Skoči na vsebino

Orodje, momentni ključ, imbusi, gedore...


cyc

Priporočene objave

jaz imam v mislih, da bi si ustvaril škarjasto dvigalo za motor ( sem pač star :rolleyes: )

nekaj v tem stilu, pa me trenutno matra kam dati naresti navoj takšen kot ga ima dvigalka za avto pa recimo dolžine cca 1 800 - 1000mm. Hidravlične dvigalke nebi delal. Ali ima kdo kakšne izkušnje s tem mogoče.

post-9108-1197573171.jpg

post-9108-1197573109_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na drejponku se da naredit tak navoj, ampak ne bo poceni.

Mogoče bi dal navadno navojno palico?

Sem premišljeval pa se mi zdi navoj pregrob po moje bi moral biti bolj fin.

A mogoče poznaš koga ki bi mi to zdrejal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam v mislih, da bi si ustvaril škarjasto dvigalo za motor ( sem pač star :rolleyes: )

nekaj v tem stilu, pa me trenutno matra kam dati naresti navoj takšen kot ga ima dvigalka za avto pa recimo dolžine cca 1 800 - 1000mm. Hidravlične dvigalke nebi delal. Ali ima kdo kakšne izkušnje s tem mogoče.

post-9108-1197573171.jpg

V temo Servisno stojalo je to že kar obdelano. Se skoraj ne splača delat, razen če ti to predstavlja užitek.

Cene so od 200 € dalje tule pa link do teme :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem premišljeval pa se mi zdi navoj pregrob po moje bi moral biti bolj fin.

A mogoče poznaš koga ki bi mi to zdrejal?

Navojna palica ima dosti bolj fin navoj, kot recimo avtomobilska dvigalka.

Za drejarja pa ne bi vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navojna palica ima dosti bolj fin navoj, kot recimo avtomobilska dvigalka.

Za drejarja pa ne bi vedel.

No nisem siguren, sam mislim, da bi na metričnem navoju težje vzdignil avto kot na tistem ki je na dvigalki :unsure: če se motim me prosim popravite

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtodvigalka ima zato tak navoj kot je, da se težje posname in predvsem hitreje deluje, ker ima večji korak navoja.

Na metričnem bi dosti lažje dvignil avto, ampak bi trajalo celo večnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtodvigalka ima zato tak navoj kot je, da se težje posname in predvsem hitreje deluje, ker ima večji korak navoja.

Na metričnem bi dosti lažje dvignil avto, ampak bi trajalo celo večnost.

A misliš, če bi dal navaden navoj pa gnan z elektromotorjem, da bi blo to uredu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš, če bi dal navaden navoj pa gnan z elektromotorjem, da bi blo to uredu?

Jaz nebi experimentiral s tem.

Jaz bi sa sebe tako naredil.

Pa na mestu vpetja ene par matic, da se ne posname prehitro.

Če daš par matic skupaj, ti bo sigurno požrlo navoj zelo hitro, ker je zelo težko, da boš 100 % zadel navoj na vseh maticah.

Kot je že zgoraj napisano, avtodvigalo ima navoj z večjim korakom in tudi "lufta" je malo več kot pri običajnem navoju in matici.

Če boš gnal recimo navojno palico čez matico z elektromotorjem, bo potrebna kar dosti velika hitrost, da se bo sploh kaj dogajalo, kar

pomeni segrevanje matice ...

A si pogledal tiste s hidravliko par postov više ??. Po moje za tak denar težko kaj sam skupaj spraviš, da bo sigurno. Na konec koncev

postaviš gor moped, ki je tudi nekaj vreden ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matice so na palici in se rahlo dotikajo, potem pa zavariš. Meni so tudi 3 matice skupaj čisto lepo delale. Pa če palico fajn namažeš, se ne bi smelo prehitro obrabit.

Je pa res, da bi znalo biti vse skupaj dokaj počasno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za takšne stvari se ponavadi uporabi navojno vreteno z trapeznim ali kvadratnim navojem.

Za električno vrtenje vretena pa dodaš en mali reduktorček,pa stvar mora delovat. Vreteno ti pa nardi vsak kolkrtolk drejar.

Pol je pa spet vprašanje cene,če primerjamo s tistim iz onega linka,ki ga je BMWSLO prpopav. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej tukaj...dokaj enostavno in mislim da tudi poceni.....tistih par profilov zvariš skupaj, dvigalko dobiš v obi-ju al pa v kakšnem bauhasu...mislim da te material ne košta niti 100€

Popravljeno . Popravil pohajač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej tukaj...dokaj enostavno in mislim da tudi poceni.....tistih par profilov zvariš skupaj, dvigalko dobiš v obi-ju al pa v kakšnem bauhasu...mislim da te material ne košta niti 100€

No sej takšno dvigalko že imam doma, pa sem študiral kako bi naredil s pomočjo dvigalke pa mi ni nič pametnega padlo na glavo. Ta link pa ta ideja je zelo dobra in enostavna in mi je kar všeč

No jaz sej sem kot veverica, počas zbiram material, pa mam recimo že eloktromotor od garažnih vrat 24V močan in ima že "reduktor"pa me je matrala ta navojna palica predvsem njena dolžina ( od dvigalke prekratka, tisto katero pa lahko kupiš (metrični navoj) pa mi ne pride v poštev.

Ampak če pogledam še to zadnjo sliko bi pa lahko naredil dvoje manjših škarij in bi mogoče navojna palica od npr. dvigalke od LADE bila zadosti dolga, v skrajni sili pa pade dvigalka.

post-9108-1197705050.gif

Popravljeno . Popravil dravni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nebi experimentiral s tem.

Če daš par matic skupaj, ti bo sigurno požrlo navoj zelo hitro, ker je zelo težko, da boš 100 % zadel navoj na vseh maticah.

Kot je že zgoraj napisano, avtodvigalo ima navoj z večjim korakom in tudi "lufta" je malo več kot pri običajnem navoju in matici.

Če boš gnal recimo navojno palico čez matico z elektromotorjem, bo potrebna kar dosti velika hitrost, da se bo sploh kaj dogajalo, kar

pomeni segrevanje matice ...

A si pogledal tiste s hidravliko par postov više ??. Po moje za tak denar težko kaj sam skupaj spraviš, da bo sigurno. Na konec koncev

postaviš gor moped, ki je tudi nekaj vreden ??

No sej cena ni tako velika pa kot si rekel motor je tudi nekaj vreden, da ti pade pa maš stročke enega dvigala po tamalem.

No po izkušnjah nekaj je treba narest samo upam, da ne bo taka da bom na pol začel, potem pa na koncu šel v trgovino in kupil že narejeno :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej cena ni tako velika pa kot si rekel motor je tudi nekaj vreden, da ti pade pa maš stročke enega dvigala po tamalem.

No po izkušnjah nekaj je treba narest samo upam, da ne bo taka da bom na pol začel, potem pa na koncu šel v trgovino in kupil že narejeno :rolleyes:

a nebi ti naredil dve mizi...jaz jo tudi rabim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Doma nameravamo kupit komplet dobrih gedorjev.

Jaz sem za 1/2" komplet od 10-32 in še 1/4" od se mi zdi 4-13. Oboje Unior, trenutno akcija pridejo okrog 250€. Redna cena je krepko čez 300€.

Fotr pravi da je nek mehanik kupu KS TOOLS, večji komplet, menda od 6-32, za nekaj čez 100€.

Kdo pozna to nemško firmo? Na spletni strani nekaj piše, ampak si ne morem dosti pomagati. Ta mehanik jih je pohvalil. Nočem kupiti neki, in ko bom hotel feltno odšravfat da mi ostane v roki. Tisti mehanik jih ima pa samo en teden, tako da nevem kolko je relevantno njegovo mnenje. Stari bi pa očitno rad malo prišparal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam vse kar rabim...če nimam si sposodim oz. grem po nabavi...

Me pa neki zanima...kam bi se obrnu da bi dobu orodje ki pripada motorju(tist k je skos pod zicom)...za gsx r

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma nameravamo kupit komplet dobrih gedorjev.

Jaz sem za 1/2" komplet od 10-32 in še 1/4" od se mi zdi 4-13. Oboje Unior, trenutno akcija pridejo okrog 250€. Redna cena je krepko čez 300€.

Fotr pravi da je nek mehanik kupu KS TOOLS, večji komplet, menda od 6-32, za nekaj čez 100€.

Kdo pozna to nemško firmo? Na spletni strani nekaj piše, ampak si ne morem dosti pomagati. Ta mehanik jih je pohvalil. Nočem kupiti neki, in ko bom hotel feltno odšravfat da mi ostane v roki. Tisti mehanik jih ima pa samo en teden, tako da nevem kolko je relevantno njegovo mnenje. Stari bi pa očitno rad malo prišparal :D

Slučajno sem tale tvoj post prebral (namreč si med ignoriranci) vseno ti bom svetoval 1/2 colske gedore NEKUPUJ 12 kant ampak VEDNO 6 kant. Mislim pa da neboš naredil napako,če kupiš Unior sploh ni slabo orodje. Sam pa imam 1/4 cole od 4-13 mm stalwille,3/8cole od 10-19 Hazet,1/2 cole od 10-32 Stalwille in 3/4 od 22- 56 mm orig.Gedore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!