Skoči na vsebino

Yamaha FZS 600 Fazer


Ice

Priporočene objave

  • 2 let pozneje...

3 leta nazaj ko je bil 1l benza cca 1.5€ je slo notr malo manj kot za 30e..cez 30e nisem nikoli tankal pa naj bi bila se taka rezerva. 

Delal sem pa od 280km do cca 360km na tank.. odvisno od priganjanja na ridah/kalu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎29‎.‎8‎.‎2017 ob 17:27, stuhec pravi:

Kolko največ l bencina ste nankali ?

Toliko kot je napisano v navodilih. V primeru 2003 letnika, 22L... Ampak takrat je šlo že res na hlape...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
On 9/4/2017 at 2:16 PM, Gušter said:

Toliko kot je napisano v navodilih. V primeru 2003 letnika, 22L... Ampak takrat je šlo že res na hlape...

2002 in 2003 letnik imata 22 l tank

pri okoli 300 km se prižge lučka in tankaš 17 l, pomeni je še 5 l not in bi moralo it še slabih 100 km....če imaš srečo :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zdravo fantje, rabil bi vašo pomoč in sicer na fzs 600 sem zamenjal sprednji zobnik za -1 in pa namestil sem shorty ročke sklopke in zavore. Problem je v tem da ko je motor v prestavi in stisnem sklopko je kolo se vedno blokirano. Zajla sklopke ima prostega lufta cca 2mm.

Hvala in lp

Luka

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 5 mesecev pozneje...

Ima mogoče kdo za prodat kak gel sedež, recimo bagster ali kaj takega?

Res mi je fajn to ''staro prdalo'' za vozit, sam sedež pa za crknit ko sva dva gor......

Za ta motorček bi rabil, spodnja slika :) 

20180422_170514.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Imam težavo, da mi je crknila ključavnica na FZS 600 l. 2001.

Ima kdo idejo kje dobiti rezervno in, če mogoče paše gor tudi od katerega drugega motorja (originalna je precej draga ;  ebay, amazon, aliexpress nimajo nič) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Prodam svojo legendarno fazerco. Narejen velik redni servis pri MarincSpeedShop v vrednosti skoraj celega motorja. Nastavljeni ventili, nove prirobnice,ultrazvocno scisceni in obnovljeni fergazerji, sinhronizacija, obnovljena zadnja celjust, zavorno olje, olje masina, olni filter, antifreeze, zracni filter, svecke,filter goriva, obnovljene vilice,rocica sklopke+zajla. Izmerjena kompresija je v rangu nove masine, olja ne pokuri nic. V motor sem tako preprican da ponujam garancijo 20kkm ali dve leti. Kilometri so skrivnost lahko pa jih nastavimo po zelji naivnega kupca haha. Prodajam ker imam (spet) 15pik in samo se kihnem pa poleti izpit. Cena 1800€.

50887201_10156507556404678_6765553959219232768_o.jpg

PhotoGrid_1559297707724.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, marincspeedshop pravi:

Prodam svojo legendarno fazerco. Narejen velik redni servis pri MarincSpeedShop v vrednosti skoraj celega motorja. Nastavljeni ventili, nove prirobnice,ultrazvocno scisceni in obnovljeni fergazerji, sinhronizacija, obnovljena zadnja celjust, zavorno olje, olje masina, olni filter, antifreeze, zracni filter, svecke,filter goriva, obnovljene vilice,rocica sklopke+zajla. Izmerjena kompresija je v rangu nove masine, olja ne pokuri nic. V motor sem tako preprican da ponujam garancijo 20kkm ali dve leti. Kilometri so skrivnost lahko pa jih nastavimo po zelji naivnega kupca haha. Prodajam ker imam (spet) 15pik in samo se kihnem pa poleti izpit. Cena 1800€.

50887201_10156507556404678_6765553959219232768_o.jpg

PhotoGrid_1559297707724.jpg

lepo, nasvet

https://www.avp-rs.si/vozniki/rehabilitacijski-programi-2/izbris-kazenskih-tock/

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frka je ce naredis 3 hujse prekrske v dveh letih (kazen ki vklucuje kazenske pike) ti baje odvzamejo zacasno izpit in potem sodnica odloci kako naprej. Tako me je poducil sicer prijazen policaj ko so me snel zanc na radar. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, marincspeedshop pravi:

Frka je ce naredis 3 hujse prekrske v dveh letih (kazen ki vklucuje kazenske pike) ti baje odvzamejo zacasno izpit in potem sodnica odloci kako naprej. Tako me je poducil sicer prijazen policaj ko so me snel zanc na radar. 

Verjetno ti je o tej zadevi govoril. 

(1) Policist zaseže vozniku motorno vozilo, s katerim je bil zaloten pri storitvi hujšega prekrška in je izpolnjen eden od naslednjih pogojev: 

1.     če je bil storilec kot voznik motornega vozila v zadnjih dveh letih najmanj trikrat pravnomočno kaznovan za prekršek:

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ima mogoče kdo za prodat sprednja zavorna diska za fazerja (FZS 600 5DM1) l. 2001 ?

Zadnjič mi ga je en zbil na parkingu in zvil diske, novi so pa dragi ko žafran. :(

A ima mogoče kdo gor ali pa je imel takšen disk in kako se obnese ?

s-l1600.jpg

Popravljeno . Popravil jlaznik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Prodam kovček z nosilcem za Yamaha fzs600 98-03, magnetna tank torba, spuscene sopotnikove tacke, izpuh in dodatno oblazinjen sedez lahko menjam za original.

P.S. motor bo spomladi tudi naprodaj

received_411624612755630.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Wuhuuu motor je zrihtan in naprodaj.

⬇️Prodam⬇️
#Yamaha FZS600
Narejen velik servis:
-olni filter in olje
-zracni filter
-filter bencina
-zavorno olje
-obnovljena zadnja zavorna celjust
-obnovljeno vzmetenje
-svecke
-nastavljeni ventili
-rocka sklopke in zajla
-obnovljeni in ultrazvocno ocisceni vplinjaci
-sinhronizacija vplinjacev

PhotoGrid_1579170820866.jpg

Popravljeno . Popravil marincspeedshop
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Menjam original sedez za dodatno tapeciranega. Meni je premehek za sportno voznjo. Prodam nove gumi sesalne prirobnice (pri fergazerjih). Z leti rade razpokajo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni,prosim za pomoč.Imam yamahao fazer 600 letnik 2007.Je moj prvi motor,vozim bolj ljubiteljsko.Opažam,da mi pri večji hitrosti cca od 120km/h začne motor močno tresti,celi motor dobesedno drni-trese,tako da je vožnja skoraj nemogoča.Na motorju so nove gume metzeler montirane in centrirane pri Širniku Radlje ob dravi,zamenjan zadnji ležaj na kolesu,druge zračnosti ni zazanat.Na motorju je kovček,je pa res ,da brez kovčka nisem probal,če je kakšna razlika.

Hvala za pomoč

Matjaž iz MB

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že veliko napisanega o kufrih in fazercah in podobnih mopedih, tko da ti bodo temo verjetno zaklenili ali prestavili.

Kot rečeno, kufer dol, pa ti bo takoj jasno, če v njem tiči zajec😂. Sem kar prepričan, da bo to-to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, bajde pravi:

Pozdravljeni,prosim za pomoč.Imam yamahao fazer 600 letnik 2007.Je moj prvi motor,vozim bolj ljubiteljsko.Opažam,da mi pri večji hitrosti cca od 120km/h začne motor močno tresti,celi motor dobesedno drni-trese,tako da je vožnja skoraj nemogoča.Na motorju so nove gume metzeler montirane in centrirane pri Širniku Radlje ob dravi,zamenjan zadnji ležaj na kolesu,druge zračnosti ni zazanat.Na motorju je kovček,je pa res ,da brez kovčka nisem probal,če je kakšna razlika.

Hvala za pomoč

Matjaž iz MB

ba kar tule pravo mesto za tako vprašanje.

Isto vprašanje lahko postaviš tudi v temi servisi splošno. 

Debatiranje o tresenju je tok dolgo kot forum. Lahko je kriv kovček, slabo nastavljeno vzmetenje (zategni malo zadaj prednapetost), lahko je kaj drugega (ohlapnost verige)

Vsekakor je fajn da motor daš pogledat nekomu, ki se v to spozna.

Najprej poskusi brez kovčka, potem boš videl.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to kar si napisal, bi po svojuh izkužnjah, rekel, da je prednja pnevmatika. Pelji se cca 70 km na uro pa spusti belanco. Če ti bo okoli 60 kmh zaćelo tresti sem pa tja, je najverjetneje to. Imel že 3x. Vedno slabša izdelava pnevmatik, sploh tistih "tapoceni"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

ima kdo spodobne prednje diske za FZN600 1998-2003. Moji so žal fuč... pretanki in so se ukrivili...

 

+38641711903

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zamenjal sem sprednje disk ploščice, na yamahi fezer. Sedaj mi zavore ves čas rahlo držijo, kolo se ne suka lepo.

Najprej sem nekaj olja odlil iz rezervoarčka, ker ga je bilo popolnoma do vrha in so mi kolegi rekli, da ne sme biti čisto polno. Kljub temu, še vedno rahlo ploščice pritiskajo ob disk.

Kaj naj še storim?

Hvala

Lp Jože

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, joc987 pravi:

Zamenjal sem sprednje disk ploščice, na yamahi fezer. Sedaj mi zavore ves čas rahlo držijo, kolo se ne suka lepo.

Najprej sem nekaj olja odlil iz rezervoarčka, ker ga je bilo popolnoma do vrha in so mi kolegi rekli, da ne sme biti čisto polno. Kljub temu, še vedno rahlo ploščice pritiskajo ob disk.

Kaj naj še storim?

Hvala

Lp Jože

Nič. Zavorne ploščice vedno malenkost drgnejo po disku.

Zavorne tekočine mora biti ravno prav. ... najbolje na sredini med oznakama min. in max. na lončku za zavorno tekočino,   ... oz. na sredini okroglega okenčka zavorne črpalke z integriranim rezervoarjem zavorne tekočine, če nimaš plastičnega lončka...in gledaš, ko je motor naravnost, ne na tački in zasukanim krmilom.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, joc987 pravi:

Zamenjal sem sprednje disk ploščice, na yamahi fezer. Sedaj mi zavore ves čas rahlo držijo, kolo se ne suka lepo.

Najprej sem nekaj olja odlil iz rezervoarčka, ker ga je bilo popolnoma do vrha in so mi kolegi rekli, da ne sme biti čisto polno. Kljub temu, še vedno rahlo ploščice pritiskajo ob disk.

Kaj naj še storim?

Hvala

Lp Jože

bo kar tule pravo mesto za tako vprašanje. Lahko bi tudi vprašal v sklopu oprema/zavore. Si očistil lepo čeljusti? Se jih splača mal razmigat. Break cleaner al pa malce wd 40, pa nove ploščice not popumpat, pa razklenit nekajkrat.

Drsanje zavor se lahko sliši a kolo mora lepo teči. Zavorna tekočina mora biti med max in min.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!