Skoči na vsebino

Yamaha FZS 600 Fazer


Ice

Priporočene objave

danes sem nalimala tole reč gor,sam neki fali pa ne vem kaj :hmm:

:o ... manjka pika za motosvet pred com ...

100 % pravilno bi bilo ... www.motosvet.com ... pa saj to se res ne vidi ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ali kdo na fazerju uporablja zarnice z vecjo svetilnostjo ala +30%??? me zanima ce je razlika opazna pri nocni voznji in ali se stekla in parabole kaj pregrevajo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je na FZS600 (2001)še v garanciji pregorel fokus z originalno žarnico H1.Sedaj uporabljam Osram silver, je nekoliko bolje ob različnih pogojih vendar bi rekel da cca 10% max boljše.Tistih 40 % pa jih mogoče izmerijo v laboratoriju.Zoran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali kdo na fazerju uporablja zarnice z vecjo svetilnostjo ala +30%??? me zanima ce je razlika opazna pri nocni voznji in ali se stekla in parabole kaj pregrevajo???

da, uporabljam Osram SilverStar...in svetilnost je res boljša...bleščeči predmeti(opozorila na cesti) mi pri kratki luči bleščijo veliko prej kot z navadno žarnico.....zamenjal sem žarnico ko je motor imel 1000 km zdaj pri 13.000 je še vedno ista žarnica not.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je že kdo opazil podobne razpoke pri mašini. :? :? :? :hmm: :hmm: :hmm:

A je to normalno? :? :? :?

post-4-1091470499.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne še...sem šu zdaj pogledat, ma je tema nisem nič vidu...pogledal bom jutri ko bo dan....a so razpoke površinske, se kaj lušči ali gre za vreznine, ki so globoke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če bi to vedu bi blo kr fino. Vid se kot razpoka sam ne morm pa vedt koko je globoka. Dej res prosm poglej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo sem šu z baterijo gledat...lahko potrdim dve razpoki na vsaki strani....vendar samo dve, ki sta pravokotni na moj pogled in potekata proti notranjost mašine....zgledajo kot površinske...kot da bi se hotele oluščit...vendar so na dotik čvrste.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jes mam pa en problem z nastvaitvijo prednjih luči na Fazer-ju letnik 2003...u bistvu ne vem kje oz. kako se nastvlja višino (mi zdej preveč visoko svetijo). V navodilih piše da se je potrebno obrnit na servis, sam mislim da bi tud doma zmogu, če bi vedu kaj je prbližno treba nardit (a je kak šrauf  za nastavitev ob luči, al je treba še kej več razdret).

Torej če je kdo to že počel oz. ve kako se to nardi, bi prosil za nasvet.

Lp.

Sicer imam jaz novo fazerco in so mi luči tudi visoko svetile in mi je na servisu to odpravil s tem, da je ob nastavitvi zadnjega amortizerja na trše luč začela svetiti kar v redu. Koliko kil pa imaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je že kdo opazil podobne razpoke pri mašini. :? :? :? :hmm: :hmm: :hmm:

A je to normalno? :? :? :?

1. lahko je samo rob, ki je nastal pri vlivanju/obdelavi bloka

2. če je "razpoka" suha, ni vlažna od olja, pol ni panike

3. Yamaha power :yea2: to nastane od konjev :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam eno vprašanje, v servisni knjižici namreč nisem nikjer zasledila, na koliko km je potrebno narediti servis. Ko sem klicala na pooblaščene servise so mi skoraj vsi rekli drugače. Eni trdijo na 10000, eni pa na 6000km. Baje na 10000 samo od letnika 2004 dalje...:hmm: Mogoče na 6000km zato, da več zaslužijo??? :hmm:

LP D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo sem šu z baterijo gledat...lahko potrdim dve razpoki na vsaki strani....vendar samo dve, ki sta pravokotni na moj pogled in potekata proti notranjost mašine....zgledajo kot površinske...kot da bi se hotele oluščit...vendar so na dotik čvrste.... :hmm:

Daj pomagaj nam: v katero smer pa si gledal, da bomo vedl, kam štrlijo kao razpoke, pravokotne na tvoj pogled?

Si gledal:

a) sede na motorju v smeri vožnje?

B) stoje ob motorju v smeri vožnje?

c) sede na motorju dol na blok mašine?

d) stoje na motorju dol v blok mašine?

e) čepel ob motorju in gledal v blok mašine?

f) čepel ob motorju in gledal v smeri vožnje?

g) drugo (napiši, kaj)

:afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e) čepel ob motorju in gledal v blok mašine?

Najbrž je tale, ker tam nekje ima tudi pecotova fazerka razpokico/e.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@SymRu: Se najbolj bi lahko potrdil opcijo "f". Samo nisem gledal v smeri voznje ampak levo v blok motorja. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj pomagaj nam: v katero smer pa si gledal, da bomo vedl, kam štrlijo kao razpoke, pravokotne na tvoj pogled?

a ni ta podatek dovolj da veš kam so razpoke usmerjene oz. kam štrlijo....

ki sta pravokotni na moj pogled in potekata proti notranjost mašine

a je sploh važno kam jst gledam....oz kje sedim..... :wacko: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

jaz sem nardila servis na 20jurjev tako za info če koga zanima me je prišlo 33.000sit menjali pa so olje motul 5100(2,7litra),oljni filter,zračni filter(6.500sit)4komade svečk(cr8e)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem šla na servis pri 10000km in me je servis koštal........

-delo....3ure(le kaj je počel tako dolgo)-16000,00 :hmm:

-olje(imela s seboj)

-svečke...pozabla ceno

-filter...??

-no, še oprali so mi ga, ter namazali ketno

...........30000,00 tolarjev :angry: :angry:

Največji štos je bil, da sem motor pripeljala tja ob 07.30(pol ure se je moral hladit), po njega šla 11.00, nato mi pa tip reče, veš še eno uro dela ti nisem računal, za :SS

LP D

Popravljeno . Popravil dašenka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dašenka, če dva mehanika delata na motorju eno uro, se to (lahko) šteje za dve uri. Sicer pa naj bi vse po normah računalo, tudi če dejansko porabi 10% časa, kot ga zaračuna.

Tiste tvoje 3 ure pa zaslužijo en velik LOL!

Čudi me, da je ElBarto to kar mirno sprejel.

Mimogrede, kateri mehankar pa je to bil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr vem, ti zamenjajo olje, ketno našponajo zamenjajo zračni filter ... tok sm zvedu .. ko bom pa delu servis na 10.000 ti bom pa spisu vse kar bo gor na računu pisalo.

lp

maus

:yea2:

sej vem kaj ti naredijo na rednem servisu, sam 30k za olje in filter :SS :SS

kar je preveč je pa preveč, pa 3 ure dela, kaj ti še cel motor razstavijo

ne morem druzga rečt kot kurbe požrešne :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem nardila servis na 20jurjev tako za info če koga zanima me je prišlo 33.000sit menjali pa so olje motul 5100(2,7litra),oljni filter,zračni filter(6.500sit)4komade svečk(cr8e)

sprejemljiva cena!

v temi FZ6 je nekdo napisal, da ga pride servis na 10.000km 30.000 sit :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!