Skoči na vsebino

Romunija, dežela Drakule


Noise

Priporočene objave

Mi smo se sedaj vrnili iz Romunije in smo šotor uporabili samo enkrat v kampu ob morju.

Je res preveč poceni, da bi se trudil postavljat šotor :D edino če v tem uživaš .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na severu in v centralni Romuniji so bili penzijoni praviloma po 20 ojrov (80 Lejev).Sicer vsi dvopostelni in na solidnem nivoju.Za vsak slučaj sem vlačil s sabo kamp opremo ampak so povsod kjer sem bil,od nižin na Z in V ,gričevja na S in visokogorja v centru dežele šarili cigoti.Sem mislil da bo mir v lepih goratih gozdovih ,pa so po najbolj odročnih krajih vsi nekaj nabirali.Na J strani Prislopa ob reki jih je pa kar mrgolelo.Tako da sem pač odštel tiste cekine za luksus predvsem pa sva z mopedom mirno spala.

Ceste so razen nekaj izjem res avantura zase.Povsod kopajo,plužijo,ružijo vključno z Transalpino.Amortizerje sem imel nastavljene za teren in so se v Romuniji res namučili na asfaltu!

Največji šok je bil zame visoka prometna kultura.Razen da kdo prehiteva na čudnem kraju in pa nekega kontroliranega izsiljevanja ki se ga hitro navadiš me je presenetilo da zelo upoštevajo pešce,da praktično nikoli ne trobijo in blendajo !! in da VEDNO ko je potrebno uporabljajo smerokaze!Ne spomnim se da bi me kdo kdajkoli ogrožal tako v velikih mestih kot podeželju.V Budimpešti sem v eni uri videl veliko objestnosti,že prve pol ure v Srbiji pa me je skoraj fental kamionist.

Srečno

post-1419-067025200 1281871528_thumb.jpg

post-1419-023788800 1281871584_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo...

evo nas avanturiste iz uspešnega in zelo zanimivega potovanja po Romuniji in Bolgariji.Vsi smo se imeli super glede nasvetov bi se strinjala z vsem napisanim. Cesta čez Transfagaras pa je porazna. No iz severne strani še gre, na jug pa jo odsvetujem vsem, ki imajo radi svoje mednožje in ne vozijo enduro ali hard enduro motorjev.

Drugače vse po planu, lepo vreme in zanimiva dežela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo...

evo nas avanturiste iz uspešnega in zelo zanimivega potovanja po Romuniji in Bolgariji.Vsi smo se imeli super glede nasvetov bi se strinjala z vsem napisanim. Cesta čez Transfagaras pa je porazna. No iz severne strani še gre, na jug pa jo odsvetujem vsem, ki imajo radi svoje mednožje in ne vozijo enduro ali hard enduro motorjev.

Drugače vse po planu, lepo vreme in zanimiva dežela.

Dobrodošli srečno doma :naughty: Fotoaparata pa niste imeli seboj :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrodošli srečno doma :naughty: Fotoaparata pa niste imeli seboj :?

Zdravo... imeli imeli... Kaj nisi nič pogledal pod temo nasveti za izlet Romunija Bolgarija? Tam sem jih dala.... ampak samo ekstra še enkrat....Nekaj utrinkov iz Romunije in tudi nekaj iz Bolgarije. Neobičajen promet, lepo mesto Bukarešta(dokler ne pogledaš v stranske ulice) in neverjetno dobra bolgarska hrana.

lp

J

post-27679-042710500 1282313814_thumb.jpg

post-27679-089383800 1282313841_thumb.jpg

post-27679-049909800 1282313866_thumb.jpg

post-27679-023467400 1282313905_thumb.jpg

post-27679-018656500 1282313929_thumb.jpg

post-27679-096368800 1282313970_thumb.jpg

post-27679-092360300 1282314033_thumb.jpg

post-27679-008211800 1282314067_thumb.jpg

post-27679-015318400 1282314106_thumb.jpg

post-27679-018962700 1282314173_thumb.jpg

post-27679-095173800 1282314199_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo... imeli imeli... Kaj nisi nič pogledal pod temo nasveti za izlet Romunija Bolgarija? Tam sem jih dala.... ampak samo ekstra še enkrat....Nekaj utrinkov iz Romunije in tudi nekaj iz Bolgarije. Neobičajen promet, lepo mesto Bukarešta(dokler ne pogledaš v stranske ulice) in neverjetno dobra bolgarska hrana.

lp

J

Zdravo.

Jst tut priletel pred enim tednom iz ture katere sestavni del je bila romunija.Vse super sam precej velika revščina in se kar malo zamisliš(kako nam je lepo).Letos sem motorček kar doma pustu, pa smo ga na pot kar z bicikli udarel :yea1.Štartal smo iz Novega mesta pa čez Hrvaško,madžarsko,slovaško, poljsko, do ukrajine(1184,40km) :yes:naprej pa z avtodomom čez moldavija, Pridnjestrska republika,romunija, madžarska, srbija, hrvaška in spet doma.Vrhunska tura, poceni(pivo,cigarete,hrana.....vse), ogromno za vidt,prijazen folk, luštne deklice, in čist nič nevarno(kod so nas svarili)!!!Priporočam.Naslednji dopust pa z motorjem in še mal ruse pogledat.

lp,Johns

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 8 mesecev pozneje...

Vidim da vas je veliko, ki ste že prevozili Romunijo po dolgem in po čes. Mi nameravo potovanje po Rumuniji v tem letu. Predvsem imamo željo voziti po bol odročnih krajih in vaseh. Prenočevali pa bi predvsem v šotorih, ker smo bol nomadske duše.

Veliko ste napisali zelo zanimivih vtisov. Če se morda še kdo kaj spomne ali pa da je kaj pozabil napisati, bi bil vesel da napiše. Morda podatke o lokacijah kampov.

Morda se pa kje srečamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

OK ugotavljam, da ste že vse napisal o potepanjih po deželi Drakule.

Bomo šli pogledat če je res vse tako. Upam da se bomo meli fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK ugotavljam, da ste že vse napisal o potepanjih po deželi Drakule.

Bomo šli pogledat če je res vse tako. Upam da se bomo meli fajn.

Kdaj pa greste, jest grem 25. junija

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK ugotavljam, da ste že vse napisal o potepanjih po deželi Drakule.

Bomo šli pogledat če je res vse tako. Upam da se bomo meli fajn.

Brez skrbi je ......Sigurno se boste imeli.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ojla!

Letos je nekam malo fur Romunija-Bolgarija, ali se motim.

Tisti ki ste bili, kako je stanje?

Pa še eno ?: Kje se bolj splača ustavit za par dni ob Črnem morju: Romunija ali Bolgarija?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Letos je nekam malo fur Romunija-Bolgarija, ali se motim.

Tisti ki ste bili, kako je stanje?

Pa še eno ?: Kje se bolj splača ustavit za par dni ob Črnem morju: Romunija ali Bolgarija?

lp

Kot morska destinacija je ČM bolj "mlaka" peščene plaže...., če ti to odgovarja potem je OK . Je pa lepa delta Donave, obvezno obiskat in pogledat iz čolna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lep pozdrav iz Romunije!

Jutri v rudnik soli v Tiurdi.

fenomenalna destinacija MiNa.....pazi samo na katero stran boš šel ven iz rudnika....pa ne po stopnicah gor, je predaleč....raje počakaj na dvigalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baterije so delovale, čelada pa varno v kovčku. Ogled smo pričeli ob 9 uri med prvimi. 3/4 po stopnicah, ker je crknil spodnji lift.

Evo ena slika za polkušino,

post-7865-0-72573100-1313786150_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V ponedeljek štartamo proti Bolgariji in Črnemu morju, domov pa preko Romunije, pa naj bo kar bo. Upam da se še kdaj javim :yea1:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Upam da se še kdaj javim :yea1:

Nič bat,na strani od CIAe analitiki pravijo da na slovenske motoriste tam dol ne sreljajo prav pogosto!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek štartamo proti Bolgariji in Črnemu morju, domov pa preko Romunije, pa naj bo kar bo. Upam da se še kdaj javim :yea1:

Srečno pot! Če ne prej se javi ko pridete domov.

ps, nikakor se ne morem pripravit, da bi malo opisal, kako smo se mi imel v tistih krajih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek štartamo proti Bolgariji in Črnemu morju, domov pa preko Romunije, pa naj bo kar bo. Upam da se še kdaj javim :yea1:

V Romuniji bodi pozoren na radarje. V kratkem imajo zaradi varčevalnih ukrepov namen odpustiti cca. 10.000 policistov in ti se zdaj na vse pretege trudijo biti koristni in kar najbolj vestni pri svojem delu, da bi obdražli službo.

Tako mi je povedal policist iz Tulceae, pri katerem sem rental app konec julija.

Obvezno priporočam ogled delte Donave. Pa ne se pustit nategnit lokalnim agencijam z izleti po 60 eur na uro vožnje. Raje se zapelji do Mahmudie ali Murighiola v kakšno gostilno na pivo, kjer dobiš 2 urni izlet za 50 eur, 3 urni pa za 75 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni akterji romunija 2006 .Ogledal sem si album , zelo lepo avanturistično za to pa me zanima.Ali ima kdo načrt trase dolžino v km in število dni ki bi jih porabil ?

lp Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj te zanima....bila tam lani jeseni.

Fantastična dežela......se bova še vrnila. Če ti je že interesantna predlagam da junijski Maroko zamenjaš za Romunijo, temperature bodo precej bolj zmerne....offroada ti pa tudi ne bo manjkalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!