Skoči na vsebino

Orodje, momentni ključ, imbusi, gedore...


cyc

Priporočene objave

Resda sem malo pozno opazil pa vseeno - multitooli so en kurac. Sploh taki, ki jih voziš naokoli neuporabljene. Jaz načeloma vozim s seboj orodje, ki ga redno uporabljam na motorju. Stvar je preprosta - za manjše posege in popravila točno vem, kaj se potrebuje in kateri ključ lahko kam stlačim. Poleg tega še ene kombinirke, kos žice in par vezic. V kolikor voziš s sabo naokoli orodje, ki ga na motorju nikol nisi uporabil se ti lahko hitro zgodi da prepozno pogruntaš da s seboj voziš sam extra pol kile neuporabnega železja.

Če sam ne opravljaš niti manjših posegov na mopedu je pa najboljše orodje spodobna asistenca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

13 hours ago, Snecer said:

problem je lahko skala, ki ni točna pri teh in kaže 3 al pa 2,5 bara, pa je vse isto...

treba sprobat pa pol zmerit s pravim orodjem tlak

Pravo orodje za tlak? Kaj priporocas?

14 hours ago, Zok said:

Imam zelo podobno zadevo iz Lidla. Kompresor nima rezervoarja, zato je zelo pripraven za pumpanje pnevmatik, ker za pricetek pumpanja ni potrebno cakati, da se le ta napolni - tlak naraste prakticno takoj.

Za spihovanje pa ni OK, pretok zraka je veliko premajhen. Tlak nabije na 8 bar, pritisnes na pistolo, prvo desetinko piha ven z resnim tlakom, pol sekunde kasneje pa kot bi pihal z usti skozi slamico...

Aja, pa precej glasen je. Za pumpanje pnevmatik, zog, napihljivih zadev (balonov, bazenov itd.) torej naravnost super, za kaj vec kot to pa zal ne. Tudi za specialko napumpat ustvari dovolj visok tlak (8,5 bar).

Jaz ga uporabljam za prej omenjena opravila (pnevmatike in zoge), in mi ni zal, da sem ga kupil. Imam ga kaksno leto in pol.

Torej spihovanje ne deluje sploh ali se da vsaj delno kaj spihat? Ker glavni namen nakupa poleg pumpanja je spihovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, MiNa said:

Obi ima v ponudbi nekaj sčimer lahko kaj tudi "prepihaš" pa relativno ugodno...

Uporabljam Hoferjev pokončni (zavzema malo prostora v garaži).

ker pokončnega nism ujel, sem potem nabavil tole. malo spihaš, nafilaš gume, vzame malo placa in ni glasn. U bistvu sm z nakupom precej zadovoljen. Omega air dps 0,75 se kliče.  

G5v1VqJ4hAg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma imam štiri različne digitalne merilce pritiska v gumah. Vsi štirje na isti gumi kažejo različne vrednosti....ne vem po kakšnem principu umerjajo te zadeve.

Precej nezanesljive zadeve so to. Med štirimi sta dva kazala za 0,3 bara razlike...druga dva pa čisto mimo. Zdaj pač uporabljab enega od tistih dveh "zanesljivih". Čeprav nisem prepričan ali je tlak v gumi dejansko takšen kot ga prikaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru, da merilec konstantno kaže neko določeno razliko (0,1, 0,2 bara v + ali -) to pri meritvi upoštevaš in zadeva a je rešena. Jaz uporabljam tistega iz Hofra, glede na malo skalo je že debelina kazalca skoraj cca 0,2bar-a, je pa dovolj za indikativno preverjanje Avto in Moto gum.

Sicer glede na RDC - Reifendruckkontrolle na motorju je kar točen.

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja..to ni problem. Problem je v tem, ker nimam nekega referenčnega merilca. Potem pač upoštevaš razliko in gre. Zdaj pa ne vem ali imam v gumi 2,5bara kot je namerjeno...ali pa je v resnici 2,2 ali pa 2,7 bara...

Ok. saj nisem picajzl...pa tudi nimam se za takega motorista, da bi ravno tistih 0,2, 0,3 odločali pretirano. Pa vseeno...je že fino, če dejansko veš kako je v resnici s tlakom.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam Goldspeedov manometer, s skalo 0-4bar. Je odlicen in natancen. Ko grem z motorjem na progo, hocem zaupat v manometer. Vsec mi je, ker na skali tocni in z lahkoto odcitas vrednosti. Kupil sem ga pri Carmanu. Prodaja ga pa tudi Jefra: http://www.majklub-shop.si/merilni-instrumenti/135-analogni-manometer-za-gume-goldspeed-0-4-bar.html?search_query=manometer&results=2

 

Popravljeno . Popravil compaq
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle velja enaka logika, kukr pr gumah: ni tolko važno, kolko natančno ti kaže merilec. Važno je, da stalno vzdržuješ enak tlak. Kontroliraš vedno na isti pumpi (ali pa doma) oz. dopumpaš vedno do iste vrednosti, spredaj in zadaj. Da se privadiš temu pritisku. Kakršen koli je, je dober.
Je prou isti qur al maš 2,1 al pa 2,2 ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Hi, morda kdo ve kje bi si lahko izpodosil moment ključ? Potrebujem za servis zavor in še nekaj malenkosti... Oz. kje bi lahko kar kupil ključ ok kvalitete po neki normalni ceni? Tnx! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, 4janic pravi:

Hi, morda kdo ve kje bi si lahko izpodosil moment ključ? Potrebujem za servis zavor in še nekaj malenkosti... Oz. kje bi lahko kar kupil ključ ok kvalitete po neki normalni ceni? Tnx! 

Ti se lepo pripelji popoldne v tomačevo in ti ga posodim :) Ni od neke znamke ampak dela. Gre pa od 7-105Nm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, 4janic said:

Hi, morda kdo ve kje bi si lahko izpodosil moment ključ? Potrebujem za servis zavor in še nekaj malenkosti... Oz. kje bi lahko kar kupil ključ ok kvalitete po neki normalni ceni? Tnx! 

sicer me tle eni kritizirajo da preveč poceni stvari kupujem, jaz imam takega:

https://lincos.si/si/956-moment-kljuc-5-25nm.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi podpiral domače.
Kaj pravite bi bil tale primeren za motorja ?
UNIOR nastavljiv navorni ključ 3/8 264 5-110Nm 615486
https://www.ideo.si/ostali_kljuci_in_pribor/nastavljiv_navorni_kljuc_3_8_264_5_110Nm_615486_UNIOR

Ali je za tistih nekaj servisev brezveze investirati za moment ključ. Ne bi pa rad nekaj, da se ne bi spraševal, če nisem "po občutku" pravilneje  zategnil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kölm pravi:

Jaz bi podpiral domače.
Kaj pravite bi bil tale primeren za motorja ?
UNIOR nastavljiv navorni ključ 3/8 264 5-110Nm 615486
https://www.ideo.si/ostali_kljuci_in_pribor/nastavljiv_navorni_kljuc_3_8_264_5_110Nm_615486_UNIOR

Ali je za tistih nekaj servisev brezveze investirati za moment ključ. Ne bi pa rad nekaj, da se ne bi spraševal, če nisem "po občutku" pravilneje  zategnil...

...če je že kateri moment ključ uporaben...je zagotovo tale Uniorjev.

pri motorjih se uporablja zategovalna sila oz. navor v tem območju, ki ga ima ta ključ.

..za zategovanje zadnjega ali prednjega kolesa je 100Nm...

...varovalnih vijakov na prednji vilici cca 25Nm..zavorne čeljusti cca 40-45 Nm...itd

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, Kölm said:

Jaz bi podpiral domače.
Kaj pravite bi bil tale primeren za motorja ?
UNIOR nastavljiv navorni ključ 3/8 264 5-110Nm 615486
https://www.ideo.si/ostali_kljuci_in_pribor/nastavljiv_navorni_kljuc_3_8_264_5_110Nm_615486_UNIOR

Ali je za tistih nekaj servisev brezveze investirati za moment ključ. Ne bi pa rad nekaj, da se ne bi spraševal, če nisem "po občutku" pravilneje  zategnil...

Tale izgleda pa res uporaben, good find! Pa še prav drag ni (na omenjeni spletni strani).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

no mene vedno izjebe 250Nm :( ps kar je pod 30 pa itak mal na uč delam.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Darko3g pravi:

Mislim, da ima Hofer v četrtek v ponudbi momentni ključ 28-210 Nm za 20 €.

Akcija je od srede 28....grem po udarno pistolo...vem za omenjeni kljuc...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, smasher pravi:

Javite če je udarna pištola dobra, itak bo čez pou leta spet v akciji :)

Jz jo bom mel le za felge menjat in variomat....to upam,da bo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!