Skoči na vsebino

Romunija, dežela Drakule


Noise

Priporočene objave

Če komu pride kaj praw, kao romunski motosvet, samo je zajebano za brat :blink:

Nahitro smo pregledal njihov forum..fotke in filmčki povejo dovolj...V glavnem jako zanimivo.. .)

Zanimivo, pa tudi kaj za prebrat in vidit. No ja, s svojim znanjem italijanščine sem si nekaj malega pomagal pri branju, saj sta jezika dokaj sorodna. Vse skupaj bomo pa videli v praksi nekje konec junija in začetku julija.

Pa LP Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena zanimiva zadeva, če bi bil slučajno takrat že kdo doli

[attachmentid=92398]

RedBull Romaniacs 2007

17 - 21.06.2007

Več informacij: redbullromaniacs.com

post-5241-1172295996.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi prav lepo pozdavljeni! Drakolandija mi ne da miru,pa nekaj tuhtam v tej smeri...Za vse ki ste se Zumirali in se ozirate proti Romuniji je na www.romaniadigitala.ro že omenjena digi karta te dežele.Samo ko seštevam 100 adria+170 scg+200 ROAD mi mal slabo postane,al virtual trip al ta pravi trip :hmm: Omenjajo sicer neke možnosti za več klučev...wi šl si LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ko seštevam 100 adria+170 scg+200 ROAD

to si sešteval kaj :? cene digitalnih kart, stroške za posamezno državo..... :hmm:

jaz sam sem sicer iskal karto Romunije tule, jo hotel tudi naročit, pa so mi prijazno odgovorili, da žal trenutno le-te karte nimajo na zalogi, naj bi pa bila čez dober mesec....

pa sem se zmenil z enim šoferjem špedicije ki vozi dol robo, da mi drug teden prinese čimboljšo karto direkt od dol :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sam sem sicer iskal karto Romunije tule, jo hotel tudi naročit, pa so mi prijazno odgovorili, da žal trenutno le-te karte nimajo na zalogi, naj bi pa bila čez dober mesec....

Pa si poskusil v Ljubljani ,v trgovini KOD in KAM (nasproti Križank); Tam sem dobil pred mesecem in pol karto Romunije ( Marco Polo) in vodiča Lonley planet- Romunija in Moldavija.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si poskusil v Ljubljani ,v trgovini KOD in KAM (nasproti Križank); Tam sem dobil pred mesecem in pol karto Romunije ( Marco Polo)

Lp Regi

jo dobim danes ravno od tam :D

P.S. Kateri je pa najboljši pir doli v tistih koncih :hmm: , nekaj sem slišal o nekem Ursusu B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. . .

P.S. Kateri je pa najboljši pir doli v tistih koncih :hmm: , nekaj sem slišal o nekem Ursusu B)

Dobro čuješ !

:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se ga slučajno, dobi tudi kje pri nas :hmm: , da izvedem malo aklimatizacije :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zelo pomembna zadeva

vinska karta Romunije B)

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A to karto si ti iskal.... :lol:

Ne :grrr , jaz sem iskal pirowsko karto :devil: , pa je zaenkrat še nisem našel .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

04.07 - Grad grofa Drakule je naprodaj

Dedič romunske plemiške družine je srednjeveško utrdbo v Transilvaniji, ki je znana kot grad grofa Drakule, postavil naprodaj. Upa, da bo novi lastnik spoštoval "lastnino in njeno zgodovino".

Grad Bran je sicer ena največjih turističnih znamenitosti v Romuniji, saj naj bi se tam zadrževal tudi vladar iz 15. stoletja, Vlad Tepeš, katerega krutost je bila navdih za roman Brama Stokerja iz leta 1897 z naslovom Drakula.

Legenda pravi, da naj bi se Vlad, ki je svoj vzdevek dobil po načinu mučenja svojih sovražnikov, v gradu preživel eno noč.

Grad Bran so zgradili v 14. stoletju, utrdba pa je služila za varovanje pred turškimi vpadi. Kraljeva družina Habsburžanov se je vanj vselila okoli leta 1920, dokler ji ga leta 1948 ni zaplenil komunistični režim.

Po koncu režima je bil v poznih 80. letih obnovljen in postal priljubljena turistična znamenitost, znana kot grad Drakule.

Maja 2006 je Romunija grad vrnila potomcem Habsburžanov, ki so se zanj na sodišču borili pet let. Dominic von Habsburg, v New Yorku živeči 69-letni arhitekt, je zajamčil, da bo grad odprt kot muzej do leta 2009. Lani je lokalnim oblastem ponudil, da grad odkupijo za 80 milijonov ameriških dolarjev, a je bila ponudba zavrnjena.

Sedaj pa grad prodaja "pravemu kupcu v pravih okoliščinah", je povedal predstavnik plemiške družine. "Habsburžani se ne ukvarjajo s poslom upravljanja muzeja."

Cene niso objavili, vendar pa predstavnik predvideva, da bo grad prodan za več kot 135 milijonov dolarjev. Romunska vlada ima prednost, če bo kot kupec ustrezala najboljši ponudbi za odkup gradu.

Grad vsako leto obišče okoli 450.000 ljudi, v zadnjih letih pa je pritegnil tudi filmarje, ki iščejo dramatično ozadje za filme o Drakuli in drugih grozljivkah. (Siol, JK)

post-2154-1183577022_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
A se komu kaj kolca po tej cesti ?

meni :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

:D :D :D

Romunija :OK: :OK:

Ukrajina :OK: :OK: :OK:

Moldavija :OK:

Obdnjeprska republika(al nekaj podobnega) :slap: :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fajn, da ste se srečno vrnili :OK:

dej pa čimprej kaj več napiši.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šest kolon pred dvopasovnem prehodu v Ukrajini

s tem da vsaj eden čaka na kontra pasu da skoči ćez pred nasproti vozečimi

post-1157-1187034924_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!