Skoči na vsebino

Yamaha FZS 600 Fazer


Ice

Priporočene objave

Jaz sem šla na servis pri 10000km in me je servis koštal........

-delo....3ure(le kaj je počel tako dolgo)-16000,00 :hmm:

-olje(imela s seboj)

-svečke...pozabla ceno

-filter...??

-no, še oprali so mi ga, ter namazali ketno

...........30000,00 tolarjev :angry: :angry:

Največji štos je bil, da sem motor pripeljala tja ob 07.30(pol ure se je moral hladit), po njega šla 11.00, nato mi pa tip reče, veš še eno uro dela ti nisem računal, za :SS

LP D

zlo na kratko zameni serviserja, ej pa ti je sploh prlimal v knjižco štempel???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil je en sam mehanik, ker tud dela sam, El B. pa itak nima kaj za nardit. Drugo leto definitivno NE grem več tja, letos mi pa druga ni ostalo, ker nimam ravno dosti časa, da bi se vozila, nevem, v Trbovlje, Celje al pa kam drugam med tednom. Saj pregovor pravi"osel gre samo enkrat na led" :wacko:

Mogoče pa me je štempl več koštal :hmm: :hmm: :hmm:

LP D

Popravljeno . Popravil dašenka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem že našla......vsakih 10000km.....

LP D

ne vem jaz mam še tastaro pa mi piše v servisni da je servis na vsakih 6taužnt,sam se mi zdi butasto zakaj, oz če mi zna gdo razložit,kakšna je razlika oz v čem je finta da majo nove pa oz druga verzija naprej pa na 10,vglavnem jaz sem si rekla če majo novejše na 10 mam tud jaz lahko in tako ga delam na 10 res da pride olje mal bolj temno sam še zmerom je v redu,no nekaj bom prišparala obogatela pa zihr ne bom .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dašenka ne vem kam si peljala ampak jaz sem dala za servis kao mali,čeprav se mi zdi že velik so mi menjali še zračni filter in svečke pa je bilo delo 6.500sit,tako da me je komplet servis koštal z delom vred 33.000sit se pravi oljem(motul) 5100-2,70l,oljni filter,zračni filter,4kom svečk in delo.vse skupi pa je trajalo dobro urco.

ok sorry k pišem v to temo čeprav je to čist tastara fzs ja pa na 20.000je bil narjen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poanta je v tem da so v navodilih (oz. servisni knjigi) za novo samo spremenil servis na 10k in ne na 6k. Stare niso mogl spreminjat - zato po mojem tut lahko delaš servise na 10k, sej je vse isto. B) B)

ps1: Ne me vprašat zakaj to.

ps2: A ta staro verzijo Fazer-ke maš to, pa šele 20k km' :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Fazerjem imam namen storiti naslednje...

-zamenjati zadnji amortizer,

-dvigniti stopalke,

-dvigniti izpuh,

ali pa

-prodati.

Motor bi z veseljem obdržal, ker je dovolj udoben, sprejme precej prtljage, je dovolj močan, tudi menjalnik se je po dobrih 10.000km utekel in ne ropota več toliko, vzdrževanje je poceni, moti pa me slab zadnji amortizer in dejstvo, da je motor prenizek. Se mi splača metati denar za predelavo ali naj si raje omislim drug motor? Predelava razen amortizerja ne bi smela biti prevelik strošek, pa tudi za amortizer še vedno upam, da paše od kakega starega športnega motorja, ki ga najdeš na odpadu. Kak predlog? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Fazerjem imam namen storiti naslednje...

-...

-dvigniti stopalke,

-dvigniti izpuh,

...

Si probal dol odviti cepke na tackah? Se vedno drajsas?

Drajsas z auspuhom? Pomaga, ce bi zamenjal original okroglega(ce ga se imas) za ovalnega. Pridobis kak cm lufta do tal.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem jaz mam še tastaro pa mi piše v servisni da je servis na vsakih 6taužnt,sam se mi zdi butasto zakaj, oz če mi zna gdo razložit,kakšna je razlika oz v čem je finta da majo nove pa oz druga verzija naprej pa na 10,...

Mal je po moje tud marketinske finte(kao poceni vzdrzevanje), najvec pa zaradi napredka pri oljih. Veda o mazanju(tribologija) je se dokaj mlada in se zelozelo razvija.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si probal dol odviti cepke na tackah? Se vedno drajsas?

Drajsas z auspuhom? Pomaga, ce bi zamenjal original okroglega(ce ga se imas) za ovalnega. Pridobis kak cm lufta do tal.

Čepke sem nalašč pustil, zaradi varnosti, ker se mi je zdelo, da bo kmalu na vrsti izpuh. Ta že drajsa, čeprav se še del čepka upira obrabi. Za nov izpuh ne mislim dajat 50+kSIT :wacko:, verjetno bom tega upognil nekoliko navznoter (proti vilici). Stopalke bom dvignil in pomaknil nekoliko nazaj, kar ne bi smelo biti preveč težko! Če dodam še nov (trši) amortizer, bi bila zadeva super, vozna tudi v dvoje! Vprašanje je le kakšnega in kje ga dobiti? 100+kSIT ne mislim dati zanj!

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo glede avspuha - jest sm tut drajsal z originalom. Ko mam zej gor ovala ne podrsam nikol več, čeprou je guma na robu.

Če ti ga uspe zakrivit kolen za 1 cm bo po mojem v redu - samo ne vem koko bo z nosilcem k je na stopalki sovoznika. .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti ga uspe zakrivit kolen za 1 cm bo po mojem v redu - samo ne vem koko bo z nosilcem k je na stopalki sovoznika.

Tam pri stopalki se malo podloži, pa je stvar rešena! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Premza: Kdaj pa tak preobrat v mišljenju glede Fazer-ja.

A je kr na enkrat se izboljšal.  :hmm:  :hmm:

Zgleda, da sem se navadu. B)

Menjalnik ne ropota več toliko (po mojem se je ulaufal, ko sem se poleti mimo kolon vozu ...prva-druga-prva-druga,... ), tresenja balance sem se tud že navadu, da je grd me niti ne moti, pa odkar sem dal za servis na 10.000km samo 13kSIT mi je tud bolj všeč, ... :hmm:

Še vedno pa je daleč od tistega kar nekateri mislijo, da je... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps2: A ta staro verzijo Fazer-ke maš to, pa šele 20k km' :? :?

ja fajn ne jo bom lažje prodala drgač pa je letnik 2001 kuplena 02 leta 03 pa sem jo kupila jaz od neke firme s prevoženmi 1.200km z njo so snemali reklamo za nolan,tako da sem z njo v lanski in letošnji sezoni nardila z njo natanko 20.600km :P kar ni ne malo ne veliko in če bi vedu da sem potem na zadnejm zicu prevozila še celo skandinavijo in celo italijo s sicilijo in sardinijo vmes,bi se verjetno uprašal gdaj jih boš sam tolk naklepal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čepke sem nalašč pustil, zaradi varnosti, ker se mi je zdelo, da bo kmalu na vrsti izpuh. Ta že drajsa, čeprav se še del čepka upira obrabi. Za nov izpuh ne mislim dajat 50+kSIT :wacko:, verjetno bom tega upognil nekoliko navznoter (proti vilici). Stopalke bom dvignil in pomaknil nekoliko nazaj, kar ne bi smelo biti preveč težko! Če dodam še nov (trši) amortizer, bi bila zadeva super, vozna tudi v dvoje! Vprašanje je le kakšnega in kje ga dobiti? 100+kSIT ne mislim dati zanj!

ja res ne vem kaj misliš ti narest iz tega motorja oziroma,zakaj s kakšnim namenom, vožnej v dvoje :hmm: ne verjamem.

sicer vem kaj boš napisala ampak bom vseno počakala na tvoj odgovor in ti podala repliko .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja fajn ne jo bom lažje prodala drgač pa je letnik 2001 kuplena 02 leta 03 pa sem jo kupila jaz od neke firme s prevoženmi 1.200km z njo so snemali reklamo za nolan,tako da sem z njo v lanski in letošnji sezoni nardila z njo natanko 20.600km :P kar ni ne malo ne veliko in če bi vedu da sem potem na zadnejm zicu prevozila še celo skandinavijo in celo italijo s sicilijo in sardinijo vmes,bi se verjetno uprašal gdaj jih boš sam tolk naklepal :D

Motor kupil lansko leto julija - kmalu bo na števcu 25k km. .) .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlično kaj naj rečem,zanimivo je potem to ko so motorji na prodaj ga redko vidiš da bi mel čez 30.000km :naughty: pa so letniki 99 al pa še manj

ti čestitam,da ti jih rata tolk narest,oz je normalno sej jaz sem jih tudi od lani do zdej nardila 20.600+bila še na potovanjih,sicilija,sardinija,.. z drugim motorjem na zadnjem sedežu,no ma pustmo stat gdo jih je kolk naredu pač moj motor jih ma tolk res je za letnik 01 malo,zato pa sem ga tudi kupila s prevoženmi 1.200kmleta 03.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res ne vem kaj misliš ti narest iz tega motorja oziroma,zakaj s kakšnim namenom, vožnej v dvoje :hmm: ne verjamem.

sicer vem kaj boš napisala ampak bom vseno počakala na tvoj odgovor in ti podala repliko .)

Rad bi motor s katerim se bom lahko športno peljal solo in turistično peljal v dvoje! Fazer je, tak kot je, le za turistično solo vožnjo!

Sem odgovoril pravilno :?

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi motor s katerim se bom lahko športno peljal solo in turistično peljal v dvoje! Fazer je, tak kot je, le za turistično solo vožnjo!

Sem odgovoril pravilno :?

FZS po moje ni motor namenjen športni vožnji,za ta namen so na trgu razne ninje,cbr-ke,r6,.... tako da po moje si rajši kupi tandercata tako kot ti je svetoval tundrcat :D tud za vožnjo v dvoje je po mojem fajn in se zadaj sedi dokaj normalno v primerjavi drugih cestakov ko imajo sedež ločen,sklepam.

odgovor je bil tak kot sem ga pričakovala.

glede prodaje tvoje fzs pa mislim da :devil: jo ne bo noben od tuki gor kupil,če je bral tvoje izjave,kako je neguješ in glancaš,kolk je pa cena;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede prodaje tvoje fzs pa mislim da :devil:  jo ne bo noben od tuki gor kupil,če je bral tvoje izjave,kako je neguješ in glancaš,kolk je pa cena;)

Da je ne negujem :blink: Sem jo letos že enkrat zglancu! :grim Kaj bi še radi? Da jo vsak mesec drgnem? :wacko:

Sploh pa Yamaham voda škodi. :P

Cena... :hmm: Bom počakal, da najprej blato odpade, da vidim, če je kje kaj poškodovana, pol bom pa ceno nastavu! :OK:

Ve kdo za kako zelo luknjasto cesto? :rolleyes:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nadaljevanje tega BREZ SMETENJA.

bi slo enkrat za spremembo mogoce?

ali ste vozniki fazerjev genetsko nesposobni ne nakladati?! :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tole je za vse lastnike wingsov, akrapovičev,...

Ima mogoče kdo za prodat original izpuh? Lahko je tudi poškodovan.

Ponudbe na PM.

Upam, da moderatorji še spijo. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsem trenutnim in bodočim lastnikom svetujem: "Pod nobenim pogojem ne spuščaj obeh rok iz balance !! " :o

Mene je skipal dol iz ljubga mira ... zaradi resonance ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!