Skoči na vsebino

Zdravstveni nasveti


Ninč

Priporočene objave

pred 10 urami, Arzen pravi:

Jaz imam za vas en nasvet - v ovinkih ne it naravnost. Modra modrost, ki pripomore k daljšemu življenju :blush:

Modrosti izkušenega motorista :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kmet2 pravi:

Modrosti izkušenega motorista :D

Če pa vi še bolj izkušeni ne daste nobene modrosti. Pa še za zdravje ne skrbite. Več šraufov imate v sebi kot jih prodaja bauhaus, na potovanjih gre vsa mastna hrana, popijete vso zalogo dunje in še in še. Skrbi me za vas ostale motoriste :cry:

Popravljeno . Popravil Arzen
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Kmet2 pravi:

Modrosti izkušenega motorista :D

zato pa je biu vs moder po ceumu telešćku :P 

 

pol ja pa zdravstvene nasvete isku  :huh:

Popravljeno . Popravil maus
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Arzen pravi:

Če pa vi še bolj izkušeni ne daste nobene modrosti. Pa še za zdravje ne skrbite. Več šraufov imate v sebi kot jih prodaja bauhaus, na potovanjih gre vsa mastna hrana, popijete vso zalogo dunje in še in še. Skrbi me za vas ostale motoriste :cry:

Boš mogel enkrat z nami , da ti damo par zdravstvenih nasvetov :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

zato pa je biu vs moder po ceumu telešćku :P 

 

pol ja pa zdravstvene nasvete isku  :huh:

Ne rabiš vsem raztrobit, da si gledal moj telešček :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravstveni nasveti je naslov...verjetno ni mišljeno psihično zdravje. :P

Če se da, raje manj smetiti, če se da, pliiiiis, tenkju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

...verjetno ni mišljeno psihično zdravje. :P

Če se da, raje manj smetiti, če se da, pliiiiis, tenkju

Ker nam enim pomembno pojemo velik rio mare...

Najdragocenejše hranilo v tuni so omega 3 maščobne kisline, ki so znani varuhi zdravja srčno-žilnega sistema. Poleg tega pomagajo pri uravnavanju telesne teže in izboljšujejo telesni odgovor na inzulin, saj spodbujajo izločanje hormona leptina, ki uravnava vnos hrane, telesno težo in presnovo, izloča pa se v mastnih celicah. Omega 3 maščobne kisline tudi izboljšujejo razpoloženje in blažijo simptome depresije. Tunina vsebuje obilico mineralov (selen, magnezij in kalij) ter vitaminov skupine B. Ti so znani borci proti stresu, saj pomagajo pri proizvodnji hormona sreče. Poleg tega ohranjajo spomin, zmanjšujejo tveganje za možgansko kap in koristjo očem.

Prej voznja z motorjem proizvajala hormon srece,zdaj tuna? Vazno,da mi ok...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži, ampak tuna je na koncu prehranjevalne verige in v sebi kopiči tudi pol periodnega sistema težkih kovin ( Arzen, kadmij, živo srebro in svinec so toksični elementi, ki se pogosto akumulirajo v mesu rib, kar lahko ob prevelikem vnosu vodi do zdravstvenih težav)
Tko, da omega 3, pa minerali, pa vitamini so sicer super, ampak smo ljudje poskrbeli, da je v vodi vsak dan več svinjarije, ki se akumulira v ribah, ki so tako postale že kar malce neprimerne za uživanje v večjih kolličinah ;)
Aja, dober tek :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Alla pravi:


Tko, da omega 3, 

da nau kdo mene pojedu k sm alfa in omega :huh:

pa bo gdo mislu, da bo zdrau in pridobu spolnato spolno moć :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Ker nam enim pomembno pojemo velik rio mare...

Najdragocenejše hranilo v tuni so omega 3 maščobne kisline, ki so znani varuhi zdravja srčno-žilnega sistema. Poleg tega pomagajo pri uravnavanju telesne teže in izboljšujejo telesni odgovor na inzulin, saj spodbujajo izločanje hormona leptina, ki uravnava vnos hrane, telesno težo in presnovo, izloča pa se v mastnih celicah. Omega 3 maščobne kisline tudi izboljšujejo razpoloženje in blažijo simptome depresije. Tunina vsebuje obilico mineralov (selen, magnezij in kalij) ter vitaminov skupine B. Ti so znani borci proti stresu, saj pomagajo pri proizvodnji hormona sreče. Poleg tega ohranjajo spomin, zmanjšujejo tveganje za možgansko kap in koristjo očem.

Prej voznja z motorjem proizvajala hormon srece,zdaj tuna? Vazno,da mi ok...

Rio mare :lol1:oprosti ampak to ni niti t od tune. Raje prave ribe iz morja jej, ne pa konzervirano predelano hrano.

pred 53 minutami, Alla pravi:

Drži, ampak tuna je na koncu prehranjevalne verige in v sebi kopiči tudi pol periodnega sistema težkih kovin ( Arzen, kadmij, živo srebro in svinec so toksični elementi, ki se pogosto akumulirajo v mesu rib, kar lahko ob prevelikem vnosu vodi do zdravstvenih težav)
Tko, da omega 3, pa minerali, pa vitamini so sicer super, ampak smo ljudje poskrbeli, da je v vodi vsak dan več svinjarije, ki se akumulira v ribah, ki so tako postale že kar malce neprimerne za uživanje v večjih kolličinah ;)
Aja, dober tek :smoke:

Nisem toksičen :ras:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Arzen pravi:

Rio mare :lol1:oprosti ampak to ni niti t od tune. Raje prave ribe iz morja jej, ne pa konzervirano predelano hrano.

Je pa lahko vec pojes pol?une prave so toksicne ne beres..

Prave morjo bit na dve nogi...?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Arzen pravi:

Alla ti je bnekaj drugega želela povedat ampak naj ti bo.

Ok,ona pac noce,da sem prevec srecen...hvala,ker mi ti privoscis...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

Fotografija osebe Zemljič Konrad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si na tresenje curka, ki ga povzroča Parkinson.

Pa Alzheimer je tudi, če si pozabil, da je bil ta test objavljen 3-4 strani nazaj, :) :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Darko3g pravi:

Pozabil si na tresenje curka, ki ga povzroča Parkinson.

Pa Alzheimer je tudi, če si pozabil, da je bil ta test objavljen 3-4 strani nazaj, :) :) 

še vedno je smešno. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 21. 4. 2020 ob 11:25, DAMI34 pravi:

Fotografija osebe Zemljič Konrad.

Kaj pa, če izpolnjuješ pretežno vse pogoje? A si za na moped?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, hy650 pravi:

Kaj pa, če izpolnjuješ pretežno vse pogoje? A si za na moped?

da, če nimaš alzhimerja da se pozabiš gor vsest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

banda, dejmo nazaj k zdravju. Moje levo koleno se vztrajno krega z mano, no s pozicijo na motorju. In potem kadar se da bingljam z nogami dol. Moj bi me pa rad na Stelvio peljal, meni je pa že 200 km na dan vrh glave oz. za koleno, potem se že prednja stegenska mišica oz bolj stranska notranja vez MCL in pravtako zunanja  (lcl) ravno tako skrega z mano. 

Kaj storiti?

Delam most na ramenih, počepi (90 stopinj, ker 45 je preveč avč) , izpadni korak (par ponovitev, ker potem je spet preveč avč). S čim še okrepit mišice zadnjih in prednjih stegenskih mišic, da bo manj bolelo? Na kolo ne morem, ker mam z zapestjem tudi težave (neko dolgotrajno vnetje, za tisto vsaj mam seznam raznih  vaj in program za sledit).:rolleyes:

p.s. ne, dohtarju ne grem več, fizioterapevtu tudi ne več.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!