Skoči na vsebino

Suomy + Uvex čelade


Diablo

Priporočene objave

malce se prebral stare povste pa nobene dokaj pametne informacije našel.

kje v sloveniji imajo dobro zalogo suomy čelad???

:rolleyes:

ebay recimo

sigurno največja izbira

pred 14 dnevi sm preko ebay-a naroču vizir iridium za mojo spec1r

najcenejša varjanta če seveda dobim

naroču pa sm iz amerike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Jaz sem pa na podlagi testov nabavil Uvex Helix RS 750 Carbon - iz SLC materiala.

-Bomo pa še videli kako se bo obnesla

Kupljeno v motolegendi za 375 EUR, namesto pripšoročenih 499 :naughty:

http://fk-motorsport.internetmanagement.bi.../01f700cb2f.jpg

tudi jaz se ogrevam za nakup te čelade,

pa me kar zanimajo tvoje izkušnje,

btw cena v nemčiji 299€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Jest sm danes hotel kupit suomy replico v promoto sam žal ne bo nič iz tega. Jeziček za odpiranje vizirja imajo pri strani isto kot shark, tega pa jest sploh ne maram. Drugač je pa overall odlična čelada in bi jo tudi kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Družba! Dajte se malo razpisati o Boss 3000 / 4000 in, če je še kakšna noviteta. Zanima me le NAJ od Uvex-a. Ne poznam teh čelad, sem pa o njih slišal le najboljše.

Zanima me predvsem vizir (rosenje!!!)

Podrobnosti prosim in vnaprej velika hvala!

LPM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelada je super. Mi dobro leži na moji betici. Je zelo zračna, bi včasih reku da skoraj preveč. Med vožnji je precej glasna, zaradi česar sem začel uporabljat čepke za ušesa. Uporabljal jo bom naslednje leto že 7. sezono pa mi še vedno ne pleše po glavi, ker bi se notranjost zmehčala; sem pa kmalu podložil malo pene na kos, ki nalega na teme glave. Zapiranje se mi zdi zelo priročno. Moteče je to, ker je čelada pri bradi precej odprta in povzroči kar nekaj turbolence, ki jo čutiš tudi po očeh (pri višjih brzinah). To sem enostavno rešil z kosom blaga, da sem podaljšal originalni del čigar naloga je to, da duši "prepih". Z tema dvema modifikacijama sem z čelado zelo zadovoljen.

Kar se pa vizirja tiče (UVEX Supravision)je pa to res odlična stvar. Če primerjam z N27, N60(bil lastnik), FM(probal), ne vem oznake, pa primerjal s kolegovimi Shark, NZI, AGV in Arai. Ko smo se vozili skupaj so imeli vsi odprte šipce proti rosenju. Noben ni uporabljal kakšnega pinlocka ali sprejev proti rosenju (najslabša se mi je zdela Shark).

Kar se tiče zaščite proti rosenju je res bomba. Kadar se zarosi(se ne zgodi kar tako) odprem zračenje na vizir in je hitro problem rešen. Vizir je tud dobro površinsko zaščiten proti udarcem in odrgninam. Problem je v notranjem delu. Ta je zelo občutljiv in je hitro spraskan; se ga je treba kar merkat. Druga stvar k je moteča je ta, da se z leti uporabe in načina ki ga imam jest tesnilo pokvari in ne tesni več tako dobro. To povzroči, da v hujšem nalivu začne voda teči za rob vizirja in kakor je ratalo pri meni je voda tekla tudi med vizir in "izolacijski" vizir. Tko da sem dobil nekakšen "akvarij" pred očmi; res da je bilo vode notr minimalno in ne v vidnem polju ampak je zelo moteče; dekoncentrira. Zaradi tega sem se tudi odločil za nakup novega vizirja (nazadnje sem kupil kar celo čelado). Takrat je bil pri nas vizir 70€, na ebay pa 50€. Čelado sem dobil za se mi zdi 90€+24€ poštnine, pa vizirja zamenjal; žena se z mano pelje 3x na leto, pa še to v suhem vremenu. Za takrat je dobr!

Upam da sem kej pomagal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelada je super. Mi dobro leži na moji betici. Je zelo zračna, bi včasih reku da skoraj preveč. Med vožnji je precej glasna, zaradi česa.............

Kar se pa vizirja tiče (UVEX Supravision)je pa to res odlična stvar. Če primerjam z N27, N60(bil lastnik), FM(probal), ne vem oznake, pa primerjal s kolegovimi Shark, NZI, AGV in Arai. Ko smo se vozili skupaj so imeli vsi odprte šipce proti rosenju. Noben ni uporabljal kakšnega pinlocka ali sprejev proti rosenju (najslabša se mi je zdela Shark).

Kar se tiče zaščite proti rosenju je res bomba. Kadar se zarosi(se ne zgodi kar tako) odprem zračenje na vizir in je hitro problem rešen. Vizir je tud dobro površinsko zaščiten proti udarcem in odrgninam. Problem je v notranjem..............

........Takrat je bil pri nas vizir 70€, na ebay pa 50€. Čelado sem dobil za se mi zdi 90€+24€ poštnine, pa vizirja zamenjal; žena se z mano pelje 3x na leto, pa še to v suhem vremenu. Za takrat je dobr!

Upam da sem kej pomagal...

Ne kej, ampak fejst velik'!! Se ti zahvaljujem za podrobnosti. Prišel sem pa do zaključka, da ni nobena čelada "Strup DE Lux". Vsaka ima neke felerje jebemomastputana!

Jaz imam sedaj (oba) Schubert S1, ki je odlična, moti pa me vizir, ki še vedno ni 100%. Rosa = :devil: ali pa preveč globoko diham...

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kej, ampak fejst velik'!! Se ti zahvaljujem za podrobnosti. Prišel sem pa do zaključka, da ni nobena čelada "Strup DE Lux". Vsaka ima neke felerje jebemomastputana!

Jaz imam sedaj (oba) Schubert S1, ki je odlična, moti pa me vizir, ki še vedno ni 100%. Rosa = :devil: ali pa preveč globoko diham...

Zakaj pa ne uporabiš pin-locka? Meni je še na vsaki čeladi rešil problem v zvezi z rosenjem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uvex Supravision Antifog je precej boljši od pinlocka, kar se tiče rosenja.

Vsaj če ga primerjam z kolegovim se uvexov "termopan manj rosi, pa še po celotni površini vizirja nalega, tko da ni "motečih robov".

Poleg tega ni potrebno vrtat da zinštaliraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne uporabiš pin-locka? Meni je še na vsaki čeladi rešil problem v zvezi z rosenjem....

Saj ga imam, le na dolgih mokrih furah zataji. Prej ko slej!

Pin lock ni tisit, kar bi moralo biti. Le "Termopan" je zakon! Ne vem pa, zakaj ga noč'jo narediti?

Hvala ti vseeno!

Hoj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Mogoče kdo pozna tele čelade ?

Piše, da je iz polikarbonata in da ima antifog vizir. Samo zanima me kaj tukaj pomeni antifog; da ima že vgrajen vložek proti megljenju ali da je vizir dvojen ?

Ker na spletni strani od suomy pod dodatno opremo sploh ni nobenih vložkov proti megljenju- očitno imajo to že vgrajeno če imam prav ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Če koga zanima Suomy Vandal (srebrna, črna, rdeča barva) Nova, nikoli rabljena - lahko zrihtam za 220e po kosu!

Sam jo uporabljam in je zakon, tako za cesten motor kot tud za naked. So pa nekaj časa ta model uporabljali tudi dirkači kot so troy bayliss, max biaggi, james toseland in podobni svetovni asi!

Če kdo rabi naj kontaktira saj so količine zelo omejene. Rok dobave je en teden!

LP, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima Suomy Vandal (srebrna, črna, rdeča barva) Nova, nikoli rabljena - lahko zrihtam za 220e po kosu!

Sam jo uporabljam in je zakon, tako za cesten motor kot tud za naked. So pa nekaj časa ta model uporabljali tudi dirkači kot so troy bayliss, max biaggi, james toseland in podobni svetovni asi!

Če kdo rabi naj kontaktira saj so količine zelo omejene. Rok dobave je en teden!

LP, Rok

ti, men se zdi, nisem pa 100% de so za dirkat uporabljali GunWind, kasnej Spec1R in zdej Extreme, školka za Vandal se dela v samo dveh velikostih. . . kolkr je meni znano to ni race-spec čelada. jih pa prodajajo v replica barvah.

Drgač so suomijeve čelade relativno glasne, za 220€ pa ni slab nakup, če ti sede na glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač so suomijeve čelade relativno glasne, za 220€ pa ni slab nakup, če ti sede na glavo.

pravš da so glasne? sm tud te mel v ogledu da bi kupil, katere se ti zdijo da bi ble tišje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravš da so glasne? sm tud te mel v ogledu da bi kupil, katere se ti zdijo da bi ble tišje?

najtišje kar sm mel na glavi je bil Shoei. tud X-lite in AGV se mi zdijo manj glasne. od mojga GunWinda.

Vandal ima sicer spremenjen mehanizem za vizir, ki je na ostalih pokrit s pokrovčki, in tam žvižga. ni pa to neka grozna stvar.

IMHO za 220€ dobiš dobro čelado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sj glede na kaj sm prebral iz foruma, se mi zdi da so shoei res najbl tihe. Sj bo treba probat pred nakupom vsako posebej, če bo možnost, pa se pol vidi kaj bo moji buči najbl pasalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima Suomy Vandal (srebrna, črna, rdeča barva) Nova, nikoli rabljena - lahko zrihtam za 220e po kosu!

Sam jo uporabljam in je zakon, tako za cesten motor kot tud za naked. So pa nekaj časa ta model uporabljali tudi dirkači kot so troy bayliss, max biaggi, james toseland in podobni svetovni asi!

Če kdo rabi naj kontaktira saj so količine zelo omejene. Rok dobave je en teden!

LP, Rok

Zivjo !

Jaz kupujem celado in sem se v bistvu ze odlocil da bi kupu suomy, zanima me ce mas kaksno na zalogi za probat, da bi vedu kolk veliko kupit ?? Kolk casa pa bos mel se to ponudbo ? Mogoce bi jo vzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!