Skoči na vsebino

Stojala za motor, držala...


tdm

Priporočene objave

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

... dej ne kompliciri.

 

kar se tiče stojal, ki dviga in drži pokonc mašino, zaupam @Zivnorc-u

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Zivnorc said:

... dej ne kompliciri.

Tuna ima 210 kg. ...dvigneš pa polovico motorja zadaj, ane? .... prva polovica pa ostane na tleh.

Jaz imam takega, kot smo ti dali linke v prejšnjih postih (jaz in SMX17) .... pa sem imel na stojalu motor, jaz sem se gor usedel, pa še žena zadaj, ko sem delal nosilec za kufer... pa se ni nič podrlo.

Motor se ti bo podrl kvečjemu zato, če si neroden pri dvigovanju ali spuščanju motorja....in ne zaradi stojala motorja.

Sej bom nabavil od tega, k di mi dal cifro.. mi zgledajo zelo kvalitetna. Hvala :) 

'ne kompliciraj' me je ze parkrat neki kostou(€). Ne homologeri zmigoucev tega noben ne dela, ne met db killerjiu not, to noben nima, aja izvorne moci ti noben ne gleda ce je v prometni 35kw..:blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 15. 5. 2017 ob 21:01, SMX17 pravi:

Jaz imam že par let na temu dva motorja pa tudi drugi znanci so tu naročali

http://www.bolha.com/dodatna-oprema/oprema-za-motorna-kolesa/ostala-oprema-za-motoriste/stojalo-za-motor-1274320916.html?aclct=1360752741

Trpežna zadeva za kulturno ceno, prijazen trgovec

Tudi jaz imam taka (za spredaj in zadaj) in tudi jaz sem zelo zadovoljen z izdelkoma, ki sta tudi lična (vem, da to ni nujno pomembno, je pa vseeno resnica :P).

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Živjo, kaj mislite - bi bilo kaj "narobe", če bi čez zimo mopi počival tako, naslonjen samo na eno stran vilic. Ob zaklenjenem krmilu. Ali bolje na obeh?

 

image1(1).jpeg

image2.jpeg

image3.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 55 minutami, tomaz69 pravi:

nihče ne more komentirat :mad:

Te metode (naslonjen samo na eno stran vilic) očitno nihče tule ne prakticira, pa zato ni komentarjev...  V bistvu niti ne razumem, zakaj bi ga tako podstavil. Se mi zdi malo nestabilno vse skupaj... Zakaj pa klasičnega podstavka, ki gre na obe strani vilic, ne uporabljaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest fz6 dam na centralno stojalo, zaklenem krmilo, potem pa dvignem sprednje kolo tako, da podložim količek pod kolektor izpuha. Pa je zaklenjen in cel dvignjen.

 

Popravljeno . Popravil yakuza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne komplicirat, 1x na mesec ga premakni mal naprej pa mal nazaj, pa ne rabiš počivat motorja, če se že bojiš za gumo. Jaz imam tako ali tako samo zadaj dvignjen moped.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uuu...ne bo držalo. Meni je v manj kot pol leta stanja zelo tresla. Čutil pa sem na avtocesti, ko mi je obe roki pošteno treslo. Je pa odvisno od pnevmatike oziroma trdote gume in kok je " napumpana".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

ne komplicirat, 1x na mesec ga premakni mal naprej pa mal nazaj, pa ne rabiš počivat motorja, če se že bojiš za gumo. Jaz imam tako ali tako samo zadaj dvignjen moped.

Jaz imam na sedanjem mopedu tudi samo stransko stojalo, zato ga doma (občasno) parkiram na tole stojalo za zadnje kolo.prenos.jpg.4170064af9acd66fdc0e8c92a6e84726.jpg

Je pa na ta način pritisk na sprednje kolo (vilice) večji. Pri centralnem stojalu je bila razporeditev pritiska spredaj/zadaj nekako bolj enakomerno porazdeljena... Centralnega stojala dandanes mnogi motorji nimajo več. Pri enih niti ni placa, ker je na tistem mestu katalizator... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, repsol pravi:

Uuu...ne bo držalo. Meni je v manj kot pol leta stanja zelo tresla. Čutil pa sem na avtocesti, ko mi je obe roki pošteno treslo. Je pa odvisno od pnevmatike oziroma trdote gume in kok je " napumpana".

Lahko je bilo kaj drugega, guma ziher ne, saj pa ni iz putra, po eni strani mora zdržati izjemne obremenitve, po drugi pa gostilničarji pišejo, da v mirovanju postane elipsasta :)

Manual pravi samo, da je dobro pred zimovanjem malo spumpat zrak, to je vse

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

Zaradi gume ni nobene potrebe po stojalu, pa če stoji pol leta+.

To so gostilniške fore.

samo v info: novi avti iz fabrike imajo za ca 1 bar več napumpane gume zaradi pojava deformacije gume. ko avto prodajo, gume izpraznijo na predpisan tlak.

Sosed ni rabil kamperja ene 6 mescev. zaradi deformacije  je moral vse 4 gume menjat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snecer pravi:

...Manual pravi samo, da je dobro pred zimovanjem malo spumpat zrak, to je vse...

Spumpat? A to misliš, da bi bil pritisk v zračnicah čez zimo (če se ne voziš) manjši?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, izibajker pravi:

Spumpat? A to misliš, da bi bil pritisk v zračnicah čez zimo (če se ne voziš) manjši?

jap, malo se ven spusti, da se ne obremenjuje s pritiskom ventila itd. poglej v navodila, jaz imam razdelek posebej za "zimo"

pred 13 minutami, BRANE pravi:

samo v info: novi avti iz fabrike imajo za ca 1 bar več napumpane gume zaradi pojava deformacije gume. ko avto prodajo, gume izpraznijo na predpisan tlak.

Sosed ni rabil kamperja ene 6 mescev. zaradi deformacije  je moral vse 4 gume menjat.

 

samo v info

na avtu, ki je leta in leta samo v garaži imam gor gume letnik 94, pa se po AC peljem še vedno 170, brez da bi karkoli treslo...

takoj bi čutil, če bi bilo kakroli narobe z gumami pa ni, imajo še skoraj polni profil 

isto je tudi motor stal brez stojala pol leta, prav nobenih težav, napumpal spomladi in gremo

p.s.

isto na camperju, ki je pol leta v garaži, gume niti malo ne spustijo...

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

jap, malo se ven spusti, da se ne obremenjuje s pritiskom ventila itd. poglej v navodila, jaz imam razdelek posebej za "zimo"...

Ampak ga imaš preko zime parkiranega na centralcu ali samo zadnje kolo gor, tako kot sem jaz pri mojem omenjal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, izibajker pravi:

Ampak ga imaš preko zime parkiranega na centralcu ali samo zadnje kolo gor, tako kot sem jaz pri mojem omenjal...

zdaj imam na sprednjem in zadnjem stojalu (takšna kot na tvoji sliki), prej nisem imel nič oziroma na stranskem

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, izibajker pravi:

Ampak ga imaš preko zime parkiranega na centralcu ali samo zadnje kolo gor, tako kot sem jaz pri mojem omenjal...

Elisa ima v salonu mopede na zadnjem stojalu, pa jih spomladi mirno proda, brez da bi komu kaj treslo. Kot sem rekel, 1x mesečno premakni moped za 20cm naprej al pa nazaj, pa ne bo več prva guma na istem mestu.Vsekakor pa je ne bi podkladal z nekimi stojali, kjer lahko pade dol. V končni fazi pa tudi nakup prvega stojala ni tak strošek.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 10. 2017 ob 13:15, tomaz69 pravi:

nihče ne more komentirat :mad:

Ok...ti bom jaz komentiru.

Če boš imel tkole enostransko podprt motor, se ti bo čez zimo ukrivil geštel motorja in posedla ena stran vilice...tko da boš to opazil tako, da bo motor kriv že na izgled...in ti ga bo postrani neslo v leve ovinke...skozi desne pa bo hotel naravnost.

Tudi ko ga boš hotel spomladi postaviti na tačko, se ti bo hotel zvrniti čez tačko...tolk se bo ukrivu.

...glih na wc sedim...pa mam cajt pisat...  :P

Lej...nič ni narobe, če ga tako podpreš...samo da verjetno to ni glih stabilno..pa se ti res lahko kej zvrne.

Podatavi 5 cm najmehkejši stiropor pod kolo, pa se ti guma not vgrezne in sila razporedi po večji površini, da ne bo ratala točkovno ploščata čez zimo...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, Snecer pravi:

jap, malo se ven spusti, da se ne obremenjuje s pritiskom ventila itd. poglej v navodila, jaz imam razdelek posebej za "zimo"

 

Nevem no, a se to norčuješ.... zrihtaj si prevod v slovenskem jeziku.

pred 23 urami, Snecer pravi:

samo v info

na avtu, ki je leta in leta samo v garaži imam gor gume letnik 94, pa se po AC peljem še vedno 170, brez da bi karkoli treslo...

takoj bi čutil, če bi bilo kakroli narobe z gumami pa ni, imajo še skoraj polni profil 

isto je tudi motor stal brez stojala pol leta, prav nobenih težav, napumpal spomladi in gremo

p.s.

isto na camperju, ki je pol leta v garaži, gume niti malo ne spustijo...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, se je vsaj malo "razplamtela" debata :panic:

Zivnorc, hvala za tvoj prispevek, mogoče nisem prav napisal, ne bi stal postrani na tem nosilcu, saj je na centralnem...

 

 

IMG_2549.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v takem primeru, ko itak ni nobenih sil uporabiš nakladalni trak, zavrtaš v strop držalo, privežeš za balanco in dvigneš moped od tal. simpl

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!