Skoči na vsebino

Yamaha YZF 1000 Thunderace


Orgasm

Priporočene objave

Iščem po temah, pa nikjer ne zasledim nič kaj konkretnih podatkov o thunderace-ki...

Je tak redka al kaj? Iščem nekaj takega B) ....okrog letnika 96, pa me zanima kake imate kaj izkušnje s tem motorjem...?

Hvala vnaprej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je od fzr 1000 samo je kšna malenkost spremenjena(hladilnik za olje,oklep).motor je bolj namenjen za "potovanja".motor ima 145ps!

Zlo mav ljudi prodaja,zgleda da so tko dobre,da jih noben noče prodat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ dax: glede na to, da je YZF thunderace naslednica FZR 1000 je zelo verjetno, da so masino samo "oplemenitili", se ti ne zdi? naslednica YZF 1000 je pa........ yep, spet imas prav, R1 (kar je BTW popolnoma nova konstrukcija in nima s prejsnjo neke velike veze).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja od letnika 96 naprej so....mislim da so jih delali 5 let....

samo najt kakega je problem... :wacko:

ce kdo ve se kak podatek bom vesel vsakega komentarja.... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thunder ace ima identičen agregat kot FZR od l.91 dalje, zmogljivosti so skoraj enake.

Edina slabost tega motorčka je da pije olje. Če ga tiščiš ga pije kr precej:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve kdo slucajno tut za kakega, ki ni bil na tleh, ki se prodaja....za cca. 1Mio sit? :?

hm...salamonca spremlji...tak motor se ne kupi kar čez noč....

thunderAce me je vedno navduševal podobno kot thunderCat...je izredno močan motor po katalogu ima 2,7s od 0-100 km/h kar pa ni tako malo....hajabusa ima isti pospešek s 175 konji...lep motorino ki ni čista športiva...jih je na cesti kar nekaj vidit....

lahko pa res počakaš 1. maj in obljubljeno deželo.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

thunderAce me je vedno navduševal podobno kot thunderCat...

Zakaj je pa potem nisi namesto Fazer-ja 2003 kupil????????????????????? :? :? :? :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Zakaj je pa potem nisi namesto Fazer-ja 2003 kupil????????????????????? :?  :?  :?  :hmm:  :hmm:  :hmm:

no money .)

kva je šel ta motor čist v pozabo <_<  jest ga nameravam kupt sam ne vem, ... nč se ne govori o njem  :(  zakaj ne  :angry2:

ima relativno malo lastnikov, pa še na forum je malo prijavljenih....zakaj se o njem ne govori pa je tudi isti vzrok

lahko pa da nihče nima težav z njim in zato ne išče virov informacij :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebno ne poznam nikogar...sem se pa pogovarjal s par lastniki....nihče se ni kaj posebej pritoževal nad kako hibo...mogoče teža....pa olje....

poizkusi na teh tujih straneh....

stran 1

stran 2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na (Zbrisano&#33; Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)

1.

2.

3.

Glede na to, da ima isti motor kot fzr 1000, je zelo vzdržljiv in papa olje.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

relativno nepoznanje tega motorja ima vzrok v nasledniku istega - namrec par let za predstavitvijo thunderace je prisla R1. nadaljna zgodba je znana.

ce isces soliden sport touring motor bolj s povdarkom na sport potem z YZF 1000 ne bos storil veliko narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje glede tega motorja je da je pravi sport turer in da v ovinkih bolj leži če imaš še sopotnika. Je malenkost težji od današnjih 1000, ampak saj si dec pa zato spljoh ni ovire. No pa ko ga boš umival ga nikoli preveč ne zalivaj z šlauhom :( , ker bo imelpar minut zvok kot kakšen gpz 500s - saj veš kaj mislim .) (če se ti to zgodi rabiš še fen za lase da vodo spihaš :ninja: ).

Aja kateri letnik pa gledaš?

Drugače je ta motor fantastičen pa še lep :wub: - to so moje izkušnje :)

Ti ga priporočam za nakup :OK: :OK: :OK:

Ps:: svetujem ti še nakup turing šipce.

Popravljeno . Popravil YZFR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je pa z rezervnimi deli za tale motor? :hmm: Pa pr ene 40-50 k km bi znala že sklopka drset a ne?:unsure:

Kolka je bla pa cena novega motora :?

Drgač pa gledam letnik 97, ker mi je modro-črn full všeč!!! Baje da 96 je sam črno-bel :angry2:

TinaRR :blush: , kaj si pa ti nardila s svojim :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@smokey20- pa da ni to tvoj prvi motor????? :? :hmm: :nono: vprašanja so že takšna, ja z deli je tak kot za vsako drugo Yamaho, drugače pa sem v Ilirski bistrici "na videz poznal" lastnika :BUA: tega motorja, pa v Mb jo je imel mehanik na Yamaha servisu (mogoče Darko - ni 100%), motor ni priljubljen zato ker smo pač taka nacija (R1 al pa nič, pa ker imamo AC malo več kot nič) švabi jih kupujejo ker so hitri motorji na katerih lahko prevoziš veliko kilometrov (je malo večja in udobnejša kot R1 .) ) pa vseeno ima karakter športnega motorja. Mislim da so jih v nemčiji precej bolj dolgo prodajali kot pri nas, je bil pred kakim dobrim letom test na DSFu - Motobike. V glavnem čez motor ni pripomb jih pa je pri nas bolj malo. Aja pa sklopka je lahko čisto hin al pa kot nova (odvisno od voznika, kar boš pa verjetno že na probni vožnji opazil) :slap:

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Da malo osvežim temo, bom še jaz napisal nekaj vtisov o prvi sezoni z mojo YZF1000R oz. Thunderace( :OK: ):-da ne bom moril z tehničnimi podatki, naj povem, da je motor v vseh območjih vrtljajev zelo uporaben (kar me glede na kub. in moč niti ni tako presenetilo..), presenečen sem bil nad (za moje pojme)dokaj lahkotnnim vodenjem motorja (tudi na zaprtih ovinkih-glede na izjave nekje v forumu, da je motor "neokretna krava" :nono: ) :hmm: Navdušila me je tudi najvišja hitrost, ki je presegla 280km/h :worship: !!

-Glede na moje izkušnje s tem motorjem moram potolažiti vse "nejeverne Tomaže", da je motor glede na ceno zelo uporaben, še posebej pa je naklonjen vožnji v dvoje, saj se s tem še poveča stabilnost motorja....

Če koga zanima mu lahko posredujem še kaj več podatkov na PM, da ne bom utrujal drugih, ki jih ta motor ne "zanima" (BTW:spomladi bo motor verjetno naprodaj :topic: )

LP Robi :yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!