Skoči na vsebino

Tehnični pregled skuterja (50ccm)


runn4

Priporočene objave

Zanima me, če na tehničnem pregledu skuterjem merijo hitrost (in tako ugotovijo, da imaš recimo odstranjene blokade ipd). Ali ima vsak novejši skuter (od 1998 naprej) prvi tehnični pregled šele čez 5 let?

Kako je s "športnimi" izpuhi? Dovoljeno ali ne?

Prosim za čimveč informacij.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-za nova motorna vozila (tudi kolesa z motorjem) je prvi tehnični pregled tri leta po prvi registraciji

-pri tehničnem pregledu koles z motorjem na posebni stezi izvedejo tudi meritev največje hitrosti, ki jo doseže kolo z motorjem in ne sme presegati 45 km/h

-na splošno pri izpušnih sistemih zakon določa homologacijo izpuha v Sloveniji. Ker je homologacija zahtevana za vsak tip vozila, jo imajo samo največji proizvajalci, pa še to ne za vsak tip vozila. V praksi pa običajno velja, da je za homologacijo dovolj, če ima izpuh potrdilo, da ustreza direktivam glasnosti, ki veljajo v EU. Na podlagi teh dokumentov je (športni) izpuh potrebno vpisati v homologacijski kartonček. Pri kolesih z motorjem pa velja, da ni dovoljena nobena predelava s katero se poveča moč motorja in s tem končna hitrost - torej zamenjava izpušnega sistema s športnim ni dovoljena in jo tudi ni mogoče vpisati v homologacijskiu kartonček.

toliko uradno - neuradno pa je dovoljeno vse, pri tem pa moraš biti pripravljen sprejeti tudi posledice take odločitve

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za izčrpno poročilo.

Zanima me pa predvsem kako je s temi stvarmi v praksi. Glede na to, da ima veliiiko skuteristov takšne in drugačne predelave..kako naredite tehnični pregled, če vam izmerijo hitrost na valjih?

Hm..tisto s 5 leti pa sem zamešal. 3 je pravilno. Vem.

LP :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce mas kaksne veze na tehnicnem pregledu se ti ni treba bati da ga nebi nardil tudi ce se so orginalne samo plastike in okvir.

Drugace pa omejevalec,blokade...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer bo glavnina za tehničnega na vrsti šele maja in kasneje.

Vendar, dajte tisti, ki imate to izkušnjo s skuterjem že za seboj, opisati, kako je to zgledalo.

Naš skuter gre na prvega tehničnega čez eno leto, pa da se počasi pravočasno pripravimo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

omejevalnik obratov se da dobit pr skuter kit-u stane nekje okoli 8k sit

drgače pa se da zadušit (torej narest skuter da doseže sam 50kmh) tudi z blokado v avspuhu kot mam to narjeno za tehničnega jst.......vzameš dol dušilec in in tam notr daš takšno cevko k ma notr zvrtanih nekaj lukenj pa lepo zašravfaš vse skupej in ne bo šel nikamor, ker ga bo pr določenih obratih začelo dušiti

če pa imaš veze pa itaq ni problema :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem pred 2 leti prodal gilero runner 50 letnik 98 in sem mel motor še registreran..imel prometno...dons me una prodajalna kliče in reče da so prodali skuter (so ga imeli nekaj časa zase) in un ga je šel registrerat..(s prometno..) a so mu zamorili glede homologacije!??Jaz mu sicer homologacije nisem dal (in jo tudi nimam), on pravi da pa ne more registrerat motorja :? :?

Zdaj pa mene zanimak od kdaj morejo zraven prometne, bit še homologacija kajti jaz ta 2-gič ko semn ga registrelal nisem rabil ničesar kot pa prometno.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

den2: nikjer na strani od scooter-kita ne najdem tega omejilca obratov.

Prav tako nimajo nobenega naslova, kontajktnega e-maila ali kaj podobnega. Kje se sploh nahaja ta trgovina? Online prodaje izgleda nimajo...

LP :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je možno da pride do kakšnih posledic pri tem blokiranju (podložka v izpuhu) ????

Ko tiga oni da gor na valcne pa stisne polni gas. To verjetno ni motoru najbolj všeč :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdaj pa mene nekaj zanima.

Mam skuter, letnik 00, seveda predelan, v prometni pise prvi TP apr 2005. Zdaj aprila mi je potekla registracija, tak da bo treba nekaj narest.

Zanima me ce podatek v prometni drzi? Ker tehnicnega nebom naredu.. Razen ce nabavim omejevalc...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko se pohvalm, da mi je uspelo nardit tehnicni- in to z zx-om gor :D

u bistvu ga nism jst naredu, ampk sm ga enmu pelou, k mi je še valcke pa take fore zamenu. pa sm se tko sekeru zarad tega :wacko: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mc m, kako mislis da nisi sam naredu?

Pa povej kdo je ta tip.. Morm menat ploscice se :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe jest sm tehničnega naredu iz kitom 70 iz fergazorjom 17,5 šprtnim filtrom,giannellijom :D :D :D :D

Vse kar sem naredil sem to da sem v variomat dal podložko in motor ni šel več kot 45km/h :P :P :P

(je pa res da sem ga pred enim letom naredil :P (takrat ko sem imel še runneja)) :yea2: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tist mi ga je pelu na tehni?nga oz. mi je tud on ga na 50km/h spravu :OK:

to je tist k pr smoletu dela, ampk tud doma sam to mau šraufa. ti bom cifro poslou ok?

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrstica kontakt, izberite svojega itd... se mi je pokazala šele zdaj, ko sem kliknil pritisnil ctr+f (find) in vtipkal "kontakt". Strange! :rolleyes:

Lp :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa mene zanimak od kdaj morejo zraven prometne, bit še homologacija kajti jaz ta 2-gič ko semn ga registrelal nisem rabil ničesar kot pa prometno.. :hmm:

Jaz sem homologacijo zgubil in ga tudi nisem mogel registrirat oz.ga tak nisem hotel vec.Potem pa je ata vzel stvar v svoje reko vzel samo prometno in moj izpit sel brez motorja in homologacije na tehnicnega oz. tja ko jih opravlajo in vse zrihtal....Dobil novo prometno(nevem zakaj :hmm: :) ) v kateri pise motorno kolko ceprav imam rumeno tablico :) ,dobil nalepko novo&podalsal zavarovanje in je bilo to to... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je možno da pride do kakšnih posledic pri tem blokiranju (podložka v izpuhu) ????

Ko tiga oni da gor na valcne pa stisne polni gas. To verjetno ni motoru najbolj všeč :hmm:

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem homologacijo zgubil in ga tudi nisem mogel registrirat oz.ga tak nisem hotel vec.Potem pa je ata vzel stvar v svoje reko vzel samo prometno in moj izpit sel brez motorja in homologacije na tehnicnega oz. tja ko jih opravlajo in vse zrihtal....Dobil novo prometno(nevem zakaj :hmm: :) ) v kateri pise motorno kolko ceprav imam rumeno tablico :) ,dobil nalepko novo&podalsal zavarovanje in je bilo to to... :)

hehe:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst tud nimam homologacije za zx-a,mi jo prejšnji lastnik ni dav . a lahko zarad tega kaj težijo,letos ko še nimam tehničnega al pa drugo leto ko ga mam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!