Skoči na vsebino

Yamaha FZS 600 Fazer


Ice

Priporočene objave

Rab kdo orig prednje bremz ploscice ?

Bi rekel, da jih je se vec kot polovica

Menjava za pir ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me priblizna poraba pri fazer-ki 600 letnik 04- 06, umirjene voznje ene in dveh oseb? Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Ali mi lahko kdo pove kam je najbolje, da na gorenjskem peljem motor FZS 600 letnik 2003 na servis. 

Vem da ste o tem že pisal ampak 60 strani foruma bom prebral glih do novega leta :)

Kupil sem ga letos in je pred kratkim obrnil 41000km.

Kaj vse se ob takih km menja, kakšne so kaj okvirno cene?

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me priblizna poraba pri fazer-ki 600 letnik 04- 06, umirjene voznje ene in dveh oseb? Hvala za odgovore.

 

Povprečje 4,8L / 100km  :blush:

Odkar so notri Iridium svečke, pa številka vseskozi pada...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povprečje 4,8L / 100km  :blush:

Odkar so notri Iridium svečke, pa številka vseskozi pada...

Svečke njihova kvaliteta(iridijum) pa res nikakor nemorejo vplivat na porabo goriva res,da so dražje mogoče motor boljše vžiga(malo močnejša iskra) in bodo dlje zdržale,na manjšo porabo ti kvečemu vpliva letošnje nadpovprečno  vroče poletje,kajii določeno energijo porabi že sama mašina, da se segreje na delovno temperaturo in ni vseno če je,ko štartaš npr. +10   ali pa +35 in se mora mašina segreti na + 90 sto.To razliko v porabi še posebno opaziš,če voziš na krajše razdalje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Eno vprašanje za lastnike S modelov (2004).

Spredaj sta v žarometih 2 žarnici. Ena je kratka. Druga je H4. A bi morali obe kratki žarnici goret ali je ena kratka, druga dolga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje za lastnike S modelov (2004).

Spredaj sta v žarometih 2 žarnici. Ena je kratka. Druga je H4. A bi morali obe kratki žarnici goret ali je ena kratka, druga dolga?

Ena kratka, druga dolga. S pravilno prevezavo se doseže, da gorita obe kratki, ko prižgeš dolgo, mora ena kratka ugasniti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. Hvala!

Samo zanima me, ker je notri H4 žarnica (če se ne motim, je to kratko-dolga).

Imamo pa to v avtošoli, tako da prevezava odpade ;)

Popravljeno . Popravil rosse20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

pozdravljeni.
imam par vprašanj, kajti , sem frišen v tej stroki :)
lani proti koncu sezone nabavu fzs 600, letnik 2003, pa me zanima kaj vse bi dali vi gor, oz. priporoćate.naj še povem da se bom vozil umirjeno, brez kakih divjanj, ker sem začetnik v moto stroki in se ga morem prvo navadit.

 

potreno bo:

-naredit servis. katero olje in oljni filter?

-katere gume dat gor (obe dve, katero znamko)?
-menjat morem še hladilno tekočino pa me zanima kaj dat notri, antifriz do -30 ali samo vodo?

zavorne ploščice sem pa že nabavu, spredaj bom dal sintrane, zadaj pa organske.zračni filter sem zamenjal...
 
lp, denis
 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če ima kdo za prodat rabljene stranske kufre za fazerco 600 2004 letnik?

kakšne želiš? imam od kappe 40l pašejo na givi ali kapa stranske nosilce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšne želiš? imam od kappe 40l pašejo na givi ali kapa stranske nosilce.

Interesent.

Nimam pa še stranskih nosilcev.

Ponudba z slikcam na zasebca.PLS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni.
imam par vprašanj, kajti , sem frišen v tej stroki  :)
lani proti koncu sezone nabavu fzs 600, letnik 2003, pa me zanima kaj vse bi dali vi gor, oz. priporoćate.naj še povem da se bom vozil umirjeno, brez kakih divjanj, ker sem začetnik v moto stroki in se ga morem prvo navadit.

 

potreno bo:

-naredit servis. katero olje in oljni filter?

-katere gume dat gor (obe dve, katero znamko)?
-menjat morem še hladilno tekočino pa me zanima kaj dat notri, antifriz do -30 ali samo vodo?

zavorne ploščice sem pa že nabavu, spredaj bom dal sintrane, zadaj pa organske.zračni filter sem zamenjal...
 
lp, denis
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Svečke njihova kvaliteta(iridijum) pa res nikakor nemorejo vplivat na porabo goriva res,da so dražje mogoče motor boljše vžiga(malo močnejša iskra) in bodo dlje zdržale,na manjšo porabo ti kvečemu vpliva letošnje nadpovprečno  vroče poletje,kajii določeno energijo porabi že sama mašina, da se segreje na delovno temperaturo in ni vseno če je,ko štartaš npr. +10   ali pa +35 in se mora mašina segreti na + 90 sto.To razliko v porabi še posebno opaziš,če voziš na krajše razdalje!

Mal pozno sem tole ujel...

 

Tule je vse povzeto zakaj in kako: http://www.ngk-sparkplugs.jp/english/techinfo/qa/q10/index.html

 

Tule pa še mnenja motoristov: http://www.louis.at/_30f924f4f45a86da5f707aa24418cb887d/index.php?topic=artbewert&artbewert=liste&artnr_gr=10035100

 

Pri meni bodo naslednje spet iridium, samo se bom zgleda še precej načakal, preden jih bo treba zamenjat  :OK: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal pozno sem tole ujel...

 

Tule je vse povzeto zakaj in kako: http://www.ngk-sparkplugs.jp/english/techinfo/qa/q10/index.html

 

Tule pa še mnenja motoristov: http://www.louis.at/_30f924f4f45a86da5f707aa24418cb887d/index.php?topic=artbewert&artbewert=liste&artnr_gr=10035100

 

Pri meni bodo naslednje spet iridium, samo se bom zgleda še precej načakal, preden jih bo treba zamenjat  :OK: 

Meni nepotrebuješ pošiljati Angleških postov,govorim in pišen v treh jezikih na žalost Angleščine ni med temi tremi !

Ps. svečke tudi Iridijum menjaj po predpisu proizvajalca svečk in ne koliko so še lepe,Kajti Iridujum svečke tudi,ko so stare ne izgledajo slabe menja se jih zaradi ostarelosti izolacije (porcelana) ker njegov rok je omejen vsled velikih temperaturnih nihanj !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni nepotrebuješ pošiljati Angleških postov,govorim in pišen v treh jezikih na žalost Angleščine ni med temi tremi !

Ps. svečke tudi Iridijum menjaj po predpisu proizvajalca svečk in ne koliko so še lepe,Kajti Iridujum svečke tudi,ko so stare ne izgledajo slabe menja se jih zaradi ostarelosti izolacije (porcelana) ker njegov rok je omejen vsled velikih temperaturnih nihanj !

 

Je dosti slikc, ki povedo bistvo ;)

NGK guglov prevod strani pravi: "NGK Iridium IX svečke so podani pričakovana življenjska doba 40-50k kilometrov, medtem ko je njihova OEM Laser Iridium svečke običajno zadnjih 80-100k kilometrov"

Drugače pa kot je rekel pokojni Joža: Učiti se, učiti in še enkrat učiti... Tole stran sem po novem še jaz posvojil in se učim 2 nova jezika. Mogoče bo v pomoč: https://www.duolingo.com/

 

lp

@

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Živjo,

 

isto mene zanima, katere zadnje ploščice naj kupim(čeprav zadnje bremze skoraj ne uporabljam..redko, redko, redko kdaj).

-kje lahko kupim nove stopalke za voznika?

 

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Kje priporočate da kupim zavorne ploščice za mojo fazerco letnik 2003?

In katere ploščice priporočate?

 

lp

ploščice naj bodo mehkejše ker je ceneje menjati ploščice kot pa diske. Če si iz lj je primc na viču, potem imaš tudi kmc na rudniku in bs moto center. Na moji imajo ze 30 pa jih je se polovica res pa je da vozom dokaj normalno.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info, bom kar vse poklical da vidim kdo je cenejši  :)

Tudi jaz se vozim normalno. Res je da jo imam šele 1 leto, ampak pri 46000km bi bil že cas za menjavo.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za info, bom kar vse poklical da vidim kdo je cenejši   :)

Tudi jaz se vozim normalno. Res je da jo imam šele 1 leto, ampak pri 46000km bi bil že cas za menjavo.

 

lp

Jaz bi ti svetoval kupi originalne na servisu cene pa bodo enake neglede na katerem Yamahinem servisu kupiš !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!