ko imam kufer, pa dam noter še naše sranje, ki se drugače ne da prevažat okrog..... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompromisna rešitev: ko nimam kufra imam pod zicem prvo pomoč iz Louisa (nekako se jo je dalo stisnit), ko imam kufer, pa dam noter še naše sranje, ki se drugače ne da prevažat okrog..... :trance_33_sleep:

kaj pol pulcaju račun od naše pokežeš al kuko? k ti zarad luicove vseen lohk kazn napiše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej tak je ne....bolje da imam vsaj nekaj, kot pa nič....ko pa bo prišlo do pregovarjanj, se pa zanašam na svoje diplomatske sposobnosti.... :naughty: Sicer me pa o PP ni še nobne stlic policaj nič vprašal.... :whistle:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej tak je ne....bolje da imam vsaj nekaj, kot pa nič....ko pa bo prišlo do pregovarjanj, se pa zanašam na svoje diplomatske sposobnosti.... :naughty: Sicer me pa o PP ni še nobne stlic policaj nič vprašal.... :whistle:

Beseda! (beri: vsa čast, res je!) :worship:

pa še to... kam si spravil od louisa PP? tm k je na levi/desni za orodje?

Popravljeno . Popravil herbieflower
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motul 300 v

Lp dare

Ne vem, če je potreba po 300V v VFR.

Glede na predpisano viskoznost 10W-40, bi jaz noter nalil Motul 5100 10W-40.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da je mal off topic tuki govort o Prvi pomoči...

...zatorej...

Ali je že kdo stlaču PP kam drugam kot v kufer??

kakršnikoli namigi so okej...

Stlačil v odprtino nasproti akumulatorja,če pa imaš abs,se pa sam znajd... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, če je potreba po 300V v VFR.

Glede na predpisano viskoznost 10W-40, bi jaz noter nalil Motul 5100 10W-40.

Že od novega naprej je bilo vedno uporabljeno olje 300V in tudi ko sem ga jaz kupil sem vedno uporabljal enakega.

In ja nikoli ne šparam na olju.

Lp dare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni:)

Prebral sem tele poste in moram reči, da je blo kar poučno.

Zanima pa me, če namerava kdo od vas (ki lepo skrbite za svoje motorje) v roku meseca prodati kakšno dobro ohranjeno, lepo voženo in oh in sploh Hondo VFR 800 letnika od 2002 naprej za ok. 4500eur (lahko tudi nekaj več Eur, seveda za mlajši letnik in res dober motor). Barve bi pa mel po vrstnem redu zaželjenosti rdečo, srebrno, eventuelno črno.

Na av_.net sem že pogledal ponudbe in mi je padla v oči hondica v AS-u, ampak ker tele zadevice spremljam že skor eno leto, mi je sumljivo, da motor, ki razen (glede na ostale) malo večjega št. km ne zgleda slabo, še ni šel v promet. A mogoče kaj veste o njem? Morda ga je kdo od vas že celo testno vozil, saj naj bi motor bil lani testno vozilo ...

No torej upam, da ne bo post takoj zbrisan, ker sem mogoče zgrešil temo. Hvala vsem za odgovore, še bolj vesel pa bom, če mi bo dejansko uspelo v začetku junija vstopit v ''klub'' zadovoljnih(tu je velik povdarek) lastnikov VFR.

Pa sem upal da je omenjeno hondico že kdo od vas sprobal, pa očitno ne bom dobil nič več info :( Pa tut prodaja ne noben, kakšne rdeče???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem upal da je omenjeno hondico že kdo od vas sprobal, pa očitno ne bom dobil nič več info :( Pa tut prodaja ne noben, kakšne rdeče???

Prodam ti jo jaz,sam nimaš ti tega dnarja,ko bi jaz hotel met :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem upal da je omenjeno hondico že kdo od vas sprobal, pa očitno ne bom dobil nič več info :( Pa tut prodaja ne noben, kakšne rdeče???

Zivjo!

Ko sem prebral post, sem mislil, da te zanima samo nakup. Pač moje lubice definitivno ne prodajam. Če te zanima moje mnenje je 110% GO FOR IT! Torej - kupi! Če maš €€€ ti bo VFRjka definitvno všeč--- ampak... vsako mnenje je odvisno od človeka kaj pričakuje od motorja....

lahko ti podam vprašanje in odgovore ki sem jih jaz iskal ob nakupu motorja..

Kakšne ture bom delal - nekaj v mestu, velikokrat do morja in podobnih destinacij, in nekaj coffee-ridinga. Torej cca od 40-400+ km (praktično cel spekter).

Predvsem me je zanimal položaj in udobje sopotnice :) -če uživa, toliko več voženj :naughty: . In to s tem motorjem kar zadaneš u bikov-uč! Upoštevajoč omenjeno sem dobil pri VFRjki odličen sport-touring ride. Ko po nekaj 1000km dojameš kaj vse ti motor nudi maš res nekako 3 motorje v enem... Maš izi vožnjo do 7000 rpm in se lohka lepo prevažaš tut do morja brez da bi se ti odprl VTEC (ampak zakaj ga pa maš potem :unsure: ). In ta del pride prou takrat k nobenga ne ogrožaš, da ti začne mal pumpica za adrenalin delat. Pol maš pa itak še vožnjo čez 7000, ampak dokler se motorja ne navadiš furaj tok z VTECom. Rata kr mala športna zverinica :evilgrin: .

Moje mnenje glede VTECa - ni tak baw-baw kukr eni pravijo. Če veš kje ga uporablat pa sploh za kaj se uporablja, se je ful zakon furat. Mal filinga v roko pa vedt svoje zmožnosti, da se ne preceniš in je to - to!. Moraš pa pazit, da se v kakšnem tunelu ne zaljubiš v zvok pa moč in pol pozabiš bremzat :unsure: .

To je to.. če te še kej zanima ti kr 'praši.

LP, H

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem upal da je omenjeno hondico že kdo od vas sprobal, pa očitno ne bom dobil nič več info :( Pa tut prodaja ne noben, kakšne rdeče???

Po moje je to njihova testna VFR-a iz lanskega leta. Res , da se novinarski cepci po navadi izživljajo na testnih motorjih vendar si lahko sorazmerno miren, ker boš vsaj vedel, da je v AS-u spodobno servisiran. Če ga niso uporabljali za trening wheele-jev je VFR-i kar težko kaj naredit. Seveda razen karambola.

To pa bi bilo tui dobro povprašat saj , kot vem, so jim lansko leto razbili obe testni CBR-i

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore:)

herbieflower - prvi post si kar prav razumel, to kar si napisal so točno te lastnosti, ki so me prepričale da sem začel gledat za tem tipom motorja in še bolj specifično prav za VFR

DAN - mah z denarjem je vedno tako, ni važno kolk ga maš, važno je kolk si pripravljen za kaj odštet, glede na to da bo to moja 1. VFR ne bom dal kaj čez 5000 eur zanjo, za kar upam lahko pričakujem motor, ki ga bom mel v garaži ene 2 - 3 leta brez pretiranega šraufanja. In če me prepriča si potem umislim novo, ki bo, upam prišla na plano v roku leta, dveh. Potem pa še počakaš leto, da odpravijo če gre slučajno kaj narobe ... :)

Gem4 - ja to so mi povedali, da je bila testna lansko leto, samo ne vem pa zakaj bi novinarji vozl 5 let stra motor? Je pa res, da tut nenovinarji znajo močno pretiravat. Karambolov niso omenili, je pa tut vprašanje ča ga bojo, razen če nisi sposobn sam ugotovit, da kaka stvar kaže na to.

To pa da jo majo v AS-u, pa tut jst računam, da skrbijo lepo za njo. Kot rečeno me skrbi samo to, da se zadeva prodaja že (mislim da) več kot eno leto, kar je sicer dobr zame (ker pade ravno v moj cenovni razred), ampak mi pa zbuja močne dvome :S

Če pa bi bil skučajno kdo od vas (ki se dobro spoznate na VFR in ste že tudi kdaj odstranili plastike in kaj samo pošraufali) bil pripravljen it z mano mal pretestriat kako VFR, bi blo tut super. Seveda se za to najde nekaj evrčkov in pa kakšen pir :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prodaji VFR (l.2007) sem imel kaj nekaj predvsem športnih motorjev....še danes lahko rečem, da mi je žal da sem jo prodal. Tako "širokega" motorja še nisem srečal. Zmore vse mestne, avtocestne in ovinkaste vožnje če si sam ali v dvoje. Doseg je zelo dober. Luči, ki pri večini sportakov svetijo slabo so tukaj super. Položaj za krmilom je meni osebno zelo všečen..ravno prav sključen, nepreobremenjujoč za roke. ABS bremze ter povezava prvih in zadnjih čeljusti je super, posebno na kakih spustih s spolzko podlago ali extremno zaprtih ovinkov. S pravimi gumami so nagibi lahko zelo globoki (sam sem odstranil omejevalce na tačkah). Kufre se lepo namesti pa še ne zgledajo grdo. Avspuhe se splača zamenjati v kakimi LeoVince...zvok je lepši pa tudi v nizkih obratih je motor rahlo odzivnejši. VTEC tudi v ovinkih ni zahrbten saj ne sune tako močno da bi odneslo gumo kot nekateri govorijo.

Motor bi bil zame idealen če bi mel še kakih 15-20 kg manj ter kakih 10KM več in cca 100Nm navora.

Moje mnenje je, da kdor išče resnično uporaben motor z VFR ne more zgrešiti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, mene pa zanimajo izkušnje tistih, ki so na VFR presedlali iz TDM 900. Vožnja v dvoje, veter, občutki na splošno... se splača menjati ali ne, razlika v $$$ vzdrževanja?

Lp, P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore:)

DAN - mah z denarjem je vedno tako, ni važno kolk ga maš, važno je kolk si pripravljen za kaj odštet, glede na to da bo to moja 1. VFR ne bom dal kaj čez 5000 eur zanjo, za kar upam lahko pričakujem motor, ki ga bom mel v garaži ene 2 - 3 leta brez pretiranega šraufanja. In če me prepriča si potem umislim novo, ki bo, upam prišla na plano v roku leta, dveh. Potem pa še počakaš leto, da odpravijo če gre slučajno kaj narobe ... :)

To pa da jo majo v AS-u, pa tut jst računam, da skrbijo lepo za njo. Kot rečeno me skrbi samo to, da se zadeva prodaja že (mislim da) več kot eno leto, kar je sicer dobr zame (ker pade ravno v moj cenovni razred), ampak mi pa zbuja močne dvome :S

Če pa bi bil skučajno kdo od vas (ki se dobro spoznate na VFR in ste že tudi kdaj odstranili plastike in kaj samo pošraufali) bil pripravljen it z mano mal pretestriat kako VFR, bi blo tut super. Seveda se za to najde nekaj evrčkov in pa kakšen pir :)

Drži,ta motor so v asu prodajal že lani,sam je takrat cena bila kr visoka,v kolikor sem jo jaz gledal je motor čist v redu,tudi cena je zdaj čist recesijska,mislim da nimaš kaj skrbet...

..če najdeš še kakšno v mojem koncu,jo grem lahko pogledat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!