Skoči na vsebino

Yamaha FZS 600 Fazer


Ice

Priporočene objave

Zadnjo gumo (Bridgestone) zamenjal pri 8.500km, ker je nekje v Avstriji platno ven pogledalo (na srečo sem se nazaj na mejo pripeljal brez dokumentov, pa je bila policaju guma zadnja briga :P ). Zdaj je gor D207! Drži za Fazer več kot dovolj, koliko bo pa zdržala bomo pa videli. Glede na to, kako močno se segreva že v tem neprevročem vremenu, se mi zdi, da ne bo prav dolgo. :( Naslednja bo verjetno D220! :hmm: Sprednje nisem menjal, ker je še dobra! Kombinacija mogoče ni najbolj posrečena, amapak Fazer se ne pritožuje.

Opravil tudi prvi pravi servis (10.000km). Olje+filter+delo+DDV=13.000SIT (nekaj tolarjev manj). Serviser je nekaj omenjal čiščenje :unsure: :hmm: ...po osmih mesecih bo verjetno res že čas, da Yamaho operem. B) Lahko pa tudi še malo počaka (tavelki kosi blata tako ali tako sami dol popadejo) :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je držala zadnja D207 celih 6.500km sam je že skor platno pokukalo.

Kje pa delaš ti tako poceni servis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa delaš ti tako poceni servis

Reklame ne smem delat, sploh pa se mi ne zdi tako poceni... :hmm:

filter..... 2.200SIT

olje...... 6.700SIT (3,2 litra)

delo..... 4.000SIT (1 ura)

------------------------------

skupaj 12.900SIT (vse cene so z DDV)

Ura dela vključuje... spuščanje olja, odvijanje filtra, pol ure pavze, da se zadeva ohladi, medtem pa čvek o tem in onem, privijanje filtra, natakanje olja, mazanje in štelanje pletenic in drugih premičnih delov, čiščenje in mazanje verige, dajanje koristnih napotkov in pisanje računa!

A bi bilo treba še kaj postorit :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kr povem da je blo pocen tole. <_< <_<

Sm sam tale tedn kupu olje (300V) in za 1 liter odštel mal več kot 4100 SIT. :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reklame ne smem delat, sploh pa se mi ne zdi tako poceni... :hmm:

filter..... 2.200SIT

olje...... 6.700SIT (3,2 litra)

delo..... 4.000SIT (1 ura)

------------------------------

skupaj 12.900SIT (vse cene so z DDV)

Ura dela vključuje... spuščanje olja, odvijanje filtra, pol ure pavze, da se zadeva ohladi, medtem pa čvek o tem in onem, privijanje filtra, natakanje olja, mazanje in štelanje pletenic in drugih premičnih delov, čiščenje in mazanje verige, dajanje koristnih napotkov in pisanje računa!

A bi bilo treba še kaj postorit :?

ampak olje si pa nalil noter lih tanjcenejsi in najslabsi :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak olje si pa nalil noter lih tanjcenejsi in najslabsi :hmm:

Kako si uganil?

Sva se s serviserjem strinjala, da bo Fazerju najbolj ustrezalo NAJCENEJŠE olje! :yea2:

(verjetno je tud najslabše, nisem pa čisto prepričan, serviser je sicer zanikal, ampak jaz mu ne verjamem :hmm: )

Itak je pa za to Yamahino podrtijo še to predobro. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem dala avgusta lani za

filter 3.470sit

motul 5100 (3litre)4860sit

delo 6.500sit

kar nanese okoli19.000sit

kaj mogoče gdo ve če gre na prvemu servisu več olja not kot na drugem,ker vidim da mi je pri prvemu obračunal 3.70litra na naslednjemu pa 3litre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj mogoče gdo ve če gre na prvemu servisu več olja not kot na drugem,ker vidim da mi je pri prvemu obračunal 3.70litra na naslednjemu pa 3litre?

mogoče ti ga pa yamahca kej popapa...... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem dala  avgusta lani za

filter 3.470sit

motul 5100 (3litre)4860sit

delo 6.500sit

kar nanese okoli19.000sit

kaj mogoče gdo ve če gre na prvemu servisu več olja not kot na drugem,ker vidim da mi je pri prvemu obračunal 3.70litra na naslednjemu pa 3litre?

Če je v obeh primerih zamenjal tudi filter, bi v obeh primerih moral porabiti enako količino olja... Če filtra ne menja, nekaj olja ostane v le-tem in pride do razlike - a dvomim, da bi filter lahko vseboval 7dcl olja...

Je pa možno, da pri prvi menjavi 7dcl olja spusti skozi mašino, da še dodatno 'spere' morebitne kovinske delce, ki bi do prvega servisa še naj nastajali zaradi utekanja - kdo bi vedel... Najbolje, da vprašaš kar serviserja.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak je pa za to Yamahino podrtijo še to predobro. :lol1:

da se ne boš potem pritoževal če ti bo slabo vračala...ker kakor delaš z njo tako ti vrača....šparat na litru olja je pa primitivno....... <_<

aja danes grem po šipco(Mra) v ljubljano..... :afro1: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se ne boš potem pritoževal če ti bo slabo vračala...ker kakor delaš z njo tako ti vrača....šparat na litru olja je pa primitivno....... <_<

Seveda bi lahko nalil v mašino tudi trikrat dražje olje in se potem seveda trikrat bolje peljal, ampak... :hmm:

Ko pa bom hodil v najdražje restavracije, jedel najdražje jedi, pil najdražje pijače, se oblečil v najdražje krpe, kupoval najdražja darila, hodil na najdražje počitnice in si privoščil najdražja razvajanja, takrat in šele takrat bom v motor (ampak gotovo ne Fazer) nalival najdražja olja... B)

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in si privoščil najdražja razvajanja, takrat in šele takrat bom v motor (ampak gotovo ne Fazer) nalival najdražja olja... B)

a ni motor eno izmed najdražjih razvajanj oz. hobijev....pravijo da je to drag šport...in to da se posvetiš enemu izmed dragih športov je zadosten razlog da motor tudi primerno vzdržuješ.....na 3 litrih olja si prišparal 3 jurje.....v soboto se ga boš s prijatli nalil in zapravu 5 tisoč slovenskih tolarjev pa se ti bo sam smejalo kako poceni si skozi prišel.....

joj prejoj...... <_<

malo vpraši po forumu ali si naredil fajn potezo s takim oljem......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo vpraši po forumu ali si naredil fajn potezo s takim oljem......

ja premza, dej mal vpraši po forumu, boš dobil vsaj kakšno kredibilno mnenje;

Kar pa ti počneš s svojo yamaho, je pa res joj prelol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...na 3 litrih olja si prišparal 3 jurje.....v soboto se ga boš s prijatli nalil in zapravu 5 tisoč slovenskih tolarjev pa se ti bo sam smejalo kako poceni si skozi prišel.....

Lahko pa dam 5kSIT več za olje in čez vikend ostanem doma... :hmm:

Lahko, a ne bom! :P

malo vpraši po forumu ali si naredil fajn potezo s takim oljem......

In odgovor bom dobil od... :hmm: Tebe? :lol1:

Tebe, ki si navalil na moje slabo olje, čeprav se ti niti slučajno ne sanja katero olje je to :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne gre za to...poglej...zaradi mene lahko mivko v mašino zlivaš....sam tvoj razlog ki si ga navedel zakaj si dal to olje not je pa banalen....ne vem kaj za en motor imaš(cenovno) ampak ziher si dal za njega 1 miljon, vsako sezono(reciva 10.000 Km) maš še vsaj za 150.000 sit stroškov....in ti si kao se odloču zato ker hočš prišparat8nimaš denarja za stran metat?), da daš not tisto olje katerega imenuješ najcenejše/najslabše, da boš na 10.000 km prišparal 3.239 sit.......

ne vem če ti gre ekonomija sam meni je to banalno.....

brez zamerem, upam da lahko ostaneva na konstruktivni debati...... .)

In odgovor bom dobil od...  Tebe?

od mene dobiš samo ta odgovor, da v ekonomskem smislu nisi naredil nič.....

Popravljeno . Popravil Thundercat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

filter..... 2.200SIT

olje...... 6.700SIT (3,2 litra)

delo..... 4.000SIT (1 ura)

------------------------------

skupaj 12.900SIT (vse cene so z DDV)

Motul 5100 je cist super olje za ta motor. Jaz ga tudi v moj moped dajem. :)

Kar je malo sumljivo poceni pri tvojem servisu, je oljni filter. 2200sit z ddv-jem? Na mojem racunu je z ddv-jem cena 4140 sit(oz. 3450 brez davka). Lahko mi na pm poves, kje ti to servisiras, ce ti ni odvec.

lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motul 5100... Jaz ga tudi v moj moped dajem. :)

Smo že trije, ki na olju šparamo. Bomo že še plačali to svojo neumnost... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo že trije, ki na olju šparamo. Bomo že še plačali to svojo neumnost...  :unsure:

Jap, to nas bo se stalo. :D

Sicer pa, kaksno neumnost neki? Zakaj bi pa dal cisto sintetiko notri? Saj se motor ne vrti na 15 kvrt/min, pa tud ponavadi na cesti ne vozis kot po grobniku. Mogoce bi ga dal notri zato, da bi potem lahko rekel, da imam najboljse olje notri .) :P

lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja škoduje mu sigurn ne, zarad gunih 3000 SIT kr je dražji servis pa ne bo čist noben bankrotiral. .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem dala avgusta lani za

filter 3.470sit

motul 5100 (3litre)4860sit

delo 6.500sit

kar nanese okoli19.000sit

kaj mogoče gdo ve če gre na prvemu servisu več olja not kot na drugem,ker vidim da mi je pri prvemu obračunal 3.70litra na naslednjemu pa 3litre?

Sem pozabla napisat da so ble cene brez DDVja tako da pride res okoli 19jurjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej jaz mam tud MOTUL 5100 sej je čist super olje,bolš k olivno :P

TC a si že zmontirov šipco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC a si že zmontirov šipco

jp... :rolleyes:

slikal ga bom sedaj popoldne pa bom nalimal ker nimam kabla... .)

a je mogoče kdo dajal dol centralno stojala pri fazerki :hmm: ....razmišljam da bi ga odšraufal dol in kupu univerzalno stojalo(dela en v okolici-7000 sit)....sem gledal se mi ful svinjarije nabira gor pa rabim ga samo ko ketno mažem.....pa ker nimam original avspuha mi tista gumica na desni strani malo probleme dela ker nimam narejeno tisto zadevo kot pri original avspuhu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!