Skoči na vsebino

Galerija biciklov forumašev


Ales

Priporočene objave

Verjetno nimamo iste svete gore u mislih.

Ta je namreč nad Novo Gorico, naklon je za popizdit, ravnine pa je za cca 200m, pol pa zaviranje in ovink. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

obujamo temo.. v preteklem letu pa ste kupili kakšen bicikl in digitalca, a?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obujamo temo.. v preteklem letu pa ste kupili kakšen bicikl in digitalca, a?!

Jaaa, pa res. En čist navaden pecikl za drobiž. Nekaj čez 40 čukov. Ima sicer neke uboge fedre, da me glih vsaka luknja v rit ne brca. Uporabljam ga pa za bližnje izlete po dolinah, ko ogledujem situacije v naravi. Kaj in kje se pase in kje se potepajo psi in delajo zgago. Z menoj je seveda na teh čuvajskih obvozih tudi ProAlfa357. Za vsak slučaj! :devil:

Bi pa prosil za nasvet. Ali obstajajo kakšne posebne zavorne gumice, ki bi bile takorekoč neslišne? Saj moje sicer ne škripljejo, a včeraj ko sem vozil po mokrem, je ob zaviranju kar nekaj praskalo in se slišalo. Za neslišno premikanje po teh poteh preveč! Ali se sploh da izboljšati?

Pa še nekaj. Ali obstajajo prtljažniki nad zadnjim kolesom za bicikle z zadnjim vzmetenjem? Pritrditev običajnih je pač nemogoča! je treba kdaj kakšno srnco domov pelat! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaaa, pa res. En čist navaden pecikl za drobiž. Nekaj čez 40 čukov. Ima sicer neke uboge fedre, da me glih vsaka luknja v rit ne brca. Uporabljam ga pa za bližnje izlete po dolinah, ko ogledujem situacije v naravi. Kaj in kje se pase in kje se potepajo psi in delajo zgago. Z menoj je seveda na teh čuvajskih obvozih tudi ProAlfa357. Za vsak slučaj! :devil:

Bi pa prosil za nasvet. Ali obstajajo kakšne posebne zavorne gumice, ki bi bile takorekoč neslišne? Saj moje sicer ne škripljejo, a včeraj ko sem vozil po mokrem, je ob zaviranju kar nekaj praskalo in se slišalo. Za neslišno premikanje po teh poteh preveč! Ali se sploh da izboljšati?

Pa še nekaj. Ali obstajajo prtljažniki nad zadnjim kolesom za bicikle z zadnjim vzmetenjem? Pritrditev običajnih je pač nemogoča! je treba kdaj kakšno srnco domov pelat! :devil:

prtljažniki obstajajo (nosilec se montira na štango od sedeža), vendar ne pričakuj, da boš lahko celo srnico tovoril, tako kot bi jo lahko na prtljažniku za kolesa brez zadnjega vzmetenja (dvojno vpetje).. kvečjemu kakšna jetrca al pa šniclček..

pri gumicah je pa IMHO odvisno od kvalitete gumice.. ponavadi škripajo trde, stare gumice, zato predlagam menjavo (bohve, kako dolgo je tvoj bicikl stal kje v kakšnem skladišču).. :devil:

Popravljeno . Popravil Špilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah.. te zadevšne ima vsaka specializirana trgovina s kolesi, zelo verjetno pa boš našel tudi v kakšnem Hervisu ali trgovinah Elan.. Vzemi puško pa skoči do BTCja, dva kroga, poišči kakšno trgovino, ki ima bataljon piciklet pred trgovino in tam boš našel..

hiter pregled interneta je pokazal na naslednje potencialne ponudnike koles in opreme:

http://www.svad.si

http://www.maxisport.si/

http://www.trekslo.besspromarket.si/

http://www.factorystore.si/ (v njihovem katalogu nekoč našel tale prtljašni hec)

http://kolosi.tripod.com/

itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Špil. mogoče še namig kje se to dobi, trgovina v LJ?

Jap od Topeak prtljažnik pride cca 9.500, navaden alu od neke firme pa pride 5000 sitnih. Zdaj je sam odvisen kaj misliš z seboj tovorit, če misliš tovorit samo kako jaknico je dober tale tacenejši, če pa misliš tovorit kaj več bo pa bolje ta od Topeak-a, zraven pa lahk dokupiš še njihovo torbico, ki se jo zapelje po vodilih in se zapne, zadeva je full dobra, sam se ti pa pol cena kolesa dvigne za 40%.

Glede zaviranja pa gumice vsekakor menjat oz. tudi še nastavit tako kot jih je treba. Cena kopije Shimanovih, proizvajalca Barandine 1150 sit. Horjo, ali veš kak obroč imaš? Imaš navadnega, kateri nima obdelane površine kjer gumica nalega ali je? Če ni je najbojša rešitev menjava obroča za kakšnega boljšega z postruženo stranico. Cenovno cca 8.000 sit navzgor, pa še dvostenski je in trden.

www.maxisport.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: g.a.l.e.r.i.j.a. :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...  Horjo, ali veš kak obroč imaš? Imaš navadnega, kateri nima obdelane površine kjer gumica nalega ali je? Če ni je najbojša rešitev menjava obroča za kakšnega boljšega z postruženo stranico. Cenovno cca 8.000 sit navzgor, pa še dvostenski je in trden.

www.maxisport.si

Na obroču se vidi neke sledi obodne struženja. To je verjetno to. :hmm: Ni taka feltna kot včasih, ko je bil samo zapigan plehnat trak, pa še prav grdo zavarjen skupaj. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na obroču se vidi neke sledi obodne struženja. To je verjetno to. :hmm: Ni taka feltna kot včasih, ko je bil samo zapigan plehnat trak, pa še prav grdo zavarjen skupaj. :SS

Ok potlej pa sam zamenjaj morebiti tele gumice in ti povem kak se jih nastavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kje so kaki hudi spusti po alsvaltu seveda

pa da so kaki lepi ovinki :?

pelu sm se z vrsica pa z mrzlce tam je blo kr kul pa v slo. seveda :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Balance, star 2 leti, vozen pretezno po makadamu. Treba bo menjat bremz gumice pa malo zobnike spucat pa namazat ker je zdaj prav svinjski :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

ena iz včerajšnjega potepanja po pohorju:

(mamicu vam nabijem, turistični delavci, vam in vsem tistim kolesarskim tablam, ki ste jih pomankljivo postavili)

post-685-1117432436_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Jest mam pa magnetno sobno kolo

letnik 98, črno, znamke Atala Ginny.

Nikol ga ne zapelem iz spalnice, tam nama je najlepše. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 let staro specialko Bottecchia....Prazne gume.

Rabiš gumi lezungo?...lmam še par tip topk (pa ne na joških) :xx:

Viš kok hitr se da vse zrihtat...od enih olimpiijskih do drugih

A ja...nimam kolesa...več sploh

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No še moja formula, dovolj solidna za rekreativca. Spredaj acera, zadaj Deore, zavore Intox. Ostalo več ali manj razvidno iz slike.

[attachmentid=66670]

Popravljeno . Popravil lightning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ki je ni. Nevem zakaj, ampak nikakor mi jo ne potegne, ustavi se cisto na koncu, komu poznan vzrok??

Pa drugič, jehat ga :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ki je ni. Nevem zakaj, ampak nikakor mi jo ne potegne, ustavi se cisto na koncu, komu poznan vzrok??

Pa drugič, jehat ga :P

Adobe Photoshop --> Save for web :hmm: (= zmanjšaj težo fotk :fredy: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!