Skoči na vsebino

Caberg čelade


Guzzila

Priporočene objave

Januarja sem pri Louisu v Grazu kupil Cabergovo flip-up čelado J1 Xilix za 155 eurov.

Sprva sem mislil kupiti nekaj dražjega recimo Justissimo istega proizvajalca ali pa

Nolan N101, vendar sem se po vztrajnem surfanju po netu in daljšem premisleku vseeno odločil za J1.

To čelado mislim namreč uporabljati poleg klasične integralne čelade. Na nekem angleškem potrošniškem forumu pa sem tudi prebral zelo pohvalne ocene na račun te čelade. Svoje ocene sta dodala tudi dva londonska kurirja, ki tudi po dveh letih nimata nobenih problemov z čeladami - čeprav jih vsakodnevno neštetokrat odpirata in zapirata. Res da je glasna, vendar so glasne tudi ostale dosti dražje tovrstne čelade.

Včeraj sem jo tudi prvič stestiral med vožnjo. Res je občutno glasnejša od moje N80, vendar pa se da zdržati na krajših relacijah. Dodatno sem si vgradil tudi podbradno zaščito (imam jo tudi v N80) in sem presenečen, da mi ob zaprti loputi za zrak dejansko ni nič vleklo po frisu. Tudi aerodinamika vizirja je zelo solidna saj je vlečenje zraka ob malo odprtem vizirju zelo umirjeno. Prav tako sem brez problema vgradil tudi Nolanov dodatni pin-lock vizir proti rosenju.

Trenutno sem zadovoljen z nakupom. Za prišparani denar pa si bom verjetno kupil "želvo". :D

post-22-1079441820.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem pred leti za čoper kupil Caberg Just One, ki je predhodnica tega modela in skoraj ista. čelada je "poceni" v vseh pogledih. letose sem ravno iz radovednosti gledal tvoj model in ni skoraj nič drugačen ali boljši. najbolj moteča je glasnost, blaznice hitro popustijo in čelada ne sede več tako lepo na glavo in obupen plastični vizir, ki se takoj opraska in dokaj težko čisti. nov vizir je bil pred 2. leti skoraj enkrat dražji kot vizirji za nolan, shoi, shark,......

zaupanja mi ne vliva prednji dvižni del, saj pri padcu verjetno hitro odleti, vsaj ko primerjam izdelavo z npr. schubert ali nolan N 100. to je pri teh vrstah čelad tako al tako najbolj občutljiv del kjer so največje razlike. čelado še imam ampak jo uporabljam redko in za krajše mestne vožnje pri malih hitrostih in na skuterjih.

"malo denarja, malo muzike"

PS: res upam da so kaj izboljšali vizir ker je na moji resnično slab!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravim, da se zavedam da nisem kupil ne vem kakšne robe. Vendar bo za nezahtevnejše vožnje in za pasjo vročino čisto zadostovala. O sprotnih ugotovitvah pa bom tekoče poročal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Hola!

V soboto pri Louisu kar tako iz heca sprobal novi model 104 (lej slikco) in mi je lepo pasal na glavo, tudi lepo narejena, coolmax pralna notranjost, na komando padejo dol temna "očala" (ki so precej večja in so se mi zdela temnejša kot tista v Schuberth S1), lep design, dobra cena (200 EUR - je pač iz termoplasta, ne kompozitna)... skratka zamikala me je :blush:

Kdo ima, pozna, izkušnje???

post-163-1140088284.jpeg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

suzuki ti to za sebe kot glavno čelado kupuješ ali za občasne sopotnice???? ker če za sebe potem bi ti rekel :nono: saj nisi začetnik da bi na SS motor z čelado za (malo večji) skuter hodil :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola pervy,

ja, to jest zase... ne vem kakšna je skuterska čelada, ampak tale zgleda vsaj tako kot npr N84, tehnološko in sama izdelava na isti stopnji, to pa uporabljajo tud na pistah, tko da ne vidim poante...

ne najdem nobenega testa za model 104, v revijah omenjeni samo stari modeli Brutus, Justisimo... lahko kdo pomaga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola pervy,

ja, to jest zase... ne vem kakšna je skuterska čelada, ampak tale zgleda vsaj tako kot npr N84, tehnološko in sama izdelava na isti stopnji, to pa uporabljajo tud na pistah, tko da ne vidim poante...

ne najdem nobenega testa za model 104, v revijah omenjeni samo stari modeli Brutus, Justisimo... lahko kdo pomaga?

Tudi N84 ni noben tehnološki višek, že to da je iz lexana (plastike) pove dovolj. In to velja za obe čeladi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola pervy,

ja, to jest zase... ne vem kakšna je skuterska čelada, ampak tale zgleda vsaj tako kot npr N84, tehnološko in sama izdelava na isti stopnji, to pa uporabljajo tud na pistah, tko da ne vidim poante...

no suzuki saj si dovolj izkušen in star da ti ne bom pridigal, pri kilometrih ki jih ti delaš in glede na tvoj motor pa bi sebi privoščil malo višji rang čelade, ki bi bila varnejša (kompozitni materiali) in bolj napredna glede udobja pa še kak dodatek kot je sistem proti rošenju ima. upram da je caberg vsaj izboljšel katastrofalne vizirje. saj veš da vse kar uporabljajo na pisti še ne pomeni da je dobro, pa tudi N84 je pogojno "športna" čelada, N94 je bolj prav naslov.

dokler nisem začel uporabljati čelad v zgornjem cenovnem rangu pa tako ali tako nisem vedel kako sploh zgleda dobro zračenje na čeladi.

ampak to je samo moje skromno mnenje in nikakor obligatorno. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Najprej hvala vaša mnenja! Poanta tele čelade ni v tem da hočem prišparat - se imam rad ker imam samo enega sebe - ampak mi je enostavno všeč, od oblike (lepo stoji na glavi), udobnosti in izdelave, skratka zgleda čist taprava - ampak ker o njej nič ne vem iščem test oz mnenje nekoga ki jo ima, pa vidim da je nihče od vas niti ne pozna oz je ni imel niti v rokah... a vseeno mi da mislit da ste vsi odklonilno razpoloženi... ja nč, bom počakal do pomladi, da bom lahko v živo sprobal ene par modelov, drugega mi ne preostane... hvala vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa bi sebi privoščil malo višji rang čelade, ki bi bila varnejša (kompozitni materiali) ...

Kolikor jaz vem, morajo vse čelade skozi homologacijo in ne vidim razloga, da bi bila čelada iz kompozitnih materialov varnejša. Lažja ja, tudi boljše izdelave, udobnejša,... Nikakor pa ne varnejša. Vse čelade morajo zadostiti enakim kriterijem varnosti.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

V soboto pri Louisu kar tako iz heca sprobal novi model 104 (lej slikco) in mi je lepo pasal na glavo, tudi lepo narejena, coolmax pralna notranjost, na komando padejo dol temna "očala" (ki so precej večja in so se mi zdela temnejša kot tista v Schuberth S1), lep design, dobra cena (200 EUR - je pač iz termoplasta, ne kompozitna)... skratka zamikala me je :blush:

Kdo ima, pozna, izkušnje???

tukaj je kar nekaj izkušenj na nekem nemškem forumu... Sej znaš nemško?

Kratek povzetek: bojda glasna, tapecirunga naj bi bila kr za u smeti, cena pa v EU ponekod navzdol dosega celo 129 evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot so že povedali glede varnost vse mora skoz test preden gre na trg. Pol pa plačuječ ime, imidž, dodatke(spojlerji, dodatni vizirji)

Nekoc gledal teste v neki reviji in je Airoh Se mi zdi PR1000 dobesedno razsul shubertko, nolanko , bmw pri testu modularne celade. Med čeladami pa so astronomske cenovne razlike.

Pol je izbira pač posameznika. Pr 200km/h v zid ali avto celada ti zihr ne bo režla life na žalost.Ce ti stvar dobro stoji in je všeč ne vidim razloga zakaj nebi kupil( ce mas možnost sprovaj par km ). Za cestno vožnjo bo zihr dobra.

PAC MOJE MNENJE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam Caberg. Cca.250eur. Zadovoljen pri vožnji, če pa mi glavo celo obdrži pri padcu, pa upam, da ne bom nikoli izvedel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zivijo imam eno čelado CABERG integralko letnik december 96,sedaj pa me zanima kje bi lahko pri nas kupil vizir za to celado,če pa se to pri nas ne dobi pa me zanima ,če bi to dobil pri LOUISU,čelada sama je se zelo ohranjena skoraj kot nova zelo malo uporabljena . Hvala za odgovor !!!!!!!!!!!! :OK: :kva2: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ali si kdo slučajno lasti čelado Caberg Downtown Mirage? Zanima me kakšno mnenje o tej čeladi. Potrebujem eno čelado za poletne gužve v mestu, ker je integralka absolutno prevroča.

[attachmentid=69314]

post-1019-1146768701.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no suzuki saj si dovolj izkušen in star da ti ne bom pridigal, pri kilometrih ki jih ti delaš in glede na tvoj motor pa bi sebi privoščil malo višji rang čelade, ki bi bila varnejša (kompozitni materiali) in bolj napredna glede udobja pa še kak dodatek kot je sistem proti rošenju ima. ...

......

dokler nisem začel uporabljati čelad v zgornjem cenovnem rangu pa tako ali tako nisem vedel kako sploh zgleda dobro zračenje na čeladi.

ampak to je samo moje skromno mnenje in nikakor obligatorno. :blush:

Po mojem, pri padcu z veliko hitrostjo (kinetično energijo), je najšibkejši člen je človeško telo. V takih primerih, ko bi prišlo do razlik med dragimi čeladami in tistimi malo manj, je telo že toliko poškodovano da jst osebno nebi rad preživel.

Na nekem tujem forumu pa sem zasledil post, ko je lastnik zamenjal Schuberta za Caberg:

I just switched from a Schuberth Concept to a Caberg Justissimo (formerly called a Jarow Mono X2) and I couldn't be happier!

Anyway, back to the helmets...

Mind you, I love "flip-face" helmets, primarily because I am an eyeglasses wearer and I got tired ot the ritual of pulling my glasses off to remove my full-face helmet and then the tediuos "feeding" the earpieces on my glasses back through the eyeport at every stop. It had driven back to open face helmets until I discovered "modulars".

I was a dedicated Shoei wearer (they just fit me well), so I tried a Syncrotec first, but for some reason the Syncrotec fit "different" than any of my other Shoei's (RJ-Air, RFR, RF-900, and a Shoei MX helmet) and I just couldn't get it "right", so off to shopping again...

I tried on an HJC at a dealer, and he even let me take one on a short test ride. It was okay, something with it didn't quite fit right either (and I have two other HJC's that fit just fine - one full face and one open face). I also didn't like its face-piece latching mechanism, and I could never get the shield to seal up nicely...

Back to shopping...

Tried on a Nolan at another dealer, and it just did not fit at all. Ditto a Lazer.

Then I tried on a Schuberth, and I thought I had found the "one", especially with its great added extra of the separate, flip-down sun visor. I bought one immediately, and that's what I rode with the past year or so. I made one small mod along the way to the Schuberth... I removed the chin curtain. Not only did this give much better airflow and ventilation (important here in South Texas heat), but it actually made the helmet quieter for me at speed, though I am at a loss as to why. It also reduced (but did not eliminate) the Schuberth's tendency to "lift" at really high speeds.

I could deal with the noise of the Schuberth, as I mostly ride with earplugs or with my Etymotic ER-6's and an iPod, but it most definitely is one noisy helmet, with all sorts of different roars, rushes, and whistles that vary like an out-of-tune symphony depending on how your turn or tilt your head. Still, its various convenience features, along with its build quality and secure latches, etc. made it my favorite helmet for a year.

But then it just bagan to "bug" me more and more... It would buffet severely at hyper-legal speeds. The shield's detents are not particular strong and the if I had the shield open at any speed above 35 mph it would slam shut. It still had a constant feeling of "lift" at any speed over 70 mph, too...

So, I started reading and researching again, and had actually decided on just getting a Shoei Syncrotec and trying to make it fit "right" when I saw a post here with Bob/Britnheaven wearing a Jarow Mono X2. I asked him about it, both here on the board and privately, and from his review and experience decided to give one a try. No one I could find here in Texas carried them so I would be taking a chance on no trial fitting, but decided to go ahead anyway, primarily because the Jarow/Caberg has the same flip-down sun visor arrangement as the Schuberth.

I found them in stock in Silver (the color I wanted) at Sierra BMW and gave 'em a call, and three days later had am XL Silver Caberg Justissimo on my bench top.

The fit and finish is outstanding, and it is actually painted, with a deep clear coat over the paint and its logo decals, giving a true impression of quality. The face piece latches on mine are metal (apparently the earlier Jarow's had plastic latches in this area) and lock down with secure authority. The quick release is much easier to use once you get the hang of it than the Schuberth's, and it also has a single D-ring so you can lock it to a helmet lock. The actual "fit", for me, was much, much better than the Schuberth, Shoei, or anything else I had tried... (I was very lucky there). The sun visor works much better than the Schuberths, and comes down farther, too. The shield is very high-quality, and plenty thick, and claims to be treated to be fog-free. Optically it appears to be perfect, and is actually quite easy to change (no tools needed) once you walk through it. It has a removable Cool-Max liner so it is easy to clean (the Schuberth's is removable, too, BTW), but it has much thicker cheek pads than the Schuberth. A big plus over many flip-face helmets is that the face piece is lined with actual EPS material rather than just some soft foam. It comes with both a removable breath/nos guard for cold weather as well as a removable chin curtain.

Now the best part... NO buffeting, NO lift, and MUCH less noise. It is still not as quiet as my Shoei RF-900 or RF-R, but much, much quieter than the Shuberth, and it's a different kind of noise... No high-pitched whistling at all, but definitely some wind roar, however, it doesn't seem to change pitch and tone all over the scale like the Schuberth did whenever you move your head. The shield has strong detents, too, and a neat "lock down" if you close it and press down on it firmly. You can hear it snap down and hear the "lock" when you close it all the way, and then the shield is sealed to the front of the helmet with gasket strips mounted on the helmet.

Even though it weighs only slightly less than the Schuberth, it feels much lighter. It is also not nearly as BIG overall as the Schuberth, nor presents near as much frontal area, which may be why it both feels lighter while riding and doesn't make as much noise.

It is both DOT approved and meets the highest European ECE standards - and if you read the recent "Motorcyclist" article you know that's plenty good.

It is also a good deal less expensive than either a Schuberth or a Shoei Syncrotec...

All in all, I am extemely happy with the Caberg Justissimo, and consider it a great improvement over the Schuberth.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Zdravo!

Razmišljam o nakupu čelade Caberg Rhino. Zanima me, če ima že kdo kakšne izkušnje z njo? Komentarji, predlogi?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ali kdo ve kaj več o Caber Justisimo modelu. Zgleda kar OK, kakšne pa so izkušnje?

Justisimo sem gledal v Graz-u pred nekaj dnevi :OK: Kar se tiče izdelave in materialov je vse OK, mislim, da

so zdaj že dobili tudi nov Justisimo GT model. Žal čelade nisem mogel probati, ker imajo samo še "ostanke"-za mojo bučo premali model :blush: .

Bom pa sigurno probal GT model!!! Stric v Honda Huetter je po kvaliteti primerjal z Nolan-ko N-102. Samo

meni se zdi Caberg boljši. Pri Cabergu nič ne škripa...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Je že kdo kupu model 104 od Caberga?

Kako se obnese sončni vizir in zračenje?

:krneki:

Cena je dokaj nizka 200€.

Med katere čelade bi uvrstili ta Caberg?

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med katere čelade bi uvrstili ta Caberg?

med poceni povprečje z svinjsko dragimi deli. no vsaj včasih je vizir stal skoraj za polovico čelade in se je 1 na leto uničil kar je razlog da moj caberg leži nekje že par let in ga ne uporabljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!