Skoči na vsebino

Suomy + Uvex čelade


Diablo

Priporočene objave

:hmm: Kakšne so kaj vaše izkušnje z SUOMY čeladami. Jutri grem na Moto boom in imam namen kupit čelado.

Jah, AR jo ima. Bo mogoce kej vec o tem povedal. (Mensezdi model Spec-1R) Sem bil zraven ko jo je kupoval. Cena ugodna, men sicer sede lepo na glavo, kvaliteta ne ravno maximalna, vendar tudi ni ravno ceber. Zracniki so bolj za okras (so nam povedali v trgovini - kr neka plastika na skolko nalepljena, ki zgleda kot zracnik, samo ni zares).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

:? Mogoče kdo ve kje vse prodajajo motoristične čelade UVEX, razen CLAAS Ljubljana?

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Mogoče kdo ve kje vse prodajajo motoristične čelade UVEX, razen CLAAS Ljubljana?

če je claas uvoznik, jih pokliči in vprašaj, če te čelade prodajajo še kje drugje. ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:? Mogoče kdo ve kje vse prodajajo motoristične čelade UVEX, razen CLAAS Ljubljana?

Vomberger v Kranju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, AR jo ima. Bo mogoce kej vec o tem povedal. (Mensezdi model Spec-1R) Sem bil zraven ko jo je kupoval. Cena ugodna, men sicer sede lepo na glavo, kvaliteta ne ravno maximalna, vendar tudi ni ravno ceber. Zracniki so bolj za okras (so nam povedali v trgovini - kr neka plastika na skolko nalepljena, ki zgleda kot zracnik, samo ni zares).

Bi mi mogoče lahko zaupal kje jo je dobil po ugodni ceni? :hmm:

Se namreč zanimam za Spec 1R!!

Tnx :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede: sem bral v eni nemški reviji, da Arai nekaj toži Suomi oz. latnika te blagovne znamke, zaradi uporabe nekaterih njihovih zaščitenih patentov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi mi mogoče lahko zaupal kje jo je dobil po ugodni ceni? :hmm:

Se namreč zanimam za Spec 1R!!

Tnx :yea2:

V Trstu so bile prejšnji teden 50.000 SIT ... več o tem povpraši Dr. Maxija ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Serbuss...!!

Evo...jst vozim z SUOMY-Bostrom-replica;Laguna Seca, Gun Wind model. Izkušnje....edina kritika, ki je, je na račun onih plastik naleplenih na školjki, kjer naj bi slo za zračnike (gre za pokrite zračnike, velike vloge te plastike ne igrajo, bolj za dirkaški izgled) in sicer niso glih zlo kvalitetne; men je na eni strani plastika malce napokala. Sistem prezračevanja deluje na osnovi podtlaka in med poletno voznjo se zelo pozna, je presenetljivo hladna, ne "kuhaš" se v njej, ce se le vozis. Gre za štiri zračnike, ki se vidijo z notranje strani celade. Drugace gre pa za race čelado in ima specifično race obliko; carbonska skoljka; se tesno prilega in je aerodinamicno oblikovana za race pozicijo na motorju, je zelo lahka in tiha ter hkrati "dirkaško" udobna: obvezno izmeriti obseg glave in nato izbrati številko. Zanimivo je to: nekateri kupijo suomy celado in se nato pritozujejo da vanjo piha in sumi..itd. Vozijo se pa na enduro in touring motorjih: normalno je, da bo v taksno celado pihalo: potrebno je kupiti toring ali enduro celado, ne pa race oblike. Poleg tega, da kaj že: se mora odpirati z obema rokama: ne vem keri model so to gledali?...obicajno ima na desni strani zatič in se brez tezav odpre z eno roko. Vizir se dirkaško izredno tesno prilega na celado in ni variante, da se med voznjo odpre ali da ze odprti vizir med voznjo dvigne, zato tudi nima zaklepanja vizirja, ker ni potrebno. Lepo se ji poda kraljevo moder iridium vizir. Cena je bla malce cez sto tisočakov, zdej novejši model pa pride mislim, da 120.000 sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena je bla malce cez sto tisočakov, zdej novejši model pa pride mislim, da 120.000 sit.

uuuuuuu .... sm pa res dobro kupčijo naredu :D

Učeri sporbal gun wind model sam do 140km/h ....

prvi občutki .... zlo zlo zlo udobna pa recimo da kr tiha sam se mi zdi da bo una plastika na strehi ful šumela.

Šipca se je v zgornjih kotih ful rosila.? Upam da naprej nebo večjih težav.

piha mislim da nikjer ... mogoče mi je mal iz bradnega dela pihal če sm mel glavo v določeni poziciji.

Šipca deluje ok, zračnike pa je treba še sprobat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuuuuuu .... sm pa res dobro kupčijo naredu :D

Učeri sporbal gun wind model sam do 140km/h ....

prvi občutki .... zlo zlo zlo udobna pa recimo da kr tiha sam se mi zdi da bo una plastika na strehi ful šumela.

Šipca se je v zgornjih kotih ful rosila.? Upam da naprej nebo večjih težav.

piha mislim da nikjer ... mogoče mi je mal iz bradnega dela pihal če sm mel glavo v določeni poziciji.

Šipca deluje ok, zračnike pa je treba še sprobat.

Polna cena je bla stotka...kupu lansko leto in sicer konec sezone v razprodaji, tk da nism tolk odstel, (dobrih sedemdeset Prešernov) ce si meril Gun Wind, je to tak model kot moj in verjetno se iz iste zaloge, tko da si jo mogu res pocen dobit, vsaj upam da ti je uspelo...glede rosenja je pa tko....pozabu napisat..., je sicer ona vrsta vizirja, ki ne rosi, ampak rosi...sploh v malo bolj ekstremnih razmerah, glede pihanja pod brado je pa tko, bolj kot se drzis pokonci z glavo, bolj bo pihalo, probaj glavo malce sklonit (dirkaško) in nic vec ne piha, resis pa to enostavno s podkapo...s podkapo ne piha ne glede na to v kaksni poziciji mas glavo. Glede rosenja je Nolanov "pin lock" sistem zame osebno se vedno najboljsi in hkrati cenovno ugoden. Zračniki pa vsaj meni ne šumijo nič, ali pa sploh ne slišim :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje z UVEX V1 , UVEX BOSS 3000, UVEX BOSS 4000, SUPERSONIC COMPACT?

Popravljeno . Popravil Kr1a
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Jest sm si prejsn tedn nabavu Uvex Boss 4000 in prvi utisi so zlo dobri...zracenje je super,se ne rosi,sicer najvisja hitrost s katero sm se pelu z njo je bla okrog 140 tko da za kasne visje ti ne moram rect,ampak pr tej hitrosti pa je tiha,lepo gre skozi zrak,pa po dezju tud zlo dobr dihta...Zanima me pa ce se je kdo pelu znjo cez 200 pa kok se stvarca kej takrat obnasa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Naročil sem si čelado Uvex Flash (model 2002). Ima kdo iskušnje z njo?? Predvsem jo bom uporabljal do hitrosti cca. 140-150 km/h.

lp.

mamomu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
UVEX BOSS 4000 G

A je to bistveno slabša čelada od Nolan N100 ali Nolan N 101?

V bistvu sta to zelo različni čeladi. Boss 4000 je integralka, N100 in N101 sta pa dvižni.

Opišem ti lahko moje izkušnje z Boss 4000. Čelada je sorazmerno glasna na nakedih, vizir bi bil čista desetka, če ne bi bil svinjsko drag ( 70€), prezračevanje na čeladi je v redu, notranjost čelade ni pralna. Z čelado sem zadovoljen, ampak tudi nič več.

Nolanke pa ti naj kdo drug opiše.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nimam boss-a ampak uvex v1, ampak proti nolankam (primerjam lahko z N100 in x-lite) je predvsem precej tišja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu sta to zelo različni čeladi. Boss 4000 je integralka, N100 in N101 sta pa dvižni.

Opišem ti lahko moje izkušnje z Boss 4000. Čelada je sorazmerno glasna na nakedih, vizir bi bil čista desetka, če ne bi bil svinjsko drag ( 70€), prezračevanje na čeladi je v redu, notranjost čelade ni pralna. Z čelado sem zadovoljen, ampak tudi nič več.

Nolanke pa ti naj kdo drug opiše.

lp DTW

Zdravo..

To kar si napisal pa sploh ni res, da notranjost ni pralna, ker je...

Uvex boss 4000

Ultrahard polycarbonat tehnologija,

integrirana ventilacija,

blazinjenje snemljivo in pralno, obdelano proti gljivicam in alergijam, oblazinjenje coolmax,

mehanizem vizirja brez pokrovov, preprosta menjava vizirja brez orodja, vizir proti rosenju in praskam, makrolon,

enostavno, enojno na potisk zapenjanje..

To čelado sm tudi sam naročal prek neta, ker sem jo imel tudi 3 dni od prijatelja da sm jo preizkusil in moram povedat da je čelada 1A ,, no mogoče je glih za mojo glavo narejena al kako, ampak se je še najbolj obnesla, imel sm tudi xlite 601 pa morm povedat da ni blo to kar sm hotel..

Preden kupujeto čelado in zanjo veliko plačati nad 100k jo morate imeti v uporabi najprej,, več je takih trgovin ko jo vam dajo na poskusno vožnjo..

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nimam boss-a ampak uvex v1, ampak proti nolankam (primerjam lahko z N100 in x-lite) je predvsem precej tišja...

Če se prav spomnim, je bila Uvex V1 pred leti med najbolje ocenjenimi v svojem cenovnem razredu. Nažalost pa mi nikakor ni na glavo pasala, Boss 4000 pa mi paše kot fotel na glavo.

To kar si napisal pa sploh ni res, da notranjost ni pralna, ker je...

Sem preveril in imaš res :) , se posipljem s pepelom...

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!