Skoči na vsebino

Orodje, momentni ključ, imbusi, gedore...


cyc

Priporočene objave

malo mimo vrste sicer...ampak vseeno-jaz ''vse'' popravljam s telefonom... ker sem preveč neuka in leva. :unsure: ..bi po moje več zamigala kot dobrega naredila...ŽIVELI MOŠKI!! :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo mimo vrste sicer...ampak vseeno-jaz ''vse'' popravljam s telefonom... ker sem preveč neuka in leva. :unsure: ..bi po moje več zamigala kot dobrega naredila...ŽIVELI MOŠKI!! :winkiss:

Sploh ni problema, te bomo že "pošraufali" :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
ne potrebujem orodja vozim yamaho

Ko se pokvari samo še na odpad?

šala šala :P

No, on-topic, kje bi lahko dobil moment ključ do 50 ali 60Nm, za razumno ceno? Že obrnil vse vrste "hausov", merkur, obi...nič pametnega. Ne rabim nekega profi uniorja za 250€, samo da je... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. . . bil v Hoferju . . . za silo bi bil :whistle:

V lojzu jih imaš od 4-24Nm in od 25 naprej...za ene 30€ po komadu

Hvala, bom še tu pogledal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne potrebujem orodja vozim yamaho

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo velik problem je za domače mojstre dobit kolikor toliko spodoben primež primerne velikosti in teže za pameten denar... Precej spodobno verzijo imajo v Interdiskontu. Čeljust 150 mm, 19,5 kilograma za 50 EUR. Se mi zdi, po razmerju teža/cena najboljši nakup za amaterje. Imam tudi nekaj njihovih ključev, vendar bi bolj priporočal kej bolj profesionalnega. Zelo dobro se mi obnesejo inbus ključi T oblike zaliti v modri plastiki znamke Unior. Ti so vredni nakupa, tu ne šparat! Obvezno ne šparat tudi pri izvijačih!!! Morda najdete v Merkurju - jama še kak set "gedor" v neki zeleni škatli za 30 EUR. Zelo spodoben nakup, oprijem matice precej boljši od precej dražjih ključev znamke Mtech! Kar se tiče nastavkov za baterijske vijačnike, vedno kupujte samo najboljše! Samo za primer... V Bauhausu sem enkrat kupil različne nastavke znamke Unior. Ene črne in ene zlate. Zlati so malenkost dražji a imajo daljše robove za oprijem po višini nastavka, kar pomeni, da jih lahko ko se izrabijo, še trikrat pobrusimo na kozlu. navadne lahko pobrusimo samo enkrat! Baterijski vrtalniki? Naslednji nakup bo Makita in nič drugega. Baterija drži napolnjena več mesecev, še ko je čisto prazna ima tak navor, da ti gate trga! Tu nikoli več kompromisov!

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri orodju res ni pametno biti prevarčen kajti vedno je dobro orodje tudi malo dražje.Kar pa se tiče šravštoka-primeža je sigurno najcenejši in eden najboljših v trgovini je precej drag (zeleno pobarvan)z šel lakom izdeluje ga en obrtnik v Črnomlju in ga lahko kupiš kar pri njemu doma in je veliko cenejši.Jaz sem pred leti kupil dva komada,elavnico pa ima od železniške postaje proti Metliki ca 300 m. desno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Prvoaprilska :kva1: :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Počas se spravlam k nakupu mal bol konkretnga moment ključa. Za velike navore mam enga iz bauhausa, zdej bi pa rabu še enga tam 70-100 Nm. Vporablju ga bom pa med drugim tudi za snemanje odmičnih gredi tko da mora bit kar natančen. Uniorjev od 5-100Nm je okol 100eur-zagotovo najbolša varjanta (vsaj 100% si da si prov zategnu) ampak vseen-pozna kdo kako cenejšo pa kvalitetno varjanto?

Pa če pozna slučajno kdo slučajno kdo na primner kak servis la pa kej podobnega, ki menja inventar pa bi prodal rabljeno orodje po neki ugodni ceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proxxon orodje je kar na nivoju.

Moment ključ od 20-100nm je v Hein Gericke 69€

post-1190-12677747742_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proxxon orodje je kar na nivoju.

Moment ključ od 20-100nm je v Hein Gericke 69€

post-1190-12677747742_thumb.jpg

20m je že preveč, ker za odmične in drugo fineso dost rabiš tut 10nm. Pa 100nm razpona je tut že velik, maš prec par njutnov gor dol, če hočeš natančnost.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je bil zgolj predlog kluča, ker je omenil, da bi tja do 100nm

Jaz osebno imam dva moment ključa in sicer 5-25 in 20-200. Enkrat v prihodnje bom še enga 20-100 nabavz, ampak zaenkrat lahko s to kombinacijo vse pokrijem. Tut če grem s tavelkim zategovat npr. 30nm je kar natančen, sem "zmeril" s kolegovim Stahlwillom.

Aja, tamali je Louisov za 25€, tavelik pa iz Hoferja za 20€. Sem pozitivno presenečen nad tem, kako sta uredu in točna za tak denar..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni deluje nekaj podobnega kot moj iz Hoferja, ki je super.. Pa tudi Interdiskont in Lidl sta imela skoraj (če ne) identične ključe.

Glede na izredno podobnost teh ključev sem dobil občutek, da verjetno en velik proizvajalec to dela, potem pa ostali samo svoje logote gor popajo..

Skratka če je tak kot moj, potem je vreden nakupa. Sem že kaj nekaj prešraufal in je še zmerom točen - sodeč po kontroli z dražjim orodjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja beta je zakon ja.. Imam ene ključe, ki so neuničljivi. En znanec drugače dela na enem izmed večjih servisov in so lani prenavljali in zamenjali tudi vse orodje.. Skratka cel ponk z orodjem od Bete se je dalo dobit praktično zastojn, ene 200€, če se ne motim, vključno z moment ključi, itd. In on meni pove, ko je že vse šlo.. Jao!

No, pa drugič :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam imam tale dva: KLIK, KLIK...za ta denar je to to, veliko bolje kot nič, paziti moraš le, da po uporabi sprostiš vzmet, da ni ves čas napeta, pa mislim da bo kar en lep čas služil namenu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jst mam tole in je za hobi potrebe odlično.. Sem tudi prekontroliral s kolegovimi Uniorji in so skale (zaenkrat) enako natančne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!