Skoči na vsebino

Romunija, dežela Drakule


Noise

Priporočene objave

Turda, se strinjam z predhodnico, caa. 2 uri si moraš vzeti.

Brasov, mesto kot mesto, ja se splača pogledati.

Vendar se, lahko območje mesta Brasov kombinira za obiskom kraja Rasnov in gradu, kraja Bran z gradičem, drakula.

Pot zaokrožite še do Sinaie z gradom Peles, v neposredni bližini pa si ogledaš še sfingo in občutiš njene »nadnaravne moči«

Seveda če te, vas to sploh zanima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, brabos pravi:

Pozdravljeni fantje

Vsoboto štartamo v Romunijo pa me zanima....koliko časa ste si vzeli za ogled rudnika soli v Turdi....'

Pa še to...se splača "riniti" do Brasow-a...smo malo na tesnem s časom.

Drugače pa vse tiste točke kot ostali.

 

Hvala lp Brabos

Ko smo mi bili j bil odprt samo do 5 ure....pa še uro so pred nami, tako da so nas skoraj ven metali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, RSa pravi:

Turda, se strinjam z predhodnico, caa. 2 uri si moraš vzeti.

Brasov, mesto kot mesto, ja se splača pogledati.

Vendar se, lahko območje mesta Brasov kombinira za obiskom kraja Rasnov in gradu, kraja Bran z gradičem, drakula.

Pot zaokrožite še do Sinaie z gradom Peles, v neposredni bližini pa si ogledaš še sfingo in občutiš njene »nadnaravne moči«

Seveda če te, vas to sploh zanima

Kar se tiče sfinge so naju dobro nategnili....na uradni strani iamjo namreč napisano, da zadnja gondola pelje 17.45, no midva (in še kar precej ljudi)sva bila tam pred 16.00 in ni več vozila.....kao so prej končali za ta dan....kr neki pa tak turizem....so pa ponujali 3-4 urno vožnjo po gorovju (vključno s sfingo) z jeepom, samo seveda za precej več denarja (samo da te olupjo). Tudi sicer, če si hočete ogledati njihove znamenitosti imajo zelo zanimive odpiralne čase, nekje od 9.00, 10.00 zjutraj pa do 16.00, max 17.00.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za nasvete,,,,jutri startamo ...vreme bo....bolj bo bolj problem z časom.

Letos Turda rudnik...Transalpina.....Transfalgarsan....mogoče Brasov....

lp Brabos

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Evo, jaz sem se letos odločil za Romunijo. Transafgarasan in Transalpina, pa še seveda ostale znamenitosti. Poti še nimam zrisane, bom pa jo udaril čez BiH, pa na Đerdap in dalje po Romuniji, nazaj pa najverjetneje čez Madžarsko. Bo ene 3000 km. A se bi kdo pridružil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Splitčani, oz. GS-ovci iz Brača so nama pokazali najkrajšo pot iz Transalpine na Transfaragašan. Oni so se tam okrog vozili dva dneva in čakali na lepo vreme, midva sva jo imela v prvo.

20170810_142224.thumb.jpg.690d1b118cb88800efa2f93f699e446f.jpg

Naravne lepote

IMG_2226.thumb.JPG.6e25014870b1d6f2156493ed0794ac3c.JPG

20170811_194515.thumb.jpg.cec648841d4d4adaac30ebe298393803.jpg

ovire na cesti

IMG_2231.thumb.JPG.ba0a4486b3768734ca65a5aacc0f0697.JPGIMG_2208.thumb.JPG.cb00d152281c2e1553ef59dad97e9c5b.JPGIMG_2239.thumb.JPG.9312cd1acd039a3acc721b9ba67d3c2b.JPG

toplo morje

20170813_144306.thumb.jpg.7ce11c10c2911bbf8bd2c2660aec39bf.jpg

lačni psi na počivališčih in črpalkah

20170814_174810.thumb.jpg.e64334abaaa4a5d8460201f13bb9361d.jpg

...samo nekaj značilnosti na poti ob pregledovanju slik.:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
pred 1 uro, mladench pravi:

Transalpina in Transfagarasan... po kateri strani gor pa po keri dol? bi en krog naredil

Sj ravno v tem je finta, da ponavadi greš eno gor, drugo pa kontra, da je krog narejen, odvisno kam boš še dodatno kolovratil. Načeloma mi je pa Transfagarasan bolj všeč z južne, Transalpina pa s severne. Ampak koneckoncev je itak vseeno po kateri strani greš. Je pa Transfagarasan bolj zanimiv za razglede itd, ker podlaga je ubitačna, Transalpina pa za dirkanje :D

Malo se pa z izbiro lahko igraš tudi glede na vreme, predlagam, da imaš rezervni plan, kajti če je en prelaz moker ali deževen obstaja možnost, da drugi ni.

aja pa še nekaj, predlagam da greš na prelaze med tednom, kajti lani avgusta smo bili očitno med kakimi prazniki in je bila obupna gneča.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx. Ja, vrjetno bomo med tednom rinl gor, planiramo pa it v začetku junija. Nekje sem prebral, da je zaprta do 30.5?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, mladench pravi:

Tnx. Ja, vrjetno bomo med tednom rinl gor, planiramo pa it v začetku junija. Nekje sem prebral, da je zaprta do 30.5?

uradno še več

tule slediš info:

http://www.transfagarasan.net/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

uradno še več

tule slediš info:

http://www.transfagarasan.net/

Tole pa ni vredu. Šele 16. junija. Kaj pa Transalpina, je kaj drugače? Glede na to, da je tako visoko kot Transf... bo verjetno isto. Mi podira plan za konec maja. Zato verjetno tudi Google maps ne dopušča planiranja po tej poti? Al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, tomash pravi:

Tole pa ni vredu. Šele 16. junija. Kaj pa Transalpina, je kaj drugače? Glede na to, da je tako visoko kot Transf... bo verjetno isto. Mi podira plan za konec maja. Zato verjetno tudi Google maps ne dopušča planiranja po tej poti? Al kaj?

Mal poguglaj, ampak je vse odvisno od vremena, baje biciklirajo tudi ko ni uradno odprta in vozijo, je pa vse odvisno od vremena, ampak saj veš kak je maja, lahko sneži al pa je 30C :D https://www.martin-adventures.com/blog/2017/4/27/when-does-the-transfagarasan-highway-open-and-close

Za Transalpino pa ne bi vedel.

ps. v skrajnem primeru, pač obrneš ko prideš do snežnih zametov.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, DAMI34 pravi:

Mal poguglaj, ampak je vse odvisno od vremena, baje biciklirajo tudi ko ni uradno odprta in vozijo, je pa vse odvisno od vremena, ampak saj veš kak je maja, lahko sneži al pa je 30C :D https://www.martin-adventures.com/blog/2017/4/27/when-does-the-transfagarasan-highway-open-and-close

Za Transalpino pa ne bi vedel.

ps. v skrajnem primeru, pač obrneš ko prideš do snežnih zametov.

 

 

Ali pa ašovčič u roke. Bom že nagruntal B varianto, itak se bo moj plan podrl po prvem dnevu. Potem pa na star ogenj.

Sem pa našel tudi tole:

http://www.uncover-romania.com/visit-romania/travel-ideas/top-roads-in-romania.html

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Je asvaltirana! Letos sem šel tukaj skozi iz Orsove do Baja de Arama.

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, BIF pravi:

Če ni asfaltirana ni prevozna?

 

seveda je. Vprašanje je komu se da po šodru p možnosti z lepim in dragim mopedom. Je pa vsekakor zanimiva. Ko smo se vračali iz Hunedoare sem zato raje ubral 68 do Orsove, relativno nezanimiva, vendar hitra. Tak da nam je bolj prišla tale prav, ker se nam je mudilo na žurko.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Dr.SPEED pravi:

Cesta 66A,katera gre mimo akumulacijskega jezera ni asfaltirana,nekje 60km offroada:)

Kje je točno ta cesta, če je to cesta mimo akumulacijskega jezera proti Transfagarašanu, potem je asfaltirana :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!