Skoči na vsebino

Bencinska pipica ne dela


Gregs

Priporočene objave

Ola!

Danes sem hotel motor zapeljati en krog, a vražiček ni hotel vžgati. Po preverjanju svečk in akumulatorja, sem preveril še dotok bencina - e, tu je težava.

Pipica ni hotela spustiti niti kapljice.

No, razdrem zadevo, prečistim itd., sestavim, a vrag še vedno ne spusti nič. Pobezam s špico in glej, glej, glej, bencin priteče, ampak samo takrat, ko sem bezal s špičko.

Zaključek: krivi sta membrani ali pa en delček (kot plovec), ki se mogoče preveč zapira.

Motor: Kawasaki GPZ 500S, letnik 1988.

Če ima kdo še kakšno idejo, da bi se dalo kaj poštimati, da vsaj prilezem s celim motorjem na dogovorjeni servis v ponedeljek, potem naj napiše. drugače bom pa najprej odnesel pipico, potem pa še motor zapeljal na zasluženo revitalizacijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

da se ti ni slucajno kje snela vakuumska cevka?

Mhmhmh.... ko odvijem pipico, ni potem nobenih cevk več in problem JE v pipici, ker ne priteče bencin. Kje naj bi bila ta cevka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od razplinjaca do tanka,ce dela na podtlak.ce je pa navaden sistem na gravitacijo si pa v riti.potem tudi ne vem.

-----

The consecutive stages of Order: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od razplinjaca do tanka,ce dela na podtlak.ce je pa navaden sistem na gravitacijo si pa v riti.potem tudi ne vem.

-----

The consecutive stages of Order: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

od razplinjaca do tanka,ce dela na podtlak.ce je pa navaden sistem na gravitacijo si pa v riti.potem tudi ne vem.

-----

The consecutive stages of Order: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Potem mora biti pa nekje oddušek oz. povratna veza za zrak ?

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Potem mora biti pa nekje oddušek oz. povratna veza za zrak ?

yep.

-----

The consecutive stages of Order: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pipica deluje na podtlak (Hvala, Climber - mi je danes pregledal pipico v zivo). Ma, jutri grem rentat prikolico, pa odpeljem motor na servis. Tako ali tako mora iti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ni kakšna luknjica zamašena na čepu, potem se ustvarja v rezervoarju podtlak in bencin noče ven?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Da ni kakšna luknjica zamašena na čepu, potem se ustvarja v rezervoarju podtlak in bencin noče ven?

Climber je spumpal pipico, pa je bilo mogoče to, da je en majhen ventilček bil zamašen. Ampak tudi to ni pomagalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošlji mi mail da ti dam tel. pa ti prinesem eno pipico (navadno) v sredo v twina... boš videl če paše. Sicer pa prinesi pipico pa da vidimo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strom, hvala, ampak motor je že lepo na toplem pri serviserju, ki se bo sedaj lepo zakopal vanj, da bom jaz lahko spomladi kopal po asfaltu...

Sem mu tudi rekel, naj preveri, če je slučajno ventilček kaj zmahan. Bomo videli... Če bo pa kaj zjebano, te bom pa zafehtal za pipico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!