Skoči na vsebino

Oldtimerji!


Shargo

Priporočene objave

Na Vranskem imajo vsako drugo soboto sejem z deli za oldtimerje, pa tudi kakšen komplet motor se najde vmes

ga pa ni težko najti, samo po glavni cesti se zapeljete skozi Vransko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

To soboto (20.5.2006) bodo na Škofljici zopet oldtimerji. Se mi zdi da je to največji zbor oldtimerjev v Sloveniji. Dalo se bo videt vse od starih motorjev do traktorjev. Lani je celo Jurij pripeljal nekaj starih koles(unih s tavelko gumo spredej). Bom v tem tednu še prilimal plakat s točnimi podatki starta in vsega potrebnega.

Crownless

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

A ima mogoče kdo kaj izkušenj z motorji italijanske znamke MOTO CIMATTI? Posedujem 50 ccm Cimattija, 3 brzinc.........žal je bil pozabljen v vlažni kleti, tako da motor (agregat) je čisto out (bat se je "zlil" s cilindrom). Sem že precej po netu iskal, a žal brez uspeha. Motor pripada dedku, rad bi ga počasi obnovil, no, potrebujem dele........

Hvala!

post-4187-1147773208.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To soboto (20.5.2006) bodo na Škofljici zopet oldtimerji. Se mi zdi da je to največji zbor oldtimerjev v Sloveniji. Dalo se bo videt vse od starih motorjev do traktorjev. Lani je celo Jurij pripeljal nekaj starih koles(unih s tavelko gumo spredej). Bom v tem tednu še prilimal plakat s točnimi podatki starta in vsega potrebnega.

Crownless

Sedaj objavljam še plakat na katerem so vsi pomembni podatki.

[attachmentid=70193]

Crownless

post-3515-1147889682_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

A ima mogoče kdo kaj izkušenj z motorji italijanske znamke MOTO CIMATTI? Posedujem 50 ccm Cimattija, 3 brzinc.........žal je bil pozabljen v vlažni kleti, tako da motor (agregat) je čisto out (bat se je "zlil" s cilindrom). Sem že precej po netu iskal, a žal brez uspeha. Motor pripada dedku, rad bi ga počasi obnovil, no, potrebujem dele........

Hvala!

www.ebay.de - večinoma testi, sem pa tja kakšna servisna knjiga

www.ebay.com - veliko sreče

www.ebay.it - mogoče

sicer pa kakšen moto sejem v italiji.. vidiš svašta.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Storm hvala!

Razen par slikic, nič. Kot da niso obstajali.......ja, vem, sejmi........

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

kolk mora bit motor star da je starodobnik :?

nek sm zasledu da 30 let

a je to res?

če bi pogledov link, ki ga je prilepil Zdrawc bi videl da mora bit stareši od 25 let .) .)

Se mi pa zdi da so lahko tud izjeme, da je vozilo lahko tudi mlajše pa je že oldtimer če ima kakšno novo inovacijo oz. je zelo redek, nekaj v temu smislu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas doma imamo v garaži 46 let starega Tomosovega trobrzinca. Verjeli ali pa ne, motor je kot nov :D Se vidi, da je bila drugačna kvaliteta izdelkov v tistih časih :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas doma imamo v garaži 46 let starega Tomosovega trobrzinca. Verjeli ali pa ne, motor je kot nov :D Se vidi, da je bila drugačna kvaliteta izdelkov v tistih časih :OK:

a laufa :?

sliš se zanimiv :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

o tem, kar je že napisano, berem in ugotavljam, da je moj Suzuki med mlajšimi. Imam Suzukija letnik 1980 model GSX750E. Motor je bil do nedavnega še v voznem stanju. Odlomilo mi je ventil, na veliko srečo ni mašina zaribala. Me pa zanima, če ima mogoče kdo kakšne rezervne dela za japonske starine ali pa kakšen nasvet.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

o tem, kar je že napisano, berem in ugotavljam, da je moj Suzuki med mlajšimi. Imam Suzukija letnik 1980 model GSX750E. Motor je bil do nedavnega še v voznem stanju. Odlomilo mi je ventil, na veliko srečo ni mašina zaribala. Me pa zanima, če ima mogoče kdo kakšne rezervne dela za japonske starine ali pa kakšen nasvet.

Lp

poglej tole na ebay.de

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a laufa :?

sliš se zanimiv :eek:

Laufa, laufa in to kako :) Pusti zadaj marsikaterega sodobnejšega Tomosa :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Laufa, laufa in to kako :) Pusti zadaj marsikaterega sodobnejšega Tomosa :OK:

Daj kako sliko prpopej .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NSU Pretis: 175 ccm, 17 PS, 4 prestave, Letnik 1965, Koncna hitrost 120/kmh Certifikat SVAMZ Lastnik icopico.

To ni NSU :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da še jst predstavim kaj se skriva v naši garaži : KV 750 ruska kopija bmw obistwo paše večino delov iz enga na drugega :) letnik je 1968 je pa restavriran :)

slikce

][attachmentid=96810]

takšnih prizorov v garaži je blo velik nekajkrat tudi preko 2. ure zjutraj :)

[attachmentid=96808]

takšen je trenutno sicer že kar v večini pošlihtan manjkajo še sam kake finese :)

zadnja slikca prikazuje kakšen je bil ko sma ga z atom kupla .)

mel sm neke težavice z dodajanjem slik :headbang:

post-7434-1178552314_thumb.jpg

post-7434-1178552516_thumb.jpg

post-7434-1178552547_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil DIESEL
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo sta ga zrihtala :yea1: :worship: :OK:

P.s. Pa mačku lahka tut akumulator zamenjaš, je nekam len, pa čudn tut prede, verjetn so ventili :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja maček večina svojga časa prespi na motorju :D

[attachmentid=96862]

še ena slikca iz druge strani :)

post-7434-1178568109_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še moji dve legendi nsu 175 pravkar generalno obnovljen :OK:

in pa tomos puch 250 sg generalka na motorju čaka še na lepotno preobrazbo (BARVANJE KROMIRANJE )

post-7302-1178633481_thumb.jpg

post-7302-1178633500_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Spoštovani

Sestavljam kawo z 650 l 77 pa mi manjka par drobnarij okrog števcev in levi stranski pokrov Prosim vse forumaše za pomoč Starejši preiščite dile in kleti ,mlajši pa vprašajte očete .Vsakršna informacija dobrodošla Kontakt na PM

lp in hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljeni. Upam, da bo kdo še pogledal to temo.

Sicer nimam oldtimerja po letih, je pa vsaj na videz.

Bi ga pa rad še malo dodelal in vsaj na videz postaral.

Zato me zanima, če kdo ve kje bi staknil manšete za prve vilice.

Nekaj sem našel za novega Bonnevilla sam če iz tujine vlačim bi blo use okol 50-70 eurov, tolk se mi pa ne daje. Sam če ne bo druge.

Bi pa tud kakšno rabljeno al pa staro zadevo uzel.

Tako da, če mi bo dal kdo kakšno idejo dobi ob priliki za pivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če misliš na kaj takega bi jih znali za kake delovne stroje in podobno imet. malo vprašat kake mehanike ki popravljajo te stvari

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!