Skoči na vsebino

Romunija, dežela Drakule


Noise

Priporočene objave

Ne vem, trenutno se mi ne ljubi iskat. Na Transalpino iz južne smeri je bil lani še makadam ampak so pripravljali za asfaltacijo....ne vem pa, če je to to...je šlo iz spomina, žal :? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm bil na Transalpini leta 2012 pa se ne spomnim, da je biu makadam ... na novo položen safalt .. pa dž :P
 

image.thumb.png.6db7b6b315d4ae39248e5501fb5cccc2.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, vandrovec pravi:

Ne vem, trenutno se mi ne ljubi iskat. Na Transalpino iz južne smeri je bil lani še makadam ampak so pripravljali za asfaltacijo....ne vem pa, če je to to...je šlo iz spomina, žal :? 

kaj bi ti iskal? :) saj lahko samo poiščemo

https://de.wikipedia.org/wiki/Drum_național_66A

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, vandrovec pravi:

Kje je točno ta cesta, če je to cesta mimo akumulacijskega jezera proti Transfagarašanu, potem je asfaltirana :hmm:

ni, ta je druga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, vandrovec pravi:

Ne vem, trenutno se mi ne ljubi iskat. Na Transalpino iz južne smeri je bil lani še makadam ampak so pripravljali za asfaltacijo....ne vem pa, če je to to...je šlo iz spomina, žal :? 

DN67C je že dolgo asfaltirana, vsaj od 2013 dalje,  Maxi pa sprašuje o 66A. Avtomoto pa je že odgovoril. To je cesta iz Petrosanija proti Orsovi, bolj zahodno od Transalpine.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, maus pravi:

js sm bil na Transalpini leta 2012 pa se ne spomnim, da je biu makadam ... na novo položen safalt .. pa dž :P

Ni samo ena cesta preko Transalpine, preko vrha že, spodaj imaš pa različne pristope. Lani bi šla lahko po asfaltu preko ampak sva falila in šla na južno stran po makadamu, pa potem spet nazaj...

 

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

ni, ta je druga

sem ugotovil to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
pred 7 minutami, filipe pravi:

Pozdravljeni

Mene pa zanima, če kdo kaj ve , če je Transalpina za 1. maja že odprta.

Lp Stane

Mogoče ti tole kaj pomaga.

National Road DN 67 C (Drumul National 67 C) crossing the Parang Mountains
Road Status: Closed
Section affected: Ranca --- Obarsia Lotrului (km 34 to km 60)
Reason for road closure: hazardous driving conditions/ massive snow accumulations
Scheduled Dates: October 15, 2018 -- May 15, 2019 (tentative re-opening date).
Scheduled days: Monday - Sunday.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, MARJA pravi:

Mogoče ti tole kaj pomaga.

National Road DN 67 C (Drumul National 67 C) crossing the Parang Mountains
Road Status: Closed
Section affected: Ranca --- Obarsia Lotrului (km 34 to km 60)
Reason for road closure: hazardous driving conditions/ massive snow accumulations
Scheduled Dates: October 15, 2018 -- May 15, 2019 (tentative re-opening date).
Scheduled days: Monday - Sunday.

Tudi 15.5.- se je fino pozanimati, ker nikoli ne veš, če še ni par metrov snega... Transfagarasan sigurno še ni...:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, filipe pravi:

Pozdravljeni

Mene pa zanima, če kdo kaj ve , če je Transalpina za 1. maja že odprta.

Lp Stane

v tejle temi, kamor sem premaknil je več koristnih informacij.

od tule dalje, je pa že nekaj govora o odpiranju

https://motosvet.com/tabla/topic/82-romunija-dežela-drakule/?do=findComment&comment=2407346

http://www.transfagarasan.net/

CLOSED
In the period 1 November 2018 - 30 June 2019, DN 7C - TRANSFĂGĂRĂŞAN is CLOSED on the road section between 104 km (Piscu Negru - Argeş County) and 130,8 km (Bâlea Cascadă - Sibiu County). The closed portion will be reopened as of 1 July. 

The road is still OPEN to public traffic in the following sectors: 
- Jud. Arges - from Bascov to Piscu Negru (km 104); 
- Jud. Sibiu - from the intersection with DN 1 (151 + 955 km) to the Bâlea Chalet Cascadă (km 130 + 800)
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdrav vsem! S kolegom bi se drugo polovico avgusta namenla tudi čez transalpino. Zdej, o česti sem že nekaj prebral in ne dvomim, da mi bo všeč...kar pa ne vem in nisem nikjer razbral je pa teh 1000km do tja :) torej, iz slo do tja? Se bom dolgočasil na avtocestah al cijazil čez vasi in mesta? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Voodoo pravi:

Pozdrav vsem! S kolegom bi se drugo polovico avgusta namenla tudi čez transalpino. Zdej, o česti sem že nekaj prebral in ne dvomim, da mi bo všeč...kar pa ne vem in nisem nikjer razbral je pa teh 1000km do tja :) torej, iz slo do tja? Se bom dolgočasil na avtocestah al cijazil čez vasi in mesta? 

AC do Kladova, pa je. Al pa kaka druga kombinacija z vmesnimi ogledi, je vse odvisno od časa in želje, recimo tako smo mi šli:

in takole direkt do Kladova par let kasneje

od tu dalje:

 

https://motosvet.com/tabla/topic/41110-epska-popotovanja-tria-čelos-potopisi/?do=findComment&comment=2369256

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

...kako je bolje prevoziti transalpino in fagarasan...iz severa proti jugu ali obratno?!

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, siks pravi:

...kako je bolje prevoziti transalpino in fagarasan...iz severa proti jugu ali obratno?!

Jaz sem pred 3 tedni prevozil transalpino s severa na jug, fagarasan obratno.

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, MARJA pravi:

Jaz sem pred 3 tedni prevozil transalpino s severa na jug, fagarasan obratno.

 

isto, prejšnji teden

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jo nisem prevozu od severa proti jugu niti od juga proti severu in mi je blo oboje isti šit. 🙄

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo prevozu leta 2012 in to z ninđo :P ... no problemo ;) ... še ni bilo tok medvedov ... polagu k na ridah :P .. evo me na kolenu :D

 

transfaragasan 2012.jpg

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 minutes ago, Frenk 67 said:

Jaz jo nisem prevozu od severa proti jugu niti od juga proti severu in mi je blo oboje isti šit. 🙄

A to je blo takrat, ko vsak zase nismo šli, ne? 

 

Ce bi hotel fagarasan pelat po tej strani gor, gre v smeri Scoreu-Curtea, ne? Oziroma, sever jug? 

 

IMG_4185.jpeg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Kugelschreiber pravi:

A to je blo takrat, ko vsak zase nismo šli, ne? 

 

Ce bi hotel fagarasan pelat po tej strani gor, gre v smeri Scoreu-Curtea, ne? Oziroma, sever jug? 

 

IMG_4185.jpeg

js sm šu tle dol ... ;) .. pa po ovinkih sem ovinku ne pa tko naravnost k ti :P .... :lol1: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Kugelschreiber pravi:

A to je blo takrat, ko vsak zase nismo šli, ne? 

 

Ce bi hotel fagarasan pelat po tej strani gor, gre v smeri Scoreu-Curtea, ne? Oziroma, sever jug? 

 

IMG_4185.jpeg

Ja..pa nekak je lepša kontra...drgneš mim medvedov in jezov, se končno vzpeš nad gozdno mejo, se začnejo lepi razgledi..na vrhu je balea jezero in veeelik parking, potem pa slavne ride, ko počas capaš dol. Na kakem ovinku lahko imaš piknik malco itd.. No vsaj meni sede jug sever relacija. Srm bil že 3x, pa ni spremembe. Ni pa za dirkat..je za uživat. Za polaganje je Transalpina in to v obe smeri. Preverjeno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... jest sem ga tud enkrat odpelu :naughty: ... čeprov ne vem ne kdaj, ne od kje in ne kam ... :eek: vem samo, da sta bla še dva modela zravn ... :eek: ... en, k se orientira se slabš kt jest :D ... in en, k je vse vedu :D ...baje :kva2:

 

ps.

... aja, pa zvečer je blo tud fajn :D ... smo šli tud ful po kolenih :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, pik1 said:

.

... jest sem ga tud enkrat odpelu :naughty: ... čeprov ne vem ne kdaj, ne od kje in ne kam ... :eek: vem samo, da sta bla še dva modela zravn ... :eek: ... en, k se orientira se slabš kt jest :D ... in en, k je vse vedu :D ...baje :kva2:

 

ps.

... aja, pa zvečer je blo tud fajn :D ... smo šli tud ful po kolenih :lol1:

Ocitno ste mel se rezerve…ni vsega pobrisalo…

 

2 hours ago, DAMI34 said:

Ni pa za dirkat..je za uživat

Slabo razumes motorizem. To je neclovesko trplenje. In ker trpet ne maramo, je edino smiselno letenje na visini marjetic, drgac nis nc naredu. In ko kej po mosko resis,  vedi, babe majo rade brazgotine…

Ideje blazno tezko usklajujem z nemogoco motnjo koncentracije. dva mesca nazaj sm bil 100% de greva z gospo jeseni v Abruzzo, ene tri tedne zivim v prepricanju de se bova s kolegom pelala v romunijo, dnes je prisel postar…

 

IMG_4187.jpeg

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, pik1 pravi:

.

... jest sem ga tud enkrat odpelu :naughty: ... čeprov ne vem ne kdaj, ne od kje in ne kam ... :eek: vem samo, da sta bla še dva modela zravn ... :eek: ... en, k se orientira se slabš kt jest :D ... in en, k je vse vedu :D ...baje :kva2:

 

ps.

... aja, pa zvečer je blo tud fajn :D ... smo šli tud ful po kolenih :lol1:

sam si kriv, k nisi spremlou dogajanja :P

jug sever smo odpelali

lp tistkve 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!