Skoči na vsebino

Romunija, dežela Drakule


Noise

Priporočene objave

Zame je blo vse kar sem jedla totalno ogabno ... predvsem ne šparajo z oljem, okusa nobenega ... razen neka njihova spešl zadeva (mislim, da ovčetina, je bila okusno pripravljena).

Ne glede na to al smo jedl dunajca, čevape, čorbe varjante ... vsepovsod je blo cca. liter olja preveč.

No ampak sem vesela, če ima kdo drug drugačne izkušnje in romunska hrana le ni tako slaba :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zame je blo vse kar sem jedla totalno ogabno ... predvsem ne šparajo z oljem, okusa nobenega ... razen neka njihova spešl zadeva (mislim, da ovčetina, je bila okusno pripravljena).

Ne glede na to al smo jedl dunajca, čevape, čorbe varjante ... vsepovsod je blo cca. liter olja preveč.

No ampak sem vesela, če ima kdo drug drugačne izkušnje in romunska hrana le ni tako slaba :)

pa ne da se ti ta liter olja še sedaj pozna????? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi po mojem okusu romunska hrana ni bogvekaj, sploh če jo, recimo, primerjam z bolgarsko. So pa zato romunska vina - predvsem rdeča - VRHUNSKA. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Včeraj se vrnili iz 12dnevnega potovanja po Romuniji nardili 4750km

vsak dan na motorju od jutra do večera

kratek povzetek prvič zadnič in nikoli več me ta država ne vidi.k temu pripomogle u kurcu ceste,slaba hrana,svinarija in vsak dan nad 30stopin pa do 39

edin kar je blo dobro je bil pir Ursus pa narava v karpatih

drugače pa ljudje so prijazni :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj se vrnili iz 12dnevnega potovanja po Romuniji nardili 4750km

vsak dan na motorju od jutra do večera

kratek povzetek prvič zadnič in nikoli več me ta država ne vidi.k temu pripomogle u kurcu ceste,slaba hrana,svinarija in vsak dan nad 30stopin pa do 39

edin kar je blo dobro je bil pir Ursus pa narava v karpatih

drugače pa ljudje so prijazni :worship:

ccc, saj dežela ni nič kriva če ste vi idioti in delate tako kilometražo v 12-stih dneh. Slabe ceste, svinjarija in vročina so del balkanske folklore in se je pač treba sprijaznit da je recimo že zelo v redu če je pri kosilu soudeleženih manj kot 20 muh :rolleyes: . Sploh pa težko rečeš da si spoznal deželo če se samo voziš. Pol pač spoznaš edino obcestne bifeje in motele. Pa kakega tovornjakarja. Čar potepanja je da se ti ne mudi nikamor in se ustaviš kjer ti je všeč tudi za dalj časa.

Če se pa radi vozite po lepih cestah in cenite higieno in zmerno podnebje pa priporočam Švico, Tirolsko in dolomite :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no no glede na to da mi je od evrope ostala za prepotovat le še švica,ter španija in portugalska pa turčija

je čist pošteno če povem da se mi romunija pač ne dopade in se ne mislim tja več vračat

(je pa res da se splača jit tja saj tako bolj ceniš to kar imaš doma)

za ostale države tega na srečo ne morem trditi ker zagotovo skandinavijo še enkrat obiščem

drugače pa nas je kar precej idijotov, ki imamo na razpolago maximalno skupaj 14dni dopusta in hočemo v teh dneh obiti čim več stvari si pogledat znamenitosti dežele, ki jo nudi probat njene specjalitete in spoznati kulturo ljudi

za to je pač tempo nabit saj dežela kot je romunija z 22miljonov prebivalce, ozemlje pa večje kot bivša juga,...

btw:motel ja pa jade hotel kaj je že to,kamp jih je tolk da jih skor ni

pa še nekaj foto materiala

post-265-1218915565_thumb.jpg

post-265-1218915768_thumb.jpg

post-265-1218916038_thumb.jpg

post-265-1218916209_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer ceste se kr pospešeno gradijo sam bojo potrebovalil še ene 10let da morbit pridejo na naš nivo

po karpatih smo vozili od devetih zjutraj do 20h in napravili z muko nekje okoli 250km hitrost se je gibala med 30 in 45kmh

s higijeno pa nas ne bojo nikol dohiteli.če vas zanima za kaj je najbolje da greste pogledat in povohat

(je ribič lovil ribe,zravn pa so plavale same plastenke in razne smeti med drugim je namakal trnek 2metra stran od crknenga napihnjenga kot balon odojka,ko to vidiš ti gre na bruhanje)

post-265-1218916576_thumb.jpg

post-265-1218916693_thumb.jpg

post-265-1218917521_thumb.jpg

post-265-1218917607_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ccc, saj dežela ni nič kriva če ste vi idioti in delate tako kilometražo v 12-stih dneh. Slabe ceste, svinjarija in vročina so del balkanske folklore in se je pač treba sprijaznit da je recimo že zelo v redu če je pri kosilu soudeleženih manj kot 20 muh :rolleyes: . Sploh pa težko rečeš da si spoznal deželo če se samo voziš. Pol pač spoznaš edino obcestne bifeje in motele. Pa kakega tovornjakarja. Čar potepanja je da se ti ne mudi nikamor in se ustaviš kjer ti je všeč tudi za dalj časa.

Če se pa radi vozite po lepih cestah in cenite higieno in zmerno podnebje pa priporočam Švico, Tirolsko in dolomite :naughty:

Najprej jim poveš , da so idioti !!!!

Potem jih naučiš , kako se potuje !!!!

Potem jim pa poveš, kam naj se grejo vozit !!!

:headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče hrane smo jedli za kosilo in sicer že pripravljene menije oz meni ki je bil sestavljen tako

čorba največkrat fižolova ter na malem krožniku riž z malo zelenjave kao đuveč skratka porcije full majhne

zajtrke in večerje pa smo si delali sami probali smo tudi njihove značilne jedi kot so sarme oz sarmales

za kuhanje oz pečenje smo se znašli po svoje

na fotki kuhinja fakultete za geografijo kjer smo tudi spali :naughty:

post-265-1218918057_thumb.jpg

post-265-1218918192_thumb.jpg

post-265-1218918537_thumb.jpg

post-265-1218918695_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče spanja je problem, kampov je malo motelov in hotelov skoraj ni no razn če upoštevamo Constanco oz letovišča ob črnem morju in pa bukarešto

tako da smo bili večkrat prisiljeni spanja na prostem kar sploh ne bi bil problem če bi se imeli kje stuširat

pa smo se znašli kakor smo se: enkrat smo spali pri motoristu, ki smo ga srečali na cesti in sprašavali za kamp,oz bilokakšno prenočišče

pa nas je povabil k sebi in potem nas je še počastil s picami in parimi rundami :worship: :worship: res kapo dol

dvakrat smo spali v penzjonu en je bil tak da bog pomagaj,enkrat smo spali na univerzi za geografijo,v bukarešti smo spali v bungalovčkih da smo kamp našli smo prevozili več kot 50km po mestu s tem da smo predhodno približno vedeli da je v bližini policiske akademije in zanimivo da tudi policaji v križiščih niso vedeli kje je akademija :rolleyes: in enkrat resnično v motelu zadnjo noč v bosni

ostalo pa so bili razni kampi in na prostem

post-265-1218919824_thumb.jpg

post-265-1218919967_thumb.jpg

post-265-1218920232_thumb.jpg

post-265-1218920332_thumb.jpg

post-265-1218920494_thumb.jpg

post-265-1218920734_thumb.jpg

post-265-1218920982_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vidis Sanda- mi smo tudi bili v romuniji 15 dni, pa se mi sploh ni zdelo tako hudo, ker sem pričakoval v kaj se podajam. Spali smo po penzionih in hotelih, pa pri domačinih in to napol zastojn. Je pa res da moraš pazit, ker te hoče vsak nategnit.

BTW A je bil kdo v rudniku soli v mestu Prajd- mega zadeva, se notr pelješ s takim avtobusom kot je ljubljanski krpan. Ali pa delta Donave ( mesto Salina)- sicer je cesta ko njiva ampak je za videti....

Evo link:

http://drice-z.moj-album.com/album/13065995/?os=13069687

Evo še en link:

http://drice-z.moj-album.com/album/13065995/?os=13068729

Evo še en link: Jed se imenuje mamaliga branza ( polenta sir in ocvirki) - fenomenalno

http://drice-z.moj-album.com/album/13065995/?os=13070338

Al pa link do celga albuma:

http://drice-z.moj-album.com/album/13065995/

Je pa res da ko vidiš Romunijo veš kako je doma lepo in tudi mene Romunija verjetno ne bo več videla- veš pa nikol.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sva s kolegom nazaj iz Ukrajine naredila še postanek v delti Donave in v Brašovu - ogled dvorca grofa Drakule.

Drži, da so v tistih krajih zadeve še zelo prvinske ampak nekaterin je ravno to všeč - smo pač "malo čudni".

Urejenost in vse kar spada zraven, je pa sigurno potrebno iskati bolj severno ali zahodno.

Kratek opis lahko preberete tukaj: http://sunami.freehost386.com/ (krim2008)

Slika iz delte Donave. Še sreča, da je bilo suho.

post-7865-1219079185_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos sva s kolegom nazaj iz Ukrajine naredila še postanek v delti Donave in v Brašovu - ogled dvorca grofa Drakule.

Drži, da so v tistih krajih zadeve še zelo prvinske ampak nekaterin je ravno to všeč - smo pač "malo čudni".

Urejenost in vse kar spada zraven, je pa sigurno potrebno iskati bolj severno ali zahodno.

Kratek opis lahko preberete tukaj: http://sunami.freehost386.com/ (krim2008)

Slika iz delte Donave. Še sreča, da je bilo suho.

A sta prišla do Saline?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Letos imam namen v sklopu prvomajske ture prečkati Romunijo in ker mi še sedaj ni nikoli zneslo prevoziti Transfagarasan bi to rad takrat. Ima kdo izkušnje kako je tam za prvomajske? Se da priti čez ali je preveč snega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš srečo Transfagarasan prevoziš šele na začetku junija. Tako da mislim, da ti tudi letos ne bo. Lani je bil konec maja še vedno neprevozen SNEG. S kolegom sva imela namen prečkati pa ni šlo.

Ali pa malo pobrskaj Tule. Na tem forumu sem našel zanimiv potopis nekje začetek junija pa je bilo vse skupaj pogojno prevozno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

...da malo obudim Romunijo, ima mogoče kdo kje kako vrisano turo z vključeno Transalpino in Transfagarasonom...bi bil hvaležen, če bi jo prilepil v tej temi.

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

...da malo obudim Romunijo, ima mogoče kdo kje kako vrisano turo z vključeno Transalpino in Transfagarasonom...bi bil hvaležen, če bi jo prilepil v tej temi.

Hvala

LP

avtomoto guru za transalpino :whistle: . Poglej njegove albume!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Prevozen! Če seveda motor pelje. Več o tem v neki drugi temi.

Smo pa včeraj na južni strani prelaza srečal tole kosmatinko z naraščajem.

post-7865-1250533397_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kaj novih info o tej divji deželi, gre kdo naslednje leto v tiste konce morda?

Mene precej drži, vendar brez ogleda črnega morja, bolj bi se osredotočil na Transilvansko hribovje in pokrajino Maramures, seveda bolj outback varianta.

Če se najde še kak kandidat, bi se tudi lahko zmenili, verjetno pa s samo "cestnim" motorjem ne bo združljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti bo kaj v pomoč, na spodnjem linku poglej, kako so se skozi Romunijo prebijali Srbi.:

www.bjbikers.com (nikakor mi noče pripopat pravega linka).

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!