Skoči na vsebino

Orodje, momentni ključ, imbusi, gedore...


cyc

Priporočene objave

mislim da gre za zadnjo nihajko (vilico) - pri motokrosu namrec je v igri dosti prahu, zemlje, blata, vlage... :hmm:

ne gre za celo nihajko,ampak samo za tiste dele kamor je na eni strani vpet fedr,na drugi pa vilica. gre za eno progresivno delovanje vzmeti če se prov spomnem.pri men piše 'APS-aprilia progressive sistem'.je pa to pametno čistit in mazat.

sori mal je :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse orodje, ki ga rabim, imajo pri Šternu in v Elisi :) Ključ za štartat pa nosim v žepu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil v Merkurju, pustil tam za 29k SIT ali koliko ze, za dva kompleta nasadnih kljucev - 1/2" in 1/4". To dvoje kupil ker je menda celo nekoliko ceneje od enega podobnega kompleta nasadnih kljucev 3/8", se vecji motiv je bil ta, da se reci za 3/8" tezje dobi, tudi manj jih je (dodatni nastavki za vijacenje ipd., kar morda se pride na vrsto).

Vtis dober, se pa cudim obema skatlama - sta kovinski, vendar ju povezujeta po dva plasticna dela, ki se pregibata. Me prav zanima, koliko pregibov zdrzi, preden se material utrudi, plastika pa poci <_<

No, ampak samo orodje izgleda kar kvalitetno (tok, tok po lesu).

Sledijo vilicasto-obrocni kljuci in kak nasadni T-kljuc velikosti 8 in dva tipa klesc, pa imam v grobem skoraj vse kar bom potreboval :)

P.S.: ce potrebujete komplete nasadnih kljucev je zdaj pravi cas, tako 1/2" (17k) kot 1/4" (12k) sta v akciji ... prvi menda "trajno", drugi do junija. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ... vidim, da one crne raglje, ki jih imajo na se neobnovljeni strani, zamenjujejo ene nove s crno-modrim rocajem. Problem je, da so v katalogu rezervni deli za to novo cudo ... in zobci so plasticni! :?

A ima kdo izkusnje s temi novimi Uniorjevimi ragljami, je to sploh vzdrljivo? :hmm:

Ne se bat glede plastike, ni malo primerov ko se plastika bolje obnese od kovine, še največkrat se to opazi pri kakih zobničkih.

Recimo moja honda je imela hibo da so se polomili zobje na zobniku ki je gonil vodno pumpo, original je bil notri jeklen, nato so ga zamenjali s plastičnim in je bil mir.

LP

LEteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se bat glede plastike, ni malo primerov ko se plastika bolje obnese od kovine, še največkrat se to opazi pri kakih zobničkih.

Saj tisto je ze mimo ... zdaj v bistvu ne vem, kaj je v glavi raglje in upam, da mi ne bo treba tega gledat v doglednem casu ;)

Preberi tamle zgoraj kaj je zagotovo plasticno :P

Je pa tole spodaj to cudo ... :D

post-2-1083867986.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...
Eno vprasanje.

Zanimam se za nakup moment kljuca. Mogoce kaksne izkusnje pri nakupu? (kaksnega, kje in za koliko:))

Hvala za odgovore.

lp

odvisn za kaj in koliko ga boš uporabljal..če sam za svoj moped mal pošraufat je un iz louisa čist dobr..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprasanje.

Zanimam se za nakup moment kljuca. Mogoce kaksne izkusnje pri nakupu? (kaksnega, kje in za koliko:))

Hvala za odgovore.

lp

Kakršenkoli je boljši kot noben.

Sam sem jih kupil kar v eni od Obi-Bauhaus-Baumax variant. Koristno je imeti tri - malega (recimo 5-15Nm), srednjega (15-40Nm) in velikega (25-120Nm).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največkrat rabiš moment ključ pri zategovanju vijakov ki držijo gred in pa glavo motorja, ostale pa lahko po občutku, če ga imaš. Odvisno je od proizvajalčevih podatkov kok kaj pritegnit, največkrat pa je tam od 3 do 5 kil, razen pri guzziju kjer gre do 8 kil. Največkrat boš dobu ključ od 24 do 105 Nm, ki zajema te kile, sam pa ni tok natančen, zato eni kupjo dva al pa tri pa imajo pol še za kaj druzga šraufat. Če imaš dost opravka s tem si kupi profi, če ne je pa tud ta dober, če ga nucaš enkrat na dve leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pa dost ključev sem si mogu sam narest ker se jih ne da kupit. To so posebni ključi oz orodje katere potrebuješ npr. pri razdiranju sklopke, menjalnika,...narejeni zato, da bi bilo domačih popravil čim manj. To sedaj poskušajo z vgradnjo računalnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Unior?

D.

unior je obupno drag.

sam imam dva. za tistega do 22kg sem dal bivših 6k, za tistega do 5kg dal bivših 32k. prvega sem kupil v nekem diskontu, drugega mi je zrihtal kolega na servisu hond. žal ne morem pogledati firme, ker sem v službi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam Luxovega. Firmo Lux drzi Obi in je kar kvalitetno orodje. Pojma pa nimam koliko je bil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prisegam na UNIOR-jevo orodje. Kar se pa ključev tiče morajo bit obvezno chrom-vandium, ključi iz raznih drugih materialov zgolj uničujejo matice :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto kar je pod sedežem+kakšna malenkost (kladivo, izbijač in mer. lističi), mi zadostuje skoraj za generalno. Aja, edino ključ za izpuhe je bilo treba kupit, za zavore sem ga pa sam naredu. Pogrešam moment kjuč, pa upam, da ga kupim še preden odtrgam kakšen šrauf. Tista dolga vijaka od pokrovov ventilov znata bit hinavska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Louis bo kar pravi naslov...

...vse proxxon. Ne moreš dosti falit. Super kvaliteta, pa še pretirano dragi niso. Imam raje kot pa unior.

Tudi moment ključe majo... proxxon so za euro do dva dražji (ampak res euro do dva, ne 10 do 20) kot no-name ampak se pomoje splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se splaca, bi mislil da je se drazji..

Drugace pa res poglej proxxon, to je res orodje top top kvalitete, kot Unior, pa bolj ugodno!

Louis bo kar pravi naslov...

...vse proxxon. Ne moreš dosti falit. Super kvaliteta, pa še pretirano dragi niso. Imam raje kot pa unior.

Tudi moment ključe majo... proxxon so za euro do dva dražji (ampak res euro do dva, ne 10 do 20) kot no-name ampak se pomoje splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moment kljuc obvezno more bit kvaliteten...poceni variante slej ko prej zacnejo zajebavat. Za sraufanje motorjev ne kupuj kljuca ki se pricne z 42 in konca z 210Nm...Vecinoma potrebujes manjse zatezne momente tko da ti bo tak kljuc neuporaben... Kup si uniorjev kljuc z 1-50Nm....al pa pac kej druzga podobnga...Vsaj z 10,15Nm naj se zacne...

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje da je najboljša roba od Uniorja. Vsaj če imbuse gledam. Vse sem zvil, od uniorja pa so še celi :worship: Tak da js mam (od fotr ma) komplet kar ma od Uniorja. Drago je res, ampak dolgoročno se ziher splača!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moment kljuc obvezno more bit kvaliteten...poceni variante slej ko prej zacnejo zajebavat. Za sraufanje motorjev ne kupuj kljuca ki se pricne z 42 in konca z 210Nm...Vecinoma potrebujes manjse zatezne momente tko da ti bo tak kljuc neuporaben... Kup si uniorjev kljuc z 1-50Nm....al pa pac kej druzga podobnga...Vsaj z 10,15Nm naj se zacne...

To je res.. Do 50Nm ti bo naceloma dovolj.. Vec rabis edino pri kaksnem zatezanju magneta in podobnih pizdarij (tja do 170Nm). Drugace pa so vrednosti manjse, od cca 8Nm dalje pri pokrovih motorja, ipd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!