Skoči na vsebino

Honda VFR 750/800 (+VTEC)


Noise

Priporočene objave

Pozdrav vsem

Lani proti jeseni se mi je mudil na kolegovo poroko in ker me je dobil dež in ker so gradbinci pustil svojo ''čokolado'' na cesti in ker se po dežju in mastni cesti še nisem kaj dosti vozu, se je ob malo preveč odprtem gasu pripeljalo zadnje kolo mimo mene ...

Posledice so dobro pobrušen desni bok (ena 2 majhna koščka sta odlomljena, enega nisem več našel, polomljena so tudi nekatera vodila za vijake), odlomljeno desno ogledalo, počena sprednja maska in palstika od armaturke, malo vdrt tank (očitno sme ga kresnu s škornjem), zvita ročica zavore, počen aluminjast pokrov nad sklopko - ene pol deci je tut olja izteklo in za spoznanje zvita balanca, pa mal pobrušene stoplake in ostale malenkosti...

Vse posledica zdrsa pri ok 40km/h. Zdej sem komaj napraskal nekaj denarja za popravilo in sem se odloču, da bomo to uredili.

Ker sem čisto nov v tem moto svetu, me zanima kaj mi svetujete. Zamenjavo plastik z novimi (niti pomisliti si ne upam koliko stanejo)? Se dajo zadeve dobro popraviti tudi z varjenjem plastike in ponovnim barvanjem? Kako bo s tankom? - sedaj izgleda kot bi ga en mal s komolcem pritisnil - se da to samo ven zbit kot pri toči?

Pozna kdo kakšnega mojstra, ki bi v okolici LJ (lahko tudi drugje samo da se splača tja zapeljat) uredil to zadevo res kvalitetno (se pravi ne samo zlepil zadeve, ampak tudi ojačal poke in nadomestil odlomljene stvari) in po razumni ceni? Mam pa nekje ok 1500eur za popravilo ...

Hvala za odgovore smile.gif

motorček je pa Honda VFR 800 03

Res nesrečen padctrance_39_thumbdown.gif važno da tebi ni nčsmile.gif

Za plastike pa kontaktiraj tegale majstra : 041482570 Cveto ... upam da je še ta številkasmile.gif

Zvari vse platike, nanovo pobarva z original barvo in še nalepke naredi za razumljivo ceno napram originalomsmile.gif Sm pri njem dal par plastik popravt in je res naredu kot nove. Ja pa tud če ti kakšen del manjka vse zrihta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS:

Delavnico ma pa v Litiji, tako da iz Lj ni tako daleč.

A je blo to men namenjeno? k potem ne vem kdo ma delavnico v Litiji in kaj počne v njej ... če pa ni blo men namenjeno, pa ignoriraj post :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se opravičujem, včeraj mi očitno ni prikazalo tvojega prvega posta.

Hvala za info GoUpC

g. Cveta bom sigurno poklical, zanima pe me če mate na zalogi še koga drugega? saj veste, da lahko saj malo primerjam, ker sem res bos na tem področju.

Kako pa je kaj na teh uradnih servisih? Tam tudi kaj popravljajo ali samo z novim zamenjujejo? K ročice za sklopko lih ne rabim nove, pa ogledala tut ne, pa še bi se kaj našlo, kjer bi mi kakšen star del prav prišel ...

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se opravičujem, včeraj mi očitno ni prikazalo tvojega prvega posta.

Hvala za info GoUpC

g. Cveta bom sigurno poklical, zanima pe me če mate na zalogi še koga drugega? saj veste, da lahko saj malo primerjam, ker sem res bos na tem področju.

Kako pa je kaj na teh uradnih servisih? Tam tudi kaj popravljajo ali samo z novim zamenjujejo? K ročice za sklopko lih ne rabim nove, pa ogledala tut ne, pa še bi se kaj našlo, kjer bi mi kakšen star del prav prišel ...

hvala

Hehe ni panikebiggrin.gif

Na uradnih servisih še nism zasledil da bi popravljali, lahko pa naročiš vsako platiko posebej iz njihove baze ker ima vsak del svojo številko itd. Ponavadi se velik bol splača popravlat ker so cene novih plastik astronomsketrance_39_thumbdown.gif za ostale drobnarije pa pojdi v Louisa v Gradec kjer dobiš vredu npr. ogledala in tud ročice za sklopke pa bremze majo za cca. 25€ .smile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težave z mojo VFR800A / 2007. Občasno mi začne utripati lučka za elektroniko. Nobenega zvoka iz motorja ali kakega čudnega delovanja. Samo lučka začne utripati. Kaka ideja kaj bi to lahko bilo in kako odpraviti ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam težave z mojo VFR800A / 2007. Občasno mi začne utripati lučka za elektroniko. Nobenega zvoka iz motorja ali kakega čudnega delovanja. Samo lučka začne utripati. Kaka ideja kaj bi to lahko bilo in kako odpraviti ?

Tako se je pri meni začelo....končalo pa tako, da se je ugotovilo, da je šla lambda sonda...wallbash.gif Zamenjali, motor gre od takrat kot urica...worship.gif

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Moja mala malenkost si je letos omislila to legendarno VFR-jko in moram rečt, da je motor resnična bomba.. Me pa zanima par reči, ki jih boste lastniki vfr-jk verjetno vedeli.

Kako je s temperaturo motorja ? .. ali senzor meri hladilno tekočino v radiatorjih ali v motorju.. Pri meni (sicer v bolj turistični vožnji) temperatura redko kdaj zraste čez 70C.. Ima kdo kakšne izkušnje ?

Druga stvar, ki me malo čuje je precej visoka poraba... Vsaj zaenkrat se mi dozdeva, da z mojo počasno vožnjo motor preveč popije.. Kakšno porabo imate ???

Lep dan še naprej in varno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovor.. ok temperatura sem vesel... sem se že bal da je termostat zariban.. kar se pa porabe tiče .. ko bo kak dan ali dva lepega vremena bomo videli kako pa kaj.. čeprav zaenkrat ne obeta prav dobrih rezultatov.. pa drugi ?? kakšno porabo imate na vfr-jki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovor.. ok temperatura sem vesel... sem se že bal da je termostat zariban.. kar se pa porabe tiče .. ko bo kak dan ali dva lepega vremena bomo videli kako pa kaj.. čeprav zaenkrat ne obeta prav dobrih rezultatov.. pa drugi ?? kakšno porabo imate na vfr-jki

Če greš na dirkališče boš zadevo spraznil po 200km ali manj

Avtocesta 140-150 270-300km (nonstop avtocesta Livorno-Ljubljana)

Mešana vožnja 250-300km če si redko na motorju te Vtec močno vleče :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe še kr vleče ja ... zaenkrat niti ni redkost problem.. jo mam šele dobr tedn.. bojim se je :P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Za tiste, ki nimate veliko denarja - pa bi vseeno imeli luksuzni (športni) potovalnik. Zadeva je malenkost podrsana, sicer pa brez napak. Klik.

post-15712-127264233737_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste, ki nimate veliko denarja - pa bi vseeno imeli luksuzni (športni) potovalnik. Zadeva je malenkost podrsana, sicer pa brez napak. Klik.

Kaj če bi jo (namesto da se trudiš in jo slikaš kar se da lepo) malo zrihtal in potem za to ceno prodal. Če se dobro spomnem, si jo za to ceno pred enim letom kupil, pa cela je bila takrat...če se motim se oproščam.

p.s. Kaj pa je luksuznega na VFR?

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste, ki nimate veliko denarja - pa bi vseeno imeli luksuzni (športni) potovalnik. Zadeva je malenkost podrsana, sicer pa brez napak. Klik.

2700 ti dam zanjo brez kovčkov ker jih ne rabim (jih lahko posebi prodaš za dober dnar). Nič več, ker 3600 je realna cena za "cel" motor tega letnika, ne podrsan (pa še bi ti ceno zbijali). Pa če vidim prav je zadnja plastika celo počena, sklepam k imaš kar duct-tape čez. Tle je za kupit novo zadnjo plastiko ali pa jo pošvasat, pokitat pobarvat. Bok je za pokitat in pobarvat in dat nalepke. Dimnik je zadi za ravnat in polirat Ni videt, ma sklepam, da so tudi uteži balance podrajsane, kaka ročka, pa nihajka ali pa prednja vilca pri strani. Tle smo na 500-600€ minimum, če ni spodaj popolnoma nič zvito (nosilčki ipd). Luksuza pa nevem kje bi najdu tle. Niti ABS nima...

zdej me pa opluvajte :fight1:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj če bi jo (namesto da se trudiš in jo slikaš kar se da lepo) malo zrihtal in potem za to ceno prodal. Če se dobro spomnem, si jo za to ceno pred enim letom kupil, pa cela je bila takrat...če se motim se oproščam.

p.s. Kaj pa je luksuznega na VFR?

ajd

2700 ti dam zanjo brez kovčkov ker jih ne rabim (jih lahko posebi prodaš za dober dnar). Nič več, ker 3600 je realna cena za "cel" motor tega letnika, ne podrsan (pa še bi ti ceno zbijali). Pa če vidim prav je zadnja plastika celo počena, sklepam k imaš kar duct-tape čez. Tle je za kupit novo zadnjo plastiko ali pa jo pošvasat, pokitat pobarvat. Bok je za pokitat in pobarvat in dat nalepke. Dimnik je zadi za ravnat in polirat Ni videt, ma sklepam, da so tudi uteži balance podrajsane, kaka ročka, pa nihajka ali pa prednja vilca pri strani. Tle smo na 500-600€ minimum, če ni spodaj popolnoma nič zvito (nosilčki ipd). Luksuza pa nevem kje bi najdu tle. Niti ABS nima...

zdej me pa opluvajte :fight1:

Ne vem sicer kje živiš, pa vendarle.. Na slovenskem tržišču je najmanjša cena rabljenega modela, 4500 EUR. In četudi od te cene odšteješ pretiranih 500 EUR, še vedno ne prideš na ceno moje.

Dejstvo je, da je VFR pri svoji prostornini s ceno 12.000 EUR brez ABS, eden dražjih (športnih) potovalnikov. Za ta znesek se upravičeno pričakuje luksuz.. in ne samo pričakuje, ampak se ga tudi dobi. Odlične zavore, spodobno vzmetenje in soliden agregat - vse to zavito v paket, s katerim lahko s svojo Drago polno naložen odjezdiš na divji zahod, ali pa se greš hitro peljat na dolge zavoje kjer je VFR stabilna kot glomazni Mont Blanc. Neke športne vožnje po bolj zaprtih ovinkih, motor zaradi teže ne dopušča. Vsaj ne brez skrajnih adrenalinskih vložkov voznika (v primerjavi z vožnjo lažjih motorjev), ki nikakor ne sodijo na cesto.

.. in ne suhi, nisem je kupil za 3600 EUR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem sicer kje živiš, pa vendarle.. Na slovenskem tržišču je najmanjša cena rabljenega modela, 4500 EUR. In četudi od te cene odšteješ pretiranih 500 EUR, še vedno ne prideš na ceno moje.

Dejstvo je, da je VFR pri svoji prostornini s ceno 12.000 EUR brez ABS, eden dražjih (športnih) potovalnikov. Za ta znesek se upravičeno pričakuje luksuz.. in ne samo pričakuje, ampak se ga tudi dobi. Odlične zavore, spodobno vzmetenje in soliden agregat - vse to zavito v paket, s katerim lahko s svojo Drago polno naložen odjezdiš na divji zahod, ali pa se greš hitro peljat na dolge zavoje kjer je VFR stabilna kot glomazni Mont Blanc. Neke športne vožnje po bolj zaprtih ovinkih, motor zaradi teže ne dopušča. Vsaj ne brez skrajnih adrenalinskih vložkov voznika (v primerjavi z vožnjo lažjih motorjev), ki nikakor ne sodijo na cesto.

.. in ne suhi, nisem je kupil za 3600 EUR.

Malce bedarije govoriš. Še vedno nisi napisal, kaj je luksuznega na njem/njej - dobre bremze ma vsak fazer, spodobno vzmetenje tud, soliden (karkol to pomen) agregat tud, s svojo Drago (zakaj z vlko pojma nimam) lahk tud s fazerjem greš na divji zahod (kaj je divjega na zahodu tud ne vem), čez dolgi zavoj gre glih tak vsak fazer, kot je tud stabilen (no kot Mont Blanc najrž res ne pa dobr). Športno vožnjo menda fazer kar dovoljuje (dokaz je tema Marof), torej če nabavim fazerja dobim še več luksuznosti, al kako?

Za kolk pa si jo kupil, če ni skrivnost?

Ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce bedarije govoriš. Še vedno nisi napisal, kaj je luksuznega na njem/njej - dobre bremze ma vsak fazer, spodobno vzmetenje tud, soliden (karkol to pomen) agregat tud, s svojo Drago (zakaj z vlko pojma nimam) lahk tud s fazerjem greš na divji zahod (kaj je divjega na zahodu tud ne vem), čez dolgi zavoj gre glih tak vsak fazer, kot je tud stabilen (no kot Mont Blanc najrž res ne pa dobr). Športno vožnjo menda fazer kar dovoljuje (dokaz je tema Marof), torej če nabavim fazerja dobim še več luksuznosti, al kako?

Za kolk pa si jo kupil, če ni skrivnost?

Ajd

Fazer nima VTEC-a, pa ni Honda. Sem moral :naughty:...

Za ceno pa pobrskaj po temi... 3800€, da se ne boš matral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fazer nima VTEC-a, pa ni Honda. Sem moral :naughty:...

Za ceno pa pobrskaj po temi... 3800€, da se ne boš matral.

Hehehe, jp ker Honda je 600km pred vsemi ostalimi še vedno, jle? :) Hvala ker si zame poiskal teh 3800€ (se mi je sicer zdelo, da je blo tu nek, samo bi bil greh, da bi kar ugibal). Torej - moped je v enem letu z nekaj več KM in precej več prask in počenih reči izgubil zgolj 200€? In to naj bi bla realna cena v SLO? Daj ga no srat. Jz ti ravn tako dam zanj 2700€, pa niti centa več, tako da če rabiš dinarčke kr na dan z besedo.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce bedarije govoriš. Še vedno nisi napisal, kaj je luksuznega na njem/njej - dobre bremze ma vsak fazer, spodobno vzmetenje tud, soliden (karkol to pomen) agregat tud, s svojo Drago (zakaj z vlko pojma nimam) lahk tud s fazerjem greš na divji zahod (kaj je divjega na zahodu tud ne vem), čez dolgi zavoj gre glih tak vsak fazer, kot je tud stabilen (no kot Mont Blanc najrž res ne pa dobr). Športno vožnjo menda fazer kar dovoljuje (dokaz je tema Marof), torej če nabavim fazerja dobim še več luksuznosti, al kako?

Za kolk pa si jo kupil, če ni skrivnost?

Ajd

"dobre bremze ma vsak fazer, spodobno vzmetenje tud"

"čez dolgi zavoj gre glih tak vsak fazer, kot je tud stabilen"

"Športno vožnjo menda fazer kar dovoljuje"

Toliko o bedarijah. :rolleyes:

Opažam, da še marsičesa ne veš.. no, ko boš kot sogovornik dorasel enemu dostojnemu nivoju diskusije, se lahko pogovarjava naprej.

do takrat pa..

Ajd

P.S.: Tudi politika prilagajanja cen tržišču nam je še neznana zadeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko o bedarijah. :rolleyes:

Opažam, da še marsičesa ne veš.. no, ko boš kot sogovornik dorasel enemu dostojnemu nivoju diskusije, se lahko pogovarjava naprej.

do takrat pa..

Ajd

P.S.: Tudi politika prilagajanja cen tržišču nam je še neznana zadeva.

Nasmejiš me pa vedno s temi tvojimi zabavnimi replikami :) No sej rastemo, pa ko bomo dorasli se pa pogovarjamo o luksuznosti naprej, do takrat pa uživaj v razkošju, mi se bomo pa na svojih revšnah zaje...

ajd

p.s. Lagat samem seb si baje ni preveč dobr, sam ka pa jz vem, k se še pogovarjat ne znam :friend2:

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!