Skoči na vsebino

BMW R 1150 RT


mk-r

Priporočene objave

Ob 6. 8. 2008 ob 13:33, MiNa pravi:

BMW, ne pozabi, napisat je potrebno, da nista enaki! (mislim v enem cilindru).

Jaz sem NGK DCPR8EKC navoj 12/1 dobil v Šmarjeti (Euroton) za ceno7€ po komadu. poceni glede na ceno Bosch.

@lado Kaj pa kvaliteta?Svečke menjaš zaradi boljšega občutka,lahko so stare tudi več let,pa še vedno odlične!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 6. 2010 ob 23:05, lupen pravi:

Živeli.No danes sem malo poservisiral RT-ja,na pooblaščenem servisu.Račun za menjavo olja in filtra,sinhronizacija cilindrov,nastavitev ventilov in menjava sprednje žarnice 162 evrov.Zelo zadovoljen.L.P

V redu,pa vseeno veliko,za pol ure dela!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 4. 2015 ob 11:15, Zoki5 pravi:

Zopet jaz!

 

Menjal olja, filtre, jermen itd... Sedaj pa hudič po parih minutah delovanja, se pravi ko se malce segreje, crkne. Na levi strani tako čudno prasketa - zvok prihaja nekje od akumulatorja do injektorja, nato utihne.

Kdo pozna koga v okolici Velenja, da se ukvarja z BMW-ji; zgleda da konkretno u elektriko.

 

LP,

Zoki

Poglej še,če nisi mogoče”ruknu” ,in premaknil,tisto cčrno škatlico na-pred ubrizg. šobo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, mene pa zanima, če ima kdo idejo kaj je pri meni crknilo, polnilec, ali akumulator. 

Motor je v neogrevani garaži. Akumulator je bil celo zimo na polnilcu. Polnilec je original BMW. Lepo je kazalo baterija polna, vzdrževanje...

Ko hočem par dni nazaj, še pred najhujšim mrazom vžgati motor - pa nič. Samo neko prasketanje...

Potem pa odklopim in nazaj priklopim polnilec in mi pokaže baterija 0%.

In se nekaj minut kao polni in spet pokaže da je  100%. Vžgati spet ne gre.

Kaj je narobe? Polnilec ne dela ali je akumulator fuč?

Hvala za komentar.

lpF

 

 

IMG_20180215_171458.jpg

IMG_20180215_174144.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 3. 2018 ob 9:26, MiNa pravi:

Koliko je star akumulator?

Motor sem kupil 4 leta nazaj in ga v tem času nisem menjal, a ni nikoli kazal kakih znakov pešanja + je bil stalno na polnilcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 3. 2004 ob 9:02, mk-r pravi:

Zanima me vaše mnenje o možnosti predelave tega motorja oz katero dodatno opreme je dobro nabavit.

Zanimajo me izkušje v zvezi z:

 

-zamenjavo izpušnega loca (sem slišal da je tudi akrapovič naredil izpuh za ta motor) Ali se mu kaj poveča moč oz poraba goriva.

 

-zamenjava prednega stekla z večjim

 

-centralni kovček (ali originalen, ki je majhen in po mojem neuporaben ali npr klasičen givi ki zgleda malo čudno na temu motorju) Originalen je narejen tako da je oblikovan po prednjem steklu in je tako v liniji z zračnim tokom...

 

-GPS... do pomladi bom zagotovo nabavil pa ne vem kam ge je najboljše montirat. Original je predvideno na sredini krmila, kar pa je neugodno če imaš na rezervarju tank torbo...

 

-najbolj pa me zanima predelava sedeža. Sem bil lani na BMW srečanju v Garmischu in sem opazil da ima veliko RTejev predelan sedež. Vem da te predelave izvaja wunderlich pa me zanima če kdo ve kaj več.

 

Wunderlich ima veliko dodatne opreme za BMW . Se vam zdi ta oprema vredu ali imate kakšno boljšo varijanto.

 

http://www.wunderlich.de/

 

Hvala...

Če govoriva oRT 1100,potem se je potrebno odločiti!Večje vetrobransko steklo,posledično,manjša hitrost,stabilnostPredvidevam,da se pripravljaš na daljše vožnje in polno otovorjen.Priporočam ti ,udobnejši sedež ! Mogoče odRT1150,saj  so predelani in bolj všečni ponavadi porezani in zato trši.Rt1100,,je že po naravi dovolj hiter(preko200km),za razliko od RT1150!Rabil bi,ob polni obremenitvi,kakšnega konjiča,več! Pettočkovni ubrizg inektorskih šob,bi mogoče ,kaj zalegel,sicer se pa že močno pozna,kvalitetno gorivo ,pa še vreme -temperatura zraka. Navse zadnje,gre le za zračno hlajen motor! Akrapovičev ispuh nekateri,kljub ceni, pohvalijo.Navor...?  Pa še to!  Nigdar ne pozabi na nastavitev  amortizerja,vsak klik šteje!   L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Flukturr pravi:

Motor sem kupil 4 leta nazaj in ga v tem času nisem menjal, a ni nikoli kazal kakih znakov pešanja + je bil stalno na polnilcu.

Se pravi starejši od štirih let. Polnilci ne delajo čudežev. V primeru, da pri zagonu motorja opaziš, da se zaganjač ne zavrti na polno je sigurno akumulator "izdihnil".

pred 3 urami, dizajner pravi:

Če govoriva oRT 1100.....

@dizajner odgovoril si na 14 let staro objavo @mk-r pa ni bil prijavljen od 2008...

Mogoče pa tvoz zapis le komu pomaga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo

Moj, R 1150 rt močno smrdi po bencinu,sploh ko je v garaži se vonj močno opazi.Na tujih forumih omenjajo hitre spojke za gorivo.Sem snel desno stran plastike in pogledal,pa ni opaziti da katera spušča.Pokrov rezervoarja je dobro zaprt.Prosim,če kdo o tem kaj ve,ne bi rad da mi motor plane ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, goldmax pravi:

Zdravo

Moj, R 1150 rt močno smrdi po bencinu,sploh ko je v garaži se vonj močno opazi.Na tujih forumih omenjajo hitre spojke za gorivo.Sem snel desno stran plastike in pogledal,pa ni opaziti da katera spušča.Pokrov rezervoarja je dobro zaprt.Prosim,če kdo o tem kaj ve,ne bi rad da mi motor plane ;)

tule boš prej našel odgovor, kot pa če novo temo odpreš

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, goldmax pravi:

Ali mi prosim daš link.

premaknil sem te v ustrezno temo, preberi naslov. BMW R 1150 RT Ti si prej odprl svojo. Predstavljaj si, da vsak za vsak problem odpre svojo temo ...bi bilo groza a ne.

 

Isto vprašanje lahko še postaviš v temi:

sam svoj mehanik, ali bmw razno, ali uporabiš iskalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

premaknil sem te v ustrezno temo, preberi naslov. BMW R 1150 RT Ti si prej odprl svojo. Predstavljaj si, da vsak za vsak problem odpre svojo temo ...bi bilo groza a ne.

 

Isto vprašanje lahko še postaviš v temi:

sam svoj mehanik, ali bmw razno, ali uporabiš iskalnik.

Aha,sory sem  zaj..,nisem ravno vešč računalnika ,emšo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Da ne odpiram nove teme,bi kar tukaj vprašal in sicer,če je imel kdo v lasti model R1150RS,oz.ima nekaj kilometrov za seboj na omenjenem motorju.
Kot do sedaj,me tudi pri tem modelu zanima ergonomija za visoke okrog 190cm in kako izgleda vožnja,glede na to,da nisem še vozil motorja z športno naravnanim krmilom,do sedaj vozil motorje,kjer je bila drža pokončna(višja in širša krmila)?!
Hvala vsakemu posebej za odgovore;)
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Zdravo

Moj, R 1150 rt 2001, močno smrdi po bencinu,sploh ko je v garaži se vonj močno opazi.Na tujih forumih omenjajo hitre spojke za gorivo.Sem snel desno stran plastike in pogledal,pa ni opaziti da katera spušča.Pokrov rezervoarja je dobro zaprt.Prosim,če kdo o tem kaj ve,ne bi rad da mi motor plane ;) Pa še žena dela paniko ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med letoma 2008 in 2011 sem imel v possesti R1150GS in imel enak problem kot ga opisuješ. Vzrok hitra spojka (moški del) počen. Je pa še kar nekaj možnosti puščanja na celem tlačnem sistemu (fuel supply) od hitrih spojk do regulatorja tlaka pa vse do brizgalnih šob.

Gumi cevi so že "polnoletne".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spojke v redu ,cevi v redu,vse ok,zgleda da smrdi na oddušniku,tam ko je na desni strani,pod motor speto več tankih gumijastih cevi...

Mislim,da je ženina panika odveč...ali ? ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim,  je predvidena menjava vseg gumijastih cevk in spojk za gorivo vsakih 10 letih.

Prav tako je predvidena menjava zavornih cevi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Pozdravljeni,

 

mogoce kaksen 1150 rt v kosih ali karamboliran? Nekaj delov bi potreboval.

Hvala

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil pri njem.

Se zmneraj si zelim nov vizir oz vetrobransko zascito, zal ga nima. ..?

Vijaki plastik, ce jih ima kdo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!