Skoči na vsebino

Romunija, dežela Drakule


Noise

Priporočene objave

Zadeva je prisla do realizacije saj gremo jutri v ROMUNIJO!!! :OK: :OK: :OK: :yea1: :yea1:

Hvala vsem za lepe zelje in nasvete se pisemo cez 14 dni !!!!! :OK: :OK: :OK: :D :P :yea1: B) :yes: :whistle: :kva2: :grim :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mack in Ana se javljata da trenutno kampirata na vrhu hriba pod zvezdami blizu kraja Baia Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva je prisla do realizacije saj gremo jutri v ROMUNIJO!!! :OK: :OK: :OK: :yea1: :yea1:

Hvala vsem za lepe zelje in nasvete se pisemo cez 14 dni !!!!! :OK: :OK: :OK: :D :P :yea1: B) :yes: :whistle: :kva2: :grim :grrr

Maaater, sem kar fouš!! :grim

Pa ne zamert'! :grrr

100 x rajš u Romunijo, kot na Zahod!!!

Eni bodo že vedeli zakaj... :hmm: :hmm: :?

:OK: SREČNO!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MAck in Ana se trenutno nahajta v kraju Piatra Neamt in imata rahle težave saj se jima je začela veriga raztegovat in bo potrebna zamenjava. Zdaj skupaj iščemo dilerja v Romuniji ki bi imel zadevo na zalogi.

@ Fičo te to na kaj spominja, le da si ti jebal ježa res bogu izza nogu. Misliš da se bo Macku kaj kolcalo po napravici za netanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MAck in Ana se trenutno nahajta v kraju Piatra Neamt in imata rahle težave saj se jima je začela veriga raztegovat in bo potrebna zamenjava. Zdaj skupaj iščemo dilerja v Romuniji ki bi imel zadevo na zalogi.

@ Fičo te to na kaj spominja, le da si ti jebal ježa res bogu izza nogu. Misliš da se bo Macku kaj kolcalo po napravici za netanje?

Kaj sta šla na pot z zrabljeno verigo?

V katerem delu Rom. je ta kraj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mack!

Če tole bereš...

Podobne težave sem imel jaz nekoč na poti, ki pa je bila neprimerno daljša. Zato ti na okoliščine v katerih sta svetujem sledeče;

- Ne verjamem, da je veriga v tako slabem stanju, da nebi mogel do prvega večjega mesta, kjer utegneš zadevo premostiti.

- Desno roko malo "zreduciraj" in prepričan sem, da bom našel primerno trgovino z rezervnimi deli. Saj je

Romunija postala z motornimi kolesi kar dobro založena in njena mreža je zadovoljiva.

- Če jo boš menjal sam, potrebuješ pilo oz. nekaj, s čemer boš staro prepolovil in zakovičil novo. (Veš kako sem jo kovičil jaz?... Betonski blok za oporo, z druge strani pa kladivo in križni izvijač. Še danes mi deluje)!

Najpametneje pa je, da to opravi mehanik z ustreznim orodjem, kjer boš kupil novo.

Želim Vama, da zadevo prebrodita v čim krajšem času.

Hladno kri in dobre živce!!! To je najboljše zdravilo na potepu!

P.S

V razmislek vsem!

Tole se ne tiče mack-a;

28.marca 2006 sem odprl temo: " TEŽAVE NA POTI" , pa sem naletel na odlkonilno odobritev!

Sigurno od ljudi, ki na podobne težave še niso naleteli in ne vedo, kako je to pomembno.

Ta tema bi morala biti na "zgornji strani tem" On The Road Off Road, kjer bi bila vsem, v vsakem trenutku na vpogled. Le tako bi lahko reševali motoriste v težavah na potovanju.

Samo moje mnenje.

Mack in boljša 1/2 bosta to trditev zagotovo potrdila!

motorist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja Romunija bo sicer šele drugo leto, ampak na enem drugem forumu sem zasledil en post, ki vzbuja skomine :blush:

KLIK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto gremo tja čez in ravno danes sem zamenjal verigo in zobnika, kako dobro sem se odločil pred časom, da sem naredil zalogo.

Verigo naj jima nekdo pošlje po DHL ali pa kako cenejšo dostavno družbo. Mogoče tudi preko kakega špediterja...

Tačas pa naj staro optimalno nastavi na mestu kjer je najkrajša in dobro maže.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veriga: če je zelo resno, pokličita tegale možaka, ki nudi podporo RTW popotnikom. Govori angleško .) . Morda vama bo vsaj lažje našel mojstra/prodajalca v bližini:

Romania

Andrei Preda

"In case you are thinking visiting Bucharest and spending the night, I'll be glad to offer (for free) the following:

1. 1-2 night accommodation for 2 persons at my place (coffee and butter and jelly sandwiches on the house)

2. Technical assistance (I am not a mechanic, but I successfully repair my own bike, I think...:)

3. Information, maps, advises about traffic and routes, internet and e-mail

4. A place to park your bike

5 . A trailer in case the bike has to me moved without starting it (damaged) (100 km)

ANDREI PREDA Mobile Phone number: +40-723.430.911 Home Phone Number: +40-21.653.71.68 Bucharest, Romania"

vir : Horizonsunlimited community

pijta tsuiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stanje je takšno, da naj bi veriga skoraj 100% zdržala še tisti del poti ki jima je ostal, v kolikor pa bo šla k vragu jo dobi iz SLO v dveh dneh preko Federal Expresa.

Hvala vsem za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Konec dober vse dobro! :OK: :yea1:

Kakor je ze leteci napisal je veriga zdrzala do konca, :yea1:

tako da hvala vsem za pomoc pri iskanju in za kakrsnekoli informacije!!!! O:-) :OK:

Drugace pa je bilo potovanje super naredila sva okrog 4500km in videla kompletno Romunijo S-J;V-Z!!!

Ce imate za naslednjo sezono morda plane za obisk te dezele vam jo priporocam saj letos po vsej drzavi mrzlicno gradijo in obnavljajo ceste tako da bo naslednje leto vse kot novo!!! :OK: :OK: :OK:

Ce ima kdo kaksna vprasanja ki ga zanimajo glede potovanja v to dezelo mu jih bom z veseljem postredoval (ce bodo le v moji moci) :yea1:

Fico pri odprtju teme o tezavah na poti te podpiram. in bi bilo lepo ce bi prislo do njene realizacije v najkrajsem moznem casu sa j nikoli ne ves!!! ( kje kdo sredi vzhoda isce verigo) :D :D

HVALA

post-9752-1155323262_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Konec dober vse dobro! :OK: :yea1:

Lej :eek: lej :eek: lej!!! :eek: To je pa naša krava, k' nam je učer' iz štale ušla!!! :o :o :o :grim :D :D :D :P :P :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej :eek: lej :eek: lej!!! :eek: To je pa naša krava, k' nam je učer' iz štale ušla!!! :o :o :o :grim :D :D :D :P :P :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej :eek: lej :eek: lej!!! :eek: To je pa naša krava, k' nam je učer' iz štale ušla!!! :o :o :o :grim :D :D :D :P :P :OK: :OK:

Čigave so pa tele krave ?

lp

p.s.

Bilo je super.

Transalpina, Transfagarasan, Sarmizegetusa, Bran.

[attachmentid=78584]

post-1309-1155712242_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Čigave so pa tele krave ?

lp

p.s.

Bilo je super.

Transalpina, Transfagarasan, Sarmizegetusa, Bran.

[attachmentid=78584]

Kaksne pa si imel kaj ceste???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaksne pa si imel kaj ceste???

Dobiš zvečer na PM nekaj slik (in GPS koordinat če želiš) pa boš sam ocenil. Odvisno kaj voziš oz. kaj želiš prevozit. Za Transalpino 67C in Sarmizegetusa je priporočljivo (ni nujno) da si brez sopotnika.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobiš zvečer na PM nekaj slik (in GPS koordinat če želiš) pa boš sam ocenil. Odvisno kaj voziš oz. kaj želiš prevozit. Za Transalpino 67C in Sarmizegetusa je priporočljivo (ni nujno) da si brez sopotnika.

lp

Daj bodi faca, pa objavi nekaj slik tukaj. Tele Transalpina in ona druga, kje rpraviš, d aje priporočljivo biti brez sopotnika znajo biti zanimive :P

GPS koordinate in kak zemljevid, link oziroma napotki pa bi tudi prišli prav.Sicer za drugo leto, pa vseeno...

Hvala in LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kdo potrebuje kontakt/mail od mojega kolega/znanca, živi v Romuniji, 40 km od znanega grada grofa Drakule, mu ga lahko posredujem....za kak info iz prve roke....govori angleško, pozna deželo, je tudi motorist v fazi nakupa motorja.... .)

Pm ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ker je ena druga zadeva padla v vodo, bo Romunija kar primerna za letošnji dopust :grim , pa še kakšen konec Bolgarije najbrž zraven........

zdi se mi, da ne bo problema :grrr

sem malo pregledal po netu in tule je par linkov, če slučajno še komu pridejo praw

- Osnevne informacije o Romuniji (Wikipedia)

-visit-romania.ro

- romaniatourism.com

- podatki o Romuniji na strani od CIE

- romaniatravel.com izredno dobra stran :OK:

- redbullromaniacs.com

- enduromania.net

- xventure.net

- kampi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!