Skoči na vsebino

Romunija, dežela Drakule


Noise

Priporočene objave

18 hours ago, brabos said:

Fantje....kako je v Romuniji v zaćetku septembra...je že kdo bil...?

Ste spanje rezervirali prej...al spotoma'

Mi bi šli tam nekje 7-8 septembra....žal prej ne gre

 

lp brabos

Tam je odlično,če le ne bo lilo.Pa snega ne boš videl vsaj še en mesec.Nobenih rezervacij,skoraj vsaka vas ima solidne "penzijone".

V mestu Satu Mare na SZ je bil pred nekaj leti zelo ugoden hotelčič "Asia",moped na varnem

IMG_6766.JPG

                                   Lepo je iti po 7c v eno smer in po 67c v drugo.Ko šibaš iz Sebesa na jug proti Transalpini imaš nekje na koncu skoraj zadnja hiša desno ob cesti penzijon                  IMG_6880.JPG      

Po legendah ti patri v samostanu Sinaia pod Brasovom nudijo ugodno ali zastonj prenočišče.Ko sem  o tem povprašal patra na dvorišču jo je  ucvrl v samostan in verjetno zaklenil vrata.  Malo nazaj proti severu je ob cesti ta zadeva,kjer sem prespal,moped pa zadaj v kuhinji

 

IMG_6815.JPGIMG_6814.JPG                                                                                       

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi tudi nismo nič rezervirali, pa vedno se najde skoraj iz prve.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva prakticirava booking.com.....en večer prej za naslednji dan.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. V predmestju Varne....ene 3 kilometre pred centrom s smeri severa.

Na Googlene mapah vpiši Varno.....boš videla enogromen park ob obali....malo nad parkom je hotel Briz 2.....plaža je 2 minuti od njega. Midva sva bila v sicer v apartmajskem naselju zraven hotela...Mislim da se  imenuje Sveti Nikola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Konec meseca gremo proti Moldaviji in Ukrajini... Glede vinske kleti Milesti Mici me zanima:  Ste obisk prej najavili, rezervirali? Katero ponudbo ste izbrali, ker je dokaj pestra?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, ferek pravi:

Konec meseca gremo proti Moldaviji in Ukrajini... Glede vinske kleti Milesti Mici me zanima:  Ste obisk prej najavili, rezervirali? Katero ponudbo ste izbrali, ker je dokaj pestra?

Ob 9h smo se "pojavili" pred vhodom, plačal vstopnino in se v spremstvu vodičke (v enem od taxijev) odpravili v temne tunele kleti.

DSC01251.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, ferek pravi:

Konec meseca gremo proti Moldaviji in Ukrajini... Glede vinske kleti Milesti Mici me zanima:  Ste obisk prej najavili, rezervirali? Katero ponudbo ste izbrali, ker je dokaj pestra?

Sem šla na njihovo stran preverit ponudbo, pa vidim da so dodali ogromno opcij za oglede. Ko sva bila midva, jih ni bilo toliko. Midva nisva izbrala degustacije, ker je v Moldaviji zakon 0,0 promilov za voznike. Sva jo raje vzela za " to go" in jo odprla doma. Te opcije sedaj nisem zasledila, a verjetno se boste lahko zmenili, v kolikor bi tudi vi želeli izpustiti degustacijo. Nama je bila bolj zanimiva vožnja z motorjem po labirintih kleti. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej degustacije niste izbrali?.... Jaz planiram spanje nekje v bližini kleti in "obisk" s taxijem ter "konkretno" degustacijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni fantje

Vsoboto štartamo v Romunijo pa me zanima....koliko časa ste si vzeli za ogled rudnika soli v Turdi....'

Pa še to...se splača "riniti" do Brasow-a...smo malo na tesnem s časom.

Drugače pa vse tiste točke kot ostali.

 

Hvala lp Brabos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, brabos pravi:

Pozdravljeni fantje

Vsoboto štartamo v Romunijo pa me zanima....koliko časa ste si vzeli za ogled rudnika soli v Turdi....'

Pa še to...se splača "riniti" do Brasow-a...smo malo na tesnem s časom.

Drugače pa vse tiste točke kot ostali.

 

Hvala lp Brabos

Midva sva lutala po rudniku dobri 2 uri,ker se nama ni ravno mudilo in ker je bilo fajn hladno :)..priporocam pa da greste noter takoj ko odprejo, ker ko sva odhajala je bila ze kar fajn guzva,zjutraj sva bila pa bolj kot ne sama noter.

Brasov je lepo mestece,sploh katedrala in trg sta zanimiva.Midva sva naredil pes en krog po ulicicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!