Skoči na vsebino

Caberg čelade


Guzzila

Priporočene objave

Vozim Justisimo gt že peto sezono in sem zelo zadovoljen.

Tako da bo naslednja tudi caberg

:OK: enako, tudi mi2, edina pripomba je, da nima pinlocka :mellow:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

 

Ob 22. 9. 2016 ob 12:43, stadler pravi:

Mene pa zanima Carberg Stunt kot prva čelada. Kolega zelo hvali preklopno Duke (razen pripomba glede glasnosti). Ima kdo izkušnje?

Moja je sicer Xtrace - kar je praktično isto kot Stunt in čelad je za moje pojme odlična. Zelo kvalitetno izdelana, prijetni materiali v notranjosti...in overall se lahko primerja z drugimi bolj priznanimi znamkami. Probal sem jo tudi brez šilta in je izredno tiha...

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Prodam Caberg XTRACE - rabljena 2 mesca. Sedaj že več mesecev ni v uporabi. Cena 100€.Velikost L. Čelada je kot nova. Barva je Fluo/črna

 

Popravljeno . Popravil Kawl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni, pravkar se odločam med čeladama Caberg Duke II in Nolan N91 Evo. Cena je praktično ista, predvsem me zanimata udobje, zanesljivost mehanizmov in na prvem mestu varnost. Moj vozni profil je v 90% mestna vožnja, ostalih 10% odprte ceste, na avtocesto me ne vleče. Vem, da je na vsakem motorju glede hrupa in "prepiha" posebej potrebno preizkusiti čelado, da se vidi, kako se tam obnaša, zato se dajmo fokusirat na varnost in kvaliteto izdelave. 

Caberg Duke II je na Sharpovem testu dosegel vseh 5 zvezdic, je pa čelada ostala zaprta v 87% primerov. Na drugi strani ima Nolanova N91 Evo tukaj 100% oceno, je pa dobila 4 zvezdice zaradi slabše zaščite s strani. Katera čelada je po vašem mnenju boljša glede varnosti? Ali pride v tem cenovnem rangu v poštev še katera druga razen omenjenih?

Drugo vprašanje se nanaša predvsem na lastnike Cabergovih čelad, pa tudi čelade od Nolana. Zanima me, kako ste zadovoljni s kvaliteto izdelave ter funkcioniranjem odpiranja/zapiranja vizirja ter preklopnega dela ter kako je s prezračevanjem in rošenjem.

Lepo prosim za odgovore, sem namreč tik pred nakupom. Hvala in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko povem za Nolanko, ki sem jo nosil do pred kratkim.

Udobna je bila. Tudi nekaj ur na piskru ni povzročalo težav. Je pa na normalnem motorju kar prepišna in glasna (govorim o višjih hitrostih, na normalni je vse OK). Na maxiskuterju z velikim vizirjem pa precej manj. S pinlockom se mi ni nič rosila, tudi v hladnih in meglenih jutrih ne. Zapiranje (klik) preklopnega dela je kar glasno, se pa za moje pojme odpira lepše, kot Schubert C4, ki ima samo en gumb in se premakne cela čelada na glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelado CABERG justissimo GT sem uporabljal več kot 5 let in bil z njo zelo zadovoljen (na srečo nisem preizkusil kvalitete/ustreznosti ob padcu!), prav tako z integrirano govorno napravo ... Proti rošenju obvezno pinlock (ampak to itak velja za katerokoli čelado ...), bradni del pa se je zapiral celo lepše kot pri sedanji Schubertki ...!!! Pri preklopni čeladi pa že v osnovi, ko se odločiš za to vrsto čelade,  vzameš v zakup nekoliko večjo glasnost. Mehanski deli brez okvar, zanesljivo delovanje, eniostavno razstavljanje vizirja in snemanje podloge, dokaj dobro zračenje, integriran sončni vizir (takrat je bil še bolj redkost), ... skratka zelo dober price/prformance ratio. Ne poznam njihovih drugih modelov, ampak če so vsi na tem nivoju, potem priporočam! Morda se pri naslednjem nakupu  čelade zopet vrnem na Caberg, Schubert me (še?) ni povsem prepričal v superiornost!!

34311-3115211_ml.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Caberg Duke sem kupil leta 2013. Nobenih tehničnih težav, še vedno je udobna, nekih  vidnih znakov obrabljenosti materiala znotraj ni videti.

Letos bom verjetno menjal, ampak samo zaradi starosti. Caberg definitivno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala vsem za odgovore. Očitno je Caberg Duke II res zelo dober kar se tiče ponujenega za svojo ceno. Svoje doda tudi 5 zvezdic pri Sharpu, kar je res odličen rezultat.

Popravljeno . Popravil bimer1150
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 29. 3. 2019 ob 20:23, bimer1150 pravi:

Najlepša hvala vsem za odgovore. Očitno je Caberg Duke II res zelo dober kar se tiče ponujenega za svojo ceno. Svoje doda tudi 5 zvezdic pri Sharpu, kar je res odličen rezultat.

Tudi sam sem jo izbral v tem cenovnem razredu, moti me edino barvna poslikava, še najbolj mi je všeč Gravity...jo je pa težko dobit, v TC je nimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se ponovno javim: odšel sem v Louis in cca. 3 ure probaval različne flip - up čelade, kot npr. Nolan N91 Evo, N90, N86, ogromno Scorpionovih ter še drugih znamk ... ter Cabergovih. Skoraj sem že kupil Nolanko, ko me je mučil firbec glede Cabergovega modela Droid. Vrnil sem se do nje, probal ... in čelada mi je na glavi pasala bolj od vseh ostalih, pri bradi pa mi je omogočala več prostora (pri ostalih ni bilo prostora za tista dva prsta). Na glavo mi je res sedla kot vlita, šele kasneje sem ugotovil, kako slabo mi ostale čelade objemajo glavo. Je pa res, da je problem za nosit kakršnakoli očala. Sam bi z veseljem spodaj imel kakšne aviatorke za vožnjo po mestu z odprtim obraznim delom, ampak je malo težko ... Sicer je čelada kar se varnosti tiče po testih zelo dobra, na Sharpovem testu tako ali tako Cabergove čelade žanjejo uspehe ena za drugo. Je pa seveda tako kot vsaka modularna čelada malo glasnejša. Bolje se vsekakor počuti v mestih in odprtih cestah do nekje 100 km/h, ko je piš vetra še zmeren.

P.S.: Čelada Duke II mi je bila močno premala v bradnem delu, zaradi česar je nisem vzel. Model Droid ima tukaj nekaj več prostora, sicer spet ne kaj dosti, toda meni je bilo dovolj. Mi je pa vizualno Duke II brez poslikave, torej v matt barvi, kot jo prodajajo v Luisu, bolj všeč od Droida, ki sem ga izbral zaradi ostalih zgoraj omenjenih dejstev.

Popravljeno . Popravil bimer1150
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, bimer1150 said:

Je pa res, da je problem za kakršnakoli očala. Sam bi z veseljem spodaj imel kakšne aviatorke za vožnjo po mestu z odprtim obraznim delom, ampak je malo težko ...

Sončna zaslonka ne zatemni dovolj? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šment, sem pozabil napisat. Zaslonka zatemni zelo dobro. Kadar se vozim z vizirjem preko sploh nimam želje po bilokakršnih sončnih očalih. Kadar pa se vozim z odprtim obraznim delom, npr. po mestu, ko je toplo (zato sem tudi kupil modularno čelado in ne klasične) bi si vseeno želel uporabo očal zaradi "prepiha" okoli oči. Z zaslonko enostavno malo bolj piha pri očeh kot z uporabo očal, to pa je tudi vse. Je pa drugače zaslonka super in zatemni ravno prav.

Popravljeno . Popravil bimer1150
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Pred mesecem sem v Louisu kupil Caberg Horus Scout, je bila v akciji za samo 169 eur. Prejšnje moje čelade so bile Nolanke, vedar mi je prednji del čelade silil v čelo in na očala, kar je moteče. Pred nakupom v Louisu sem šel v Velenje in preiskusil kar nekaj Nolanovih čelad (N 100-5, N 90 -3 IN X LITE 1005) in se tudi zapeljal, vendar mi nekako niso sedle, najbolj udobna je bila X LITE.

Potem sem slučajno na You tubu videl to čelado, ki mi je tudi barvno ustrezala in se zapeljal v Gradz in jo,  dal na glavo se sprehodil po trgovini in po dvajsetih minutah  bil presenečen nad udobnostjo. Tudi na poti domov, šel po avtocesti in na nekaj odsekih v dežju se je izkazala zelo dobro.

Je sicer glasna, vendar so glasne tudi Nolanove, za druge ne vem ker jih nisem preizkusil.

Vsak ima svoje mnenje, obliko glave in pozicijo sedenja na motorju, sam sem zadovoljen z nakupom, kar presenečen nad to čelado.

Še link https://www.louis.eu/en/caberg-horus-scout-flip-up-helmet-505787

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!