Skoči na vsebino

Orodje, momentni ključ, imbusi, gedore...


cyc

Priporočene objave

Dobro je imet dva. Malega in velikega, saj velik naj ne bi bil dovolj natančen za alu vijake ( recimo za vijake zavornih cevi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro je imet dva. Malega in velikega, saj velik naj ne bi bil dovolj natančen za alu vijake ( recimo za vijake zavornih cevi)

kje pa maš alu vijake zavornih cevi? moj zahtevajo konkretnih 20Nm za prtegnt....

dej kašn drug primer :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa maš alu vijake zavornih cevi? moj zahtevajo konkretnih 20Nm za prtegnt....

dej kašn drug primer :) :) :)

Če imaš kluč od 40-210Nm, je že malce 'prevelik'...

Jaz imam tri, ki skupaj pokrivajo od 5 - 210Nm. So pa 'hobi liga' - vsi skupaj niso bili 100€. Klub temu pa z njimi še nisem pretegnil vijaka... ;)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vseeno je bolje s ˝hobi liga˝ orodjem delati pravilno kot pa fušati s profi stvarjo, kar lahko vsak dan vidiš pri vulkanizerjih... s pnevmatsko pištolo ti zategne matice koles na 15kg+, ključ ima pa na 12 nastavljen, in potem samo lepo vsako matico poklika :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En velik ključ od 20-210 že mam ampak je dovolj natančen samo za kake večje vijake npr koles, nihajke itd. Tko da imam namen kupit še tega od 6-30 pa 20-110 Nm.

Sem klical v Trg pa bojo naročal šele drug teden tko da bi kej podobnega rajš staknu pri nas. Kake ideje? V bauhausu majo tko tko (primerjalno drage pa neka meni neznana firma), merkur ma samo velike, conrad tud ne pride v poštev..kje bi še lahko pogledal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa maš alu vijake zavornih cevi? moj zahtevajo konkretnih 20Nm za prtegnt....

dej kašn drug primer :) :) :)

Huh! Jaz jih imam in se imenujejo "banjo" vijaki. So iz zelo kakovostnega letalskega aluminija. Obstajajo tudi iz titana, ampak so malo predragi, se mi ne zdi vredno.Pa še res je, da se z tem ne prišpara neke teže, za cesto je navaden najboljši. Ja 20Nm je ok, vendar kluč, ki se začne pri 20 ni ravno najbolj natančen pri tej vrednosti.

P.S. tu je en, ki sem ga prvo našel

Moja povezava

Popravljeno . Popravil orcus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Huh! Jaz jih imam in se imenujejo "banjo" vijaki. So iz zelo kakovostnega letalskega aluminija. Obstajajo tudi iz titana, ampak so malo predragi, se mi ne zdi vredno.Pa še res je, da se z tem ne prišpara neke teže, za cesto je navaden najboljši. Ja 20Nm je ok, vendar kluč, ki se začne pri 20 ni ravno najbolj natančen pri tej vrednosti.

P.S. tu je en, ki sem ga prvo našel

Moja povezava

Ključ ki se začne pri 20 je za 20 čist zadost natančen, vsaj če se je na njem redno sproščala vzmet in ni ležal nekeje na zemlji 20 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ključ ki se začne pri 20 je za 20 čist zadost natančen, vsaj če se je na njem redno sproščala vzmet in ni ležal nekeje na zemlji 20 let.

Tudi če je natančen je ključ ki se začne z 20 dokaj velika zadeva in z njim težko prideš zraven belance, križev in drugih delov. Jaz pač uporabljam dva in mi kar dobro služita, ker sem bolj one sorte, ko brez moment ključa tu in tam vtrgam kaki šrauf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj daš verjetno plastike stran če vilice dol jemlješ ali ne? :blink:

mene je tudi izučilo, ko sem dal 14 dni nazaj za 2 šraufa na spodnjem križu, 4 šraufe za čeljusti ter 4 šraufe ki držijo prvo akso na mestu okroglih 45€ :slap: ravno toliko sta me pa sedaj prišla 2 moment ključa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz na momet samo glave cilindra, ležaji odmičnih gredi, drsnih ležajev pa druge take precizne stvari. ostalo pa na občutek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Kje bi lahko dobil, kako dokaj kvalitetno orodje, imbuse in gedore, da lahko kaj malega na motroju sam pošraufam?

Zanima me tudi, kaj bi naj zajemala mala torbica orodja na motorju...

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam imbuse od malega do 8-ke, pa kak ključ 10-14, pa kako matico in šrauf,pa kak konc traka, za kaj več pa že placa ni:)

Glede na to da si iz velenja ti lahk povem da imajo v merkator tehniki zelo poceni imbuse unior, ker sem jih tut sam zadnč nekaj kupu:)

Popravljeno . Popravil GDII
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/izdelek.aspx/i6167 evo v tem kompletu je vse in še več kar rabiš za kaj pošraufat na motorju, in naj te ne zavede cena, orodje je kvalitetno, poznam 2 ki imata ta komplet in do sedaj kljub redni uporabi še noben ni imel problema z orodjem, sploh pa ima garancijo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gedore imam Mtech iz merkurja 1/2" zelo kvalitetne za polovico cene uniorja, kar se pa inbusov in ostalih ključev tiče kupujem pa samo unior (kupiš enkrat kvaliteto in jo imaš do konc življenja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabiš nekaj takega kot je na spodnjem linku:

http://www.vstrom.info/Smf/index.php?topic=11250.0

Za osnovno orodje, ki je uporabno še za kaj drugega, se splača malček stegnit. Včasih imajo kakšne akcije v Merkurju, m-tehniki, Mimo Vrste... Pri nas kraljuje Unior, pri drugih orodjih imajo prodajalci bistveno višje marže kot v tujini.

Osnovno orodje:

Set obročno-viličastih ključev do velikosti 22, 6 izvijačev (najbolj uporabljen PH velikost 2), manjše navadno in gumijasto kladivo, dobre imbus ključe, kombinirke, manjše univerzalne klešče, ključ za svečko in nastavljiv ključ velikosti 200mm.

Po potrebi potem počasi dokupiš kar pač rabiš:

Tisto, kar ne rabiš pogosto naj bo pač ustrezno nižjega cenovnega razreda. Recimo ključ za matico zadnjega kolesa (pri meni 27mm) ne boš rabil ravno pogosto. Ključ za oljni filter pride prav tudi samo enkrat na leto.

Čeprav je fajn imet več različnih velikosti natičnih ključev, je za motorje dobro izhodišče velikost 3'8.

Dobro razmerje med ceno in kvaliteto ima orodje narejeno v Taiwanu. Pod različnimi imeni jih potem tržijo številni "kao" priznani proizvajalci. "Nemški" Matador, Proxxon, KS Tools in navsezadnje tudi Mtech, ki ga prodajajo pri nas so le eni od njih. Moraš pa biti malček previden. Cene in marže hudo varirajo. Včasih celo tako, da cena na koncu presega kakšno priznano znamko.

Recimo en lep primer Mtech nastavljiv ključ 200mm cena 40€:

http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/orodje-in-stroji/rocno-delovno-orodje/mtech-kljuc-200-mm-ergonomic_-_CX001F00D3

Enak ključ z drugačno barvo ročaja znamke Proxxon 15€:

http://www.amazon.de/Proxxon-23990-Rollgabelschl%C3%BCssel-RG-200/dp/B002Z8E3QW/ref=sr_1_fkmr2_3?ie=UTF8&qid=1343069903&sr=8-3-fkmr2

Na koncu imaš še orodje, ki res pride na vrsto zelo redko. Pač kupiš tisto najcenejše made by buhsigavedikdo. Kakšne klešče za kovičenje ali pa klešče za segerjeve varovalke pri meni niso ravno veliko v uporabi.

Spraševal si po imbusih: Unior ta dolgi. Tisti zaliti v plastiko so prva liga, če dopušča denarnica.

Natični ključi: Proxxon ali pa kakšen Mtech za domače mojstre več kot OK. Jaz bi vzel 6 robe.

BTW Ena podobna tema že obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spraševal si po imbusih: Unior ta dolgi. Tisti zaliti v plastiko so prva liga, če dopušča denarnica.

Natični ključi: Proxxon ali pa kakšen Mtech za domače mojstre več kot OK. Jaz bi vzel 6 robe.

:hmm: če misliš te na linku so res odlični. jaz jih imam že ene 5 let, in so še vedno vsi robovi ostri, in krasno primejo. Ampak...zarad ročaja marsikje nimaš prostora da bi ga dobro nasadil, in enostavno moraš met še set navadnih. Tako da ne vem, če ni komplet navadnih dolgih brez ročaja dost bol smotrn nakup. Za dolgo uniorjevo 6ko z utorom sem dal 1,7 evra, mislim da je bil set 15 evrov

http://www.merkur.si/delavnica/rocno-orodje/izvijaci/izvijac-imbus-unior-5-mm-krom-polipropilen-art-193hx.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam imam Uniorjeve navadne ta dolge. Cena je bila res nekih 15 orlov. Stari BMW ima večino vijakov imbus in sem jih res zlorabljal. Eno bolj uporabljenih orodij pri meni. Definitivno vredno vsakega centa. Tega zalitega v plastiko imam samo enega velikost 7. Je malenkost bolj tog kot navadni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Potreboval bi momentni ključ v območju nekje od 5 do 100Nm za hoby uporabo. Zanima me, če kdo kaj posebej priporoča? Gledel sem Proxxon, kjer bi moral vzeti dva, da bi pokril celotno območje. Cena enega je cca. 60€. Unior ima en model (264), ki pokriva območje od 5 do 110Nm, kar bi bilo idealno, a nikjer nisem zasledil cene. Ima kdo kaj več info?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za hobi rabo je čisto dober iz Luisa ali Hofer-ja. Rabiš pa seveda dva. Po pravici povedano si niti ne predstavljam kako bi z enim "pokril" 5-100 (5 ni praktično nič s 100 pa "privijaš kolesa") .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti moment ključi iz hoferja in razne drugi poceni varjante niso vredne nič saj vijaka ne zategne na nastavljeno vrednost drugi problem je pa ponovljivost ,ki je praktično ni pri teh moment ključih. Tako da jaz bi gledal ključe od 100€ naprej (pa še tej majo okrog 4% napake) Pa priznano znamko. Je pa odvisno od tebe saj samo ti veš koliko ga boš zares rabil in kaj boš z njim zategoval. ter koliko si pripravljen dat za ključ. Drugače mam pa jaz 4 ključe da mi pokrijejo celotno območje (je pa sreča da je bil nono mehanik in so ključi profi ker čene bi obubožal pri nakupu le teh :) ) Aja še ena pomembna stvar pri moment ključu je ta da ga po vsaki uporabi sprostiš saj se v nasprotnem primeru deformira uzmet in s tem natančnost ključa, skala ni več točna,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!