Skoči na vsebino

BMW R 1150 RT


mk-r

Priporočene objave

Zanima me vaše mnenje o možnosti predelave tega motorja oz katero dodatno opreme je dobro nabavit.

Zanimajo me izkušje v zvezi z:

-zamenjavo izpušnega loca (sem slišal da je tudi akrapovič naredil izpuh za ta motor) Ali se mu kaj poveča moč oz poraba goriva.

-zamenjava prednega stekla z večjim

-centralni kovček (ali originalen, ki je majhen in po mojem neuporaben ali npr klasičen givi ki zgleda malo čudno na temu motorju) Originalen je narejen tako da je oblikovan po prednjem steklu in je tako v liniji z zračnim tokom...

-GPS... do pomladi bom zagotovo nabavil pa ne vem kam ge je najboljše montirat. Original je predvideno na sredini krmila, kar pa je neugodno če imaš na rezervarju tank torbo...

-najbolj pa me zanima predelava sedeža. Sem bil lani na BMW srečanju v Garmischu in sem opazil da ima veliko RTejev predelan sedež. Vem da te predelave izvaja wunderlich pa me zanima če kdo ve kaj več.

Wunderlich ima veliko dodatne opreme za BMW . Se vam zdi ta oprema vredu ali imate kakšno boljšo varijanto.

http://www.wunderlich.de/

Hvala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpušni lonec. Tu ti nimam kaj povedati. Vozim z originalnim in mi nekako zadostuje.

Tudi jaz sem bil prvo sezono že čisto na tem, da menjam serijski vetrobran z večjim. Imel sem občutek, da mi ga za ene 5 cm manjka. Če sem med vožnjo glavo stisnil med ramena, je šel zračni tok preko čelade.

Potem pa sem se navadil voziti s spuščenim vetrobranom in ga dvignem le na avtocesti pri 170+, da mi ne odtrga glave in v dežju. Zato na menjavo ne mislim več. Mi ta zadostuje za avtoceste in dež.

Centralnega kovčka zanalašč nisem kupoval BMWjevega, ker mi je za linijo čisto vseeno. Zaradi uporabnosti in zelo primerne cene sem vzel Givijevo Maxio. Jaz zadovoljen. Kako motor zgleda pa itak ne vem, ker se kovček vozi za menoj, kadar pač se. Običajne dnevne izletniške vožnje pa ponavadi delam kar brez vseh kovčkov. :P

GPS je najbolj pametno montirati na posebni nosilec nad instrumentno ploščo, kjer je lepo skrit za vetrobranom in dobro viden.

Sedeže za RTje dela prav vsaka firma v ZDA, ki se s takimi posli ukvarja.

Amerikanerji so čisto pahnjeni na dodelave in pridelave in prigradnje.

V naslovno vrstico IE vtipkaj www.bmwrt.com in te bo vrglo na ameriško spletno stran, tam pa pojdi na discusion board. Tam boš našel večino tega, kar te zanima. So amerikanerji res neutrudni. Še bolj pa pri štepanju milj po njihovih avtocestah. 40000 milj na leto niso nobena redkost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GPS je najbolj pametno montirati na posebni nosilec nad instrumentno ploščo, kjer je lepo skrit za vetrobranom in dobro viden.

A je ta nosilec seriske izdelave ali je domača proizvodnja.

Ne wunderlich in ne turatech ne delajo takega (je eden za GSa pa ne vem če ustreza)...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep vir informacij ti je tudi http://www.sierrabmw.com

pa še glede kovčkov: pri Louisu prodajajo kovčke firme Hepco-Becker (serija Junior), ki so oblikovano zelo blizu originalnim (malce "ekasti", a bolj prostorni)

vir http://www.hepco-becker.de

junior_8.jpg

junior_6.jpg

junior_3.jpg

Popravljeno . Popravil spilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To zgleda zanimiva rešitev...

Misliš da bi zadeva stala na RTju.

post-4-1079515867.jpg

Popravljeno . Popravil mk-r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pritrditev Streetpilot III na BMW/rt z Touratechovim nosilcem:

Ja... zgleda zelo vredu. Edino napajalni kabel bi se mogoče dalo speljati kako drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav gotovo. V najslabšem primeru, če nočeš vrtati v armaturno plastiko, je tu reža, skozi katero se da brez odvzemanja materiala (vrtanja) povleči kabel.

post-4-1079519196.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pritrditev Streetpilot III na BMW/rt z Touratechovim nosilcem:

Bambi...

A je ta slika iz interneta?.

A so tam še kake druge korisne slikice za pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wundelicht opremo prodaja tudi Selmar v Celju po naročilu

WUNDERLICH, ne wunderlicht. ice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem sicer pri R1200C zamenjal izpušni lonec in to v samogradnji.V Padovi sem kupil dva izpuha za 95 E H povezava z priklopom lambde me je stala 6000 sit,kromanje le te pa 7.000 sit. Originalni izpuh ima skoraj 15kg,ta varianta 6kg. Ima kar dober zvok pa še sune bistveno bolj ker ni zadušen z katalizatorjem.Za nekaj podobnega je hotel Jureš iz Ljubljane vzeti 260.000.sit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dal original zadnji kufer:

-malo zaradi lenobe, ker ma enak ključ kot ostale ključavnice na motorju,

-je ožji kot Maxia in ne škodi pogledu v ogledala

-za Maxio je treba predelat nosilec, drugače stoji postrani kot rep od osla

-pa še pobarval sem zdornji del

Tank torbo sem dal original, ker edina paše gor.

Višjo šipo mam naciljano-upam, da bo v bližnji prihodnosti

Radio sem dal original zaradi displeja

Avspuh me ne zanima preveč

Nosilec od GPS pa lahko postaviš v luknjo od ogledala na levi ročki, podobno kot majo nekateri LT-ji.

post-4-1079606794.jpg

Popravljeno . Popravil sax
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wundelicht opremo prodaja tudi Selmar v Celju po naročilu

WUNDERLICH, ne wunderlicht. ice

Vem da je Selmar zastopnik za to opremo...

Pa sem klical in zelo hitro razumel da o zadevi nimajo pojma. Edino kar je znal povedati so bile cene iz kataloga... O ustreznostih, prednostih pa niti približno...

Popravljeno . Popravil mk-r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj pa je prikazan predelan sedež (WUNDERLICH).

Če natančno pogledaš je znižan v zadnjem predelu, pa material na sredini je bolj hrapav in se ne toliko drsi...

post-4-1079620025.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu pa je neka predelava Rt-eja...

To sem gledal tudi jaz, ma ima preveč slabih lastnosti:

-za tankat moreš odprt zgornji del in potem lahko vse umažeš z benzom

-je kapacitetno ful majhen (malo litrov prostornine)

-ni mi niti malo lep

-GPS mislim, da ni garminov ampak nek drug

-cena da te boli glava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto slikico sem prilepil bolj za zanimivost.

Tank torbo imam že itak originalno, GPS pa bom vzel Garminov...

SAX...

Si napisal da si dal original radio zaradi displeja...

Sem tudi jaz gledal, da bi nabavil muziko, ker predpripravo že imam. Pa sem se pogovarjal z serviserjem in mi je rekel da mi predela konektorje in da bo pasalo tudi na drugege, ker meni tisti radio na kasete ne diši preveč. Pa še zelo drag je!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si napisal da si dal original radio zaradi displeja...

Sem tudi jaz gledal, da bi nabavil muziko, ker predpripravo že imam. Pa sem se pogovarjal z serviserjem in mi je rekel da mi predela konektorje in da bo pasalo tudi na drugege, ker meni tisti radio na kasete ne diši preveč. Pa še zelo drag je!

LP

Če se me motim, sva o tem že debatirala na vašem zboru lani. Ko sem ga jaz kupu je bil dosti cenejši. Pa še Anita je dala malo škonta :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spodaj si poglej, kaj ti ponuja Corbin za tvojo kravo. Na moji kravi se obnese in pol, tale Corbin. Lahko greš tudi na corbin.de, samo jaz sem nemško nepismen.

Link: http://www.corbin.com/bmw/96r1100rt.shtml

Ja... ta Corbin je kar zanimiva zadeva. Vprašanje je kje bi se dalo to zadevo nabavit. :hmm:

Pa še ritka bi bila na toplem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!