Skoči na vsebino

Romunija, dežela Drakule


Noise

Priporočene objave

Je bil kdo v letu 05 v romuniji.Mal napišite.Razmišljam da bi se odpravil letos.

Ti kar pejt!

Poceni je, pa še ljudje so fejst, tako kot povsod, če ne iščeš pizdarij.

Lušten dopust! Samo gaaas! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil kdo v letu 05 v romuniji.Mal napišite.Razmišljam da bi se odpravil letos.

Kdaj pa mislis it?Tukaj iz MB smo ze trije , ki skoraj zagotovo gremo zadnji teden v aprilu.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj pa mislis it?Tukaj iz MB smo ze trije , ki skoraj zagotovo gremo zadnji teden v aprilu.

lp.

Družba, ne dol hodit! Vam povem, to ni dober. :hmm: :hmm: :hmm:

Je moja žena legla na Drakulovo posteljo, pa jo še danes tlači mora! :o :grim

Ob polni luni, pa jaz za vsak slučaj, še danes spim v garaži poleg mačka! :o :o :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj pa mislis it?Tukaj iz MB smo ze trije , ki skoraj zagotovo gremo zadnji teden v aprilu.

Hmm, tole mal razmislite... glede vremena... no, odvisno, kje se mislite fijakat... tam gor na prelazih zna bit kar mrzlo :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj pa mislis it?Tukaj iz MB smo ze trije , ki skoraj zagotovo gremo zadnji teden v aprilu.

lp.

Konc aprila smo na grobniku :OK: Jaz planiram tam nekje julija ko bo bolj toplo za moje kosti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ali je gdo bil zdnje čase v Romuniji :? Planiram potovat preko HUN in ROM do Džerdapa, pa čez SCG in HR nazaj domov :OK: Teško pričakujem kakšne informacije :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Romunija je še v plenicah. Ljudje so v bedi in mislijo da morajo vsakega tuirista nategniti ker ne bodo imeli več prilike. SIndrom hrvaške?!??!

Ceste so hude ja...ampak v negativnem smislu. Gre zato da se tudi na avtocesti ne moreš zanesti na kvaliteto saj po času mirne vožnje naletiš na 30 cm globoko luknje in potem do konca dopusta čakaš kdaj boš naletel na naslednjo in jo opazil prepozno.

Hrana je običajno zanič. Vse preveč olja, ki se kar cedi iz vsega kar ponujajo. Bolje je le v kakšnih hudo turističnih mestih, kjer ni samo "domače hrane iz domačih receptov" .

Po mojem mnenju in dvoletnem obisku menim da je Bolgarija 100% boljša izbira saj so ceste neprimerno boljše, ljudje še bolj prijazni in celo razume se jih(medtem ko romune ne), ceneje je, več nudijo, hrana je odlična(balkanske specialitete + ribe + vse ostalo).

Je pa Romunija zanimiva izkušnja in vsekakor bolje kot samomor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja .... ni vse tako črno, kot je opisal Ixs. Sam sem bil v Romuniji lani v mesecu septembru, sicer ne z motorjem, temveč z biciklom in moram reči, da je Romunija čudovita dežela, s prijaznimi ljudmi in groznimi cestami. Prekolesaril sem traso Beograd, Bela crkva (120 km. v enem dnevu, dvakrat pijan - Srbi še imajo vedno radi Slovence), Oravita, Bozovici, Baile Herculane, Tirgu Jiu, Ramnicu Valcea, Sibiu, Cluj. Če si skromen, lahko zelo poceni spiš (najbolj poceni oz. zastonj varianta je seveda spanje v pravoslavnih samostanih, kar sem precej prakticiral). Kar se hrane tiče, bo kar držalo Ixsovo, dunajske in ocvrt krompir ponujajo kot največji dosežek njihove kulinarike, da pa dobiš njihovo hrano (nekakšno polento s slanino) jih moraš skoraj na kolenih prosit. Zanimivo si je ogledati tudi staro-nemška mesta, ki jih Romuni pospešeno obnavljajo, definitivno pa je z motorjem najbolj zanimiva cesta, ki vodi preko Transilvanije od kraja Curtea de Arges. Torej, če si malo avanturističnega duga, se podaj v Romunijo, izogibaj se velikih mest in glavnih cest .... pazi pa na ogromne luknje na cestišču.

SkySam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je gdo bil zdnje čase v Romuniji :? Planiram potovat preko HUN in ROM do Džerdapa, pa čez SCG in HR nazaj domov :OK: Teško pričakujem kakšne informacije :D

Evo tole je opis potepa pred dvemi leti: CLICK!

Ne boš verjel avtor teksta je IXS :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Quote Pero58:čase v Romuniji :? Planiram potovat preko HUN in ROM do Džerdapa, pa čez SCG in HR nazaj domov :OK: Teško pričakujem kakšne informacije :D END QUOTE

Jaz sem se letom dni vozil s prijateljem preko Madžarske proti Bukarešti. (z avtom) Madžarske ceste so ok, vsaj v primerjavi z Romunskimi. Mejo sva prečkala v Szeged-u, potem pa sem se vozil skozi Arad-Sibiu-Pitesti-Bucarest. Ceste v romuniji so obupne, vseskozi ogromno razrite ceste in veliko velikih lukenj, Po določenih odsekih sva imela potovalno hitrost 30-40 km na uro, lukne so take da lahko izbiraš le med velikimi in manj velikimi, potem se voziš kakih 10 km, že boljša cesta, misliš ok ni več lukenj, se pelješ malo hitreje(50-70 na uro), in za ovinkom te spet presenetijo ogromne luknje. Odletele so 2 rat kape(okrasni pokrov) na avtu. Sicer pa je vse stvar dojemanja, s kolegom sva vseeno uživala, celo stavila sva vsak na eno od preostalih dveh okrasnih pokrovov, kateri bo odletel naslednji. HAHA on je moral častit pivo. Če se boš odpravil dol bodi previden, nikoli ne parkiraj na samem, kadar parkiraš imej vozilo vedno na očeh. Avtocet imajo le kakih 100 km pred Bukarešto. Ceste v sami Bukarešti pa so še olj obupne. Voziti po bukarešti je pravi kaos in psihični napor, ker tam vlada pravilo močnejšega, pa promet je zelo gost, saj je konec koncev več milijonsko mesto.

Morda bi bolj priporočal obisk Romunije po poti po kateri sem se vračal iz Romunije, preko Srbije-Požarevac-se voziš ob "kanjonu" Donave, katero prečkaš blizu mesta Severin, prečkaš jo preko jeza, kateri je tudi mejni prehod Srbija-Romunija potem pa preko Craiove naprej kamor pač želiš. Ta varianta je veliko zanimivejša, ceste so boljše, vožnja ob kanjonu skoraj veličastna, pokrajina in ceste 100-200 km okoli Craiove pa prekrasne.

Drugače imam jaz kljub vsemu pozitvne vtise, hrana je zadovoljiva, stvari so poceni vkolikor nisi naiven in te oberejo, kot zanimivost pa dodajam da so tam bankovci iz nekake plastične folije, na določenih delih prozoren kot kaka vrečka :grim . Če te še kaj zanima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je bilo že napisano..

Ceste - vozi z glavo - konji,psi - prehodi preko tirov..

furaj Karpate,Transilvanijo,Bukovino

spanje - hmm - če si sam - motel - najtabolš so samostani

evo fotka, kjer je bilo zanimivo - levi možakar je starešina,desni pa pripravnik v samostanu nad Sibiu

post-1682-1147725130_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar je moja žena legla na Drakulovo posteljo v Branu, :o me tlači nočna mora...

Kaj prav'te, da je to? :? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo tole je opis potepa pred dvemi leti:

Izi takole, če maš katrco za support :yes:

Ne boš verjel avtor teksta je IXS :lol1:

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

se odpravljam zacetek avgusta

Greš sam :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnji vtisi iz Romunije kdo?????

se odpravljam zacetek avgusta

vsako potovanje ima smisel, ko se še nekaj let spominjaš nanj..

ne glede na prevozno sredstvo, družbo ali vreme..

štejejo spomini, zgodba in :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko ker pove kje se zgoraj na severu začne Transfagarasan. ker mislim tam začet.

spodaj je Curtea de Arges in vsepovsod naletim samo na to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnji vtisi iz Romunije kdo?????

se odpravljam zacetek avgusta

Vtisov še ni, bodo pa kmalu :OK:

V zčetku avgusta gremo na pot Hungary-Romunija do Constance, ob obali do Varne v Bolgariji nato slozi notranjost do Ohrida. Naprej pa po dogovoru.

Maš pa nekje zlo lep potopis od Metlce. Malo poišči.

Pa tle mal pobrskaj. http://www.mkkamnik.com/forum/index.php?sh...ic=857&st=0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnji vtisi iz Romunije kdo?????

se odpravljam zacetek avgusta

Ja mack, a ti res noče nobeden nič povedat'?!

Imam nekaj informacij, niso pa čisto frišne.

Midva sva šla po "Cesti Bratstva in enotnosti", pa še malo vija-vaja naokoli. V glavnem čez Beograd za Đerdap. Nič bat. Ljudje prijazni!

Do tu je zanimivo. Povsod se moraš malo zaustaviti in si naakumulirati spomine.

Dalje ob meji do Zaječarja, tam pa "čez"! Od tu naprej se nama je zdela pokrajina silno zanimiva. Polja sončnic v nedogled, balkanski "vonj", drugačnost ambienta in ljudi. Nato Sofija (samo pazi... Ne ustavljaj "tetkam", ki vabijo za cesto!!! :nono:

Sofija je zanimivo mesto. Vzemi si nekaj časa za ogled!

Naprej za Plovdiv, ter Novo in Staro Zagoro. Mene so strašili pred skorumpiranimi policaji...

Laž!!! Bodi narven in preprost. To bo zagootvilo za medsebojno spoštovanje. (Čeprav sem nabasal na radar, so me kar spustili! zanimivo ne!? :o :yes:

Črno morje; Burgas, Varna. Vmes pa nekaj zanimivih destinacij, ki vabijo turista. Zlati peski, Nesebar itd. so kraji, kjer bi se lahko še naši turistični delavci od njih kaj pametnega naučili in resnično lepa obala... Za njo pa Cigani v vagonih in oslovsko vprego! Tudi to je realnost, ki jo mora kakšen spregledati, da se počuti bolj turista!

Nadaljuješ lahko proti Konstanti (Romunija), ki je tudi po svoje zanimiva s svojimi turističnimi kapacitetami in posiljevalskimi uslugami za prenočišča!!! (Ata & mama v svinjak. Ti pa v njegovo post'lo)!!! A ne kaj bistveno cenejše kot v hotelu. Pazi!

Ravnice ob Donavi. Zanimivo. Vzemi nekaj časa za Bukarešto. Pazi na prežeče policaje, ker so jim ravno turisti tisti, od katerih lahko nekaj cvenka spravijo v žep!!! Lastna izkušnja.

Potem pa v Karpate, Transilvanijo, čez Arad. Ej, lejga... Maaaater je lepo in zanimivo.

N vozi ponoči!!! Drakula je "še vedno vstaja iz groba"!!!

No, potem je pa že Balaton. Še prej pa Pušpokladanji (termalni vcrelci) za revmaste motoriste z vodo, kot bi se v čaju kopal.

Nato SLO.

Nekako tako je potekala najina izkušnja. Nekaj čez 4.000 kilometrov. Vreme je bilo pa zapopiiii.... Ampak je bilo vseeno kul!

No Mack! A veš, da se je kar več nabralo, kot sem sprva mislil, čeprav je vse napisano zelo na tesno.

Te lepo pozdravljam inTi želim SREČNO POT in veliko popotniških užitkov!!! :yea1:

jst

P.S.

Uf! Pa še nekaj be,m pozabil; Dol je kar poceni, a vseeno pazi, ker so postali lakomni na 'gnar! Če nisi pazljiv, te tudi nategnejo kot babji štumf!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala

So mi stvari precej jasne vendar nekak mi ni logš zakaj se vedno kot kraj kjer se začne Transfagarasan omenja Curta de Arges, nikjer pa ne drugi konec.

Predvidevam da je to nekje okol Sibiu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Romunijo se odpravljamo v treh punca, moped pa jst!!! :P

Hvala ficotu za izcrpen povzetek njegovega videnja na dogajanje n vzhodu!

Kako pa je kaj z govorico domacinov ali sprehajo tudi kaksen drug jezik al je striktno Romunscina! :whistle:

L.P. mack

P.S. sem zvedel da je kamping dovoljen po celi drzavi tako da ni ovir!( razen kaksen kmet) :OK: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Romunijo se odpravljamo v treh punca, moped pa jst!!! :P

Hvala ficotu za izcrpen povzetek njegovega videnja na dogajanje n vzhodu!

Kako pa je kaj z govorico domacinov ali sprehajo tudi kaksen drug jezik al je striktno Romunscina! :whistle:

L.P. mack

P.S. sem zvedel da je kamping dovoljen po celi drzavi tako da ni ovir!( razen kaksen kmet) :OK: :yea1:

Pa Body language! :D :OK: :kva2: :lol1: :lol1: :grim

(Bolgare boš zastopil, Romune pa čist' nič!)

luštna furca mack, bosta videla!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa Body language! :D :OK: :kva2: :lol1: :lol1: :grim

(Bolgare boš zastopil, Romune pa čist' nič!)

luštna furca mack, bosta videla!!!

bolgarščina je 80%podobna makedonščini (al obratno .) )

in če si bil v Makedoniji v vojski :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!