Skoči na vsebino

Orodje, momentni ključ, imbusi, gedore...


cyc

Priporočene objave

2 minutes ago, sesir said:

Jz jo bom mel le za felge menjat in variomat....to upam,da bo...

ahh pride še prau za stare zaruznene šraufe, samozatezne matice kjer ni dosti manevrskega prostora, za razne končnike, amortizterje, odmična glava na motorju....

ahh ma je udarna pištola na kompresor.. sm mislu da je spet električna. za kompreosr bi moral kupit še tisti kompresor za 180€, res so zbili ceno včasih je bil tak kompreosr od interdiskonta in lincosa okoli 280€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz jo bom res uporabil ekstra redko...do zdaj bi jo rabu 3krat in mi gre na k hodit prosit sosedu(felge raj na roke sravfam)..... in kot pravis za vec kaj prav pride...Kompresor sem dobu par let nazaj....okoli 250 v merkurju...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil sem kompresor danes v Hoferju.

Prva ocena.....hmmm... pozitivno.

Hitro nafila 50l rezervoar do 10 bar.

Histereza od 8-10bar.

moram sprobat kako dela pnevmatski vijačnik...sam moram počakat do 15. marca...    ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Zivnorc pravi:

Kupil sem kompresor danes v Hoferju.

Prva ocena.....hmmm... pozitivno.

Hitro nafila 50l rezervoar do 10 bar.

Histereza od 8-10bar.

moram sprobat kako dela pnevmatski vijačnik...sam moram počakat do 15. marca...    ?

 

kok je cena?

A je dovolj dober za gume občasno dofilat, pa moped osušit po pranju? A je enofazni 220V?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48 minutes ago, Zivnorc said:

Kupil sem kompresor danes v Hoferju.

Prva ocena.....hmmm... pozitivno.

Hitro nafila 50l rezervoar do 10 bar.

Histereza od 8-10bar.

moram sprobat kako dela pnevmatski vijačnik...sam moram počakat do 15. marca...    ?

 

A je un pokoncn? 

 

Pnevmatska pistola je bol svoh. Al pa lokalni vulkanizer prevec zategne. Mi ni odvila. Pa recimo matice na prednjem verizniku tud ni odtegnila. Sosedova, profi varjanta, na isti cevi na istem kompresorju, pa komot. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 

Da

Da

in Da.

...po podatkih je že kar "oreng" kompresor. 419l/min kapaciteta vsesanega zraka.

cena 179eur. 

problem je samo, ker je omejena količina....1 do max 2 kompresorja na en Hofer.

 

...drugače pa imajo tudi manjše s 6l rezervoarjem in mislim da 160 l/min vsesanega zraka. Za motor nafilat in kaj izpihat dovolj, če imaš manjka prostora v garaži.

....drugače pa so tisti najobičajnejši kompresorji s 25 l rezervoarjem in 210 l/min tam nekje od 100 do 120 eur.

za hobi je vse ta našteta kitajska roba pomoje več kot dovolj.

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kugelschreiber pravi:

A je un pokoncn? 

 

Pnevmatska pistola je bol svoh. Al pa lokalni vulkanizer prevec zategne. Mi ni odvila. Pa recimo matice na prednjem verizniku tud ni odtegnila. Sosedova, profi varjanta, na isti cevi na istem kompresorju, pa komot. 

...ne..taležeč.

...lej...zato pa so profi pa hobi variante....

Meni pištola iz ID dela super...je pa tista tačrna tamočna. Res pa je, da je verjetno bolj potratna z zrakom kot kaka profi varianta, zato verjetno rabi večji presek dovodne cevi...in pa več zraka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kugelschreiber pravi:

Pnevmatska pistola je bol svoh. Al pa lokalni vulkanizer prevec zategne. Mi ni odvila. Pa recimo matice na prednjem verizniku tud ni odtegnila. Sosedova, profi varjanta, na isti cevi na istem kompresorju, pa komot. 

Upam,da men variomat bo...

Imajo tudi elektricno...

 

20190228_143617.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne računat na tisti mali naoljevalec, mislim da sm si jst s tem sjebau pištolo, ki sem si rekel saj ima olje na tistem malem naoljevalcu na cevi, samo očitno neki ni vleklo in olje je že 2 leti isto notri, vsakič preden začneš par kaplic kr not v cev.

(če pa te informacije že veš ali imaš pravi lonček za olje na kompresorju pa ne rabiš tega brat :D ) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, smasher pravi:

Ne računat na tisti mali naoljevalec,

ponavadi imajo na vrhu kapalnika vijak za nastavljanje koliko olja gre-potegne v cev. Zvrha steklen pokrovček ima sredini vijak. Natakneš pištolo za pihanje in impulzno stiskaš in gledaš koliko kaplja pod vijakom. Premalo odvij vijak za 1/2 obrata itd...In glej porabo v lončku. Prej pa staro olje ven in očisti.

pripremna-grupa-zrak-schneider-we2-fach-1-2-regulator-tlaka-slika-32442731.jpg.bfde140dbd60cd972fb7b8be0019c83f.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem oz sploh ne vem kva to....sosed posodu profi pistolo in jz po delu vrnu.....

In zdaj kupo svoje ker mi nadlezno blo hodit tja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Questne tak na oljevalec za na kompresor, če pogledaš v sliki od @sesir je desno od pištole je nekaj "čudnega" medeninast nastavek s prozorno posodico, tisto je kao naoljevalec, samo možno da se je meni zamaknila luknjica ko sem ga neki zategoval in mi ni nič vleklo olja notri v cev. Pač zrak leti mimo naj bi tam malce vleklo olje spotoma v pištolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Klešče za seger obročke

 

Mi lahko kdo posodi ali pa proda klešče za seger obročke - dolge pod kotom 90 stopinj.

Klešče za obročke- dolge KS TOOLS

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!